Neobyčejný Odd Thomas

Odd Thomas

Lovec duchov

Komedie / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Romantický / Thriller

USA, 2013, 100 min

Mohla to být zábavná jednohubka, Yelchin se snaží, ale co dokázal Sommers se svými zkušenostmi vyplodit za dialogy? Nad tím zůstává rozum stát. U každé druhé věty jsem si musel zakrývat obličej a bylo vidět i na hercích, že mají problém nasoukat své repliky do scén a zachovat u toho správný výraz. Závěr v obchodním centru byl také celkem antiklimatický.(24.10.2013)

Film trošku strádal na rozpočtu, ale dohnal to zajímavým námětem, braným s hodně velkou nadsázkou, ale přece dost osobitě. Zápletka se mi zdála braná dost hopem na to, že stopáž padla na 100 minut (což se vůbec nezdálo vzhledem k míře zábavnosti). Člověk se zde kupodivu občas i lekne. A to nemluvím ani o zakončení dodávajícím na emocích. Celkově, zajímavý snímek, který je trochu rozpačitý a mixuje vše možné - od náznaků komedie, přes horor a krimi. 65%(27.12.2017)

• mazadlo

Dvě hvězdy za to, že jsem se u toho dvakrát počůral smíchy a musel jsem následně jít na operaci mimických svalů neb mě popraskali samým smíchem a občasnými výkřiky. Aneb natočíme film bude to pecka jako kráva...třeba něco jako Shyamalan udělal v šestém smyslu. Proč ne povídá si partička týpků s kamerou v čele se Sommersem, kterej si asi chce vzpomenout na své začátky. Dají dohromady nějakou tu korunu a začnou si mazat na papír nějakej scenář. Pak si řeknou, že to chce nějakou hvězdu tak unesou Defoa, zfetujou ho, znásilní a pak mu slíbí z celkového rozpočtu 90% a on teda že jako joooo, že to vezme. Dvakrát si tam vrzne na gauči a na místě činu se chová jako kretén ale za ten bakšiš se to dá vydržet. Když je film dotočenej má asi sedmnáct hodin tak ho dají mistru střihačovi kterej z něj vystříhá úplně všechno (rozuměj úplně všechno). Takže chvíli jsme na místě činu, v posteli, na místě činu (jak to ty postavy stíhají nevím) napětí se buduje na hajzlech mimo kino ve kterém sedíte a závěrem chci dodat, že motivace všech postav včetně hustýho Tomáše, co vidí duchy je naprosto ubíjející. Aneb SPOILER proč sakra někdo jde do obchodního centra střílet do skel kalašnikovem když má v garáži asi tunu výbušnin? Vysvětlí mi to nějaká chytrá ČSFD prdelka? UFFFF.(25.4.2014)

Průměrný a značně nevyrovnaný film balancující mezi komedií a fantastikou. V jistých chvílích jsem měl pocit, že se dívám na nějakou odnož Constantine, což zajisté způsobily ty průhledné příšerky z pekla. Na komedii málo vtipné, na horror málo strašidelné. Občas se snímek pěkně rozjel, ale příliš brzy zabrzdil. Jakoby tvůrci nevěděli, pro jakou cílovou skupinu točí. Když je zřejmé, že na město se řítí katastrofa, co za sebou nechá spousty mrtvých, získá film konečně napětí. Jedna hvězda navíc za konec. Na jedno podívání dobré, asi tak....(6.4.2014)

V Pico Mundo sa usadili príšery a to veští, že sa tam stane niečo zlé. Zabrániť katastrofe sa snaží sympaťák Yelchin spolu s krásnou Adisson, ktorá mu nie je ľahostajná. Žiaľ, všetko zaujímavé sa udeje v prvých desiatich minútach, po ktorých film spadá do klišovitých zápletiek a odhalení, ktoré navyše ani nie sú zručne podané a film som dopozeral len so zotrvačnosti. Nebyť zaujímavej postavy Odda Thomasa, ktorého Yelchin zvládol na jedničku, idem s hodnotením nižšie.(22.10.2013)

• - Do role Funguse Boba (Shuler Hensley) byl původně zvažován Kevin J. O'Connor. (Dr Lizal)

• - Keď Odd (Anton Yelchin) opúšťa nemocnicu, divák si môže všimnúť jeden z nápisov, ktorý znie "IN ODD WE TRUST", čo je názov prvej časti komiksovej série venovanej hlavnému predstaviteľovi (2008). (beso74)

• - Do role Stormy Llewellyn (Addison Timlin) byly původně zvažovány Lily Collins, Kat Dennings, Portia Doubleday a Emma Roberts. Největší šanci měla Lily, ale odstoupila kvůli jinému projektu. (Dr Lizal)