Druhá šance

Druhá šanca

Hope Springs

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2012, 100 min

Reálne manželské problémy okorenené troškou humoru, sympatickým hereckým duom a fungujúcim scenárom. Tematika manželských problémov po 30tich rokoch našťastie nejde cestou gerontológie, ale dláždi si cestu sviežo, intímne, citlivo, miestami aj milým vtipom. Meryl a Tommy sú výborní po všetkých stránkach.(28.1.2013)

Vůbec nevím, jak mám k tomuto filmu přistoupit. Není to zrovna ten příběh, který by mi byl nějak blízký, protože ani moji rodiče se ještě nepotýkají s takovým věkem a neřeší odcizení, takže nevím, jak moc to bylo skutečné. Ale co vím jistě je, že Maryl je královna Všehomíra, která dokáže zahrát úplně jakoukoliv postavu a není pro ni nic překážka. Je naprosto úžasná a pro mě byla radost se dívat na její výrazy a potutelné úšklebky :). Konec konců ani Tommy Lee nebyl špatný, ale s Maryl na scéně byl pro mě míň výrazný. No a co říct závěrem? Je to dobrý film, Maryl je jeho klenotem, ale jako příběh to bylo takové zvláštní, možná je to vážně pro vyzrálejší diváky :).(4.2.2013)

Pod vedením jiného scénáristy a s jiným hereckým obsazením mohlo být Hope Springs cosi mezi pornem, vulgární komedií a filmem napsaným jako na míru Adamu Sandlerovi, takhle je to jedna z nejvyspělejších, nejupřímnějších, nejpřirozenějších výpovědí o partnerství, jaké jsem kdy viděla. Málokterý stominutový snímek nabízí tak fenomenální herecké výkony a málokterý dokáže tak dokonale balancovat na hraně nikdy nenudící komedie a silného komorního dramatu.(15.9.2012)

• DaViD´82

Ona zastydla v princezničkovém ukňouraném věku a on je věčně nespokojený nevychovaný hulvát, co neumí ani pozdravit. Jeden za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet. Jejich vztahu tedy fandit nelze, protože oba jsou vzor vší nesympatičnosti a to je věc, kterou ani vynikající herci nezmění. Navíc veškeré vztahové problémy a vzájemné odcizení se po jednatřiceti letech manželství jsou tu devalvované do sexuální sféry; což je u nekomediálního filmu "ze života" na pováženou, zvlášť když Streepová s Jonesem hrají pár v krizi středního věku, ale oba tentokrát vypadají na svůj podzim života, takže to působí poněkud bizarně. A k tomu režisérova záliba, že když neví jak s tím dál pohnout (a to je velmi časté), tak pustí nějakou náladou nepadnoucí písničku... Grrr, darmo spílat.(18.11.2012)

Dvě veliké hvězdy zde odvedly kus výborné práce. Samozřejmě s velmi otřepaným námětem. Chvílemi jsem si řekla :"Musíš vydržet !" to když se mi nudou zavírala víčka. Pak zase přišla sprška legrace, zmínka o sexu velmi jemná, a tak jsem se dočuměla na klasickou americkou komedii. Bez emoci a bez nápadů.(14.4.2014)

• - V kině sledují Kay (Maryl Streep) a Arnold (Tommy Lee Jones) francouzký film Blbec k večeři (1998). v Americkém remaku zmíněného filmu si zahrál jednu z hlavních rolí Steve Carell, jenž v tomto snímku ztvárnil terapistu (SLOTH)

• - Když jsou Kay (Meryl Streep) a Arnold (Tommy Lee Jones) v hotelovém pokoji, sledují seriál Jsem do tebe blázen (od r. 1992).  (Missa08)

• - Ve scéně, kdy Kay (Meryl Streep) připravuje Arnoldovi (Tommy Lee Jones) snídani, na jednom záběru je možné vidět, jak na pánev vyklepne pouze jeden žloutek z jednoho vejce. Jakmile však podává snídani na stůl, žloutky má v talíři Arnold dva. (Hnedoocko)