Druhá šance

• USA Hope Springs (více)
Trailer 1

Kay (Meryl Streep) a Arnold (Tommy Lee Jones) jsou manželé již 31 let. Po tak dlouhé době není divu, že se z jejich vztahu vytratila ona pověstná jiskra a manželství se propadlo do šedivého stereotypu. Arnold je v manželství celkem spokojený a neřeší, zda by se na jejich vztahu dalo něco změnit k lepšímu. Kay je ovšem nešťastná a chtěla by se s manželem více sblížit, prohloubit vzájemné pouto a mít zase opravdové manželství. Jednoho dne Kay náhodou narazí na knihu renomovaného manželského poradce doktora Felda (Steve Carell), který vede v malém městečku Hope Springs manželskou poradnu. Ačkoliv je to Arnoldovi proti srsti, nakonec přistoupí na Kayin plán a usedne spolu s ní do letadla směr Hope Springs, aby se pokusil vzkřísit vyhasínající manželství. Nastává řada zábavných situací, ve kterých se postarší manželé snaží držet rad manželského poradce, jehož neortodoxní styl je nutí dělat věci, které jim nejsou vždy po chuti, ale podle něj prý pomáhají. Po nějaké době si Kay a Arnold začínají vést docela dobře a tak jim doktor Feld nastavuje další laťku, kterou je třeba překročit - obnovení manželského sexu. Druhá šance je zábavným příběhem nejen Kay a Arnolda, ale opravdovým obrazem většiny manželství ve středních letech. (oficiální text distributora)

Trailer 1

Flego

Milý film. Hoci hovorí o vážnych záležitostiach a pri niektorých manželských výpovediach mrazí, dokáže si vkusne udržať aj humornú linku. Je to veľkým kladom ( okrem vynikajúcich Meryl Streep a Tommy Lee Jonesa, ktorí svojimi výkonmi dokonale oslávili filmové umenie ), lebo celý príbeh dokáže posunúť dopredu. ()

Sofia

Jdu proti proudu, ale já osobně bych tomu dala nálepku - "přístupno jen od padesáti let". Celou dobu jsem měla pocit, že na tohle ještě asi nejsem ta správná věková kategorie. Zato starší paní v kině vedle mě si to tak užívala, že při některých scénách smíchy málem padala ze židle. Mě to přišlo jako jedno obehrané klišé za druhým o tom, že v manželství jsme zodpovědni za štěstí toho druhého (!), že v manželství musí pár dělat všechno spolu a že v manželství po třiceti letech se musím vzrušit už jen pouhým pohledem na svůj protějšek a nedej bože aby měl člověk nějaké erotické fantazie, ve kterých figuruje někdo jiný než partner. Ani moje oblíbenkyně Meryl Streep mě tentokrát nepřesvědčila, roli ukňourané a uťápnuté manželky jsem jí moc nevěřila. ()

Lima

Amerika je, jak známo, země právníků, v těsném sledu psychiatrů, potažmo sexuologů. A i když to tak tvůrci dozajisté nezamýšleli, tohle je pro mě 90ti-minutový důkaz, proč se všem třem sortám odborníků vyhýbat jako čert kříži. Jinak docela pěkná vztahovka pro starší generaci, nebo spíše lehká depka, která nejednomu z vás rozřeší dilema, jestli se do toho chomoutu uvázat, či nikoliv. A je milé pozorovat, s jakou roztomilou grácií stárne Meryl Streep. ()

heyda

Sympatický snímek, ve kterém se určitě mnozí najdou. Jen nevím, jestli ho mám pouštět doma rodičům, takové filmy totiž nejsou nejbezpečnější :)))....Každopádně je nutné si uvědomit, že celý film je postavený jen na hereckém duu Streep Jones. Vše ostatní je tak trochu v pozadí, ale jako celek to funguje. Na maximum to není, přece jenom ty klišé si mohl režisér odpustit, ale 4 hvězdičky bez pochyb zasloužené. ()

DwayneJohnson

Skoro každé manželství je někdy složité, nebo má svou větší, či menší krizi. Když jste spolu 31 let, navzájem se dokonale znáte, určitě nenosíte jeden druhého na rukou a neříkáte mu, nebo ji, jak ji strašně milujete. A přesně o tomhle období manželství po mnoha letech je tahle velmi příjemná komedie, která by asi byla možná jen průměrná, kdyby v ní nehráli dva skvělí herci. Nemyslím samozřejmě Steva, který se mně také líbil, ale bylo to spíš tím, že neskáče, nepitvoří se, nebo nehraje na kytaru, jako v jiných filmech, ale jeho výkon byl velmi nenápadný a zdrženlivý. A pak je tu samozřejmě dvojice v podání výborného Tommyho a tradičně vynikající Meryl, která snad umí zahrát každou roli. Jejich chemie, jiskření, z počátku tedy spíše nejiskření, to tam funguje opravdu znamenitě a oba dva právem dokázali, že ještě zdaleka nepatří do starého železa a že s nimi musí asi ještě dlouho počítat. Hope Springs Vám nenabídne recept, jak zachránit úplně špatné manželství, to snad ani nejde, ale vždy jde to stávající aspoň o malý kousek zlepšit. Musí ale chtít samozřejmě oba. ()

• Meryl Streep byla za svou roli již po 28. nominována na cenu Golden Globe pro nejlepší herečku v hlavní roli. (ČSFD)
  • Jde už o druhou spolupráci Davida Frankela a Meryl Streep. Poprvé Frankel obsadil Streep do filmu Ďábel nosí Pradu (2006). (jezurka42)
  • V kině sledují Kay (Maryl Streep) a Arnold (Tommy Lee Jones) francouzký film Blbec k večeři (1998). v Americkém remaku zmíněného filmu si zahrál jednu z hlavních rolí Steve Carell, jenž v tomto snímku ztvárnil terapistu (SLOTH)

Související novinky

Best Film Fest 2012

Best Film Fest 2012

08.12.2012

Volné seskupení čtyř klasických artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a Mat pořádá od 13. do 19. prosince tohoto rokuBEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů… (více)