Reklama

Reklama

Druhá šance

  • USA Hope Springs (více)
Trailer 1

VOD (1)

Kay (Meryl Streep) a Arnold (Tommy Lee Jones) jsou manželé již 31 let. Po tak dlouhé době není divu, že se z jejich vztahu vytratila ona pověstná jiskra a manželství se propadlo do šedivého stereotypu. Arnold je v manželství celkem spokojený a neřeší, zda by se na jejich vztahu dalo něco změnit k lepšímu. Kay je ovšem nešťastná a chtěla by se s manželem více sblížit, prohloubit vzájemné pouto a mít zase opravdové manželství. Jednoho dne Kay náhodou narazí na knihu renomovaného manželského poradce doktora Felda (Steve Carell), který vede v malém městečku Hope Springs manželskou poradnu. Ačkoliv je to Arnoldovi proti srsti, nakonec přistoupí na Kayin plán a usedne spolu s ní do letadla směr Hope Springs, aby se pokusil vzkřísit vyhasínající manželství. Nastává řada zábavných situací, ve kterých se postarší manželé snaží držet rad manželského poradce, jehož neortodoxní styl je nutí dělat věci, které jim nejsou vždy po chuti, ale podle něj prý pomáhají. Po nějaké době si Kay a Arnold začínají vést docela dobře a tak jim doktor Feld nastavuje další laťku, kterou je třeba překročit - obnovení manželského sexu. Druhá šance je zábavným příběhem nejen Kay a Arnolda, ale opravdovým obrazem většiny manželství ve středních letech. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (23)

Trailer 1

Recenze (345)

castor 

všechny recenze uživatele

Hledání harmonie v pozdním věku si dokážu představit i o trochu uvěřitelněji. Režisér David Frankel si rochní v uhlazených látkách (tragikomedie Marley a já), ač je seriálovým matadorem, filmovou jistotu dál postrádá. Hollywood se v poslední době zaměřuje mimo jiné i na starší ročníky, kterým z manželské skříně tu a tam vypadne solidní kostlivec. Servírování jakýs takýs životních pravd je snesitelné hlavně díky hercům – Tommy Lee Jones přestal blbnout a vybírá si pečlivěji (Lincoln, návrat k Mužům v černém), Meryl Streep se může v rolích přehrabovat. A rok co rok posílá divákům jasný vzkaz – zkuste ukázat na lepší herečku své generace. ()

Riddick77 

všechny recenze uživatele

Fantastické obsazení, výborný scénář, excelentní dialogy a aktuální tématika, která je podána velmi bezprostředně, přirozeně a citlivě. Spíše se jedná o vztahové drama než komedii, ale usměvných okamžiků, které vycházejí z reálných životních situací a problémů, je i tak dostatek. Osobité, upřímné a nesmírně přirozené! Tleskám! Režisér David Frankel potvrzuje svoji kvalitu a stává se žánrovou jistotou. Recenze zde. 9/10! [5.9.2012_novinářská projekce_kino Lucerna] ()

Reklama

SarumanKo 

všechny recenze uživatele

Príjemná oddychovka, ktorá ma prekvapila predovšetkým tým, že vlastne nie je komédiou, ale vzťahovou drámou zatiahnutou do veľmi intímnej roviny. Meryl a Tommy predvádzajú herecké majstrovstvo v najčírejšej podobe a každá jedna emócia v ich krízovom manželstve iskrí reálnosťou a pravdivosťou. Preto mi je ľúto, že depresívne a realisticky sa rysujúci záver inak vynikajúceho filmu trochu zabíja stupídny americký happy end. (7/10) ()

lillien 

všechny recenze uživatele

Přehlcena kultem mládí a těla, zabrouzdala jsem ráda do vod soužití dvou již důchodců, ve kterém má jeden ještě i erotické ambice. Z toho by se dala vytřískat spousta humoru. Tommyho pár suchých hlášek to ale nakonec nezachránilo, vesměs je to smutný příběh o účelovém manželství (zplodit a vychovat děti), kde si ani za třicet let nejsou schopni otevřeně promluvit o svých potřebách. Těžko se pak divit Tommyho projevům skepse a nechuti, když si madam po celé manželství nestěžovala a najednou se vytasí s nutkavou potřebou dávné romantiky a pozornosti. Chlapi jsou povětšinou blbečci pokud jde o city, nedumají nad nevyřčeným, nevynikají v intuici a jasnovidectví. Opraví vám ucpaný dřez, ale pokud se nehlásíte o své orgasmy, vůbec jim nedojde, že jsou v posteli totální lemplové. Potud mi přijde postava Meryl hodně zastydlá, zaměňující sexualitu za lásku, přičemž sama v sexu nešikovná a nezkušená. Sice jsem jí fandila, aby z toho zablokovaného morouse nakonec vytřískala trochu života, ale ta křečovitá snaha o zásun mi přišla poněkud trapná a nedůstojná. Konec dobrý všechno spraví, zahrané to nebylo špatně, jako oddechovka bez větších ambicí dostačující. ()

ABLABLABLA 

všechny recenze uživatele

Zklamaná...jsem opravdu zklamaná. Většina to tu vychvaluje do nebes, ale já k tomu nemám moc co říct. Nějak extrémně mě to nezaujalo. Jo herecké obsazení výborné...všichni tři jsou skvělí, ale asi na takový příběh jsem fakt moc mladá a jak tu někteří píší, možná až se k tomu vrátím třeba někdy za 20 let, už to pochopím a bude se mi to zdát jako perfektní film ze života. Takhle jsem ukňourané Meryl akorát měla chuť dát facku a ubručenému Tommymu utrhnout hlavu. ()

Galerie (50)

Zajímavosti (7)

  • Když jsou Kay (Meryl Streep) a Arnold (Tommy Lee Jones) v hotelovém pokoji, sledují seriál Jsem do tebe blázen (od r. 1992). (Missa08)
  • Jde už o druhou spolupráci Davida Frankela a Meryl Streep. Poprvé Frankel obsadil Streep do filmu Ďábel nosí Pradu (2006). (jezurka42)
  • V kině sledují Kay (Maryl Streep) a Arnold (Tommy Lee Jones) francouzký film Blbec k večeři (1998). v Americkém remaku zmíněného filmu si zahrál jednu z hlavních rolí Steve Carell, jenž v tomto snímku ztvárnil terapistu (SLOTH)

Související novinky

Best Film Fest 2012

Best Film Fest 2012

08.12.2012

Volné seskupení čtyř klasických artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a Mat pořádá od 13. do 19. prosince tohoto rokuBEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů… (více)

Reklama

Reklama