poster

2012: Doba ledová

 • Česko

  Ledovec smrti

 • USA

  2012: Ice Age

Akční / Sci-Fi

USA, 2011, 91 min

 • dkas
  **

  Naprosto naprostá kravina, u které jsem se chvílemi velmi bavil. Je to tak špatný film, plný nelogičností (rodina jede autem, syn se ptá, jestli táta svítí a on svítí, střih, rodina jede v jiném autě, nesvítí, střih, je tma a rodina jede v původním autě s rozsvícenými světly, rodina nadává na to, že ve tři je tma jak o půlnoci a za půl hodiny je krásný světlo...) až hrůza. Vrcholem potom bylo, jak lidé "umrzli" na ulici, to byl opravdu velký "masakr", brrr....(26.12.2011)

 • lennyd
  odpad!

  Po letech klidu opět vybuchne sopka nedaleko severního pólu. Její výbuch má ale tentokrát nedozírné následky - odlomí se obrovský ledovec, a vysokou rychlostí se blíží k pobřeží Spojených států. Klimatolog Bill Hart se svojí ženou a synem musí spěchat do New Yorku, aby stihl varovat dceru Julii, která zde studuje. A ledovec se stále blíží... Uhm, uhm - možná mne mělo varovat nízké hodnocení filmu, nebo alespoň to, že za ním stojí nechvalně známé studio Asylum. Jenže někteří (třeba já) jsou nepoučitelní, a navíc mne docela lákal poster plus to, že se venku zrovna strhla sněhová bouře a to k podobnému filmu přímo svádělo. Jenže tento film je opravdu hodně špatný. Sice se říká, že se na všem dá nalézt něco pozitivního, ale tady se to hledá velmi těžko - snad jen závěrečné titulky, a to že jsem se jich dožil, je alespoň kapku pozitivní. Jinak je na filmu špatně vše od A do Z. Herecké výkony - úplně k smíchu - vévodí tomu asi patnáctiletý syn, který se chvilkama tváří jako genius (ovládá bravurně povětrnostní modely NOAA) a pár okamžiku později se tváří jako pětiletý idiot (hlavně jeho starostlivost o velkou sestřičku mne dojímala až k slzám). O herečce - matce - zde bylo napsáno víc než dost, tak snad jen že jsem se opravdu lekl, když poprvé vyskočila na obrazovku. A otec - MacGyver - který z kyblíku hnoje vyrobí atomovou bombu - se taktéž vydařil. A dále - efekty - čekal jsem že v dnešní době se dá i na tom nejhorším počítači za pár šupů vytvořit jakžtakž koukatelné efekty - asi jsem se mýlil. Několikero opakovaných záběrů (asi aby se ušetřil čas při natáčení), spousta logických chyb a nesmyslů, a vůbec celý film stojí za prd. Řekl bych, že hodnocení odpad! je zde ještě poctou - pokud bych mohl, šel bych s hvězdičkami do mínusu....(12.12.2012)

 • LIVINGDEAD
  *

  Vybuchne sopka. Oddělí se obrovský ledovec a míří k USA. Změní se počasí, začíná doba ledová. V autě jede rodinka, ale jelikož je zácpa , nedočkavá dcera se odloučí. A tak ji jde rodinka hledat. Upřímně, na to, že film dělalo ASYLUM, tak se tam objevovaly často hollywoodské efekty. Bohužel, herecké obsazení úplně na blití. Táta s dvojitou bradou, ale domácí kutil alias MacGyver. Táta je chytrý, táta všechno zařídí, táta udělá výbušninu, ano, táta umí i lítat.... Ovšem úplně mne rvalo rodidla, když lidé za pochodu umrzli na ulicích a dcera si běhala s rozepnutou bundičkou a s tričkem. Její matku nenalíčili a tak vypadala jako smrt. Do doby ledové se perfektně hodila. Syn tam byl pouze do počtu. Vlastně, několikrát řekl, že je táta bezva. A konec? Škoda mluvit :-) Kdyby se této myšlenky ujal James Cameron nebo Ridley Scott, mohl to být trhák, ale takhle...20%(30.6.2011)

 • MickeyStuma
  odpad!

  Asylum a další její dokonale stupidní céčko, které už se zhovadilostí a stupiditou snad už ani nemá nic společného. Je to daleko horší. Nic tu nemá logiku. Přiblblé dialogy , speciální efekty amatérské, scénář plný děr. Proboha, pokud majitelé tohoto filmového studia neví co s penězi, ať je dají v Africe hladovějícím lidem. Tohle dílo je urážkou všech kvalitních katastrofických snímků, které mají co říct a jsou vlastně svým pojetím přínosné a varovné. A překvapuje mě, že má někdo odvahu tohle vydat na DVD a nějaká televize vysílat.(6.12.2013)

 • blackrain
  **

  Příběh jako přes kopírák. V podstatě se vůbec neliší od jiných katastrofických filmů. Některé efekty vypadaly opravdu příšerně a jiné byly zase perfektní, takže se to všechno zprůměrovalo. Úvodní záběry byly jako z National Geographic. Hlavně ty záběry na ledovce. Společnost Asylum si tentokrát vzala na paškál slavnou islandsku sopku Hekla, která v příběhu slouží jako spouštěc katastrofy. Podle legend se v jejim nitru nachází samotná brána do pekla.(19.8.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace