poster

2012: Doba ledová

 • Česko

  Ledovec smrti

 • USA

  2012: Ice Age

Akční / Sci-Fi

USA, 2011, 91 min

 • lennyd
  odpad!

  Po letech klidu opět vybuchne sopka nedaleko severního pólu. Její výbuch má ale tentokrát nedozírné následky - odlomí se obrovský ledovec, a vysokou rychlostí se blíží k pobřeží Spojených států. Klimatolog Bill Hart se svojí ženou a synem musí spěchat do New Yorku, aby stihl varovat dceru Julii, která zde studuje. A ledovec se stále blíží... Uhm, uhm - možná mne mělo varovat nízké hodnocení filmu, nebo alespoň to, že za ním stojí nechvalně známé studio Asylum. Jenže někteří (třeba já) jsou nepoučitelní, a navíc mne docela lákal poster plus to, že se venku zrovna strhla sněhová bouře a to k podobnému filmu přímo svádělo. Jenže tento film je opravdu hodně špatný. Sice se říká, že se na všem dá nalézt něco pozitivního, ale tady se to hledá velmi těžko - snad jen závěrečné titulky, a to že jsem se jich dožil, je alespoň kapku pozitivní. Jinak je na filmu špatně vše od A do Z. Herecké výkony - úplně k smíchu - vévodí tomu asi patnáctiletý syn, který se chvilkama tváří jako genius (ovládá bravurně povětrnostní modely NOAA) a pár okamžiku později se tváří jako pětiletý idiot (hlavně jeho starostlivost o velkou sestřičku mne dojímala až k slzám). O herečce - matce - zde bylo napsáno víc než dost, tak snad jen že jsem se opravdu lekl, když poprvé vyskočila na obrazovku. A otec - MacGyver - který z kyblíku hnoje vyrobí atomovou bombu - se taktéž vydařil. A dále - efekty - čekal jsem že v dnešní době se dá i na tom nejhorším počítači za pár šupů vytvořit jakžtakž koukatelné efekty - asi jsem se mýlil. Několikero opakovaných záběrů (asi aby se ušetřil čas při natáčení), spousta logických chyb a nesmyslů, a vůbec celý film stojí za prd. Řekl bych, že hodnocení odpad! je zde ještě poctou - pokud bych mohl, šel bych s hvězdičkami do mínusu....(12.12.2012)

 • Campbell
  ***

  Obyčejný katastrofický sci-fi kterých se natočí tuny. Nemá cenu přemýšlet nad nepříběhem, ale jde o to spíše se bavit a to se tady povedlo z poloviny scény kdy je nějaká katastrofa mě bavily, ale jakmile došlo na nějaký kecy a rodinné hodnoty tak film strašně spadl do naprostýho nezájmu. Efekty jsou standartní, kdo by čekal nějaké lepší že ano? Film jsem si jakž takž užil ale zapomenu na něj hodně rychle a znova si ho asi nepustím.(24.5.2012)

 • Elleannie
  *

  Jeden z opravdu mála filmů, který jsem neviděla celý. Byla by to opravdu ztráta času, protože snad dvacetiminutová jízda autem, kdy se střídají záběry na oblohu a na cestující v autě, a na pár krátkých okamžiků se octneme v jiném městě, kde figurují podobné záběry, nějak jsem to nezvládla, takže jsem to přepla. Když jsem se s malou nadějí k filmu asi po dvaceti minutách vrátila, zjistila jsem, že se změnil akorát dopravní prostředek a znovu se střídají záběry na cestující a na oblohu. Takže asi tak....(23.2.2012)

 • ARI50
  odpad!

  Kolik tech filmu 2012 už tady bylo a uspěl jenom jeden to je katastrofa celkový film působí jako jedna velká sračka efekty a celkově všechno tak katastrofální že se nedá nato ani dívat fakt jak se tu už píše ožrat se u toho a možná to dokoukáte. parta režiséru co nemají vůbec úspěch se sejdou řeknou jsi natočíme konec světa ledovcem hodíme to do levných trafik a vyděláme něco och bože kdyby se tohohle ujal nějaký frajer režisér kurňa na to bych se těšil.(1.7.2011)

 • MickeyStuma
  odpad!

  Asylum a další její dokonale stupidní céčko, které už se zhovadilostí a stupiditou snad už ani nemá nic společného. Je to daleko horší. Nic tu nemá logiku. Přiblblé dialogy , speciální efekty amatérské, scénář plný děr. Proboha, pokud majitelé tohoto filmového studia neví co s penězi, ať je dají v Africe hladovějícím lidem. Tohle dílo je urážkou všech kvalitních katastrofických snímků, které mají co říct a jsou vlastně svým pojetím přínosné a varovné. A překvapuje mě, že má někdo odvahu tohle vydat na DVD a nějaká televize vysílat.(6.12.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace