Hvězdně obsazený osudový příběh mladého muže, kterého během druhé světové války opouští manželka a stěhuje se za novou láskou do Anglie. Mladík se sám musí postarat o rodinu a děti. Třicet let nemá o ženě žádné zprávy. Její nová rodina ho kontaktuje až po její smrti. Jejím posledním přáním totiž bylo, aby byla pohřbena ve své rodné Alabamě. Obě rodiny - ta, kterou kdysi opustila, a její nová, anglická - se setkávají a pokoušejí spolu překlenout nejen zaoceánskou vzdálenost, která dělí jejich životy. (Magic Box)

TommyDiamond

Tak tento film je pro mě moc velkým překvapením. B.B.Thornton dokazuje, že umí tvořit! Měl by brát do ruky režisérskou taktovku častěji.... Hlavním hybným mechanismem celého snímku není příběh jako takový (ten je až moc obyčejný), ale jeho postavy, Postavy s odlišnými vlastnostmi, bolestmi i starostmi. Každá postava je důležitá. Umí zaujmout i strhnout pozornost sama na sebe. Byla radost dívat se na takové herecké umění. nechápu, že snímek nezískal vyšší hodnocení. Já se bavil. Dávám jasné čtyři hvězdy. ()

BardDeLune

Scénář mluví aniž by věděl o čem, poté se posune o 180° jinam a opět mluví. Přehnané psychologické drama, které nebýt některých hereckých výkonů - především Johna Hurta, Kevina Bacona a Roberta Duvalla - a hudebního doplnění nebylo by se moc o čem bavit. Co mohl být zajímavý námět - narazilo na zpracování. ()

mirkath1

Dost nedoceněný film, nechápu slabší hodnocení..Velmi dobré drama zahrnující rodinné vztahy členů rodiny, kteří se zúčastnili nesmyslných válek, které navždy změnily jejich myšlení a znemožnily návrat k normálnímu životu. ()

Honzulik

Co čas nezahojil - Tento film, který je celkem dobře herecky obsazený začíná během druhé světové války kdy mladého hlavního představitele opouští manželka a odstěhuje se za novým kolíkem do Anglie. Mladý muž se následně sám musí postarat o rodinu a děti. Třicet let nemá o své ženě žádné zprávy. Nová rodina ho kontaktuje až po její smrti. Rodiny se následně setkávají a pokoušejí spolu překlenout problémy, které během dlouhých let vznikly. Celkem dojemný, takový typický doják pro naše milované polovičky....Pro mne 3*. ()

Santiago.

Velmi příjemné překvapení, co zpočátku vypadalo na tupý film o amerických buranech, postupně přerostlo ve velmi zajímavě vykreslenou mozaiku vztahů. Ona podivnost postav plus "klipové" zpomalené sekvence, všechno to na mě působilo téměř hypnoticky. Zajímavě zpracované téma války... ()

3k7

Zvláštnější film jsem za poslední rok neviděl. Motiv americké matky, která jak jsem pochopil zdrhla do anglie/skotska? Ono to jaksi nefunguje a funguje současně. Nefunguje to na 5 hvězd, ale na ty 2 hvězdy by to fungovat mohlo. To co mě dostalo na filmu a představě autora o 60.let. Už od začátku všichni hulí jak fabrika. A nejen cigarety. Všichni tam chlastají, někteří dokonce i během řízení automobilu. Tráva a LSD snad na denním pořádku. První dojem? po 20 minutách ten film je ztráta času - 2 hvězdy. Ten film je na začátku jako schizofrenik. Chvilku je strašně povrchní, negativní a občas se tam objeví takový náznak něčeho mnohem hlubšího, občas nějaká hluboká, hodnotná, cenná myšlenka. A takové záseky dělal film celou dobu. Dlouho povrchní a pak se vždycky jednou za čas vynořila scéna se vcelku hodnotnou myšlenkou. To co filmu ale musím přiznat, že je fakt strhující, je všechno dobové. Naleštěné dobové automobily, oblečení herců, místo. Zajímavé jsou názory na válku všech postav. Taky se mi tam líbilo smíření 2 starců. Za to dám filmu místo plánovaných 2 hvězd i hvězdu třetí. "výraz mrtvýho člověka je stejnej jako tý figuríny, co tam byla. Je prostě stejně mrtvej." A v půlce se ten film podělal. Úplně, jako když se vám začíná rýsovat pěknej film a pak si režisér řekne: "Fajn, tak čím ten film zkazíme teď? Doteď to vypadalo hezky. Tak přece musíme nějak diváka naštvat!" Od brita bych nečekal, že bude po vlastním otci házet skleničkami od whiskey. Ale tak dejme tomu. Prvně se zhádala vlastní rodina britského osazenstva. Co může přijít dál? Vidím nízké sebevědomí v postavách hlavních hrdinů, nedocenění, touhu po uznání a po ocenění vlastními rodiči, které se jim nedostává. Je to takové...zoufalé. Spousta z nich jsou však vlastně chudáci. Žijí si v nádherném domě, mají spoustu majetku, žijí si ten svůj tehdejší americký sen a přesto jde vidět, že jsou vlastně všichni prázdní a zbídačení tím, co si v životě prožili. Otec americké části rodiny dokonale hraje absolutně neempatického tupého člověka, který nedokáže říct pár vlídnějších slov členům své rodiny. (ono se to však zláme) Je to fakt zvláštně zahrané. Myslím si, že bych měl ocenit výkon hlavních hrdinů ve filmu. Je to taková zvláštní phantasmagorie. Taky se mi líbilo vysvětlení otce americké rodiny, proč už necítí zlobu na britského vdovce. No a potom si autoři řekli: "Už to začíná bejt zatraceně nudný a my tu nechcem další nudnou pitomou esmeraldu roztaženou jen na délku jednoho filmu." Taková situace však přinese smíření otce se synem. Těch britských dvou. Smrt asi evidentně funguje. Pakliže si připustíme vlastní existenci a její pomíjivost, získáme trošku víc pokory, kterou se tu postavy snaží naznačit. Snaha tam byla, ale jen ta 2 až 3 hvězdová, jestli rozumíte, co tím myslím. A dále smíření syna s americkým otcem. Jak povrchně natočené a povrchně načasované. Proč to nepodložili nějakou další scénou? Prostě si někdo řekl: "Fajn, tak to jsme si smířily tady tyhle ty 2, tak koho smíříme teď?" Mě na tom filmu nevadilo to smíření jako takové, mě na tom filmu vadilo to debilní načasování, které bylo tak povrchně nastříhané, až bych seřezal zadek všem lidem u tohoto filmu, kteří jsou zodpovědní za střih. No ale nebudu si tu vylívat zlost z toho, jak nekvalitní práci odvedli střihači, když "chtěli vyprávět nějaký příběh". Líbilo se mi finální zklamání blondýny z americké rodiny. V podstatě to někoho mohlo zamrzet, ale taky mohl divák dojít k zadostiučinění. To co jsem však nepochopil je smíření všech 3 amerických bratrů ke konci. Proč tvůrci filmu chtěli, aby se všichni najednou smířili a vše bylo růžové, příliš happy? Finální scéna ale stála za to, vidět celý film. Je tam zajímavě zahraná nejistota v rozhodnutí vnuka vstoupit do armády a pohled jeho otce na něj. Nevím jestli jsem to pochopil správně, ale v tu chvílu jsem měl pocit, že si ten jeho otec říkal, že jeho syn je hrozný idiot, když vstupuje do armády a jako divák souhlasím s tím, co řekl jeho otec. Takže odpad to není. 1 hvězda by musela být hrozná sračka a to ten film taky není, ikdyž chvílema jsem taky tápal, nemyslete si. 2 hvězdy jsem tomu chtěl dát od začátku, ale nějak ke konci se to začalo lámat a já tomu dám hodně odřené 3 hvězdy. Ty 2 hvězdy bych dal, kdyby se ve filmu neobjevila nějaká hodnotná myšlenka, nebo kdyby se tam neobjevilo nic z toho, co bych chtěl vidět. V některých ohledech jsem jako divák byl uspokojen. Když už jsme u uspokojeni >:-) tak ty scény se snahou o erotiku mi přišly neskutečně trapné, nudné, až úchylné. Jenom to zapadalo do příběhu, ale nebyly tam životně důležité, asi bych je tam jen naznačil a šetřil bych čas na důležitější okamžiky filmu a v nich bych se raději víc pitval. Jaké je tedy finále? 3 hvězdy s tím, že jsem film chápal, ale nedokážu ho ocenit více. Obdivuji, jak někdo dokáže filmu dát 5 hvězd. Ani na ty 4 hvězdy jsem pocit neměl. Je ale zvláštní, že filmu jsem dal 3 hvězdy s odřenýma ušima, ale možná bych se na film podíval znovu. Ten film je možná jedinečný tím, jak je povrchní a pak vás do obličeje praští nějaká ta moudrost, kterou film dokáže vypustit. Měla to být jen taková stupidní rodinná sešlost 2 rodin, které spojovala jedna mrtvá žena. Rozvinulo se z toho postupně pochopení a smíření. 3 do krve odřené hvězdy. Kdyby šlo udělit 2 a půl, dám 2 a půl, ale film celkově řadím do slabší poloviny. Ale víte co? Já tam nechám nakonec jen ty 2 hvězdy. Oplatím tak filmu to, co film dělal celou dobu mě. Vždycky se mě snažil v něčem utvrdit a pak mi vlepil facku, až jsem otočil hlavou. () (méně) (více)

sedlis

kazdy ma svuj nazor, tedy nechci sklouznout k lacinemu hodnoceni ostatnich komentaru...film pro mne nebyl o nicem a v celku jsem si ho uzil..sice zadny extra scenaristicky pocin, nicmene kombinace zajimaveho pohledu a porovnavani anglo a americkeho stylu zivota, chovani a pristupu k zivotu a hereckeho vykonu nekterych hercu ( ten Duvall proste nestarne a je perfektni..) prinasi zajimavy filmovy zazitek..tedy pro mne.. ()

andy60

Dvě rodiny - britská a americká, které spojuje jedno - manželka, která zesnula. Konal se pohřeb, kde se obě rodiny setkají a začíná propletenec vztahů, charakterů, názorů a postojů. Občas je to i vtipné, i když ne moc. Spíš se to snaží moralizovat a pronášet hluboká moudra o životě, která však působí až příliš "americky". ()