Druhá šance

Druhá šanca

Hope Springs

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2012, 100 min

no co vam poviem... ako zo zivota. Kto z nas, vydatych a zenatych, sa v tom filme nevidi? Ja takmer uplne, a to som vydata tak rok a pol :D Meryl a Tommy su skveli, obcas som sa sice pristihla, ze by som Tommymu najradsej odrthla hlavu, ale v tom spocita to kuzlo, vsak? No a pre mna velke prekvapenie, Steve Carrell, tak k tomu by som si rada sadla na gaucik a porozpravala sa o mojich fantaziach :D(16.11.2012)

Skoro každé manželství je někdy složité, nebo má svou větší, či menší krizi. Když jste spolu 31 let, navzájem se dokonale znáte, určitě nenosíte jeden druhého na rukou a neříkáte mu, nebo ji, jak ji strašně milujete. A přesně o tomhle období manželství po mnoha letech je tahle velmi příjemná komedie, která by asi byla možná jen průměrná, kdyby v ní nehráli dva skvělí herci. Nemyslím samozřejmě Steva, který se mně také líbil, ale bylo to spíš tím, že neskáče, nepitvoří se, nebo nehraje na kytaru, jako v jiných filmech, ale jeho výkon byl velmi nenápadný a zdrženlivý. A pak je tu samozřejmě dvojice v podání výborného Tommyho a tradičně vynikající Meryl, která snad umí zahrát každou roli. Jejich chemie, jiskření, z počátku tedy spíše nejiskření, to tam funguje opravdu znamenitě a oba dva právem dokázali, že ještě zdaleka nepatří do starého železa a že s nimi musí asi ještě dlouho počítat. Hope Springs Vám nenabídne recept, jak zachránit úplně špatné manželství, to snad ani nejde, ale vždy jde to stávající aspoň o malý kousek zlepšit. Musí ale chtít samozřejmě oba.(27.1.2015)

Intímny, decentný, slnečný aj dramatický film, samozrejme v tých najsprávnejších momentoch aj vtipný a milo romantický. Meryp Streep a Tommy Lee Jones sú úplne fantastický a okrem na smeče nahrávajúceho Carella je to vlastne ich samostatný herecký koncert. Od začiatku do konca film, ktorý má hlavu a pätu + nutnú dávku IQ&EQ.(27.1.2013)

Jdu proti proudu, ale já osobně bych tomu dala nálepku - "přístupno jen od padesáti let". Celou dobu jsem měla pocit, že na tohle ještě asi nejsem ta správná věková kategorie. Zato starší paní v kině vedle mě si to tak užívala, že při některých scénách smíchy málem padala ze židle. Mě to přišlo jako jedno obehrané klišé za druhým o tom, že v manželství jsme zodpovědni za štěstí toho druhého (!), že v manželství musí pár dělat všechno spolu a že v manželství po třiceti letech se musím vzrušit už jen pouhým pohledem na svůj protějšek a nedej bože aby měl člověk nějaké erotické fantazie, ve kterých figuruje někdo jiný než partner. Ani moje oblíbenkyně Meryl Streep mě tentokrát nepřesvědčila, roli ukňourané a uťápnuté manželky jsem jí moc nevěřila.(11.10.2012)

Druhá šance je romantická komedie pro starší a tím myslím hodně starší. Duo Streep - Jones hraje skvěle a chemie mezi touto dvojicí je velké překvapení. Neřekl bych, že si tyto jména budou rovna. Ovšem celý film je průměrný ač se tato dvojice snaží, tak to ze mě nevytříská euforii a emoce po celou dobu. Carell ve vážné roli také překvapil. Hodnocení OST: Typický příklad pro romedy - neurazí ani nenadchne. 6/10(31.1.2013)

• - Meryl Streep byla za svou roli již po 28. nominována na cenu Golden Globe pro nejlepší herečku v hlavní roli. (Terkamer)

• - V kině sledují Kay (Maryl Streep) a Arnold (Tommy Lee Jones) francouzký film Blbec k večeři (1998). v Americkém remaku zmíněného filmu si zahrál jednu z hlavních rolí Steve Carell, jenž v tomto snímku ztvárnil terapistu (SLOTH)

• - Hlavní role byla nabídnuta Jeffu Bridgesovi, ale ten ji odmítl. (josefklimes)