Los últimos días

• Slovensko Posledné dni (festivalový název) (více)

Píše se rok 2013. Po celé planetě Zemi se šíří tajemná epidemie. U lidstva vzinká strach z otevřených prostorů, a ti, kteří chtějí přežít, se schovávají uvnitř budov. Uprostřed zdecimované Barcelony se Marc Delgado (Quim Gutiérrez) vydává na těžkou výpravu s jediným cílem - chce najít svou ztracenou přítelkyni Julii (Marta Etura), aniž by opustil bezpečí staveb a vyšel ven. (cardinals)

warrenur

Zaujimavo vykreslena ludska fobia z otvoreneho priestoru, veduca az ku katastrofalnym a fatalnym nasledkom. Ten zaver bol detinsky inak prve dve tretiny filmu mali svoju atmosku a dali sa sledovat. Priemer. ()

drankeryth

Spanieli znova nesklamali a znova naservirovali dobre susto pozeratelneho filmu. Ani neviem, ci som niekdy narazil na nejaky prepadak od Spanielov. V poslednej dobe mozno mam stastie na dobre filmy. Postapokalypticky svet, kde kazdy ma hrozu vyjst von bolo zaujimave a pretlkanie sa zivotom v podzemi, alebo v domoch ma uputalo a nenudil som sa. Scena s medvedom ma prekvapila a bol to taky bonbonik na torte vo filme. Od zaciatku do konca to malo putave sceny a kazdou prichadzajucou scenou som sa viac a viac ponaral do deja filmu a ani som sa nenazdal a bol koniec filmu. ()

MaxForValue

Podstatne slabšia a komornejšia verzia geniálneho Carriers. Od horšieho výsledku zachránil Pastora len solídny záver. Nie práve najšťastnejší casting, nevýrazný scenár - to všetko sa podpisuje na tom, že s postavami si sťažka vytvoríme nejaké puto, ktoré nám dovolí s nimi výraznejšie súcitiť. A vlastne len to len čakanie na tie posledné minúty ... Slabšie 3*. ()

elanista1

Aj ten kŕčovitý námet by som nejak zniesol, ale citeľne mi chýbal nejaký normálny príbeh. Je to miestami veľká nuda, a aj keď tu je nejaký adrenalín tak ho pochováva predvídateľnosť...ak niekto ohrozuje hlavnú postavu, jednoducho vieme ako to dopadne. ()

CrazymanM

Mám rád tenhle typ filmů,takže ho možná nadhodnotím,ale osobně jsem byl velmi spokojen,byť některé věci působí nelogicky,ale dá se to překousnout,jako celek mě film velmi zaujal! ()

TonoM odpad!

Možná nejhorší postakopt'ák, co jsem ve svém životě viděl a to jsem jich viděl zatraceně dost... 60% je pro mě naprostá záhada, čtu si komentáře a snažím se přijít na to, co vás na tom doprdele jako mohlo bavit. Nudné, předvídatelné a hlavně absolutně o ničem 100 minut, když i na krátkomentážní drama je to moc těch 6 min. Možná za něco stála poslední půlhodina to už se ale nedozvím, protože jsem usnul naštěstí a riskovat tu zhovadilost 2x nebudu. Jedna z největších sraček kterou jsem v životě viděl... Hrdý konkurent Pirana 3D, Herkules 3D atd... ()

Allein4

Bez velkých rozpočtů ze západního pobřeží pospojovaných států se povedlo natočit zajímavý film. Absence desítek milionů dolarů byla znát, ale bratři Pastorové to dokázali umně skrýt. José Coronado byl opět dominantní, tyhle role mu sedí dokonale. Líbilo se mi to. I ta španělština byla fajn. ()

Tominko12

Zaujal ma námet postapokalyptickej Barcelony, v ktorej sa odohral príbeh lásky dvoch ľudí, ktorí hľadajú k sebe cestu. Dobrá atmosféra spolu s podareným príbehom sú hlavnou prednosťou filmu. Záver mi vôbec nevadil, škoda niektorých nelogických vecí a "šťastných" náhod vo filme, inak by bolo hodnotenie vyššie. ()