Vítejte ve světě vlastní smrti! Píše se rok 2007. Polovina lidstva planety Země umírá na smrtelný virus šířící se z mizejících deštných pralesů. Jediné, co proti němu zabírá, je zcela nově vyvinutý lék "absolon". Jeho vynálezce je za záhadných okolností zavražděn a nejen vyšetřujícímu detektivovi Normanu Scotovi je jasné, že tajemství výroby léku je ztraceno. Ale něco tu nehraje. Norman je vzápětí sám úmyslně nakažen virem a dostává za úkol nalézt během tří dnů lék. Jedině tak může zachránit sebe i zbytek lidstva… (TV Prima)

lennyd

Blízká budoucnost. Lidstvo se nemírní v ochraně životního prostředí, až vykácením deštných pralesů vypustí něco, co mělo zůstat skryto. 90 procent lidstva vymře na záhadnou chorobu, než je vyroben lék - který si ovšem každý musí každý den píchat (řekněme každý, kdo na to má). Když je zavražděn vynálezce léku, je na stopu vraha nasazen detektiv Scott (Christopher Lambert) - který se ale jen tak nedá, a zjišťuje, že ne vše je tak jak vypadá (obvyklá fráze). Sám je infikován virem, a zbývá mu jen několik málo dní, aby zachránil sebe (a celý svět :). ... Typické béčko, od první minuty do poslední, ale krásné... Postapokalyptická budoucnost, mafiánská nadnárodní společnost, hrdinný polda který zachraňuje svět, to vše už tu tisíckrát bylo - a stejně po tisící první se na to budem koukat znovu, a znovu se nám to bude líbit. Chris Lambert dává vzpomenout na své slavnější léta, ve vedlejších rolích mu sekundují (no spíš proti-) Lou Diamond Phillips (tvrďák) a v miniroli Ron Perlman (ten snad ani nemusel na natáčení nosit kalhoty, ve všech záběrech seděl na židli za stolem :)... Vůbec to nebyl špatnej film, pokud překousnete onu "béčkovost" :) ()

lykan9 odpad!

Vysloveně děs běs. Shlédnout celý film je jen pro odvážlivce a držáky s pevnou vůlí. Já vydržel, ale měl jsem, co dělat. ()

pfa

Bohužel je tento snímek poněkud průměrný, dobrá zápletka, nějaká ta honička tam taky je. Běžný akční thriller, žádnou excelentnost rozhodně nečekejte. [5/1O] ()

spikey1

uf... prostě céčko, plytké, neodsýpající, a jasně je na tom vidět že nejsou prachy... škoda Lamberta a Pearlmana ()

Han22

Přesně takové akční sci-fi béčko, jak má vypadat. Budoucnost s virem a jednou korporací, ovládající lidstvo pomocí léku Absolon dá vzpomenout na geniální hru Deus Ex, hlavní hrdina na útěku před všemožnými agenty zase připomíná desítky podobných filmů. Víme, že tu bude čímdál víc nasranější hlavní záporák, pár zvratů a vychytývek, několik přestřelek, jedna velká bitka a odjištění bomby během posledních pár sekund. Přesto je to zábavnější, než by se zdálo podle zdejšího hodnocení, protože režisér věděl moc dobře co točí a natočil to poctivě a Lambert a Perlman jsou oba skvělí. Jen ten Phillips mi na záporáka moc neseděl. ()

BlueZero

Celkom dobrý futuristický námet. Ale vďaka otrasnej réžii, kamere a nepresvedčivým hereckým výkonom sa to stalo úplným prepadákom. Škoda, mohol to byť trhák ;-). ()

spiritus

Nemastné a neslané dílo. Lambert je zde naprosto nevýrazný, stejně jako svět kolem něho. Měl jsem pocit že pohroma v podobě viru se týká pouze nějakého zapadákova v USA.Žádný globální pohled zde nečekejte. Herecké výkony herců (včetně Lamberta) jsou hodně mizerné a dialogy jsou opravdu k pláči, stejně tak akční scény.Vyvrcholení filmu v podobě odhalení skutečnosti je neuvěřitelně stupidní, stejně tak Pearlman v podobě šedé eminence působí hodně nedůvěryhodně.Celkový dojem z filmu je dost mizerný.Je to spíš ztráta času - 20% ()

Matli

To sem si zase naběhnul. Všichni herci hrajou (spíše nehrajou) jako kdyby vyšli základní školu. Na place snad neměli nikoho kdo by jim říkal co mají dělat. Lambert se snažil, ale zklamal na plný čáře, jedinej kdo za něco stál byl Ron Perlman, ale ono když se sedí celej film na židli, tak se toho asi moc zkazit nedá. Prostě zbůsob natáčení byl strašnej (kamera, střih a tak). Hvězdičku za Kelly Brook a její dvě krásný obrovský přednosti, ta mě udržovala naživu :-) 14% ()

J. T. Kirk

Dost ubohé Sci-Fi, které je uplně o ničem. Lambert je zde naprosto hrozný. Film mě naprosto zklamal, čekal jsem o dost víc... o dost... ()

Hapretor

Nejspíš budu někoho citovat, ale nevím, co napsat výstižnějšího: Absolontní nuda !!! Chris Lamaprd není ten typ herce, kvůli kterému bych vydržel nudit se u filmu až do konce. Nejsem masochista. ()

Wallis3 odpad!

To bylo tak strašně blbě natočený, hlavně ty akční scény, že to až bilo do očí. Taky aspoň mohl nechat tu Kelly Brook se vysvlíct, když hledal tu štěnici, aby v tom filmu bylo alespoň něco dobrýho. ()

AxelWers

Hrozne slabý sci-fi, bez štipky napätia. 1* za to, že niektoré aspekty filmu nápadne pripomínajú súčasnú pandémiu Covid-19, tvorcovia vedeli predvídať. Ale to je všetko. ()

Trifi odpad!

Jaj, tak jsem to právě vzdala a po necelé půlhodině se jdu dívat na něco jiného. Marně vzpomínám, kdy jsem naposledy některý film takhle odkopla. Takový slibný námět a takové podělání, to se opravdu jen tak nevidí. Proti tomuhle je i TimeCop oscarová zábava, opravdu. ------ Recept: 70% zmršený a promrhaný námět, 20% nehrající herci, 10% seriálová výprava ------ Hodnocení: 0% ()

GOGO3000

Příběh tohoto sci-fi je v celku skvělý a připomíná katastrofický scénář, ve kterém jsou peníze a kontrola nad skutečným stavem věcí základem absolutní nadvlády skupiny lidí nad ostatním obyvatelstvem. Christopher Lambert se ujal své role typicky Lambertovským spůsobem a ostatní role svými výkony příliš nezaostávají. Skvělá oddychovka, kterou jsem shlédl schutí. ()