2012: Doba ledová

2012: Ice Age

Akční / Sci-Fi

USA, 2011, 91 min

• Ondrew

Asylum... ou jeee! :) Tuto vskutku uzasnu spolocnost som si zamiloval. Malokomu sa s takou pravidelnou uspesnostou dari vypustat do sveta jednu sr@cku za druhou. Neviem, mozno je to ich poslanim. Ostatnym studiam ukazuju: "Pozrite -- tak prave TAKTO sa filmy rozhodne nemaju tocit. Uz to chapete?". Na ich najnovsom vytvore nie je v podstate nic, co by stalo za rec. Herci ako vzdy tretotriedni, efekty na urovni roku "raz dva" a pribeh? Stokrat preflaknuta zbytocnost. Ano, to vsetko su v podstate uz akesi "trademarky" Asylumu. Priklad ukazkoveho odpadu ako sa patri. 0%.(29.11.2011)

• ARI50

Kolik tech filmu 2012 už tadyk bylo a uspěl jenom jeden to je katastrofa celkový film pusobi jako jedna velka sračka efekty a celkově všechno tak katastrofalni že se nedá nato ani dívat fakt jak jse tu už píše ožrat se u toho a možna to dokoukate. parta režiseru co nemaj vubec uspech jse sejdou řeknou jsi natočíme konec světa ledovcem hodíme to do levnych trafik a videlame něco och bože kdyby se tohohle ujal nějaky frajer režiser kurna na to bych se těšil.(1.7.2011)

WOW! To byla jízda! Srdce každého milovníka absurdních šíleností musí u tohohle skvostu mnohokrát zaplesat! Jednoho dne znenadání bouchne Hekla, opravdu HODNĚ bouchne, až to Islanda chudáka rozpůlí, a od Kanady se začne na jih sunout, ne, ŘÍTIT, hodně velký ledovec. Hodně hodně velký. KUREVSKY velký. OBROVSKÝ! A mašíruje si to přes Maine a Boston rovnou na New York! K tomu všemu ještě z nebe padají ledové balvany (ne, SKÁLY!) a svět, takový jaký jsme ho znali, pomalu přestává existovat... Střídavě sledujeme dechberoucí a kulervoucí výjevy planetární katastrofy, statečný boj vojenského letectva s krutou a vražednou přírodou, a osudy členů jedné rozdělené rodiny. Podaří se jim setkat se zase spolu? Zlepší se počasí? Jak jenom probůh tohle všechno skončí?! Fantasmagorický až halucinační příběh i děj, fantastické triky (scéna ve zlomku sekundy zmrzlých bostonských je NE-U-VĚ-ŘI-TEL-NÁ!), absurdně šílené dialogy, ojedinělé herecké výkony i zjevy (synek Nelson vede - kdyby se soutěžilo v herecké kategorii "čumět jako žalud, vypadat jako retard a být totální mimoň", jen těžko by hledal konkurenci)... Nelze popsat, musí se vidět. Jen pro Asylu oddané nebo filmové fajnšmekry, běžný divák tohle umění neocení.(17.1.2014)

• blackrain

Příběh jako přes kopírák. V podstatě se vůbec neliší od jiných katastrofických filmů. Některé efekty vypadaly opravdu příšerně a jiné byly zase perfektní, takže se to všechno zprůměrovalo. Úvodní záběry byly jako z National Geographic. Hlavně ty záběry na ledovce. Společnost Asylum si tentokrát vzala na paškál slavnou islandsku sopku Hekla, která v příběhu slouží jako spouštěc katastrofy. Podle legend se v jejim nitru nachází samotná brána do pekla.(19.8.2011)

• sarfian

Tak toto je Katastrofa do slova. Ladovec takých rozmerov sa rúti na Ameriku rýchlosťou, za ktorú by sa nemusela hanbiť ani raketa. Film plný prúserov. Nefungujú telefóny, ale mlaďasovi gps-ka frčí jak žeravá. No neviem kde nabrali také hračičky, veď ked je tu zlé počasie tak satelitný príjem je úplne v prdeli. Taťka ... nóóó ... tak ten je sakra frájo. Mc-Gáy-ver sa má ešte čo učiť. Mama je asi len do počtu. No a dcéruška je otožilá jak ladový medveď, keď iný v sekunde zamrznú ona je v poho. A tak dále a tak dále je tu toho strašne moc dojebkaného, už sa mi ani nichce o tom písať. VIDENÉ 1x(23.1.2012)