Černá díra

(divadelní záznam)
Česko, 2011, 93 min

Scénář:

Simona Babčáková (divadelní hra), Jiří Havelka (divadelní hra) (více)

Kamera:

Jan Matiášek

Úspěšná současná crazykomedie Dejvického divadla.  Na polozapomenuté benzínové pumpě někde na americkém středozápadě chcípl pes. A přesto se tu děje něco neobyčejného. Lidé, kteří sem vstoupí, se dostanou do časoprostorové smyčky a nemohou z ní uniknout. Termín černá díra je převzatý z astronomie. V roce 1969 ho zavedl americký vědec John Archibald Wheeler. Teoreticky ji ovšem předpověděl v obecné teorii relativity už Albert Einstein. Inscenace Dejvického divadla si pohrává s představou lidského jednání v takové situaci a vznikla jako autorské dílo celého inscenačního týmu včetně herců. (oficiální text distributora)

dawid

Pět hvězdiček za divadelní představení... Ansámbl DD předvádí neuvěřitelně strhující a šílené představení. Divadlo má mnoho poloh, tahle patří k těm nejlepším! ()

DadysGirl

Kávičky? Delfínci? Makaj! Skvělá inscenace! Gradující temppo, absurdita, obsazení... Na živo obrovský zážitek, ale i v TV se pobavíte... ()

hero_bk

Zasmál jsem se, o tom žádná a zejména střídání rolí mi přijde velice nápaditý, ale tak nějak mi chyběla pointa... Jinak si myslím, že pro herce to musí být strašně obtížná hra, aby se orientovali, ve které části hry zrovna jsou a co bude následovat! ()

markyzgero

po bitvě každej generálem, ale pro fanoušky čtvrtý hvězdy povinnost. takže za čtyři...filmová kamera to jen potvrzuje. ()

boombang

Velmi zábavný herecký koncert, který se téměř nedá dokoukat do konce. Ty šílené variace jsou plusem i minusem této hry. "Delfínci." "Makaj." Výborní Trojan, Novotný, Babčáková. ()

Pria

Živě jsem neviděla, ale v televizi mne představení bavilo. Tenhle styl mi není moc blízký, trošku připomíná absurdní drama, ale vtipnější. Trojan je, jako vždy, excelentní a zrovna se mi trefili do nálady, takže 4*. ()

Vykuk

Námět skvělý, provedení... po 20 minutách jsem to musel stopnout a to jsem se přemáhal, stále jsem si říkal, dyť tam hrají naší dobří herci, to přece nemůže být taková nuda.. bohužel pro mne byla. Ono po Dívčí válce už žádné divadlo asi nebude tak dobré. ()

Pete

Černá díra je dejvická továrna na absurdno. Černá dejvická je absurdní. Továrna je absurdně černá. Dejvická. Díra. ()

ostravak30

Dejvické divadlo má skvělé komedie, pravdou jest. Ale tentokrát musím přiznat, že tahle mezi ně nepatří. Je to pouze šílenost s určitými humornými prvky. Náročná pro herce, to jistě, ale stejně náročná pro diváka. Žádná plácačka do kolen to teda není. I podle reakcí diváků přítomných při natáčení záznamu. Zajímavé na televizním zpracování je množství detailních záběrů, ať už na delfínky či zvonek nebo kamera na wc. Líbilo se mi i typicky americké pozadí. ()

curil

Pro mě dnes premiéra, bohužel pouze na televizní obrazovce. Absurdní humor podle mého gusta, vynikající výkony všech herců, nelze vypíchnout někoho konkrétně. Posledních dvacet minut, to je smršť záměn jednotlivých postav. Na divadelních prknech musí příběh vyznít ještě daleko lépe, atmosféra je jedinečná. ()

hadouken

V DD jsem na tom byl šestkrát, protože je to nejspíš nejlepší hra co jsem kdy viděl. Stále mě baví, vždy když tam jsem tak se baví celé divadlo. Snad pokaždé co jsem tam byl, tak přišla ze stran herců nejaká improvizace a téměř vždy někdo z herců vyprskl smíchy. Je to energické, jiné, nové, hravé, zábavné. Herci jsou do jedno úplně dokonalý, nikoho nemohu vyzdvihnout, protože jsou všichni na 100%. Kdo to viděl v televizi, tak radím, jděte na to do divadla, stojí to za to a ta atmosféra je neopakovatelné. ()

swinevenca

Nápad dobrý, ale být to zkrácený na polovinu, bez zbytečnýho opakování, tak se tim absurdnem mnohem víc pobavím, takhle to bylo absurdně dlouhý. ()

PamelaJJK

Komedie v podstatě o ničem, postavená na časové smyčce a těžící z hvězdného obsazení. Avšak ani pánové Trojan, Novotný či Plesl nezabrání tomu, že se zhruba v polovině začne vkrádat pocit nudy a zklamání. Všechno je zbytečně natažené a vlastně není co hrát. Ano, první půlka je vtipná a zábavná, ale... A je to škoda, že jen slabá první polovina je svižná a vtipná. Herci jsou sice úžasní, ale i kdyby se rozkrájeli, tak nenadělají nic s tím, že se začnete nudit a těšit se na konec. To zamrzí... Takže přivírám oči a dávám tři hvězdičky... ()

mariquee

Dávám plné hodnocení i když jsem viděla pouze záznam v televizi. Umím si totiž přestavit tu sílu vidět tuhle divadelní bombu naživo... Věřím že absurdní drama žije a bude žít !!! ()