Tom Yum Goong 2

Protector 2, The

Akční / Komedie

Thajsko, 2013, 104 min

• Mol

Elephant fucker Tony Jaa opět na scéně. Film není špatnej, ale jde u těhle filmů především o akci. Jediná pro mě líbivá byla, když numero 2 bojuje s Tonym asi k půlce filmu. Ostatní akční scény mají rušivé momenty. Je to z důvodu špatné počítačové práce. Motorkáři vs. vlak, vybuchující cisterna nebo oheň. Prostě hrůza. A když si Tony zapálil ty boty? Dafug is this shit? Tony come on!! Co to mělo bejt? Mno ale na druhou stranu zase chválím ty dvě tajky. Ty se mi tam moc líbily.(2.3.2014)

Nedopečený film! Problem jsem našel převážně v post-produkci, trhaná a mizerná hudba, špatný střih, hodně špatné CGI a špatné zobrazení kompozice,při které opravdová akrobacie vypadá spíše jako Fake akrobacie. Tony jáá je pořád frajer a Marrese Crump byl slušný soupeř,ale chyběla tomu šťáva! 3D efekty a přehnaná digitalizace filmu hodně uškodila a jelikož hodnotím ve filmech převážně technickou a vizuální stránku,tak z mého osobního pohledu se tohle bohužel moc nepovedlo.Průměr 50%(23.1.2014)

• VasaX

Slabý odvar prvního dílu či Ong Bak. Tony Yaa je parádní, jen to všechno okolo je laciné, RZA je otravný, scénář je plytčejší jak Aralské jezero. Choreografii se tu trošku přišlápl rozpočet, protože souboje jsou často repetitivní a stereotypní. Ač jsem příznivcem "rubaček všeho druhu", ať už jde o umělecky pojaté wuxia kousky ala Hrdina, Jackieho veselé a efektivní skopičiny, filipínské surové temné řežby či Van Dammovy roznožky, tak "The Protector 2" by nejlépe udělal, kdyby mě ochránil sám před sebou. Nebo lépe - sestříhal se na 40 minut mihajících se loktů a kolen Tonyho Yaa bez jakéhokoli příběhu.(2.10.2014)

Jsou filmy, které pokračování zvládnou ale u Ong baka se nato měli po druhém dílu vykašlat a nechat ho jako krále mlátiček! Prvních 30 minut jsem přemýšlel, kde se stala chyba a proč je všechno tak mizerně natočené a roztěkané! Akce nedotažená a souboje odfláknuté a přitom byli různé souboje dobré! Nejvíce nepochopitelné : z mostu se motorkáři rozjedou a vyskáčou z mostu dolů?! Potom jako by film ožil a převzal ho náš starý známý P.Pinkaew a pěkná akce se vrátila i z hezkou kamerou. V závěru se to buhužel opět vrátilo do nesmyslu! Pro mě zklamání, kdyby se tento díl přetočil znova a mnohé se upravilo, určitě bych hodnotil na plný počet... Vzhledem k tomu že jsem před tímto dílem videl Ong bak 2: pomsta, který nemá s ongbakem nic společného, říkám si jestli vůbec jít do Ong bak 3? Za mě 65%(26.2.2016)

Tak docela zklamání. Čekal jsem něco aspoň ve stylu jedničky, kde mě souboje vážně zaráželi a bavili. Tady to byli jen dvě bitky, které mě opravdu pobavili a posadili mě na zadek. Tony Jaa umí, to je fakt, ale přechod k modernějším technologiím jako 3D nebo jiné věcičky tomu hodně uškodily. Bylo to hodně okaté a okolí i look filmu se mi prostě nelíbil. Jediné plus je soundtrack a skvělá bitka na konci i v průběhu filmu s černochem, který je opravdový soupeř. Bohužél, obyčejný průměr.(20.1.2014)

• - Předchozí filmy Tonyho Jaa si částečně zakládaly pověst na natáčení bez použití CGI a kabelů v akčních scénách. Oproti tomu v Tom Yum Goong 2 se režisér Prachya Pinkaew s choreografem akčních scén Pannou Rittikraiem poprvé rozhodli obě techniky využít. (Raztubyl)

• - Kvůli dlouhotrvajícím povodním v Thajsku muselo být na několik týdnů přerušeno natáčení. (Raztubyl)

• - Tom Yum Goong 2 je šiesta snímka režiséra Panna Rittikraia, v ktorej hrá Tony Jaa a zároveň piata, kde sa predstavil Patrick "Kazu" Tang. Rovnako je štvrtým filmom režiséra Prachya Pinkaewa, v ktorom sa objavil Petchtai Wongkamlao. Taktiež sa v ňom po druhýkrát stretli JeeJa Yanin a Patrick "Kazu" Tang a štvrtýkrát Tony Jaa a Dan Chupong. Pre Tonyho Jaa a Petchtaia Wongkamlao je snímka už siedmou spoluprácou. (Johnny.ARN)