Druhá šance

Druhá šanca

Hope Springs

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2012, 100 min

Milý film. Hoci hovorí o vážnych záležitostiach a pri niektorých manželských výpovediach mrazí, dokáže si vkusne udržať aj humornú linku. Je to veľkým kladom ( okrem vynikajúcich Meryl Streep a Tommy Lee Jonesa, ktorí svojimi výkonmi dokonale oslávili filmové umenie ), lebo celý príbeh dokáže posunúť dopredu.(15.12.2012)

Ještě nejsem takový bručoun jako Arnold, ale po jedenatřiceti letech manželství jím nepochybně budu. Pokud v tu chvíli přijde má milovaná s nápadem na terapii, tak si hbitě uvědomím, že párky si ohřát umím, bílé od barevného prádla ještě rozeznám, porna je plný internet a organizovat volný čas se snad také naučím. Mne zkrátka příliš nebaví odreagovávat se pohledem na snímek, který řeší problémy ze života a čekat na to až důchodci konečně spolu skočí do postele. To však neznamená, že by u mne mrzout Arnold občas nezabodoval suchým konstatováním.(13.4.2013)

Premiere Cinemas - Nečekaně zábavný film se skvělou dvojicí v hlavní roli. Jones postavu bručouna odehrál na jedničku s hvězdičkou a Streep si za roli uťápnuté hodné kuňky zaslouží jedničku podtrženou. Carell poměrně úspěšně sekundoval. Nečekal jsem od filmu téměř nic, ale velmi mile jsem byl potěšen a v kině jsem se dobře pobavil. Pro mě to bylo jedno velké překvapení tohoto roku v žánru komedie/drama. 80% (with J.) // (22.3.2014) NOVA CINEMA - Po téměř roce a půl jsem do Druhé šance šel podruhé, ale tentokrát mi film buď nesednul nebo jsem ho prvně přecenil. Jinak si nedokážu vysvětlit, že mě to jednoduše nebavilo. Možná to bylo tím, že sledování bručouna T.L.Jonese znovu, jak nemá naprosto žádné pochopení pro svou milující ženu, není úplně můj šálek čaje. Přitom mi české znění dobře znělo - Adamovská + Rýmský. Nerad měním svá prvotní hodnocení a nerad bych snímek připravil o mých původních 80%, ale mám silné nutkání jít s hodnocením níže. No dobře, budu dělat, že jsem film dnes jakoby neviděl a ponechávám původní procenta :) 80% (with J.)(15.10.2012)

Pozoruhodný americký snímek vyniká tím, že je skutečně tím, co naznačuje název i očekávání: pohledem do vnitřností manželství pokročilejších středních let. Scénář, byť dobrý, se čas od času zadrhává spolu s režií: neplatí to jen pro hudební přeryvy, ale stejně tak i pro některé milostné scény (např. během filmového představení v kině, které by působily poněkud "přesahově" i u mladé generace). Mnohé z toho překlenují Meryl Streepová a Tommy Lee Jones, jak už někteří z nás stačili konstatovat. Pro vyznění filmu je však skoro stejně podstatný i výkon Steva Carelle v roli psychologa dr. Felda; věcnost a současně takt, se kterým klade i choulostivé dotazy, výrazně zvyšují věrohodnost vyznění ŠANCE. Jak je vidět, i normální americká rodina může filmového diváka zaujmout (4 000 dolarů, utracených za pobyt u dr. Felda, mohlo být podle manželova názoru výhodněji uloženo do pořízení nové střechy na rodinném domě). Skutečnost, že vztah lze zachránit, pokud si oba partneři uvědomí křehkost, v níž se po dlouhé době trvání nachází, je povzbudivá. A povzbudivý je i tento vážný, avšak úsměvy a častým úlevným smíchem nešetřící film.(24.9.2012)

Civilně natočený snímek ze života dvou letitých manželů, který je reálnou sondou do jejich vztahu a velmi syrově vyobrazuje problémy manželského soužití. Meryl Streep i Tommy Lee Jones podali excelentní výkon, klobouk dolů. Jen doufám, že tak nikdy se svou drahou polovičkou nedopadnu! ;-) Film: 73%(2.12.2012)

• - Film mal pôvodne režírovať Mike Nichols. (Michal74)

• - Ve scéně, kdy Kay (Meryl Streep) připravuje Arnoldovi (Tommy Lee Jones) snídani, na jednom záběru je možné vidět, jak na pánev vyklepne pouze jeden žloutek z jednoho vejce. Jakmile však podává snídani na stůl, žloutky má v talíři Arnold dva. (Hnedoocko)

• - Jde už o druhou spolupráci Davida Frankela a Meryl Streep. Poprvé Frankel obsadil Streep do filmu Ďábel nosí Pradu (2006). (jezurka42)