House Hunting

• USA The Wrong House (neoficiální název) (více)

Dve rodiny prichádzajú na obhliadku domu s výhodnou kúpou. Práve cena je pre obe zainteresované strany najväčším lákadlom. Staré príslovie  "Nie je všetko zlato, čo sa blyští"  v tomto prípade platí na sto percent. Po niekoľkých hodinách sa však ukáže, že voľba tohoto domu nebola najšťastnejším riešením. Je totiž úzko prepojený s temnými tajomstvami oboch rodín. (*CARNIFEX*)

dubinak

House hunting nabízí docela nevyužité talenty, u kterých mi přišlo, že se zamotali do všeho, čeho mohli. Řemeslně by to špatné nebylo, ale herecké tváře byly značně nesympatické. Příběh jistým způsobem docela zajímavý, ale už několikrát jsme se setkali s filmem typu ''není cesty ven''. Jednání postav mě chvílemi skoro nutilo ťukat si na čelo a když se objevila ona maska a ten tajemný emo kluk měla jsem jasno. Prostě už se nevědělo kudy kam. Víc si to u mě nezaslouží. ()

elanius

(30/2013, DVDRip) / Tak z tohoto mohla byť pecka. Tento žáner (time loop & plot loop) je jeden z mojich najbľúbenejších, bohužiaľ naraziť na vyslovenú pecku dá občas celkom námahu. House Hunting ostáva pred bránami top kúskov, ale napriek tomu, že kopa vecí vo filme zarazí - hlavne herecké výkony občas bolia - som bol po dopozeraní viac menej spokojný. Ono totižto podobný typ filmov je bohovsky náročný na dobrý scenár a pútavý dej. Najlepšie aspekty filmu: dobrá atmosféra, skvelá lokácia. Film kde sa niečo zacyklý, zhaluzí a podobne musí spĺňať (z môjho pohľadu) pár náležitostí. 1. väčšina filmov sa začína v "reálnom" svete takže keď príde k zisteniu, že sa zacyklil čas alebo dej je pre mňa podstatné aby to postavy vo filme dali patrične najavo, musí byť cítiť, že tu sa deje niečo absolútne neuveriteľné. 2. potom dosť vyžadujem aby vo filme prišla narad fáza čistej beznádeje :) a za 3. postupne pomaličky sa musí začať odkrývať rozuzlovanie, náznaky, indície o čo ide a ako sa z toho dostať. No a potom prichádza najdôležitejšia časť, záver filmu, väčšinou s podstatným vyplvom na výsledný pocit resp. hodnotenie. Ja celkovo dávam 8/10. ()

zdenny

Filmy typu "lidé v místnosti" mám obvykle velmi rád. Toto ale byla celkem hovadina o tom, jak se v průběhu každému vysypával kostlivec ze skříně. Kdo ho nemá, může přežít. Asi taková byla premisa. Jdu se podívat do skříně. ()

jefff

Nejdřív jsem si říkal, že tohle se mi bude fakt líbit. Ponuré prostředí, nevšední herci, mysteriózno kouká z každého záběru. Jenže ejhle. Najednou se pořád nic neděje, pořád nic, stále nic, ukrutná nuda, nuda a nuda, a pak jenom nuda. a je konec. Zatracený průšvih. Tohle šlo o dost líp. ()

Teabag

Zajímavý námět a neutěšená, beznadějná atmosféra. To jsou dvě hlavní devizy House Hunting. Herci moc sympatičtí nejsou, ale to tady má, myslím, svoje opodstatnění. Z nějakého důvodu mi tam totiž všichni docela sedí. Scénář by mohl být trochu víc propracovaný. Ten příběh na pozadí je tak moc zastřený, až je skoro nicneříkající a vytváří trochu klišé. Ve finále solidní 4*. ()

sona123

Začátek vynikající, myšlenka dobrá, ke konci ale ztrátí horor tempo. Je příjemné ale potkat se s hororem, který neujíždí jen na nechutnostech a bezduché vyvražďovačce a snaží se vytvořit i nějaké napětí a přichází s nějakou myšlenkou. Nic hvězdného to pravda není, ale začátek lehce nadprůměrný byl. ()

Silviaxx

Spomedzi uviaznutí niekde, je toto veľmi slabučký odvar. Síce má House Hunting celkom slušný vizuál a fajn prostredie, to je asi to jediné, čím sa môže pýšiť. Väčšina z postáv začne byť po niekoľkých minútach vysoko iritujúca, najmä otec tej baby - slovami nedokážem popísať ako neskutočne mi išiel na nervy. Už teda po hereckej stránke to nie je nič moc. Čo sa týka príbehu, mala som pocit, že je tlačený do úzadia na úkor toho, aby sme sledovali vzťahy medzi postavami namieste, čo mňa osobne veľmi neuchvátilo. Vo viacerých situáciach sa postavy správali vrcholne nelogicky a línia pôvodnej rodiny žijúcej v danom dome na mňa pôsobila ako nasilu vtlačená do deja, aby to vyzeralo zaujímavejšie. Čo tomu už vôbec nepomohlo je natiahnutá stopáž, a teda je z House hunting len podpriemerná sivá záležitosť. ()

johnymdoe

Mysteriózní film...pod tím si lze představit lecos, ale tenhle byl fakt zajímavej. Něco na způsob Pokoj 1408. Člověk netuší proč se dvě rodiny a němá cizí dívka nemůžou dostat z domu a jeho okolí. Všichni rozhodně nepřežijí, herci ale hrají docela slušně a tak postavám člověk může přát. Víc se nedá prozradit, ale můžu říct že docela stojí za to vidět. 75% ()

drankeryth

Film podla mna trpel televiznym dojmom a tak mi z toho vychadza len slaby odvar na temu duchov v dome. A ked ich uz ukazali, boli len na zaplakanie. Skoda, ze to nevymysleli lepsie, aj ked zas taka hrozna katastrofa to nebola:) ()

MickeyStuma

Mysteriózní příběh netlačící v ničem na pylu a rozvíjecí se zcela volně. Příběh se zajímavým zakončením. Žádné lekačky, žádný krvák. Pouze duchovno, tajemství, bezmoc a šílenství. Být pronásledovaný vlastními démony a výčitky svědomí není jen tak. Film tak trochu diváka svádí k zamyšlení, co by na jejich místě udělal on. Neznámé herecké tváře jsou ku prospěchu. Jejich herectví je civilní a nenucené, což pomáhá k většímu realismu. Příběh je značně jednoduchý, ale, byť to zní podivně, vyznívá složitě k pochopení. O co tu vlastně jde? Co je čeho cílem? Kde je nějaký motiv? Tajemství divákem cloumá a pokud to nedokáže patřičně uchopit, je ztracen a tento jinak dobře odvedený snímek nemá šanci pochopit. Ale to je už takový úděl mysteriózních filmů. ()

Junys

Dvě rodiny se setkávají u domu který je na prodej. Ze začátku to vypadá v pořádku, jenže když jedna rodina odjíždí srazí holku. Společně s druhou rodinou se ji snaží odvézt do nemocnice, jenže bohužel to nejde. - žádná lekačka, nic... Krve trochu.. Prostředí se mi líbilo hodně ale to je tak všechno. ()

snoodles

Ale jo, šlo to, dialogy mě sice tahaly za uši, herci se tak moc snažili to nepřehrát, až to přehnali, ale jinak to docela ušlo. Akorát tedy ten konec mi tedy zazdi veškerou logiku, proč tam byly zrovna tyto dvě rodiny, ale co už, to už bych asi chtěla moc. Jo a ten nenabitý revolver mi láme srdce. ()

KUFI

Typ horroru, kde se chodi v bludnym kruhu ze kteryho nelze vystoupit a sled opakujicich se udalosti. Atmosferou trochu pripomina vynikajici kingovku 1408. Obcas me ale sralo nelogicky jednani protagonistu (clovek bez jazyka mluvit nemuze, ale psat prece ano) i jejich divny chovani. Lepsi prumer. ()

intro

House Hunting má celkem zajímavý námět, nikterak sice originální, ale svoji mysterióznost určitě má. Herci jsou taky dobrý, přesto víc než na solidní průměr film nemá. Ovšem v záplavě hororových braků v roce 2013 tenhle určitě nikoho neurazí. Já dávám 55%. Možná to chtělo trochu zmenšit stopáž? ()

jkpj22

Je to house hunting, nikoli house haunting. Nečekejte lekačky, duchy, mrazivou atmosféru a napětí. Má to určitě svoje kouzlo, ale pro mě to byla spíš nuda a táhlo se to. Závěr dobrý, to jsem nečekal. Dvě a půl hvězdy a.k.a. 50 procent. ()

fabregas1

Nízkorozpočťák jako bič. Jednou podívat stačí. Herci mě nepřesvědčili ( všechny bych vyměnil ), chtělo to oživit nějakou známou tváří ( třeba David Hajzlhof :)) ). Moc mě to nebavilo, ale jsou i horší filmy. ()

jenspifa

Pro mě milé překvapení, skvěle zamotá mozkové závity, a navodí fakt Divnopocit, výsledná pointa mi vyrazila dech, pro mě jeden z NEJ hororových thrillerů roku 2013. Za málo peněz docela dost muziky :) 4,5 z 5 ()

minet

Film celkem příjemně uběhne, žádné překvapení se nekoná. Co se týká jeho žánru, byla jsem celkem spokojená, celkem jej naplnil. Horo už v tom nebyl, protože lekačky nic, hudba nic, strach nic... Ale bavila mě bledá holčina, protože takovou barvu mám vždy po ránu. Podle mého mínění by žádný film nebyl, kdyby chodili včas na terapie a brali si jednu červenou tabletku ráno e jednu večer. Ale takhle... ()