Druhá šance

• USA Hope Springs (více)

Kay (Meryl Streep) a Arnold (Tommy Lee Jones) jsou manželé již 31 let. Po tak dlouhé době není divu, že se z jejich vztahu vytratila ona pověstná jiskra a manželství se propadlo do šedivého stereotypu. Arnold je v manželství celkem spokojený a neřeší, zda by se na jejich vztahu dalo něco změnit k lepšímu. Kay je ovšem nešťastná a chtěla by se s manželem více sblížit, prohloubit vzájemné pouto a mít zase opravdové manželství. Jednoho dne Kay náhodou narazí na knihu renomovaného manželského poradce doktora Felda (Steve Carell), který vede v malém městečku Hope Springs manželskou poradnu. Ačkoliv je to Arnoldovi proti srsti, nakonec přistoupí na Kayin plán a usedne spolu s ní do letadla směr Hope Springs, aby se pokusil vzkřísit vyhasínající manželství. Nastává řada zábavných situací, ve kterých se postarší manželé snaží držet rad manželského poradce, jehož neortodoxní styl je nutí dělat věci, které jim nejsou vždy po chuti, ale podle něj prý pomáhají. Po nějaké době si Kay a Arnold začínají vést docela dobře a tak jim doktor Feld nastavuje další laťku, kterou je třeba překročit - obnovení manželského sexu. Druhá šance je zábavným příběhem nejen Kay a Arnolda, ale opravdovým obrazem většiny manželství ve středních letech. (oficiální text distributora)

Djflash

U snímku, který pojednává o mezilidských vztazích, je vždy velmi důležitý casting. Mít ten správný cit pro obsazení hlavních hereckých rolí a docílit u nich vzájemné harmonie je pro film naprosto nezbytné A nejinak tomu je i u počinu pocházejícího z dílny režiséra Davida Frankela Výkony Tommy Lee Jonese a Meryl streep jsou tou pravou sílou tohoto díla o životě po šedesátce Autor scénáře, si dal také celkem záležet, a i když se zde probírají témata, jako je například sex, tak je to podáváno zajímavým a zároveň i jemným způsobem. Takže i divák má pocit, že všechny problémy, o kterých se ve snímku mluví nebo po čase vyplouvají na povrch, k životu prostě patří a jsou jeho součástí, a to i v takto pokročilém věku. Ještě bych se zde vrátil k roli psychologa, kde padla volba na Stevena Carella, Což bylo v jistém směru dosti překvapující. Já si ho totiž převážně vybavuji z komediálního žánru, a zde na mě působil až příliš soustředěným a vážným dojmem, což byl celkem nezvyk. A nemyslím, že mu to až tak úplně sedělo. Humor ten tu také v jistém smyslu slova byl, ale nebylo ho mnoho, a když už se objevil, byl velmi decentní. Film Druhá šance, tedy spíše promluví ke starším filmovým divákům jenž ho dokážou náležitě ocenit, ale ani pro mladou generaci by nemusel být tento počin úplnou ztrátou času jde jen o to mít na tento tip snímku chuť a náladu a trochu té trpělivosti do začátku. ()

Allein4

Vlastně to bylo velmi dobré a jistě to dokáže ovlivnit mnoho lidí, tak proč vlastně dávám jen tři hvězdy? Protože to je až příliš "normální", čekal bych nějaké lepší rozuzlení a ne pouze dotyky a podobné věci. Meryl Streep i Tommy Lee Jones excelují, ale jak říkám, chtělo by to něco mnohem záživnějšího v závěru. Vyvrcholení filmu tak jaksi chybělo. ()

Pythonator

Ústřední dvojice herců hrají jako herci s velkým "H", ale to je tak všechno. Pokud vás nezájímá nějaký ten gerontosex, tak je zbytečné na film se dívat. Je to jen méně či více zábavný herecký koncert o prostém příběhu, kde na začátku filmu manželé nešukají a spí odděleně a na konci si konečně zašukají, to vše za vydatné pomoci sexuologa Steva Carella. V podstatě stominutová nuda o tom, jak je pro starší pár těžké najít si znova cestu k šukání. ()

raru

Ako to asi môže dopadnúť,keď sa stretnú dve mega hviezdy a moji obľúbenci Meryl a Tommy?Herecký koncert,kde obsah korešponduje s formou,podkreslený výbornou hudbou,to sa moc často nevidí.A je fajn,že sa takéto filmy z času na čas zjavia na filmovom plátne. ()

Bragi66

Love story pro seniory, které by šlo, přes nesporné výkony hlavních herců, sestrkat do 15 minut Bakalářů. Hloupé scény v poradně jsou ostudné a opravdu neospravedlnitelné. ()

Jorge K

Námět ze života, nic umělého, to je vždycky pozitivní. Vynikající herci, o tom není ani na chvíli pochyb. Přece jen ale jsem čekal od toho filmu víc, dějová linie je až příliš jednoduchá. Film ale určitě pobaví a rozhodně není chyba ho vidět. ()

jenik6

Velmi příjemná komedie o tom co nás může všechny potkat v pozdějším věku. Jemný humor,který dle mého názoru pobaví skoro káždého. Meryl Streep mě snad ještě nikdy nezklamala. ()

sshelbyy

Tento film podle mě ocení spíše starší generace, která se v něm (až na výjimky) jistě najde. Často jsem si připadala, jako by někdo nastrčil kameru do domu mých rodičů. Otec se bez novin už ani nenasnídá a každý večer usne u televize. KLASIKA! Bavil mě, zasmála jsem se, ale znovu bych na něj asi nešla. Trochu mě zklamala moje oblíbenkyně Meryl Streep, která se zde neměla možnost projevit tolik jako v jiných svých rolích. ()

inimitable

Druhá šance nebyla můj šálek kávy. Přestože v určitém období života každý člověk řeší partnerské či manželské problémy (manželském v mém případě zatím ne a partnerské naštěstí již ne) a přestože Meryl Streep považuji za skvělou herečku díky níž každý film v němž se objeví získává na jiné dimenzi tento film jsem si neužila jak bych zpočátku očekávala. Nebyl špatný, ale asi jsem na jeho ocenění příliš mladá. ()

Gwater

Opět další z lidských rolí Meryl Streep. A samozřejmě bez tvrďáka T.L. Johnese by to nebylo tak skutečné. Vynikající sonda do současných "skomírajících" a ze zvyku trvajících manželství. Bohužel u nás na poradce typu Steva Carella nenarazíte, tak si musíte/me terapii naordinovat sami. Ale pozor, v Cinestaru bych to asi nezkoušel. Je tam málo místa a všude je vidět! ()

Montmorency

Nevím co na tom bylo komediální, mě to přišlo jako hořké manželské drama, M.Streep v roli staromódní puťky, co stojí u plotny a T.L.Jones jako morous, co čte noviny a čučí na televizi. Po 30 letech zjistí, že mají (velké) problémy, které jsou ve filmu redukovány pouze na sexuální oblast (to aby se dostálo tématu ''komedie'' a divák se mohl chichotat při pohledu na starou hausfrau, která právě objevila orální sex), a tak na to ke konci hupnou - T.L. Jones už není morous a protiva, ale príma manža a vše je zase ou kej......Tohle se Chocholouškovi teda moc nepovedlo ()

sportx

Perfekt, kamera, nejdrive to vypadalo na rodinou trapnost, ale nakonec se z toho vyvrbil vynkajici film. Zajimave je, ze kdyz jdu du kina bez ocekavani, tak jsem vzdy mile prekvapen. ()

killerko13

Obyčajne pozerám filmy sám, občas s kamarátmi (môj sen je s priateľkou). Na tento som si ale požičal "nestranného" sudcu - moju matku. Celkový dojem veľmi dobrý, film má silný odkaz, herci odviedli obdivuhodný výkon a skôr to žili ako hrali. Prekážala mi však častá kolísavosť deja, ale tak to asi vyzerá keď niekto chodí do poradne. ()

RISOvonVODKA

Musím povedať, že objektívne si tento film nezaslúži viac ako 3 hviezdy a možno ani to nie. Scenár a celková réžia je leda tak na dve. Ale teraz k tomu, čo robí ten film výnimočným. Meryl Streep a Tommy Lee Jones sú herci, ktorí venovali svojmu remeslu život a obsadiť ich do role dvoch manželov, ktorí prechádzajú krízou je presne to, čo tento film zachránilo. Ich herecké výkony sú tak excelentné a sofistikované, že si ich proste zamilujete. Je to tak rozkošne trápne a milo neohrabané. Vtipy nie sú vtipné ani náhodou a nebyť to tak bravúrne zahrané, nikdy by som sa nezasmial. Tento film teda odporúčam len ako príklad toho, čo všetko dokáže spraviť z priemerného kúsku duo profesionálov. ()

purmik

Jeden z typických pohodových filmů na odpočinek, bez zbytečné námahy na přemýšlení a nutnosti nepřetržitého sledování děje. Divák odchází s pocitem uspokojení a v dobré náladě. Meryl Streep opět nezklamala. ()

Pavla_23

Příjemný "žehlící" film s úžasnými hereckými výkony. Já bych "Tommyho" ignorantské chování asi neustála :-))) ()

maestrum

Úsměvný film co chytí za srdce o dvou stárnoucích lidech, kteří se po létech odcizili a zevšedněli si tak, až se prakticky přehlíží. To však Kay nechce už dál snášet a proto se rozhodne navštívit manželského poradce. Arnold je ovšem starý bručoun, nechce vyjet ze starých kolejí a rozhodně se nechce vyzpovídat nějakému cvokařovi, co za to bere prachy, že by místo toho mohli mít novou střechu :) ()

Best Film Fest 2012

Best Film Fest 2012