Co čas nezahojil

Čo čas nezahojil

Drama / Komedie

USA / Rusko, 2012, 117 min

• rikitiki

Rodina, kde by měli preventivně všichni mužští členové dostat modrou knížku hned po narození zároveň s rodným listem, protože ať už se účastnili jakéhokoli válečného konfliktu, vyšli z něj jako totální magoři. Rovněž rodina, kterou by měla pravidelně navštěvovat sociálka, nejlépe i s mravnostní policií, protože ty poměry…. No, fuj! Souloží se tam bez ohledu na příbuzenské vztahy i bez ohledu na dobrý vkus. Jinak je to opět tradiční americké hysterické setkání sebelítostných, ublížených rodinných příslušníků, kteří na sebe vykřičí všechny hříchy minulosti, pak se trochu seberou a rozjedou se domů. ___ Motiv dvou rodin založených jednou ženou na dvou kontinentech je úplně zbytečný. Stejně nebo možná ještě lépe by to fungovalo, kdyby neměli stejnou matku a prostě se jednalo jen o nějaké rodinné větve, které se po čase sejdou a řvou na sebe. Snad jen úplně závěrečná scéna se malinko vymykala a aspoň za něco stála. A pak ještě jednoduchý způsob, jak si starší bratr sjedná pořádek v rodině mladší sestry – někdy stačí říct nezvanému nápadníkovi pár vhodně zvolených slov a je po aférce, nemusí hned dojít na rány pěstí.(8.9.2015)

• BardDeLune

Scénář mluví aniž by věděl o čem, poté se posune o 180° jinam a opět mluví. Přehnané psychologické drama, které nebýt některých hereckých výkonů - především Johna Hurta, Kevina Bacona a Roberta Duvalla - a hudebního doplnění nebylo by se moc o čem bavit. Co mohl být zajímavý námět - narazilo na zpracování.(23.3.2014)

Tak tento film je pro mě moc velkým překvapením. B.B.Thornton dokazuje, že umí tvořit! Měl by brát do ruky režisérskou taktovku častěji.... Hlavním hybným mechanismem celého snímku není příběh jako takový (ten je až moc obyčejný), ale jeho postavy, Postavy s odlišnými vlastnostmi, bolestmi i starostmi. Každá postava je důležitá. Umí zaujmout i strhnout pozornost sama na sebe. Byla radost dívat se na takové herecké umění. nechápu, že snímek nezískal vyšší hodnocení. Já se bavil. Dávám jasné čtyři hvězdy.(30.3.2014)

Co čas nezahojil - Tento film, který je celkem dobře herecky obsazený začíná během druhé světové války kdy mladého hlavního představitele opouští manželka a odstěhuje se za novým kolíkem do Anglie. Mladý muž se následně sám musí postarat o rodinu a děti. Třicet let nemá o své ženě žádné zprávy. Nová rodina ho kontaktuje až po její smrti. Rodiny se následně setkávají a pokoušejí spolu překlenout problémy, které během dlouhých let vznikly. Celkem dojemný, takový typický doják pro naše milované polovičky....Pro mne 3*.(16.2.2014)

• MiGi87

Znovu vážně - proč proboha lidi dáváte tak vysoká hodnocení? Vyjma zajímavého pohledu na střet Angličanů a Američanů a jejich kulturních odlišností (za to dávám jednu hvězdičku) jde o naprostý odpad. Film není pěkný, scénář zcela o ničem po vzoru českých filmů a seriálů poslední doby, herecké obsazení sice výborné, ale do filmu, který nemá žádnou pointu, je to stejně plýtvání.(11.2.2013)