Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Hvězdně obsazený osudový příběh mladého muže, kterého během druhé světové války opouští manželka a stěhuje se za novou láskou do Anglie. Mladík se sám musí postarat o rodinu a děti. Třicet let nemá o ženě žádné zprávy. Její nová rodina ho kontaktuje až po její smrti. Jejím posledním přáním totiž bylo, aby byla pohřbena ve své rodné Alabamě. Obě rodiny - ta, kterou kdysi opustila, a její nová, anglická - se setkávají a pokoušejí spolu překlenout nejen zaoceánskou vzdálenost, která dělí jejich životy. (Magic Box)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (32)

Lacike 

všechny recenze uživatele

Dost ma prekvapuje tunajsie nizke hodnotenie. Podla mna je to dôstojny clen Thorntonovej rezijnej tvorby. Film o interakcii prvej aj druhej rodiny jednej zeny, ktore sa stretnu kvôli jej nahlej smrti a naslednemu pohrebu. Je tu kopa postav, ktore hraju skveli herci a kazdy ma priestor naplno zaziarit. Tempo je dost pomale, co asi niektorym nesadlo, ale podla mna to nie je ani na chvilu nudne. Jedine, co ma trochu sklamalo, bol zaver. Po pohrebe sa anglicka rodina zbalí a odíde spät do Anglicka a ja som mal chut dozvediet sa ako to bolo dalej s niektorymi zapletkami. Tentokrat ma sklamalo, ze su niektore linie nedopovedane. Ale napriek tomu je to skvely film. 8/10. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Duvall, Hurt, Patrick, Bacon, Stevenson, Thornton, Frances O´Connor a jako třešnička ne moc známá, ale o to šarmantnější Katherine LaNasa. Doslova lahůdková sestava, se kterou to nemohlo dopadnout vyloženě špatně. A také že nedopadlo. Sice to není další Smrtící bumerang, kterým si na sebe Thornton upletl bič a který od něj každý čeká, ale i tak se jedná o slušné rodinné drama o střetu anglického a amerického vnímání světa, ale hlavně o válečných traumatech či jen vzpomínkách a vyrovnávání se s nimi. Vzhledem ke scénáři příijemně překvapí, že se do sebe obě rodiny nepustí a netrhají se na cucky, ale zase na druhou stranu takřka úplná absence rozporů, které by zaručeně při podobném setkání přišly, byla trošku na škodu. Označení „komedie“ v žánrové kolonce, jako už mnohokrát, absolutně nechápu. 65% ()

Reklama

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Rodina, kde by měli preventivně všichni mužští členové dostat modrou knížku hned po narození zároveň s rodným listem, protože ať už se účastnili jakéhokoli válečného konfliktu, vyšli z něj jako totální magoři. Rovněž rodina, kterou by měla pravidelně navštěvovat sociálka, nejlépe i s mravnostní policií, protože ty poměry…. No, fuj! Souloží se tam bez ohledu na příbuzenské vztahy i bez ohledu na dobrý vkus. Jinak je to opět tradiční americké hysterické setkání sebelítostných, ublížených rodinných příslušníků, kteří na sebe vykřičí všechny hříchy minulosti, pak se trochu seberou a rozjedou se domů. ___ Motiv dvou rodin založených jednou ženou na dvou kontinentech je úplně zbytečný. Stejně nebo možná ještě lépe by to fungovalo, kdyby neměli stejnou matku a prostě se jednalo jen o nějaké rodinné větve, které se po čase sejdou a řvou na sebe. Snad jen úplně závěrečná scéna se malinko vymykala a aspoň za něco stála. A pak ještě jednoduchý způsob, jak si starší bratr sjedná pořádek v rodině mladší sestry – někdy stačí říct nezvanému nápadníkovi pár vhodně zvolených slov a je po aférce, nemusí hned dojít na rány pěstí. ()

Volodimir2 

všechny recenze uživatele

Film je o dvoch rodinách, ktoré spojila jedna žena. Obe rodiny zásadne poznamenala 1. svetová a potom aj 2. svetová vojna. Niektorých psychický a iných zase fyzicky. Traja vlastní a jeden nevlastný brat boli aktívne zapojení do 2. svetovej vojne. Dvaja sa vrátili ako hrdinovia, ďalší bojoval v práčovni a štvrtý sa dostal v boji o Šanghaj do zajatia Japoncom a celú vojnu bol v zajateckom tábore. Dej sa orientuje na vykresľovanie jednotlivých osudov a vzťahov v rodinách. Súčasne s tým sa zaoberá problematikou vojny, jej vplyv na osud ľudí, postoje k nej rôznych generácií a rôznych presvedčení. Ale podľa môjho názoru, téma vojny je v tomto filme základná. A najhoršie na tom je, že ta tretia generácia rodiny odchádza na vojnu do Vietnamu s patričným odhodlaním. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Billy Bob Thornton je celkem uznávaný herec, ale Oscara si nevysloužil za své herecké umění, vysloužil si ho za scénář, a to k filmu "Smrtící bumerang", který zároveň i režíroval. Stejně tak autorským dílem je i jeho film "Jayne Mansfield's Car". Hned na začátku musím zklamat všechny, co si mysleli, že tohle bude film o tom, jak se Jayne Mansfield zabila. Ne, rozhodně nečekejte, že uvidíte letící hlavu nějaké známé herečky, naopak, nic takového ve filmu není. "Jayne Mansfield's Car" je v podstatě jen metafora, jen určitý bod, kolem kterého se točí část osudů dvou rodin. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/02/jayne-mansfields-car-70.html ()

Galerie (20)

Reklama

Reklama