Bezedné moře

• USA The Deep Blue Sea

Rok 1950, Londýn. V jednom z bytů v patře nájemního domu syčí plyn, mladá žena se tu pokouší spáchat sebevraždu. Příchodem majitelky domu madam Eltonové, která na chodbě ucítila unikající plyn, je Hester Collyerová (Rachel Weisz) zachráněna. Madam Eltonová ovšem svou nájemnici zná pod jménem Hester Page, neví, že tato žena je ve skutečnosti manželkou významného soudce Williama Collyera (Simon Russell Beale), od kterého kvůli románku s bývalým pilotem RAF Freddiem Pagem (Tom Hiddleston) utekla po té, co se s ní manžel odmítl dát rozvést. Freddieho láska je však nestálá. (dopitak)

mariquel

Jako první věc, co musím podotknout, jsou herecké výkony. Ty byly na tomto filmu tu nejlepší. Herci a kulisy, nevím, jak ostatní, ale ta ponurost poválečného Londýna, oprýskané okenice Hesteřina bytu, ale i ten nádherný přepych bývalého života- to se tvůrcům opravdu povedlo. Originální dílo, jsem nečetla a ani jsem o něm neměla nejmenší potuchy, dokud jsem neviděla tento film. A ačkoliv jsem pochopila hlavní myšlenku, stále mám ten pocit, že v tomto filmu něco chybí. Film si hraje s mozaiku a já mám stále ten neodbytný pocit, že jeden, či dva, kousky tvůrci po cestě ztratili. Člověk musí k tomuto dílu přistupovat s jakýmsi pochopením a počkat do úplného konce, aby mu vše dávalo smysl. A taky pak je tu ta hudba. Dodává tu depresivní vlastnost filmu a taky je strašně uječená- ani se Frediemu nedivím, že se pořád rozčiloval. V životě by mě nenapadlo spojovat slovo "nesympatický" s filmem, ale tento film se ani jinak popsat nedá. Jako celek je silně nesympatický- snaží se tvářit jako depresivní, ale moc mu to nejde. Dávám 2 hvězdičky jen za herecké výkony a kulisy, jinak by si tento film nezasloužil ani jednu. ()

Danulka01

Přiznám se, že tenhle film jsem si pouštěla trochu s obavami, poté, co jsem si přečetla místní komentáře. Ale pouštěla jsem si ho taky proto, že tam hraje Tom Hiddleston. Každopádně místo něj tam mohl klidně hrát kdokoliv jiný, protože Rachel Weisz byla prostě fenomenální a nic jiného jsem téměř nevnímala. Dokonale jsem jí věřila tu rozervanou ženu, která miluje příliš a nestačí jí, jak je milována, přestože toho Freddie není víc schopen. Simon Russell Beale byl rovněž úžasný. Kdyby nebylo těch extra zdlouhavých scén na začátku, dala bych plný počet, ale fakt mě štvaly, takže jsou to 4 * ()

Revelate_17

Tak tohle se bohužel opravdu nepovedlo. Dvě hvězdy dávám za Toma Hiddlestona a Rachel Weisz, kteří byli výborní navzdory slabému scénáři a lehce děsivé hudbě. Přeci jen oni za scénář nemohli a nebýt nich, asi bych hodnocení posunula níže. Bylo to tak nějak nudné, zdlouhavé - nebyl tam správný náboj, vášeň, vztek, smutek, pak naopak ta bezhlavá a šílená láska, emoce.... dalo se z toho vytěžit o dost víc a mohlo to být vskutku výborné dílko, ale bohužel... ()

StaryMech

Krásná žena, urputně tklivé smyčce, kouzlo zamřele zlatavého, mahagonového a kakaového přítmí v kulisách Londýna ještě i po letech rozvráceného válkou - co víc si přát na úvod ? Jenomže jak film pokračoval, stále citelněji jsem něco podstatného postrádal. Když ne příběh (vybavil se mi "Konec dobrodružství"), pak alespoň vnitřní energii (neřkuli vášeň, jaká údajně stravovala hlavní hrdinku), psychologickou hloubku - a také smysl pro míru při často nudném a občas plytkém jevištním rozumování v ohradě manželského trojúhelníku. "Bezedné moře" pravděpodobně naplnilo záměry režiséra, mě na rozdíl od jeho starších děl neoslovilo. ()