Na dřeň

• Česko Pachuť krve (více)

Alimu (Matthias Schoenaerts) byl do péče svěřen jeho pětiletý syn, ale se Samem (Armand Verdure) se sotva znají a ocitají se bez domova, bez peněz a bez přátel. A tak se Ali uchýlí ke své sestře Anně (Corinne Masiero) do jihofrancouzského města Antibes. Tam najednou život vypadá snadnější a zalitý sluncem. Ali, muž impozantní velikosti a síly, dostane práci jako vyhazovač v nočním klubu a Sam začne chodit do školy. V klubu se Ali seznámí s rezervovanou Stephanie (Marion Cotillard), která ve vodním parku vystupuje s kosatkami. Ani Stephanie, ani Ali zatím netuší, že každému z nich se vlastní svět již brzy zhroutí a jediné, co je může zachránit, je vzájemná blízkost. (oficiální text distributora)

Ma_mo1985

Krásný příběh dvou na první pohled rozdílných lidí mezi kterými postupně vzniká silné pouto. Je poutavé sledovat jak se každý vypořádává s nelehkou životní situací. Zvláště Stephanie. Tak nějak ve skrytu duše doufáte, že Vám se tohle nikdy nestane. U nás film zaujme i díky neznámým hercům. Po shlédnutí budete přemýšlet nad svými životními prioritami a nad životem jako takovým. ()

Kodiak75

Naprosto surový příběh o dvou lidech, kteří plavou ve sr...ch, kterým se říká život! Obdivuhodně skloubený příběh ústředních postav dává příběhu smysl i chuť. ()

kachtan

Příliš nekonzistentní. Ve filmu nejlépe funguje příběh ona - po absolutní změně v jejím životě a on - který ji jediný bere jako "normální". Čekal jsem, že právě tato linka se bude dále vyvíjet, nicméně poté přijde pro mě naprosto nepochopitelný a z mého pohledu účelový zvrat, který zasune film zpět k hranici průměrnosti. ()

bungalov

Moc jsem od filmu neočekával, ale taky jsem nic moc nedostal. Po přečtení nástřelu obsahu jsem čekal asi trošku víc psychologicky rozebrané hlavní hrdiny. Co na tom, že film ze začátku pěkně odsejpá a ta hlavní dějová linie je na světě opravdu po pár minutách, když se to potom nějak zadře. Opravdu odfláknuté ono vyrovnávání se s osudem v podání Marion (nikoliv po stránce herecké, ale scénáristické, potažmo režijní). Soundtrack taky nemastnej (až na jednu vyjímku). A hlavně celkově naprosto předvídatelné ! 40% ()

Otan

Dávám 5*,za neotřelost,naprostou reálnost.Film ve mne vyvolal snad vše-nenávist,vztek,bolest,lásku,naději....skutečně pozoruhodný film,který bohužel miliony diváků do kin nedostane v každém případě se na něj podívejte,stojí rozhodně za to. ()

Epco

Od toho filmu som čakal veľa, možno až prehnane. Film je to jednoznačne dobrý možno až výborný, problém je ten, že som čakal, že pôjde viac do hĺbky a nie že všetko v ňom sa bude diať len tak nejako mimochodom. A možno je to chyba dabingu, ktorý mi prišiel len ako informatívny potlačený pokec niekde na pozadí. Čakal som bombu a dostal poctivé remeslo a z toho pramení moje sklamanie. ()

Quak

Tenhle film se mi vryl pod kůži a nemůžu na něj zapomenout ani 3 měsíce po shlédnutí...Výborné drama, výborná Marion Cotillard. ()

Emmmalie

Toľká bolesť a utrpenie v jednom filme... Milujem Marion, je úžasná herečka, milujem režiséra lebo film je úplne perfektný. Po skončení som len ticho sedela a nevedela som či mam plakať alebo sa usmievať alebo či mam len tak sedieť. 95% ()

Mates Hradecky

Sociální drama s nosným příběhem netradiční lásky diváka stále něčím překvapuje. V paměti mé šedé kůry si patrně navždy uchovám dvě scény 1. scéna na terase, podkreslená nadupanou hudbou, kdy si hrdinka zkouší poprvé po nehodě prvky sestavy cvičení s kosatkami a za 2. boj o život malého syna. Jako celek velmi působivé. ()

lisbethsally

Film, z kterého emoce přímo srší. Zde se nejvíce ukazují dvě věci: lidi většinou spojí jejich vlastní neštěstí, začneme si někoho vážit až když cítíme, že ho můžeme ztratit. Bravurně zahrané, Marion krásná i s hendikepem. ()

Jeez

Francouzský film, tak jak jsem na ně zvyklý. Má svoji poetiku, svojí velkou sílu a svůj způsob, jak prezentuje život dvou dost rozdílných lidí. Jsou zde velice silné momenty, které Vás nutí přemýšlet nad životem a co se v něm vše odehrává. Nakonec nabízí i rozhřešení, jak to bude dál. Vryl se mi do paměti. Hvězdička navíc za počítačové úpravy, kdy hlavní hrdince vždy skvěle "odstranili" nohy. ()

raru

Presne kvôli takýmto filmom zbožňujem film.Poviem len dve veci-nemalo to chybu,a uistil som sa,že Marion Cotillard je najlepšia herečka súčasnosti(čo som si po Edith Piaf ešte nedovolil tvrdiť.) ()

Ruslan

Parádní filmeček, který mi na večer vyloženě sedl. O tom jak životní pády k sobě svedli dvojici rozdílných lidí. Skvěle se na to kouká a člověk si přeje dobrý konec. 80%. ()

90125

Tento film som pozrel jednym dychom. To hovori o mnohom, pretoze sa mi to bohuzial nestava casto. Ziadna presladena sentimentalna romanca s trapnym happyendom, ani ziadne super sympaticke postavy, ani nasilu zmykane slzicky. Ludske osudy rozpravane bez okazalych gest, celkom civilnym spôsobom. Presne tak to mam rad. Fyzicky handycapovana zena a emocionalne handycapovany muz. On nema dostatok empatie a pochopenia, ona sa nema komu vyplakat. Obaja akoby vylucení zo spolocnosti nadviazu spolu vztah, ktory by sa tazko dal nazvat romantickym. Hlavne Cotillard to hra skutocne skvele. Akoby tie nohy skutocne nemala. Po dlhej dobe som mal pocit, ze digitalne efekty vo filme, maju nejaky vyznam. Skoda ze sa pribeh, hlavne ku koncu, zaobera viac "nim" a "ona" ostava v pozadi. Mne by sa viac ziadalo hlbsie preniknutie do jej pocitov. P.S. Audiard je autor skveleho scenaru k Mortelle randonnée (1983), co je jeden z filmov, ktory kedysi rozhodujucim sposobom formovali moj vztah k francuzkemu filmu ako takemu. 75 % ()

Dupac

Vychtěný až na půdu. Nic proti ochočeným kosatkám, rusky vypadajícím kickboxerům bez mozku, sondám z okraje společnosti, sexu handicapovaných, a už vůbec proti Marion Cotillard. Z tohohle filmu je ale cítit tak strašlivý kalkul, že i zmrzačení musí splňovat nejpřísnější měřítka na vizuálno. A to už vůbec neřeším křečovitej a předvídatelnej finální zvrat, který byl vyloženě na přesdržku. Nebo taky na smršť festivalových cen. ()

teckax

Celou dobu mě tížila jedna docela zásadní věc - Ali jako ústřední postava filmu mi byl silně proti srsti. Bojovala jsem s tím celou dobu. Na druhou stranu ta silná averze vůči hlavnímu hrdinovi jenom podtrhuje skvělý výkon Matthiase Schoenaertse. No a o lince Stephanie netřeba slov, Marion opět božská, jako bych to prožila s ní. ()

mavin

A kde je to drama!? A romantika taky nikde, teda sem si toho nevšiml!!! 5% a to jsem nechtěl hodnotit to dramatické a romantické zároveň. V oceněních tomu chybí 0/5 zlaté maliny. ()

Kivis

Hmmm... Na dřeň... ambiciózní název. Z mého pohledu film na úplnou dřeň nejde, i tak se ale docela zarývá pod kůži. Jako bych už všechno někde viděl, i když často ve filmech natočených později nebo více méně souběžně (na první dobrou mě napadají především filmy Silnější a trochu i Nedotknutelní). Marion je opět úžasná a svým výkonem výslednému dojmu výraznou měrou přidává. Role, v níž předvede okouzlující šarm i strhanost hraničící s ošklivostí, jí náramně sedí. I představitel hlavní role, s kterým jsem měl tu čest poprvé, má charisma odpovídající ztvárněné postavě. Pokud jde o samotný děj, párkrát pobaví (tetování, převzetí sázkařského byznysu), občas je toporný (celá příběhová linka se skrytými kamerami), ale po většinu času pozornost udržuje. Skoro celý film jsem si nebyl jistý, jestli jsem s hlavními postavami na jedné lodi, nebo ne. Posledních deset minut bylo vlastně takovým testem. A jeho výsledek? Spoustu filmů mě vzalo víc, ale na jedné lodi jsem s hlavními hrdiny přece jen byl. Plusové body přidávám i za vkusné a s mírou používané hrátky s kamerou a taky za perfektně zvolený soundtrack. Zjistil jsem, že to byl už sedmý film s hudbou od Desplata, který jsem viděl, ale až díky němu jsem se o Desplatově existenci dozvěděl. Btw ten sekundární český název Pachuť krve by mohl být nominován na jeden z nejhorších českých názvů ever. To je fakt těžce mimo. ()

mathha

Francouzi se občas umí trefit a natočit fakt silný příběh. 😊 Herecké obsazení bylo trefné a z obou dvou herců mi šel mráz po zádech. ()

waldstein

na ten film jsem koukal a připravoval se na něj s rozpaky (neumím zaujmout chladné stanovisko k handicapu); čekal jsem, že mě to téma daleko víc rozmačká jako citrón a bohužel se tomu tak nestalo. Přesto herecké výkony i v mužské roli hodně dobré...film se mi rozkládá v hlavě a nebude zapomenut (scéna návrat do akvária, scéna na balkóně, scéna v nemocnici na konci filmu) a prsa Cottilard krátce po porodu......proč není v ČR distribuci je mi záhadou ()

Audiard prozkoumává francouzskou společnost

Audiard prozkoumává francouzskou společnost

19.10.2014

V současnosti není ve Francii uznávanějšího aktivně tvořícího režiséra než je Jacques Audiard. V posledních letech nám představil strhující vězeňské drama Prorok a poté nabídl netypickou vztahovku Na… (více)