Kids

52-tiletý režisér Larry Clark ve filmu Kids velmi přesvědčivě zachytil podle scénáře devatenáctiletého mladíka jeden den ze života newyorských teenagerů, jejichž čas takřka beze zbytku vyplňují drogy a sex. Mladíček Telly je posedlý získáváním nezletilých panenských milenek. Kromě jiných předností to pro něj znamená jistotu, že se nenakazí nějakou pohlavní chorobou. Právě on však nevědomky šíří AIDS...
Film je velmi sugestivní a znepokojivou moralitou, varující před drogami, násilím a promiskuitou. Clark obsadil do filmu výhradně neherce, jež dokázal přimět k mimořádně spontánnímu projevu. Dospělí se ve filmu až na několik výjimek neobjevují; svět osmnáctiletých "dětí" tu existuje jakoby v izolaci, takže dospělí tu nevystupují ani jako "nepřátelé". Clark bohužel nezachycuje sociální zázemí svých postav a jen sporadickými náznaky obohacuje jejich poněkud jednostrunnou charakterizaci. Snímek, v četných erotických scénách balancující na hranici měkké pornografie, je v domácích kinech přístupný (na rozdíl o některých zahraničních států) již od patnácti let. Právě mladé generaci je totiž Clarkovo dílo jako memento určeno. (oficiální text distributora)

StanislachKo

Zlatíčko moje najväčšie Rozárka Dawson rozpráva o tom ako ju v 15ich už ošukalo cca 8 chlapov (ale "nevie ani presne.")! Ďalej strašne nesympatické decká, sex, drogy. Gusa som tam cítil podstatne viac ako len výkonného producenta. Bolo mi na blití, ale z nejakého dôvodu som od toho nevedel odtrhnúť oči. O čo tomu filmu išlo ani nemám chuť analyzovať. ()

charge odpad!

Po naprosto tragickým Ken Parku jsem k tomuhle přistupoval s velkou skepsí, ale říkal jsem si že tohle přece nemůže bejt až tak strašný. Larry Clark vidí podle všeho svět až moc jednoduše, mládež v NY je zkrátka jen partička vygumovanejch a vyfetlejch kreténů a budižkničemů skvěle ovládající šoustání (zásadně bez gumy), užívání lacinýho fetu, krádeže chlastu a broskví, dále provozujících členský schůze v parcích, kde si sem tam kopnou místo mičudy do negra, a plno dýchánků po bytech kde mezi sebou melou totální hovna, nebo se sjížděj do bezvědomí. Hlavní děj v týhle omáčce představuje existenční ucho s hivem, kterej rád výlučně panny a jedna z těch pannen s hivem chycenýho od něj hledá ucho po všech čertech aby nakonec spatřila jen jeho vrtící se ric a nořícího se v další panně. Ve všech těch sračkách je mu po boku jeho dementní kámoš, kterej mu poskytuje doprovod osobního uctívače a vrbu v jednom. I hnus se dá vyobrazit autentičtěji a především zábavněji. 0% ()

Decker

Drsne, sokujici, urcitymi aspekty urcite pravdive, ale hlavne realistyckym dojmem vyznivajici film u ktereho vas nejvice usadi jakou formou je vam pribeh vypraven (snad autenticky pohlavni styk, opravdu drsna bitka, kalba apod.). ()

trojtmberk

Film o dnešní mládeži, není co dodat. Jestli se to někomu nelíbí, tak má smůlu, ono to tak dnes opravdu vypadá. A nejen v Americe. ()

Honzíno

Hukot, sice o něco slabší než starší větší bratr ze stanice Zoo. Ale stojí za to vidět. Trochu bije do očí hned zpočátku očividná přemrštěná snaha co nejvíce šokovat (hned úvodní scéna), avšak pokud ji přežijete, můžete celý film náležitě ocenit ze všech hledisek. Absurdní rozhodně snímek není, jelikož hrozba většího rozšíření AIDS se každým rokem neustále zvyšuje. A někdo se na to aspoň snaží upozornit masovou zábavou, která je více vidět než bodové rozdávání letáčků a pořádání sporadických přednášek. ()

Jizni Tlapa

Je na čase přiznat, že Jižní Tlapa stárne. V době té největší puberty jsem tenhle snímek považoval za modlu. Dnes vidím jen partu nadrženejch harantů, kouřící trávu a hlavního HIV nosiče, který je výrazově na fláknutí fošnou po ksichtě. Dialogy na bodu mrazu, obyčejná kamera a sem tam dobře volená rap kejvačka... průměrná nicka-nuda s 50 %..a slovy zdejšího adolescenta "víc ani hovno" ()

Sfinkter

Viděno několikrát v různých životních obdobích, Kids byli a budou trpkou sondou mezi děti ulice. Jeden z filmů devadesátých let, který by měl asi opravdu vidět každý. ()

Jazzzz

Mezi komentáři jsem objevil monoho velmi odmítavých názorů k tomuto filmu. Naprosté nepochopení a nesouhlas s tímto filmem. Mnozí mohli být až zhnuseni. Ano plně to chápu. Ale bohužel s nimi nemohu souhlasit. Závidím lidem, kteří nikdy nepoznali svět, o kterém je tenhle film, ale naopak bych ho všem vřele doporučil. Rodičům dětí bych ho dal zhlédnout, aby viděli kam to může spět. Politikům a mocnostem, aby viděli co si vychovávají pod svými křídly. Mnoho dětí (ano DĚTÍ) ne teenagerů, již ve velmi mladém věku ztrácí své iluze, mnozí si je ani nestihnou vybudovat. Během mého (krátkého) života jsem mohl pozorovat ten neskutečný posun. Když jsem byl mladší tak jsem věděl, že mě puberta čeká tak od 14 možná trochu dřív. První cigaretu jsem vykouřil, nevím snad v 15? Ve stejném věku jsem byl i poprvé na diskotéce. Byl jsem zhnusen tím co se tam děje, a proto následovalo asi rok a půl útlum, kdy jsem přemýšlel nad tím co lidi motivuje k tomu jít ven, opít se a nesmyslně hopsat na něco co se hudbě podobá jen vzdáleně. Pak se cosi změnilo, deziluze ze společnosti, ze života a nevím co všechno mě vedlo k tomu, abych se začal chovat jako oni pro mě nepochopitelní blázní. Důvod proč píšu tyhle nesmyslně dlouhé keci je, že já začal s tímto bezprespektivním životem někdy kolem 16-17. Dnes ale zajdu do parku a co to vidím opilé základoškoláky. Čtvrtá až pátá třída je ideální věk pro začátek s kouřením. Sedmá třída je ideální věk pro začátek s mariuhuanou. Nevím co se změnilo snad větší nároky na malé děti. Vždyť místo toho aby se s nimi jednalo jako s dětmi je jim do hlav už od mala vmlacováno, "chcete abychom s vámi jednali jako s dospělými tak se tak chovejte". Možná... Chtěl bych jen říct, že z vlastního života, z vlastích zkušeností vím, že tento film není vůbec daleko od pravdy. Troufám si říct, že zachycuje naprostou pravdu. Samozřejmě nemluví o všech dětech, ale mluví o rozhodně roztoucí skupině dětí. Tento film bych nebral jako umělecký kousek, ale jako dokument. Každá scéna tohoto filmu vám pomůže nasát atmosféru a přiblíží vás blíže k životu na plátně předváděných mladíků. Herecké výkony nejsou oslnivé a kamera je naprosto amatérská, ale takový je život. Není to nastrojený film, je to dokument o životě... ()

ybuko

Jeden z kultovnich filmu z doby, kdy mi bylo jako hlavnim hrdinum. Snimek nametem navazuje na Clarkovu nefilmovou tvorbu, kdy se jako dokumentarni fotograf venoval tematum jako jsou sex nactiletych a drogy. ()

cross

Dostatečně šokující na to, aby to bylo pravdivé. Larry Clark si asi opravdu musel při natáčení sám zahrával se zákonem, jelikož některé scény jsou opravdu síla. Velmi reálně natočený pohled na současnou omladinu USA. ()

venca163

Jee, tady je zas každej pohoršenej nebo zhrozenej. Jo, je to takovej autentickej vhled do života určitý skupiny mladejch lidí, ale je jasný, že jde o extrém =). Všechny ty kecy tady o "dnešní mládeži" jsou akorát směšný. Dnešní mládež spíš sedí doma a čumí na youtube videa. Líbilo se mi to polodokumentární pojetí (dlouhý scény, observační kamera, mladý herci/herečky, ...) a že to nijak nemoralizuje. Larry Clark prostě naservíruje pohled do tý komunity, protká to zajímavou zápletkou a skončí to celkem úderně. PS: Bitches love to suck dick, yo. It's like their secret hobby, gives them power and shit. (80%) ()

sedm.1

O tom, že se jedná o vysoce diskutabilní, kontroverzní a hlavně provokativní podívanou, se nemá asi cenu dohadovat, to je prostě fakt, a je v podstatě jen na každém, jak jí bude kdo vnímat, nejrozdílnější reakce každopádně budou panovat mezi dětmi ve zhruba podobném věku hrdinů tohoto filmu a dospělými, především samozřejmě rodiči, čehož jsem živý důkaz. Kids jsem totiž viděl poprvé chvilku po jeho vzniku, což už je téměř 30 let nazpět, bylo mi nějakých 17 a byl jsem z Kids z mnoha důvodů úplně paf, bohužel tenkrát v pozitivním slova smyslu. Dnes, když jsem si Kids ale zopáknul, a mám doma již právě děti v onom ,,kritickém” věku, tak mi z toho už ale jen běhá mráz po zádech a nedokážu si vysvětlit, proč mě to tenkrát tak bavilo. Pravdou každopádně je, že Larry Clark natočil skutečně otevřený pohled na (nejen) americkou mládež, pocházející z nuzných a problematických poměrů, takže veškeré postavy, a to ať už dívčí, či chlapecké, má intelektu maximálně tak co by se za nehet vešlo, z čehož pak pramení jejich chování, myšlenkové pochody, přístup k životu, reakce, dialogy, vše prostě na úrovni mírně vycvičených opiček, a tvůrci pak na základě toho všeho tu jen předkládají publiku nepopiratelné důsledky, které jsou opravdu silné, věrohodné a hlavně smutné. Není prostě žádná radost sledovat čtyřiadvacetihodinovou exkurzi do pidimozečků bezduchých tvorečků, kteří mají v palici jen fetovaní a šukání, což představuje jejich celoživotní náplň a v podstatě je jen otázkou, kdo z nich se má vůbec šanci s tímto životním stylem dožít dospělosti, nehledě na to, že pokud se jí dožijí, tak co z takovýchto individuí musí asi vyrůst? Já tento film tak beru především jako stále aktuální vztyčený ukazováček celé společnosti, a i když v dnešní době je, nebo alespoň doufám by měla být, osvěta kolem AIDS natolik všem dětem vštěpována, tak ostatní problémy přetrvávají mezi teens, jako násilí, chudoba a primitivismus dodnes, takže k zamyšlení je tento snímek pořád a určitě není na místě ho jakkoliv bagatelizovat, či hloupě znehodnocovat, smysl a jisté poselství v sobě má totiž stále, a to i přes svou celkovou prvoplánovitost, nuceně působící provokaci a nejednou zbytečné tlačení na pilu, co se explicity týče. ()

Cruise

Jestli mě něco dokáže roznést na malinké kousíčky, pak je to tenhle film! Absolutně si nedokážu představit, že se věci jako tyhle dějou, nechápu, neznám, neumím, nevím! Zhlédnout, zamyslet se, poučit se? Inspirovat? Svět je šílenej! ()

velkyvezir

Zajímavý pohled na život mládeže, na které rodiče kašlou. Ať se nám to líbí nebo ne, takové "děti" tu už léta jsou i mezi námi. Jen to chce pozorně se dívat. Film je napůl dokumentem a napůl hraným filmem, který ve své době byl zajímavým pohledem na život mládeže. ()