Druhá šance

Druhá šanca

Hope Springs

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2012, 100 min

Příjemný film, který sází hodně na jistotu. Přestože zde Meryl Streep a Tommy Lee Jones mluví otevřeně o svém milostném životě, neřekl bych že je na tomhle něco skandálního. Mladším ročníkům doporučuji film někam uschovat a znovu pustit třeba někdy po padesátce, kdy již může sloužit jako instruktážní video. Volba herců je jinak naprosto v pořádku, přece jen Tommy a Meryl jsou mistři řemesla.(26.11.2012)

Zatím je teda mnohem pravděpodobnější, že mořský panny začnou jezdit na koni obkročmo než že já budu někdy ženatej a 31 roků k tomu. Ale jestli tahle chvíle jednou nastane, a jestli ze mě tou dobu bude víc než piksla prachu na poličce, pustím nám Druhou šanci a ušetřím čtyři litry americkejch dolarů za tejden gaučingu u suchara Carella.(17.8.2013)

Herecké obsadenie je špičkové a film jednoznačne stojí na hlavnej dvojici. O M. Streep sa ani nemusíme baviť a keď tak uvažujem, kto by lepšie nahradil T. L. Jonesa, tak ma nikto iný nenapadá. Film pre mladších to určite nebude, zatiaľ ani pre mňa, ale viem ho ako "ženáč" oceniť, aj keď do takejto fázy som sa ešte nedostal. Humor je fajn, ale privítal by som ho viac. Ak váš vek atakoval hranicu 50 rokov a ste ženatý, je film určený vám. My ostatní ho buď oceníme, alebo pre neatraktívnosť odpíšeme. Ja sa tak nejako váhavo prikláňam k slabším štyrom. 70%.(11.3.2013)

Typicky puritánská Amerika podává na talíři, jak je všeobecně vyspělá země zaostalá ve vztahové linii, potažmo v sexuální oblasti. Když se jeden rozhodne, že stárne a nedá se s tím nic dělat, pak je jak pařez co se buď vyvrátí i s kořeny nebo nadobro shnije. Tahle herecky výtečná dvojka to vzala z lepší stránky - když nevím jak na to, poradím se s chytrou hlavou. Ono promluvení do duše, jiný pohled, objektivní názor, má vždy něco do sebe. Přesto mi Kay přišla příliš uťáplá na americkou paničku dnešní doby a závěr se znovuzapálením dávno ztracené jiskry přehnaný a nereálný. Co je předností tohoto snímku už bylo řečeno - herecké výkony obou megahvězd.(23.3.2014)

No, asi jsem od toho čekala něco jiného. Byli tam sice vtipné momenty, ale celkově to na mě zrovna moc nezapůsobilo, znova už bych si to nepustila. Ale musí se nechat výborné herecké výkony hlavních hrdinů. 3*(27.10.2012)

• - Jde už o druhou spolupráci Davida Frankela a Meryl Streep. Poprvé Frankel obsadil Streep do filmu Ďábel nosí Pradu (2006). (jezurka42)

• - Když jsou Kay (Meryl Streep) a Arnold (Tommy Lee Jones) v hotelovém pokoji, sledují seriál Jsem do tebe blázen (od r. 1992).  (Missa08)

• - V kině sledují Kay (Maryl Streep) a Arnold (Tommy Lee Jones) francouzký film Blbec k večeři (1998). v Americkém remaku zmíněného filmu si zahrál jednu z hlavních rolí Steve Carell, jenž v tomto snímku ztvárnil terapistu (SLOTH)