Výbuch sopky na Islandu způsobí odlomení velkého ledovce, který se blíží ke Spojeným státům. Rodina Hartových se musí pokusit utéct před nadcházející dobo ledovou. (LIVINGDEAD)

Omnibus

"Z krávovin od Asylum, jednou příjdu o rozum." 1600 mil široký ledovec, vesele cválající napříč USA rychlostí řítícího se vlaku, to je neuvěřitelně stupidní fyzikální pitomost, dokonce i na mistry ptákovin z Asylum a na pouhou gumovací oddychovku. Dtto ostatní děj. Vyšperkováno samozřejmě špičkovými filmovými triky, např. kostkami ledu z rejžovy domácí ledničky, umělecky zaraženými do papundeklových mrakodrapů. Přesto uděluji dvě nezasloužené hvězdy, tentokrát mě standardně vypatlané katastrofické dialogy kupodivu bavily. Zejména mezi hlavním jelimanem, podpantoflákem (poručík Bud ze seriálu JAG, Patrick Labyorteaux) a jeho zpupnou, leč tupou manželkou, ty byly reál, ze života :-)) ()

Tommassi3

"A to se dá ?? Copak se dá bombardovat ledovec ??" - "Jistě !! Ale aby ho zastavili, museli by na něj shodit atomovku !!" ;) Tak to je škoda, že to nevěděli na Titanicu, že ?! Ale to by zase filmový divák přišel o jednu z Cameronových pecek !! ;) Ledovec smrti však mezi podobné snímky nepatří, to je totiž úplně jiná liga.. Studio Asylum mě zřejmě nikdy nepřestane překvapovat, a tak je zcela jisté, že když se rozhodli natočit vlastní variaci Dne poté, bude to nakonec opravdu veliký zážitek, byť tedy z kategorie velmi zábavná sračka.. O logiku, fyzikální zákony či nějakou ve finále seriózní záležitost tu skutečně nejde, to si hledejte jinde, nicméně celá tahle zhovadilost je opravdu ve své přepálené nesmyslnosti plné hysterických nehereckých výkonů tak neskutečně zábavná, že účast Patricka Labyorteauxe z Jagu, který si zkouší improvizaci ve stylu MacGyvera, kamera asyláckého mistra Alexandra Yellena či finále kapsářsky se zcela bezostyšně odkazující na Planetu opic už platí pouze za lehce omrzlou třešničku na dortu.. ()

veverysiak odpad!

Onehdaj som si dal taký strašný záväzok, že raz za čas, nech sa deje čo sa deje, si musím pozrieť dáku tú galaktickú sračku, v tomto prípade masochisticky slastne vzlykám, že som s náhodným výberom trafil do čierneho, tu sa ani nedá povedať, že čo bolo zle, pretože dobre nebolo zhola-zboha nič, rád by som vidieť cieľovú skupinu ľudí, ktorým toto zašmakovalo, ale pre istotu len z bohovskej vzdialenosti, aby sa náhodou na mňa niečo neprilepilo. ()

Campbell

Obyčejný katastrofický sci-fi kterých se natočí tuny. Nemá cenu přemýšlet nad nepříběhem, ale jde o to spíše se bavit a to se tady povedlo z poloviny scény kdy je nějaká katastrofa mě bavily, ale jakmile došlo na nějaký kecy a rodinné hodnoty tak film strašně spadl do naprostýho nezájmu. Efekty jsou standartní, kdo by čekal nějaké lepší že ano? Film jsem si jakž takž užil ale zapomenu na něj hodně rychle a znova si ho asi nepustím. ()

Elleannie

Jeden z opravdu mála filmů, který jsem neviděla celý. Byla by to opravdu ztráta času, protože snad dvacetiminutová jízda autem, kdy se střídají záběry na oblohu a na cestující v autě, a na pár krátkých okamžiků se octneme v jiném městě, kde figurují podobné záběry, nějak jsem to nezvládla, takže jsem to přepla. Když jsem se s malou nadějí k filmu asi po dvaceti minutách vrátila, zjistila jsem, že se změnil akorát dopravní prostředek a znovu se střídají záběry na cestující a na oblohu. Takže asi tak.... ()