Nastala chyba při přehrávání videa.
 • S.Quentin QUALE
  ****

  Věrná rekonstrukce událostí z prosince 1994, kdy bylo francouzské letadlo uneseno skupinou islámistických teroristů, načež se odehrálo dlouhé vyjednávání, několik přeletů mezi státy a vyvrcholením byl útok specializované jednotky GIGN na letadlo - s kontroverzním výsledkem. Filmové zpracování není sice náročné na stopáž, ale je natažené paralelními soukromými příběhy jednotlivých aktérů, což konvertuje z akce ke dramatu. Pro podloží příběhu neznalé se tak může zdát film nezajímavý, proto doporučuju (stejně jako uživatel Dadel) nastudovat si anglickou Wikipedii, angličtiny neznalým doporučuju český zdroj (str.45). Celkem 75%, ale nižším hodnocení se nedivím. Jako povrchnější zábavu doporučuju jiné, lepší, nebo odvázanější, či popcornovější akčňáčky.(10.12.2012)

 • Aljak
  ***

  Na to, že im scenár príbehu napísala samotná história, tak si mohli dať aspoň na spracovaní oveľa viacej záležať. 5-hviezdičkový námet na sfilmovanie sa skončil priemerným thrillerom, ktorý sa síce opieral o skutočné udalosti, no bohužiaľ dosť povrchne. Napríklad mohla byť úplne vypustená dejová línia o rodine jedného z členov špeciálnej jednotky, keďže ten čas bol vyplnený len bezcieľnym strachom a plačom. Namiesto toho mohli oveľa viac priblížiť čo sa dialo v lietadle - vzťahy medzi únoscami a rukojemníkmi a pod. Neviem prečo práve táto podstatná časť zostala úplne mimo záujmu, pretože práve na tom by mohli filmu pridať prirodzenú dramatizáciu. Ale tak snaha bola, hoci výsledok je len priemerný...(10.8.2013)

 • Lacike
  *

  Na zaciatku trocha napätia, na konci trocha akcie a medzitym nekonecna nuda tvorena nezazivnymi rozhovormi jak z lietadla, tak zo zakulisia jednotiek, ktore chcu rukojemnikov zachranit. Film ukazuje, ze nastastie nemala cast tych fanatikov je vymletych natolko, ze su to neschopni idioti a najväcsim trestom pre nas normalnych ludi je sledovat o nich tento nezazivny film. 3/10,(24.7.2017)

 • RomeroIsGod
  ****

  Srovnání s United 93 se asi nevyhneme, ale i tak L´Assault nedopadá špatně. Arabáčové jsou správně fanatický, veškerý úřady naprosto neschopný (jako vždy) a speciálové z GIGN pořádně nasraný. Neuškodil by větší tah na bránu, víc akce (a mnohem líp nasnímaný, kurva co může bejt lepší než osvobozování letadla) a rychlejší střih. Jinak spokojenost. 70%(11.1.2012)

 • Genero
  **

  Alláh zase sedí na palubě uneseného letadla, pro výstrahu vyhazuje na letištní plochu nevěřící mrtvoly, mocní a odpovědní pletichaří, jak ho co nejlevněji vystrnadit, až to celé musí rozlousknout dvacetiletá podržtaška z ministerstva. Tohle je podle skutečně skutečné události? Celé se to táhne jako jedovatá slina mučedníka džihádu a tenoristé cedící v kokpitu své modlitby se tváří, že mají v rektu ukrytý deštník poslední záchrany, který neváhají kdykoliv rozevřít. Pokud takhle vypadá každý únos letadla, pak lze považovat za historickou zvláštnost, že na krupici vysmažení Vlach s Lábusem vzali čáru do Bavor a nedohnal je ani superpolda Honza Zeman se srpem a kladivem u pasu. Ale abych nebyl tak zlý, ta závěrečná přestřelka byla špičková.(19.1.2012)

 • - Spoiler: Při skutečném útoku byli 3 únosci zabiti hned na počátku útoku. Čtvrtý únosce v pilotní kabině se poté bránil dalších 20 minut než zemřel na střelné zranění. (Caaslav)

 • - Unesený Airbus byl po útoku natolik poškozen, že byl vyřazen z provozu. (Caaslav)

 • - Tento film je založen na skutečných událostech, ke kterým došlo na letu Air France 8969 24. prosince 1994 a sledovalo je v přímém přenosu 21 milionů diváků. [Zdroj: Film Europe] (Jeremy.jk)