Z makové hůrky

• Japonsko Kokurikozaka kara (více)

Píše se rok 1963, Japonsko se chystá na pořádání olympijských her a konečně se místo k pohnuté minulosti obrací vstříc naději a změnám budoucnosti. Na střední škole v přístavním městě Jokohama ale skupina studentů usiluje o záchranu jednoho konkrétního kusu minulosti. Snaha zachovat starou budovu, kde našly útočiště studentské kluby, svede dohromady také dívku Umi a jejího spolužáka Šuna. Jejich vlastní minulost ale skrývá tajemství, které zásadně ovlivní jejich rozvíjející se vztah. Režie emocionálně košatého filmu se ujal mistrův syn Goró Mijazaki, kterému se díky pestrobarevné retro stylizaci a životem pulzující animaci podařilo okouzlujícím způsobem evokovat krásy ústředního přímořského města i vystihnout podmanivé tempo dávno minulé doby. (Aerofilms)

johnny01

Příběh je obtížně usledovatelný, ve změti postav a jmen není jednoduché se vyznat, zápletka se spolužáky je zvláštní a provázená několika velice smutnými okamžiky. Klubovna nějak zvlášť k srdci nepřiroste a i atmosféra přístavu a lodí mohla být zpracována lépe. ()

wilczo2

Iste to nie je žiadny úžasný trhák, po ktorom sa človek ešte mesiac nevie spamätať a ľutovať, že sa nevie vrátiť v čase do doby pred zhliadnutím filmu, aby ho to znovu mohlo tak očariť... ale ja som ten typ človeka, ktorému stačí, keď má po skončení na tvári taký ten priblblý usmiaty výraz a v srdci hrejivý pocit, že videl niečo krásne - jednoduchý romantický príbeh 2 ľudí, ktorých spojí pokus o zachránenie stredoškolskej klubovne a ktorí zistia, že majú k sebe bližšie, ako vôbec vedeli... ()

dudo24

Veľmi sa mi to ľúbilo – zábavné, romantické aj dramatické. Idylické prostredie štvrte japonského mesta v 60. rokoch, zapálenie pre spoločnú vec, mladá láska a hlavná zápletka príbehu mi prišla veľmi dojemná. Nie je tu nič k nepáčeniu. Film vo mne zanechal fakt dobrý pocit. ()

Leonisa

Překrásná animace plná detailů, pěkný příběh ze života studentů, ale bez toho úplného konce bych se opravdu obešla. Kdyby ta romantická linie zůstala tak, jak byla. Ale ne, museli použít klišé z telenovel. Škoda. ()

Víteček

Krásný příjemný slice of life, kde se opravdu většinu času příliš neděje, ale neděje se to to takovým správným způsobem, který mi vůbec nevadil sledovat. Asi i proto, že to opravdu krásně vypadá a je to výborně ozvučené. Velkým zklamáním je však soap operový závěr (cca posledních 25 minut), můžou, nemůžou, budou, nebudou. Nepřidává filmu vůbec nic a dělá z příběhu frašku z červené knihovny. Do té doby 4,5 *, ona část 2*. Dohromady 3*. ()

jjjerry

Jednoduchý příběh, bez výrazných překvapení. Přesto hezké, dojemné. Líbila se mně i animace, až na pár vyjímek není klasická "přehnaná" manga. Takový dojemný příběh s krásně dokreslující hudbou. ()

Dharmma

Tohle mě prostě na jméno Miyazaki zklamalo.Pomalý rozjezd,a když už člověk pochopí o co jde,tak si řekne ,,nic moc no".Zamilovanost mezi postavami mi přišla velice suchá,chyběla mi v tom ta Miyazakiho magičnost. ()

koldin

Dějově sice strohé, ale co bychom chtěli od jinak skvěle vyprávěného romantického příběhu z poválečného Japonska. V čem mě však film neskutečně okouzlil byla hudba, celý soundtrack k tomu sedí jak pr... na hrnec;) ()

tulen

To zpracovani je proste uzasne, klidne bych se na film vydrzel divat jen pro to prostredi a detaily, ktere vytvari poeticky svět. Ale i hudba je výborná a jednoduchý, komorní příběh není chybou, ale kladem. Velmi příjemný, pohodový film. ()

RadaRAW

Zábavný, lehký příběh a zlepší i náladu. Poměrně rychle ubíhá. Akorát v český název pro film je Maková hora. Mohl by to sem někdo doplnit poněvadž jsem ten film nemohl tady najít. 7/10 ()

milicka1

Moc pěkný film který určitě neurazí, ale ani nepřináší nic nového. Na tento snímek jsme čekali přibližně rok, a jelikož měl premiéru v červnu 2011, nakonec jsme se dočkali. Samotné vyprávění příběhu je moc hezky zpracované. No z pohledu mě, jako fanouška a znalce všech ghibliovek už to tak slavné není. Syn slavného režiséra Hayao Miyazakiho se snaží kráčet v otcových šlépějích, zatím však marně. Chybí tomu ta epičnost, kterou uměl jeho otec spolehlivě vložit do filmu. Slabý náznak tam je ale to je asi tak všechno. Tak snad v dalším filmu ... celkově je tento film nádherně zpracovaným, srší japonskou kulturou, chováním a určitě stojí za to se na něj mrknout. ()

Utnapishtim

Poměrně banální námět, který je však zabalený do úžasně detailního popisu japonské každodenní reality 60. let. Už dlouho jsem neviděl tak příjemně civilní anime, ve kterém dohromady o nic nejde, které ale diváka unáší na tradičně milé ghibliovské animaci a pohodové atmosféře. ()

KT_2011

Výborná výprava, peníze jsou vidět. Magie filmu ovšem chybí. Goro Miyazaki bohužel nebude nikdy ani z poloviny takový režisér jako jeho otec. ()