2012: Doba ledová

2012: Ice Age

Akční / Sci-Fi

USA, 2011, 91 min

• MickeyStuma

Asylum a další její dokonale stupidní céčko, které už se zhovadilostí a stupiditou snad už ani nemá nic společného. Je to daleko horší. Nic tu nemá logiku. Přiblblé dialogy , speciální efekty amatérské, scénář plný děr. Proboha, pokud majitelé tohoto filmového studia neví co s penězi, ať je dají v Africe hladovějícím lidem. Tohle dílo je urážkou všech kvalitních katastrofických snímků, které mají co říct a jsou vlastně svým pojetím přínosné a varovné. A překvapuje mě, že má někdo odvahu tohle vydat na DVD a nějaká televize vysílat.(6.12.2013)

• Omnibus

"Z krávovin od Asylum, jednou příjdu o rozum." 1600 mil široký ledovec, vesele cválající napříč USA rychlostí řítícího se vlaku, to je neuvěřitelně stupidní fyzikální pitomost, dokonce i na mistry ptákovin z Asylum a na pouhou gumovací oddychovku. Dtto ostatní děj. Vyšperkováno samozřejmě špičkovými filmovými triky, např. kostkami ledu z rejžovy domácí ledničky, umělecky zaraženými do papundeklových mrakodrapů. Přesto uděluji dvě nezasloužené hvězdy, tentokrát mě standardně vypatlané katastrofické dialogy kupodivu bavily. Zejména mezi hlavním jelimanem, podpantoflákem (poručík Bud ze seriálu JAG, Patrick Labyorteaux) a jeho zpupnou, leč tupou manželkou, ty byly reál, ze života :-))(17.5.2020)

• ARI50

Kolik tech filmu 2012 už tady bylo a uspěl jenom jeden to je katastrofa celkový film působí jako jedna velká sračka efekty a celkově všechno tak katastrofální že se nedá nato ani dívat fakt jak se tu už píše ožrat se u toho a možná to dokoukáte. parta režiséru co nemají vůbec úspěch se sejdou řeknou jsi natočíme konec světa ledovcem hodíme to do levných trafik a vyděláme něco och bože kdyby se tohohle ujal nějaký frajer režisér kurňa na to bych se těšil.(1.7.2011)

• stration

Přece od toho nikdo nemohl očekávat seriózní film se super efekty. Ve svém subžánru druhořadých katastrofických filmů na nedělní dopoledne je to vcelku dívatelný kousek, který nijak nevybočuje. Některé scény jsou celkem dobře udělané, u jiných si říkáte, že to horší být nemohlo. Dialogy na úrovni čtvrté třídy a hrdinský tatínek k tomu. Ale vařilo se u toho dobře.(4.10.2015)

• MartinezZ

Hahaha, Asylum nezklamalo. Příšerné, příšerné to je. Efekty jak z hračkárny, herci hrají,. jak kdyby je vystřihli z kartonu a opřeli o zeď, manžílek se snaží rodinku dostat pryč z města a ze země, ale Asylum nemá možnosti natáčet herce v rychle jedoucím autě, takže se úprk odehrává asi rychlostí 30km/h, Maminka-herečka měla začít s kariérou před více než 25 lety, teď už to nedožene a i maskéři to vzdali (možná má skutečně, dle komentáře LIVINGDEAD, její postava představovat nadcházející smrt). Synův největší herecký výkon se sestává z vykuleného "WOW" v autě. A to nemluvě o apatických občanech města, kteří bez problému ignorují, že se jim nad hlavami viditelně mění počasí a plují nezvyklé mraky, přitom všem ničení a destrukci stále fungují bez problému mobilní telefony a tatík vysloveně brácha MacGyvera... - vlastně na těch nelogičnostech je celý film postavený :) ~~~ Asylum vzalo Day After Tomorrow a 2012 a zprznilo z toho jednu typicky béčkovou katastrofickou debilitu :) (které by ale 60-70 minut bohatě stačilo) ~~~ U Asylumu platí hodnocení opačně, Odpad! je oceněním a Opdad! si to po právu i zaslouží, gratulace.(7.8.2011)