Horká noc, hořké ráno

Mark Isham

Eric A. Sears

Scénografie:

David J. Bomba

No, hodně velké překvapení pro mě. Moc jsem si o tomto filmu nezjišťoval a lehce zariskoval. Čekal jsem komedii o sexu a nic moc víc. A hle! Vzniklo z toho celkem spolidní dokumentární drama. Všichni jsou ve svých rolích opravdu famózní. Ten dokumentární styl tomu dodává krom originality i solidní váhu a mně se to opravdu líbilo. A. Peet to moc slušelo, T. Reid skvěle hrála a na mě teda hlavně "esteticky" zapůsobila S. Temtchine. Z pánské strany herecky výborný J. O'Connell i S. P. Flanery. Ten závěr byl nadmíru povedený! Fakt dobré! Originální a působivé. Jednop lehké ponaučení - ku**a nepiju nikdy podobraz! To já taky nepiju, protože to nikdy nevěští nic dobrého. A co se týče inkriminovaného případu, moc se k tomu nechci vyjadřovat, ale ať je pravda jakákoliv, ONA s ním nemusela odjet! Díky, bylo mi ctí :).(25.1.2012)

Ve chvíli kdy lehce komediální a svižná rovina filmu začne pomalu přecházet k dramatu, tak snímku zantelně dochází dech. Začínáte mít pocit, že se to do tohodle filmu prostě tak nějak nehodí, navíc má pointu až dětskou. Ale vzhledem k tomu, že tvůrci to nakonec ukončili poměrně solidním způsobem, nevyznělo to úplně nejhůř. Dokonalý týpek je Ron Livingston a jeho postava Trenta s golfovým oblečkem. Celé osazentsvo a mluvení do kamery je otevřené, zábavné a v případě Trenta dost často i vtipné. 60%(28.7.2010)

Čtveřice žhavých koček + čtveřice mladých frajerů + večírek plný alkoholu = hodně velký průser. Ze začátku to vypadá na trochu divočejší variantu Sexu ve městě, hlavně díky spoustě monologů či dialogů o sexu a bizarních historek kolem. Jenže pak začne jít do tuhého a žhavá noc skončí obviněním ze znásilnění. Líbilo se mi, že šlo o dost netriviální pohled mimo jiné nevylučující, že si ani jeden z aktérů nepamatuje, co se onu noc vlastně stalo. Divák nemrava si užije hlavně díky Taře Reid, já jsem spíš na sexy Amandu Peet. :)(5.8.2010)

Od tohoto filmu jsem si sliboval mnoho. Popis děje mě totiž dokázal navnadit natolik, že jsem ten film chtěl vidět, a tak jsem tedy v sobotu před půlnocí zapnul televizi a na film se podíval. A tento film skutečně vůbec od začátku neskrýval, o čem to celé bude a že jediným a nosným tématem je sex. Čtyři dívky se připravují na schůzku se čtyřmi muži a všichni od začátku deklarují, že jim nejde o vztah, ale jen a pouze o sex. A ten film skutečně o ničem jiném není. A pokud si z tohoto filmu divák vezme nějaké ponaučení, tak je to fakt, že je raději lepší být při sexu střízlivý, než abyste druhý den ráno nevěděli, jestli jste tu ženu znásilnili nebo jestli to bylo dobrovolné. A kolem toho se vlastně točí poslední třetina filmu. Ale musím říci, že tu byly i vtipné scénky. Jak už bylo zde v komentářích řečeno, Trent a jeho golfový obleček, ve kterém vyrazil na páteční pařbu, to bylo opravdu úžasně vtipné. A jak spal na silnici u kanálu a potom ho odvážela sanitka, protože si mysleli, že se zranil při autonehodě, prostě super zápletka na odreagování. Takže nakonec ten film nedopadl nikterak špatně, ale bohužel jsem si z něj žádný velký zážitek neodnesl a za čas na něj zcela jistě zapomenu. Avšak tento film neurazil ani nezklamal, a tak volím průměrné hodnocení v podobě tří hvězdiček.(24.5.2009)

• nash.

Velká nuda plná nesympatických postav, povrchních monologů, zdlouhavých opileckých excesů a sexu, která není ani zábavná, ani příliš poutavá a nenabídne ani žádné velké herecké výkony nebo zajímavé momenty. Jediným kladem je otevřená nejednoznačnost toho, co se v noci opravdu stalo. Jenže to je na téměř dvouhodinový film trochu málo.(17.4.2011)

• - Původně se měl film jmenovat „Jello Shots“. (Pumiiix)