Dreileben - Etwas Besseres als den Tod (TV film)

Dreileben

Beats Being Dead

(festivalový název)

Německo, 2011, 88 min

Je to taková docela jednoduchá povídka, která navíc zřejmě dává kompletní smysl až v souvislosti dalších dvou dílů. Ale šlo to natočit líp? Podle mě ne. Petzold je mistr civilních dramat s hororovými podtóny.(11.1.2017)

Na TV film kvalitné spracovanie, veľmi dynamická prvá 15-minutovka, potom tempo upadlo. Luna je kráska.(31.1.2017)

Pokusím se nejdříve sehnat zbylé dva díly a pak snad k celé trilogii zaujmou oficiální stanovisko. Po prvním dílu jsem trochu na rozpacích, tak to (snad) nechám na později.(27.12.2017)

Velmi příjemné překvapení. Lovestory a „banální“ balzakovský motiv bohatý – chudý, nízká – vysoká sociální skupina se přetavuje v obecnou polemiku o hodnotách a možná výše. Trilerová atmosféra a „neopohanský endymionský“ vizuál pro diváka telenovel, tak naročných filmů.(4.5.2013)

• - Tři režiséři/autoři těchto TV filmů (resp. minisérie) se rozhodli k natáčení na základě několika e-mailů poté, co byl jeden z nich na konferenci s tématem "The New German Cinema" (Nové německé kino/filmy), na níž se toho moc nedělo. Napsal tedy svým kamarádům režisérům: "Jaké nové německé kino/filmy? Žádné neexistují." Pak navrhl, aby vytvořili opravdu dobré filmy pro TV, které by stály za analýzu. Tak vznikla tato trilogie. (Fary)