Tom Yum Goong 2

Protector 2, The

Akční / Komedie

Thajsko, 2013, 104 min

• Tuax

Kupodivu o několik levelů výše a mnohonásobně lépe zpracovaný film s dokonce i zajímavějším dějem a zde je oproti jedničce přesně v opačném gardu hodnocení. Osobně jsem byl po většinu filmu s hodnocením na třech hvězdách, ale ten závěr to tradičně hrozně potopil, tak jsem na dvou hvězdách. Neodpustili si zde většinu z toho co jsem zmínil u předchozho filmu, ale bylo to v podstatně umírněnější verzi a taky zde byli zajímavější protivníci a jiná myšlenka s jeho protivníky. Důležité je, že tohle už vypadá jako film s bojovými scénami a ne naopak jako u předchozího filmu, kde byly bojové scény nahodile seskládané, aby to vypadalo skoro jako film. Postavy už mají lepší charisma i nějakou osobnost, dialogy jsou podstatně lepší, přestože stále nic moc. Má to dokonce už i nějakou zajímavější výpravu. Finální scéna je ovšem ve stylu předchozím, totální prů...švih, plus tedy postava Dvojka alá nezdolný, nesmrtelný, neschopný ublížit hlavním postavám, prostě loutka k pohledání. Přesto ohromné zlepšení, což se ani moc nechce věřit s ohledem na režisérské duo,asi měli světlejší chvilku.(21.8.2016)

No je to o dost vážněji pojatý než předchozí eposy co jsem z Tonym Jaa viděl. takže to není až taková bláznivina a místy to dokonce dává i smysl. Souboje jsou pořád promakaný, nicméně musím se tu připojit ke kritice těch vymaštěných zpomalených 3D efektů. Děsně to ruší a je to tu v podstatě jenom na efekt aby si film hrál na něco čím není, ale tak musí přece i v Thajsku ukázat, že na to mají je to totiž fuckt brutální děsně supr čupr a maximálně cool co na tom, že se na to nedá dívat. To už je věc druhá...50%(25.1.2014)

• Lacike

Po Ong Bak 3 som si myslel, ze Tony Jaa uz nemôze klesnut do väcsich sraciek. Ale chlapec jeden sikmooky to dokazal a zabil dokonca aj ten jediny trademark svojich filmov, ktory za nieco stal. Akciu bez trikov. Tentokrat je to v akcnych scenach samy lacny CGI trik. Choreografia uplne jednoduchucka. Proste hnus. Tony Jaa R.I.P.(5.8.2014)

Tohle se mi líbilo mnohem více než první díl. Ta akce je zde místy skutečně nadpozemská, v té ohnivé místnosti je to naprosto skvělé. Potěšila mě přítomnost RZA, který tyhle filmy očividně miluje. Výborná sekvence je i na motorkách, jen škoda těch příšerných digitálních triků. Příběh tady není až tak důležitý, což je na něm také vidět.(5.6.2014)

• raimi

Hmm, tak tohle se nepovedlo. Nadšení Thajci prostě zase upekli kočičkopejskovskej dort. Nacpali do něho otravný 3D, přeplácali to neskutečně trapnýma digitálníma efektama, zahustili to milionem různých postav, přisypali nějaký ty dráty a celý to zalili břinkající "námrdovou" hudbou. Sice ta zpatlanina obsahuje pár fantastickejch stuntů a zákroků, a kdykoliv se na scéně objeví "bad motherfucker" Marrese Crump, hned je veselo, ale o žádnou dobrotu se rozhodně nejedná. Tatam je syrovost jedničky, tady to kazí všemožný cingrlátka, jak na pouti. A já šóglaře nesnáším...(21.8.2014)

• - Tom Yum Goong 2 je šiesta snímka režiséra Panna Rittikraia, v ktorej hrá Tony Jaa a zároveň piata, kde sa predstavil Patrick "Kazu" Tang. Rovnako je štvrtým filmom režiséra Prachya Pinkaewa, v ktorom sa objavil Petchtai Wongkamlao. Taktiež sa v ňom po druhýkrát stretli JeeJa Yanin a Patrick "Kazu" Tang a štvrtýkrát Tony Jaa a Dan Chupong. Pre Tonyho Jaa a Petchtaia Wongkamlao je snímka už siedmou spoluprácou. (Johnny.ARN)

• - Kvůli dlouhotrvajícím povodním v Thajsku muselo být na několik týdnů přerušeno natáčení. (Raztubyl)

• - Při souboji v podzemce, mezi Khamem (Tony Jaa) a Číslem 2 (Marrese Crump), když příjíždí vlak směrem od Čísla 2, tak Kham chytne Číslo 2 a skloní se před vlakem mezi koleje. Když vlak odjíždí, tak Kham a Číslo 2 mají místa prohozená (vlak odjíždí Číslu 2 za zády). (bugfoot)