Bezedné moře

• USA The Deep Blue Sea

Rok 1950, Londýn. V jednom z bytů v patře nájemního domu syčí plyn, mladá žena se tu pokouší spáchat sebevraždu. Příchodem majitelky domu madam Eltonové, která na chodbě ucítila unikající plyn, je Hester Collyerová (Rachel Weisz) zachráněna. Madam Eltonová ovšem svou nájemnici zná pod jménem Hester Page, neví, že tato žena je ve skutečnosti manželkou významného soudce Williama Collyera (Simon Russell Beale), od kterého kvůli románku s bývalým pilotem RAF Freddiem Pagem (Tom Hiddleston) utekla po té, co se s ní manžel odmítl dát rozvést. Freddieho láska je však nestálá. (dopitak)

Skrk

Bezedné moře má tu smůlu, že si to hraje na poetiku, kterou není. Tím pádem se z něj stává k neuvěření nudný film (ano, po pár minutách si myslíte, že bude konec) se scénářem, kterému nevěříte nic i prapodivnými střihy a skoky v čase, díky kterým to celé moc nedává smysl. Hudba mi narozdíl od většiny nevadila. Akorát zdůraznila mojí oblíbenou dobu, ve které se Bezedné moře odehrává. Herecké obsazení mi kromě výborné Rachel Weisz nesedlo. Hiddleston je nevýrazný a ke vší smůle nesympaťák (a může si ty svá očka kroutit jak chce). 20% ()

Lamiczka

Z pera dramatika Terence Rattigana byl vykouzlen tento poválečný filmový kousek. V ponurém prostředí rozbitého Londýna vznikl vztah, který byl na svou dobu dosti kontroverzní. I přesto, že se jedná spíše o festivalový film, do hlavních rolí byly obsazeny špičky britského filmu. V hlavních rolích se přestavili Rachel Weisz, coby svérázná a hluboce zamilovaná vdaná panička a Tom Hiddleston jako neméně svérázný a o to víc odrzlý voják z 2. světové války. Milostný trojúhelník uzavírá Simon Russell Beale, jakožto milý a oddaný postarší manžel. Ve filmu se postupně vystřídají snad všechny manželské a posléze i milenecké polohy. Od pobytu u striktní tchyně, přes vášnivou romanci až k psychicky vypjatému vyvrcholení dramatu. Rachel je v roli posedlé milenky dokonale přesvědčivá a podobně skvěle zahraný part má i Tom. Od milého džentlmena byl schopný se proměnit v opravdu nenáviděného partnera. Jednoznačně jim to dohromady fungovalo. Herecky jsem byla spokojená, často kritizovaná hudba mně osobně taky nevadila, o to víc mě iritoval zbytek filmu, jednotlivé scény bez časové posloupnosti mě mátly a často mi chvíli trvalo, než jsem se zorientovala. A kromě pár vypjatých scén jsem se vlastně u filmu taky dost nudila, těšil mě leda tak pohled na Toma Hiddlestona. Jeho (ať už mají jakoukoliv barvu) očím se nedá jen tak odolat, tohle ale bohužel nemělo být hlavní devizou dramaticky postaveného snímku. ()

nirvanafan

Ano, souhlasím s vámi, tohle už jsme tu viděli mnohokrát, ale to nic nemění na tom, že díky provedení a hereckému obsazení je The Deep Blue Sea stále kvalitním snímkem. Žádných zmatečných časových skoků jsem se navzdory očekávání nedočkala. Celým filmem se táhne hlavní dějová linka odehrávající se během jednoho dne s občasnými retrospektivami, které pomáhají dotvářet celkový obraz snímku. Místy to působí divadelně a spousta scén je točena skutečně realtimově, což ovšem ničemu neškodí právě naopak. Vzhledem k tomu, že tento film je o vztazích, nic nepomůže k vcítění se do pocitů hrdinů víc než dlouhé konverzační scény. Vidět to na prknech jsem rozhodně nadšená. ()

Martin741 odpad!

Terence Davies ako reziser uz na stare kolena len recykluje svoju staru tvorbu. Obavam sa ale, ze u tejto recyklacie je to rovnako ako u recyklacie plastov - dochadza k degradacii. Okrem hereckych vykonov fakt - vsechno spatne : 0 % ()

Streeper

Je to vážně děsná nuda. Bohužel ani silné obsazení dvou hlavních rolí ten film neutáhne. Velký problém je ve scénáři a námětu, který nestačí na to, aby film bavil a zaujal. ()

sulimo

Takřka dvě hodiny trvající, kvalitněji natočená, nicméně pořád dosti stupidní telenovela, kterou doplňuje stejnou mírou nesnesitelná hudba. Kdyby tam nehrála moje oblíbenkyně Rachel, tak končim po 15 minutách, takhle jsem to dotrpěla do konce. Doufám, že na tohle hodně rychle zapomenu. ()

dr.fish

Deep Blue Sea je depka. Na to je třeba se připravit. Mohlo by se to jmenovat "Den, kdy jsem se chtěla zabít". Spíš to ale chtěla zkusit, protože nevěděla úplně co vlastně chce. Zajímavé, ale nedotažené. Jde spíš o náladu, než o něco víc. 60% ()

Hafran

Slušní herci, rozvleklý scénář a klasická bajka o ženě, která si nemůže vybrat mezi přiliš vášnivým a příliš málo vášnivým mužem. Navíc by mě zajímalo, proč se poválečná Anglie, vždycky filmuje s úplně identickými filtry, barevností a kontrastem :/ ()

Johnny.ARN

Fantastická Weisz, charizmatický Hiddleston, kvalitná práca režiséra. Film o vzťahoch, komplikáciach a psychyke partnerov. Inak nuda ako sviňa. 3 z 5 ()

Ekkan

Nádherný film o lásce, životních nástrahách v dobách poválečných. Příběh se mi líbil, byl vyloženě zabírán na detaily hlavního páru v podání skvělých herců Toma a Rachel. Mám je ráda a podle mě jako pár zazářili. Perfektní byla scéna s přistěhovalci pod mostem a s Hester rozhodující se co udělá se svým životem. Nebyl to nějaký užasný film s několika oceněním, ale zajímavý a oddechový snímek, s nádhernými scénami a záběry. ()

Kicune

„Co se ti stalo, Hester? Láska, Bille, to je vše.“ Láska sužující protagonisty ve své hořké a bolestné podobě. Až deprimujíc vynikající Rachel Weisz jako posedlá, toužící a zklamaná žena, zmítaná mezi ďáblem a hlubokým mořem, mezi láskou a zázemím, se rozhodne pro sebezničující čin a nese následky. Velice rychle lze poznat, že je snímek adaptací divadelní hry. Tento dojem umocňuje maximum konverzací, věčné posedávání, minimum exteriérů a změn scén. K zajímavostem patří i oblouk první a poslední scény. K lepším patří krásné dobové kostýmy, nádherná kamera a hra se světlem. K horším – nervy drásající hudba a občas chybějící hranice mezi současností a flashbacky. ()

Eleanor05

Zdaleka ne tak špatné, jak naznačuje zdejší nízké hodnocení! Rachel Weiszová beznadějně lapena v pasti mezi manželem a milencem, z nichž jeden ji nudí a ten druhý ničí. Dobré komorní drama... Na druhé shlédnutí je to ale už nuda. ()

strelenaL

Příliš zdlouhavé monology a upřímně postava Hester mne fakt štvala. Její herecký kolega Tom Hiddleston naopak ve filmu exceloval co by Freddie . ()

marrjaana

Herecký výkon Rachel nebyl nijak špatný, ostatní byli taky dobří a způsob natočení taky nebyl špatnej, hudba nebyla nejhorší( až na ty housle za ty bych vraždila) ale nějak mně to neoslovilo. Bylo to strašně rozvleklí. A to to má jen hodinu a půl. Nevim Only lover left alive je taky vleklí ale nenudíte se tam. No nevim prostě to bylo takový... nezáživný. ()

Ivi06

Ačkoli je to film z roku 2011, stylizací, kamerou a vyprávěním připomíná filmy z devadesátých let, což je docela příjemná změna. Už dlouho jsem nenarazila na nějaký skutečně hluboký, dramatický a dojemný romantický příběh, který by mě nějakým způsobem zasáhl... ani zde se tak nestalo, i přes to, že herecké výkony jsou tu velmi dobré. Možná mám raději klasické postupné vyprávění, kde si k hrdinům můžu postupně vybudovat vztah, kde jim fandím, aby se dali dohromady a aby spolu zůstali. Tady, tím přeskakováním z minulosti do přítomnosti, celé to vykreslení vztahu hlavních hrdinů postrádá náboj a pak taky celá hlavní zápletka nakonec působí jako vedlejší... ()

Domec

Tak to bylo hodne hodne slaby. Rachel mam rada, ale tohle sama zachranit nemohla. Pribeh byl o nicem, prislo mi, ze nedokazali poradne vykreslit postavy a jejich vzajemnej vztah natolik abych si mohla udelat nejakej celkovej obrazek, nic mi jejich on-off relationship nerikal. Dale pak preskakovani v case (minulost, pritomnost) mi prislo zbytecny a dost neprehledny. #KVIFF 47th ()