Vítejte ve světě vlastní smrti! Píše se rok 2007. Polovina lidstva planety Země umírá na smrtelný virus šířící se z mizejících deštných pralesů. Jediné, co proti němu zabírá, je zcela nově vyvinutý lék "absolon". Jeho vynálezce je za záhadných okolností zavražděn a nejen vyšetřujícímu detektivovi Normanu Scotovi je jasné, že tajemství výroby léku je ztraceno. Ale něco tu nehraje. Norman je vzápětí sám úmyslně nakažen virem a dostává za úkol nalézt během tří dnů lék. Jedině tak může zachránit sebe i zbytek lidstva… (TV Prima)

Bilky

Aj vy máte dojem že všetky tie kanadské filmy su outdoorové inscenácie? :) Milujem SCI-FI a dokázal som dopozerať už všelijaké shity, ale pri sledovaní tohto "diela" som si na teletexte ešte raz overil rok výroby. Mal som totiž dojem, že to bolo natočené začiatkom 80-tych rokov!!! Neprekvapil by ma ani mikrofon v zábere alebo iny kikx, pretože celých 40min. čo som film dokázal sledovať som sa bavil len na nedôstojných hereckých výkonoch a donekonečna otrepávanej zápletke so zhubným vírusom. Niekde som čítal, že Lambert je brutálne slabozraký... V tomto filme na mňa ako herec pôsobil aj ako slaboduchý! Tiež vždy spoľahlivo rozoznáte silikóny v eroťáku spred 10tich rokov? Mne títo herci až na Perlmana tiež pripadali ako umelí. A za neho je ta moja jediná hviezdička * ()

koza3

Můžeš poslepovat spoustu dobrých inspirací do jednoho díla, ale stejně to nebude dost dobré. Viděl jsem tam hodně Matrixu (všude sluneční brýle, krátké zrychlené záběry s pohybem kamery), ale nepřiblížilo se mu to ani po kotníky (myslím tím zpracováním některých pasáží). Je to epidemiologické drama z blízké budoucnosti, kde se pořád používá jehličková tiskárna. Scénář je děravý, nudný, postavy jsou ploché a nezáživné. Bohužel to není ani béčko, nad kterým se můžete zasmát, takže vlastně nevím, co má ten film do sebe. Lamberta, který už dávno zaprodal duši odpadním snímkům? Perlmana, který tam má pár minut a stejně je uveden jako jedna z hlavních rolí? Doktorku, která se skoro svlíkne a ukáže nám, zda nosí o číslo větší podprsenku (a nakonec neukáže ani při erotické scéně!)? No moc tam toho nebylo. Ta jedna hvězda je za zajímavá námět měny - času, který můžete utrácet za spánek, cigára nebo kondomy. Bohužel ani ten námět nebyl dobře uchopen... ()

Šak

Druhá hvězdička za fakt, že film stál osm miliónů a za celkem pro mě zajímavý námět, ale musim řict-Absolom měl rozhodně navíc. ()

Saxos

Od vzniku uplynula celkem slušná doba, ale to nic nemění na tom, že přínos pro diváckou komunitu je nulový. Závěr: nedoporučuji. ()

Rathe

Slabé - špatný příběh, herecké výkony. Ani hudba mě místy do toho filmu neseděla. A na to, že to nazývají akčním filmem, tak té akce tam zas tolik nebylo. A akční scénky vypadaly příšerně. ()

pupidup

Nebylo to zas az tak zle... 50% za me. Jinak zapletka by mohla byt zcela realna v dobe coronaviru. Zacnou do lidi rvat vakciny..a jeste budeme cubrnet. ()