Co čas nezahojil

Машина Джейн Мэнсфилд

Čo čas nezahojil

Drama / Komedie

USA / Rusko, 2012, 117 min

Duvall, Hurt, Patrick, Bacon, Stevenson, Thornton, Frances O´Connor a jako třešnička ne moc známá, ale o to šarmantnější Katherine LaNasa. Doslova lahůdková sestava, se kterou to nemohlo dopadnout vyloženě špatně. A také že nedopadlo. Sice to není další Smrtící bumerang, kterým si na sebe Thornton upletl bič a který od něj každý čeká, ale i tak se jedná o slušné rodinné drama o střetu anglického a amerického vnímání světa, ale hlavně o válečných traumatech či jen vzpomínkách a vyrovnávání se s nimi. Vzhledem ke scénáři příijemně překvapí, že se do sebe obě rodiny nepustí a netrhají se na cucky, ale zase na druhou stranu takřka úplná absence rozporů, které by zaručeně při podobném setkání přišly, byla trošku na škodu. Označení „komedie“ v žánrové kolonce, jako už mnohokrát, absolutně nechápu. 65%(30.12.2014)

• rikitiki

Rodina, kde by měli preventivně všichni mužští členové dostat modrou knížku hned po narození zároveň s rodným listem, protože ať už se účastnili jakéhokoli válečného konfliktu, vyšli z něj jako totální magoři. Rovněž rodina, kterou by měla pravidelně navštěvovat sociálka, nejlépe i s mravnostní policií, protože ty poměry…. No, fuj! Souloží se tam bez ohledu na příbuzenské vztahy i bez ohledu na dobrý vkus. Jinak je to opět tradiční americké hysterické setkání sebelítostných, ublížených rodinných příslušníků, kteří na sebe vykřičí všechny hříchy minulosti, pak se trochu seberou a rozjedou se domů. ___ Motiv dvou rodin založených jednou ženou na dvou kontinentech je úplně zbytečný. Stejně nebo možná ještě lépe by to fungovalo, kdyby neměli stejnou matku a prostě se jednalo jen o nějaké rodinné větve, které se po čase sejdou a řvou na sebe. Snad jen úplně závěrečná scéna se malinko vymykala a aspoň za něco stála. A pak ještě jednoduchý způsob, jak si starší bratr sjedná pořádek v rodině mladší sestry – někdy stačí říct nezvanému nápadníkovi pár vhodně zvolených slov a je po aférce, nemusí hned dojít na rány pěstí.(8.9.2015)

• MiGi87

Znovu vážně - proč proboha lidi dáváte tak vysoká hodnocení? Vyjma zajímavého pohledu na střet Angličanů a Američanů a jejich kulturních odlišností (za to dávám jednu hvězdičku) jde o naprostý odpad. Film není pěkný, scénář zcela o ničem po vzoru českých filmů a seriálů poslední doby, herecké obsazení sice výborné, ale do filmu, který nemá žádnou pointu, je to stejně plýtvání.(11.2.2013)

Co čas nezahojil - Tento film, který je celkem dobře herecky obsazený začíná během druhé světové války kdy mladého hlavního představitele opouští manželka a odstěhuje se za novým kolíkem do Anglie. Mladý muž se následně sám musí postarat o rodinu a děti. Třicet let nemá o své ženě žádné zprávy. Nová rodina ho kontaktuje až po její smrti. Rodiny se následně setkávají a pokoušejí spolu překlenout problémy, které během dlouhých let vznikly. Celkem dojemný, takový typický doják pro naše milované polovičky....Pro mne 3*.(16.2.2014)

Je to nezvyklý film o dvou rodinách, které nepojila nic jiného než jedna žena. Rodiny se nesnášeli a po její smrti se dali dohromady. Billy Bob Thornton je skvělý herec, režisér i scénárista, i když scénář v některých pasážích vázne. Úplně bych vyřadili zpomalené scény, ale jinak se mi film líbil. Párkrát jsem měla slzy na krajíčku, zasmála jsem se a konec mě moc neuspokojil, jelikož jsem se chtěla dozvědět reakci Kevina Bacona, bohužel nastaly titulky. Herecké obsazení je pozitivum na celém filmu.(16.4.2014)