Veselá pohádka pro nejmenší, ve které chytrost a čest vítězí nad sílou. A kouzla jsou spíše otázkou důvtipu. Ferda má pod čepicí a tak vyrazí do světa na zkušenou. Pomocí chytrého vynálezu si najde cestu k princezně. A bude z toho pěkná taškařice! Natočeno na motivy pohádky Boženy Šimkové, autorky Krkonošských pohádek. (oficiální text distributora)

rakovnik

Nudil jsem se stejně jako ta princezna. Nepěkné kulisy, až na Donutila herci, co zůstali právem lokální. Děj měl potenciál, ten byl ale hrubě nevyužit. ()

Jezinka.Jezinka

Už dlouho jsem se u pohádky tak nenudila. Myslím, že takhle blbě to paní Šimková nenapsala. Pohádka má velký potenciál, Ferda vynálezce, který, když odejde z domova, si přes vytvoření umělého draka pomůže ke snadnému živobytí, ovšem jen na krátkou dobu, než se mu život naopak doživotně zkomplikuje tím, že se mu na krk pověsí znuděná parádivá a pohříchu šeredná princezna. Nejhorší je ovšem ten konec, kdy znuděná princezna, matka trojčátek, tupě sedí a ani pláč jejích dětí jí nepohne. Ať už mi nikdy nepadne šestka, jestli se někdy zapomenu natolik, abych se na tuhle věc podívala ještě jednou. ()