Na dřeň

• Česko Pachuť krve (více)

Alimu (Matthias Schoenaerts) byl do péče svěřen jeho pětiletý syn, ale se Samem (Armand Verdure) se sotva znají a ocitají se bez domova, bez peněz a bez přátel. A tak se Ali uchýlí ke své sestře Anně (Corinne Masiero) do jihofrancouzského města Antibes. Tam najednou život vypadá snadnější a zalitý sluncem. Ali, muž impozantní velikosti a síly, dostane práci jako vyhazovač v nočním klubu a Sam začne chodit do školy. V klubu se Ali seznámí s rezervovanou Stephanie (Marion Cotillard), která ve vodním parku vystupuje s kosatkami. Ani Stephanie, ani Ali zatím netuší, že každému z nich se vlastní svět již brzy zhroutí a jediné, co je může zachránit, je vzájemná blízkost. (oficiální text distributora)

HaniRM

Velké očekávání a velké zklamání. Začátek ještě docela zajímavý, s každou minutou propad níž a níž. Nechápu komenáře typu "silné drama", ano - příběh mohl být silný, veškerý potenciál je však v tomhle zpracování zatracen ... ()

Blazis34

Dojemný film který spojí dva odlišné světy. Impozantního tvrďáka Aliho svede osud k Stephanie, které jedno vystoupení s kosatkami naprosto změnilo život, když přišla o obě nohy. Ani jeden životní příběh není lehký, ale možná právě proto je to k sobě přitahuje. Každý má své problémy, ale spolu jsou šťastní, což se mi líbí nejvíc. Dále vyzdvihuji elegantní soundtrack, kameru (např. při znovusetkání Stef z kosatkou přes sklo byl nádherný záběr) a výkony herců. Nevím jak dokázali tvůrci tak věrohodně "připravit Stephanie o nohy", ale velká chvála i jim. Celkově mě toto dílo bavilo a vtáhlo do děje za což mu uděluji čtyři hvězdy - 80%. ()

darth_swan

U filmu jsem se nijak zvlášť nenudil, ale ani mě nijak zvlášť nezaujal. Od počátku jsem sice dumal, jak to s tou Marion Cotillard udělali, protože co vím, tak nohy má. Díky zajímavostech na ČSFD už vím, že za to můžou zelené nadkolenky :-) Jinak ale film postrádal onu dramatičnost, nedokázal mě vtáhnout do děje... Myslím si, že v Hollywoodu by z takového tématu dokázali udělat mnohem větší drama. // Co mě zaujalo: Kosatka reagující na pohyby rukou. ()

ejay

Tupoun, co občas někomu rozbije za peníze hubu, sbližující se s ženou, která je jeho totální protiklad a ještě bez nohou. No a proč vlastně ne... ()

blondboss

Francúzske filmy patria v súčasnosti ku skvostom európskej kinematografie. Svedčí o tom aj tento počin od Audiarda, ktorý oplýva naozaj skvelou realistickou atmosférou, ktorá vás okamžite vtiahne do deja. Marion Cotillard absolútne fantastická a hlavne tou odvahou tak jej ako aj samotných producentov filmu, nebáť sa ukázať postihnutie v celej svojej nahote. Načo byť taký málo srdečný a nedať tomu aspoň slabších 5 hviezdičiek. Tento film si ich určite zaslúži. 85 % ()

Lurtz37

Něco tomu chybělo, nemělo to pro mě takový šmrnc, jak bych doufal. Filmem jsem se nechal přirozeně unášet, ale po závěrečných titulcích přišel pocit nenaplněnosti. ()

spotczek

Je mi líto, ale na tomto filmu se mi líbí jen herecké výkony. Příběh je tuctový, byť ho ozvláštňují protézy a kosatky a pochopitelně bere za srdce. Hloubku to má spíš jen podle českého názvu, když tedy nechci meditovat o spřízněnosti duševního a tělesně postiženého mrzáka, kteří si vzájemně dodávají chybějící sílu a hodně dlouho trvá, než to oba pochopí a docení. Roztomile prosté, nakonec romantické, ale jinak nic moc. Např. nechápu, proč si nechá Stephanie vytetovat na pahýly obřími písmeny slova pravá (droite) a levá (gauche)? Pochybuju, že by si člověk, který se znovu učí chodit, chtěl svou nedostatečnost připomínat rádoby vtipnou ironií, že tam nalevo je pořád ještě levá a napravo pravá. I přesto divák film dokouká a vlastně je nakonec spokojen, protože Marion i Matthiasovi jejich role bezezbytku věří. On skutečně vypadá jako rváč s osudem, který si svou rytířskostí a přes jistou povrchní lehkovážnost získá srdce původně chladné a odtažité cvičitelky kytovců, která se po svém úrazu nebojí na svých náhradních nohou a s vycházkovou holí chopit role "pasáka" pouličních bijců a zvyšovat sázky, že si její milý nechá vyrazit stoličky. A když tatík nakonec vyboxuje z ledu svého synka, chci věřit, že z nich bude spořádaná rodina. ()

solisoli

Tento raz skvela francúzska kinematografia. Žiadne afekty a výborná Marion Cotillard. Za slušne rozpracovaným dejom, nezaostávala skvelá kamera, scénické efekty pôsobili prirodzene až to mrazilo. Dej hovorí o akomsi pohľade na prostoduchosť a neobvyklú obyčajnosť postáv sociálnejšej vrstvy v tej časti Francúzka, kde vládne slnko, more a lesk. Príbeh nestrácal na spade udalostí do ktorého bol divák vtiahnutý s tým, že aj keď niečo predpokladal, nebolo tak až na moment, kedy otec stratil kontrolu nad synom. ()

Rodriguess

herecke vykony velmi silne,dejovo ma to tiez velmi oslovilo, taketo dramy zo zivota maju vzdy nieco do seba a u Audiarda je to uz priam standard! ***** ()

kikin01

Marion Cotillard je úžasná, sexy, a herecky vůbec nezklamala. Celkově mě nezklamal ani film, ale tak dlouho jsem se na něho těšil, a ano, trailer zapůsobil opravdu přesvědčivě, že půjde o emoce ždímající snímek, ale skutek utek. Tolikrát jsem si přehrával v hlavě scénář, jak to asi bude, a když jsem se teď dodíval, mám pocit, že jsem v mých myšlenkách natočil úplně něco jiného. Nemohu jít na plný počet, i když se mi to líbilo, a čtyři hvězdičky si to zaslouží, ale taky hodně tomu chybělo. Barvy nádherný, režie jak by smet, slunce v pozadí záběru beze slov, hudba a herecké výkony vynikající. ()

paradoxman

"Chceš si zašukat?" Někdy musíš ztratit, aby jsi mohl něco mnohem cennějšího získat. Platí to i v případě, kdy vám sympatická kosatka ufikne nohy v kolenou. Marion je ale kočka i tak a přímočarý kickboxer mě inspiroval k opětovnému navléknutí rukavic. ()

Stuck

Romantika to rozhodně není. Spíše chvílemi depresivní realita, která naštěstí časem pomine. Ali je jednodušší chodící testosteron jak z 8 míle, který nemá zkušenosti jak se starat o dítě, případně mít někoho rád. Stephanie je free holka, co prý dříve ráda provokovala muže až do doby, kdy přišla ta nehoda... Postavy doznávají v průběhu tohoto dramatu změn a to především změn v jejich smýšlení. Stephanie začíná milovat a vychutnávat si život a Ali si díky ní a polotragedii uvědomí, čím pro něj syn je. Režisér mnohdy nevysvětlil některé pasáže a člověk si musel domyslet či dopředu načíst. Opravdu jsem čekal spíše romantiku, která oslavuje život či hledá nový smysl života. Toto však je drama z chudých poměrů o tom jak i lidé, kteří myslí svaly a ptákem se mohou změnit a o tom jak lidé, které postihla ztráta končetin mohou být šťastni a plně se zapojit do života. Hvězda za neotřepanný námět, hvězda za dobrý konec, hvězda za nápravu hlavního hrdiny, hvězda za krásnou Marion Cotillard. ()

MUNRO

Francouzi v poslední době produkují samé lahůdky.Ať už jsou to romantické komedie(Něco za něco,Krásné lži),komedie(Loď lásky,Kurýr expres,Zbohatlíci),dramata(Radostná událost,Milosrdné lži,Zlatý holky),dobrodružné-thrillery(Speciální jednotka,Switch,600 kilo zlata,Gang story),nebo dobové snímky(Knoflíková válka,Studnařova dcera).Na dřeň je krásné drama o životě na hraně a poznávání lidských hodnot.Někdy je třeba dojít až na dřeň,aby člověk pochopil,co je v životě opravdu důležité a jakým způsobem vůbec žít.Pár chybiček na kráse samozřejmě lze snadno vyčíst.Dlouhá stopáž,nebo poměrně amatérské pouliční souboje,kde je až příliš okatě vidět,že si protagonisté dávají velký pozor,aby neublížili jeden druhému.A to i přes to,že jsou souboje protkány zpomalenýmy vsuvkamy,které mají bitky učinit realističtějšímy.Jsou to ale jen malichernosti,které rozhodně celkový dojem nekazí.Výkon Marion Cotillard je famózní,navíc je i díky faktu,že většinu času musí hrát díky okolnostem spojených s příběhem bez make-upu velmi civilní.Nevím čím to je,ale mám stále větší pocit,že v žánrech romantických(situačních) komedií a především v životních dramatech francouzi americké produkci natírají zrak.Zkrátka a jednoduše-Více je někdy méně. ()

BarVo

Nemilé prekvapenie od Audiarda. Mám rada jeho filmy aj pre ten na oko chladný prístup, výber nesympatických postáv a k tomu zaujímavo postavený dej. Ale tu to bolo celé pres čáru, neucelené, neuveriteľné. Paralela na Čítaj mi z pier sa nedala prehliadnuť - telesne postihnutá žena a citu i rozumu strádajúci chlapík z okraja spoločnosti. Avšak tá chémia, čo fungovala medzi Casselom a Emmanuelle Devos, sa tu vôbec nekonala (priznajme si popravde, na Casselovu charizmu tento svalovec proste nemá). To ešte viac zvýraznilo slabiny scenára. A citová vydieračka so synom nakoniec, na to ani nemám slov. Zbytočne prevarený námet. ()

bmolko

Od Jacquese Audiarda ve spojení s Marion Cotillard se dal čekat snad jen majstrštyk. A očekávání se dle mého názoru podařilo naplnit. Marion Cotillard předvádí naprosto suverénní výkon, v roli Stéphanie září. Začínám docházet k názoru, že to asi ani jinak neumí. Velmi silný zážitek. ()

Audiard prozkoumává francouzskou společnost

Audiard prozkoumává francouzskou společnost

19.10.2014

V současnosti není ve Francii uznávanějšího aktivně tvořícího režiséra než je Jacques Audiard. V posledních letech nám představil strhující vězeňské drama Prorok a poté nabídl netypickou vztahovku Na… (více)