Druhá šance

Druhá šanca

Hope Springs

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2012, 100 min

Sympatický snímek, ve kterém se určitě mnozí najdou. Jen nevím, jestli ho mám pouštět doma rodičům, takové filmy totiž nejsou nejbezpečnější :)))....Každopádně je nutné si uvědomit, že celý film je postavený jen na hereckém duu Streep Jones. Vše ostatní je tak trochu v pozadí, ale jako celek to funguje. Na maximum to není, přece jenom ty klišé si mohl režisér odpustit, ale 4 hvězdičky bez pochyb zasloužené.(24.6.2013)

,,Když žijete s někým, s kým vlastně nežijete, je možná lepší být sám...'' Tohle je komedie nekomedie. Ačkoliv jsem se párkrát nahlas zasmál, z větší části filmu mně padl smutek. Ačkoliv Meryl a Tommy jsou spolu již 31 let, krize kterou prochází může leckoho potkat již po 20 či dokonce po 10 letech. Věk tu nehraje žádnou roli. Meryl, dnes už babča v letech konečně našla roli, která jí sedla jako ulitá. Získala si jí u mně zase respekt, protože po Mámamíja a muzikálu Čarovný les jsem smutně vzpomínal na Afriku a na Madisonské mosty.... Tommy je borec a nezklamal. Ten zahraje cokolov, kdekoliv a jakkoliv - ale skvěle. Film je o stereotypu žití v manželství do kterého chtě nechtě s přibývajícími léty zapadne každý pár. Chemie a vášeň prvních let vyprchá, přijdou děti, existenční starosti, kila, kompromisy tak podstatné v prvních letech manželství už nikdo nedělá, ideály o předělání toho druhého k obrazu svému už taky vzaly za své a po odchodu dětí dům obývají sice dva manželé, avšak zcela opuštění lidé. Opuštění ne dětmi ale opuštění sami sebou.Tta samota je o to absurdnější, protože ten druhý partner je hned ve vedlejší místnosti. Nabízí se tedy možnost, skřípající a bezbarvý vtah jedoucí setrvačností vyladit u odborníka. Jenže - tohle je cesta jen jedním směrem. Při intimních výpovědích vedených lékařem před sebou manželé řeknou dávno tajené sny a křivdy. Ta otevřenost může být začátkem čehosi nového, za bílou čárou a nebo také začátkem konce, který tato čára jako poslední šrám začne odpočítávat..... Tohle byl film k zamyšlení, film ve kterém sice nebylo řečeno vše, ale ze kterého jde lecos navíc pochytit. Škoda toho amerického závěru, já bych skončil setkáním se sousedkou a jejími psy. 3 za ten intymní projev Meryl a Tommyho a další hvězdu za scénář, kteří neženetí zkrátka nemohou chápat. Celkem tedy 4 zlomené přepážky. * * * *(8.3.2015)

Zatím je teda mnohem pravděpodobnější, že mořský panny začnou jezdit na koni obkročmo než že já budu někdy ženatej a 31 roků k tomu. Ale jestli tahle chvíle jednou nastane, a jestli ze mě tou dobu bude víc než piksla prachu na poličce, pustím nám Druhou šanci a ušetřím čtyři litry americkejch dolarů za tejden gaučingu u suchara Carella.(17.8.2013)

Milý film. Hoci hovorí o vážnych záležitostiach a pri niektorých manželských výpovediach mrazí, dokáže si vkusne udržať aj humornú linku. Je to veľkým kladom ( okrem vynikajúcich Meryl Streep a Tommy Lee Jonesa, ktorí svojimi výkonmi dokonale oslávili filmové umenie ), lebo celý príbeh dokáže posunúť dopredu.(15.12.2012)

Jdu proti proudu, ale já osobně bych tomu dala nálepku - "přístupno jen od padesáti let". Celou dobu jsem měla pocit, že na tohle ještě asi nejsem ta správná věková kategorie. Zato starší paní v kině vedle mě si to tak užívala, že při některých scénách smíchy málem padala ze židle. Mě to přišlo jako jedno obehrané klišé za druhým o tom, že v manželství jsme zodpovědni za štěstí toho druhého (!), že v manželství musí pár dělat všechno spolu a že v manželství po třiceti letech se musím vzrušit už jen pouhým pohledem na svůj protějšek a nedej bože aby měl člověk nějaké erotické fantazie, ve kterých figuruje někdo jiný než partner. Ani moje oblíbenkyně Meryl Streep mě tentokrát nepřesvědčila, roli ukňourané a uťápnuté manželky jsem jí moc nevěřila.(11.10.2012)

• - Film mal pôvodne režírovať Mike Nichols. (Michal74)

• - Když jsou Kay (Meryl Streep) a Arnold (Tommy Lee Jones) v hotelovém pokoji, sledují seriál Jsem do tebe blázen (od r. 1992).  (Missa08)

• - Meryl Streep byla za svou roli již po 28. nominována na cenu Golden Globe pro nejlepší herečku v hlavní roli. (Terkamer)