poster

O podivném draku na Kamenné Hůrce (TV film)

Pohádka / Komedie

Československo, 1979, 50 min

 • Jezinka.Jezinka
  **

  Už dlouho jsem se u pohádky tak nenudila. Myslím, že takhle blbě to paní Šimková nenapsala. Pohádka má velký potenciál, Ferda vynálezce, který, když odejde z domova, si přes vytvoření umělého draka pomůže ke snadnému živobytí, ovšem jen na krátkou dobu, než se mu život naopak doživotně zkomplikuje tím, že se mu na krk pověsí znuděná parádivá a pohříchu šeredná princezna. Nejhorší je ovšem ten konec, kdy znuděná princezna, matka trojčátek, tupě sedí a ani pláč jejích dětí jí nepohne. Ať už mi nikdy nepadne šestka, jestli se někdy zapomenu natolik, abych se na tuhle věc podívala ještě jednou.(14.11.2016)

 • troufalka
  ***

  Vtipná pohádka s brněnskými herci ve studiových dekoracích.(12.11.2016)

 • bloodcountes
  odpad!

  Strašný, ale fakt megastrašný. Stupidní, idiotský, infantilní. Proč ta hnusná princezna šla zabíjet draka, když to měl aspoň předstírat Donutil, aby ji dostal za ženu? Co to mělo za význam? A závěrečná scéna, to je obraz duševní a mentální tragédie......(27.4.2020)

 • veronikav
  **

  Taková bláznivá , nudná a jednoduchá pohádka :-(((13.11.2011)

 • vitekpe
  **

  Jmenuje se to "O podivnem draku na Kamenne Hurce". Melo to potencial ztrestenosti, misto toho to bylo nudne. Skoda.(26.5.2014)