Tom Yum Goong 2

ต้มยำกุ้ง 2

The Protector 2

Akční / Komedie

Thajsko, 2013, 104 min

Tohle se mi líbilo mnohem více než první díl. Ta akce je zde místy skutečně nadpozemská, v té ohnivé místnosti je to naprosto skvělé. Potěšila mě přítomnost RZA, který tyhle filmy očividně miluje. Výborná sekvence je i na motorkách, jen škoda těch příšerných digitálních triků. Příběh tady není až tak důležitý, což je na něm také vidět.(5.6.2014)

|70%| Tak a je to tady. Těšil jsem se na dalšího Tonyho. Hlavně na jeho parádní bojové kousky. Mám za sebou tímto filmem třetí jeho film. Toto je pokračování filmu Tom Yum Goong z roku 2005. Nějak je v tom tady s českými názvy zmatek, ale tak co se dá dělat. Tom Yum Goong (2005) jsem hodnotil na 5* (94%) páč to byla velká bojová pecka. Mám rád tento typ filmů, kde hlavní hrdina zvládne neuvěřitelné množství bojovníků. Třeba Ninja se Scottem Adkinsem, a tím myslím ted zejména druhý díl Ninja: Shadow of a Tear, který mě nadchnul doslova - 5* (100%). Příběh a ostatní aspekty v těchto typech bojových filmech je samozřejmě třeba řešit (záleží i jak se k tomu divák postaví, co čeká jako hlavní prioritu, děj, akce atd..), ale přesto se tyto části filmu musí brát tak trošku s nadhledem a tolerancí, páč v těchto typech jde především o bojové kousky, na který si dává režisér a ostatní tvůrci filmu záležet. Třeba v druhém, zminovaném Ninjovi s Adkinsem jsem nenašel jednou chybu. Nějaký nedostatek ostatní diváci samozřejmě zaznamenat mohli, ale kritizovat příběh a všechno okolo, no nevím, více viz můj komentář k tomu Ninjovi. Avšak samozřejmě, zde v tomto filmu byly nedostatky, ale bojové kousky je nějak zastínily, takže jsem nakonec ty velmi slabé 4* dal. Bojové scény byly přehledné, Tony Jaa mě opět zabavil, skvěle se pere, ovládá to, je furt ve formě, jen když už se film blížil ke konci, respektive 3/3 filmu, tak už mě to moc nebavilo, nemělo to takový náboj jako v jeho předchozím filmu nebo v podobných filmech. Navíc už jsem si ke konci myslel, že je to teda dost přehnaný, tolik ran dostane hlavní hrdina nebo naopak co vydrží jeho protivníci. Celkově co se týče bitek, tak průběh filmu byl v pohodě v tomto ohledu, ale ke konci a hlavně při finále, kde byl Tony u toho slona - to bylo dost přestřelené a to snad po všech stránkách. Tam bylo dost nelogičnosti, třeba postavení dvou padouchů, který se výborně prali, ale Tony se s nimi nemohl nejdřív vypořádat a nakonec to dopadlo jinak jak jsem si původně představoval. Ale nevadí. Úvod je krátký a hned se jde na věc. Žádná nuda zde nehrozí. Příběh sice primitivní, ale dává smysl, ikdyž ke konci už žádnou váhu nemá skoro vůbec. No, třeba velká, ale opravdu velká a dost dlouhá scéna s pronásledování Tonyho, kdy ho útočníci pronásledují na motorkách - tak to mělo dost přímo zběsilých nápadů a já byl z toho nadšen. Třeba kdyby tahle dlouhá scéna ve filmu chyběla, tak bych dal 3*, ale takhle jsem po skonečení filmu (které mi trochu pokazilo dojem, nebot finále bylo odfláklé a celkem slabé) k tomu přihlédl. Ta dlouhá scéna s motorkami mi docela připomněla film Rachot v Bronxu s Jackiem Chanem - kaskadérské kousky atd. Ikdyž samozřejmě v tomto případě to bylo raženo v mnohem menším odvaru, ale přesto jsem byl nadšen jak se z každé situace Tony vykroutil. Ostatní bojové scény stojí za pozornost také. Třeba elektrizující souboj, který už je sice dost přehnaný, ale stojí za to. Herecké obsazení bylo dobré - něměl jsem s nikým žádný problém. Nějaké nápady film také nabídl, bohužel vše bylo celkem předvídatelné, takže žádný zvrat se ani nekonal. Já jsem s filmem spokojený. Sice ten konec a přehnanost to trochu pokazily + nějaké ty nelogičnosti, ale je to ten typ bojových filmů, které mám rád, Tonyho skvělé souboje, tak ty 4* nakonec dávám no. Je to slabší než Tonyho filmy z r 2003 a 2005, ale žádný velký průšvih to pro mě není. Holt už je to více béčkověji provedeno, ale co. Myslím si, že už nemám co dodávat. Nadprůměrná zábava, kterou si ještě někdy jednou pustím.(28.1.2014)

• Fordzy

Tony se vrátil a opět mu ukradnou slona a tentokrát se popere i s JeeJou Yanin a celé to režíruje Prachya Pinkaew... no nezní to skvěle... Ano zní ale realita je mnoheeem horší a průměrnější. Rozpočet narostl a všechno je větší, výbušnější a víc "cool" ale také s milionem střihů, dráty, špatným CGI, špatnou kamerou a nezajímavou choreografií. Alespoň má film rychlé tempo a divák se ani chvilku nenudí ale u žádné akční scény jsem necítil potěšení. Strašná sračka a velké zklamání. 10%(25.1.2016)

Videna hruba marketova verzia (vo finalnej verzii mohla byt pouzita este ina hudba, prip. jemne prestrihavanie niektorych scen). V ramci motta mnohych sequelov "bigger, larger, uncut" dostavame tentokrat nielen dalsiu megaporciu sialenosti thajskych kaskaderov, ale aby sme to poriadne precitili, tak rovno 3D - to aby nam napr. rovno do tvare skakal priamo Tony, alebo prilietavala motorka vzduchom... Osobne znova trocha zamrzi nedostatocna vyuzitelnost Jeeji a celkovo to posunutie od choreografie tvrdych subojov skor ku kaskaderskej akrobacii. Resp. tych subojov je tam fakt vela, ale aspon pre mna osobne som z nich vacsinou nepocitoval tu "tvrdost, dynamiku, efektivnost a hlavne prieraznost subojov" ako napr. v prvom Raid, ale spatne spominajuc aj na viacere suboje v prvych dvoch Ong-bakoch. Nastastie vzdy ked je na scene Maresse, uroven fightov ide o level vyssie. Podobne ako u drivej vacsiny thajskych "mlaticiek" nema zmysel komentovat dej, osobne som sa v nom stratil, resp. na neho rezignoval niekde v polovici filmu. Tony je OK, ale to OK je skor miene ako povzdych, nez nadsenie, preto aj tie hodnotiace tri frcky su vysledkom zaokruhlenia nahor, nez nadol.(19.12.2013)

,,NIC NA NÁS NEZKOUŠEJ, NEBO TVŮJ SLON ZEMŘE!“… /// Tony Jaa zase ztratil slona. U hledání nechybí motogang (v Thajsku se s motorkama nehoněj, ale rvou), a extremně dlouhý bojový sekvence, ve kterejch leckdy nemusí konání zúčastněných dávat smysl, ale účel pobavit plněj. Frajerů, co se uměj rukama a nohama ohánět je tu víc a Tony má kliku, že se na tý cestě za záchranou slona likvidujou mezi sebou. Myslím, že tohle všechno by mohla osoba lačnící po ,,Muay Thai“ vocenit. Navíc tady není moc debilního chování a příběh se v pohodě přes patu, dostane k nějaký hlavě. (I když to vobčas zabolí…) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, že Tony od minula dost zapracoval na tvrdosti kostí lebečních. 2.) Adoptoval jsem slona. 3.) Thx za titule ,,richja“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ***** NAPĚTÍ ne(24.4.2014)

• - Kvůli dlouhotrvajícím povodním v Thajsku muselo být na několik týdnů přerušeno natáčení. (Raztubyl)

• - Předchozí filmy Tonyho Jaa si částečně zakládaly pověst na natáčení bez použití CGI a kabelů v akčních scénách. Oproti tomu v Tom Yum Goong 2 se režisér Prachya Pinkaew s choreografem akčních scén Pannou Rittikraiem poprvé rozhodli obě techniky využít. (Raztubyl)

• - Při souboji v podzemce, mezi Khamem (Tony Jaa) a Číslem 2 (Marrese Crump), když příjíždí vlak směrem od Čísla 2, tak Kham chytne Číslo 2 a skloní se před vlakem mezi koleje. Když vlak odjíždí, tak Kham a Číslo 2 mají místa prohozená (vlak odjíždí Číslu 2 za zády). (bugfoot)