Na dřeň

• Česko Pachuť krve (více)

Alimu (Matthias Schoenaerts) byl do péče svěřen jeho pětiletý syn, ale se Samem (Armand Verdure) se sotva znají a ocitají se bez domova, bez peněz a bez přátel. A tak se Ali uchýlí ke své sestře Anně (Corinne Masiero) do jihofrancouzského města Antibes. Tam najednou život vypadá snadnější a zalitý sluncem. Ali, muž impozantní velikosti a síly, dostane práci jako vyhazovač v nočním klubu a Sam začne chodit do školy. V klubu se Ali seznámí s rezervovanou Stephanie (Marion Cotillard), která ve vodním parku vystupuje s kosatkami. Ani Stephanie, ani Ali zatím netuší, že každému z nich se vlastní svět již brzy zhroutí a jediné, co je může zachránit, je vzájemná blízkost. (oficiální text distributora)

Rogue7

Překvapivé, že vás v životě může zachránit i někdo od koho byste to vlastně skoro vůbec nečekali...aneb jak se můžou trosky podpírat až ke zdárnému konci... ()

zodiak217

Námet pekný, no spracovanie chladné a chabé. Stale som čakal na moment, ktorý so mnou zatradie a uvedomím si o com to celé vlastne je. Najsilnejšou scénou bi asi prepadnutie chlapca pod ľad a boj otca o jeho záchranu. Nastal tam akýsi prerod, kedy si nezodpovedný otec uvedomil sky je jeho zmysel života. Dosť som nepochopil túto snímku a do spomínaného momentu som sa pomerne nudil. Ohuru ma kosatky, no vztahove veci v tomto filme bi tak zložito vykredlene, že ma nudili a nedostalo sa ku mne to čo by sa malo. Nemalú to tvorcovia zbitocne naťahovať. Naviac hľadanie cesty Cottilard s hlavným hrdinom bolo take nemastne - neslane, že ma to neoslovilo. ()

metztlimoon

Ďalší do zbierky filmov, ktoré si pustím a vykonávam ešte 10 iných činností a je mi jedno, že mi ujdú nejaké pasáže. Som rada, že som nezmeškala bitku s ľadom. ()

morwen

Očekávat další Nedotknutelné byla možná chyba, která se u mě projevovala po celou dobu projekce. Jediný důvod proč jsem si to pustil byl krom výše zmíněného i to, že zde hraje půvabná Marion Cottilard, která vedle Evy Green patří mezi nejkrásnější francouzsky filmového plátna. Zde byl výběr prvotřídní o tom žádná. Možná byla ale menší chybka obsazovat do hlavní mužské role člověka, kterému nevěřím ani slovo. Tím nechci napsat, že by ten Belgičan neuměl hrát bohužel mi tam prostě nějak nesedl. No a tohle spolu s možná trochu nedomyšleným koncem (lépe řečeno směrem, kterým se film ubírá) trochu snižuje tu až Na dřeň zajímavou povídku o ženě, která potřebuje najít svou cestu. 80% ()

GoldenFish

Klasický MFF film - nebyl zase tak špatný, 'skvělé' obsazení, nicméně problém spočíval v to, že scény nebyly dotaženy do konce a předem jste na 90% tušili, co se stane. A pan stříhač obrazu by příště mohl pracovat více profesionálně, začátek filmu byl fakt nepovedený a z několika scén bolela hlava. ()

fafejt001

V každém případě zajímavý film . On rváč , ona po úraze a bez nohou . Kdyby to jěště o něco více propracovali mohl to být výborný film . I tak je to DOBRÝ FILM i když dlouhý . Pro mne Matthias byl takový nemastný , neslaný . Škoda . ()

wick

Rozvleklé melodrama...které mě nebavilo. Asi to mělo být dojemné, příběh zcela jistě není špatný, ale vůbec mě nevzal. Plné hodnocení bych dal, až mi Matthias S. v reálu předvede, jak se rukou rozbíjí tlustý led. ()

kolodej1

zajímavý příběh o dost o¨netypickém vztahu. Dá se říct, že nebýt těch průserů jak u Stephanie, tak u Aliho, tak by se nikdy dohromady nedaly. Ale ty problémy je k sobě nasměrovaly. Romantiky jsem ve filmu ale moc nenašel, Alei byl hrdina, kterému romantika byla zcela cizí, byl to takový tvrdší týpek, s kterým hned tak nic nehnulo. Na druhou stranu v rozvíjejícím se vztahu se Stephanii byla právě tahle vlastnost docela žádoucí. Film má přiměřené tempo, nenudí, na druhou stranu mi nepřijde, že by se jednalo o dvakrát strhující dílo, takové to něco navíc, co člověka ůplně vtáhne do děje, to jsem tady postrádal, byl jsem jen pozorovatel. 70% ()

r007

Silný příběh dvou životních ztroskotanců, kteří se nejdřív náhodou, pak doopravdy dávají dohromady. Skvělá Marion, zajímavá kamera, ale hlavně silný příběh. ()

Kozlowski8

Stephanie je na diskotéce napadena. Pomůže jí mladík Ali a odveze ji domů. Oba se potkají po čase znovu, avšak Stephanie má po útoku kosatky ve vodním parku amputované obě nohy. Mezi oběma mladými lidmi vznikne zvláštní pouto... Poloviční zážitek, než jsem očekával. Nějak mi to celé nesedlo - scénář, přihlouplé dialogy (ta holka s kosatkou na fotce jsi ty?), absence emocí, o kterých asi tento film měl být, z projevu Matthiase Schoenaertse jsem necítil vůbec nic (nevím, jestli je tak hrozný herec, nebo to tak mělo být, ale obojí je špatně). Marion Cotillard byla jedním z mála světlých bodů snímku (a jako bunus poodhalila svá krásná prsa). 50%. ()

Dawe2

Nuda a špatné nezáživné provedení. Rozmlácené ksichty. S Alim jsem se opravdu nesžil. Téměř s nikým. Kluk byl fajn. Jedna hvězda za něj a možná částečně za scénář s koncem, byť i ten byl hrozně provedený, stejně jako celý film. Hrozné, nechápu takto vysoké hodnocení, film za mě nedoporučuji. Podle popisu vypadal dobře, už dlouho jsem se ve filmu takhle moc nezklamal. ()

famfuli

Francouzské filmy mě vždy něčím překvapí. Naprosto nesympatický, jednoduchý rváč a citlivá mladá žena, která utrpí vážné zranění s doživotními následky. Kam to může směřovat? Nakonec se z toho vyklubal příběh, který stojí za zhlédnutí. Vše působí přirozeně, uvěřitelně a je to velmi příjemná změna oproti stylizovaným hollywoodským slaďákům. Občas absolutně skvělá práce s kamerou a výborná Marion Cotillard v hlavní ženské roli přispěly k 80% hodnocení. ()

tixi

V záujmu môjho vlastného zdravia som tento film musel po 30 minútach vypnúť bál som sa ze umriem od nudy.Jedna hviezda za vystúpenie kosatiek,vlastne nie pol hviezdy bolo to príliš krátke vystúpenie 10%. ()

Audiard prozkoumává francouzskou společnost

Audiard prozkoumává francouzskou společnost

19.10.2014

V současnosti není ve Francii uznávanějšího aktivně tvořícího režiséra než je Jacques Audiard. V posledních letech nám představil strhující vězeňské drama Prorok a poté nabídl netypickou vztahovku Na… (více)