Přepadení

Prepadnutie

The Assault

Akční / Thriller

Francie, 2010, 95 min

Vážně jsem to nechtěl tvůrcům Přepadení udělat, neboť se opravdu hodně snažili natočit něco silného a současně nepodbízivého. Jenže ono ne a ne to neustálé srovnávání s United 93 dostat z hlavy. To už ale tak bývá, že když se někomu povede natočit mistrovské dílo, ostatní budou (ač třeba sami velmi dobří) živořit v jeho stínu. Solidní rekonstrukce hodná zájmu? Určitě. Ale že bych byl nějak extra napnutý nebo dojatý, o tom nemůže být ani řeč. Celá recenze zde.(4.1.2012)

,,Ruce vzhůru!'' - ,, Ve vlastním letadle? Nikdy !!! '' Začátek a první půlka se táhla jak samo vyjednávání s arabskejma teroristama... Ovšem od chvíle kdy vláda dala zelenou operaci speciální jednotce GIGN se film neskutečně rozjel a v závěru gradoval opravdu slušně. Srovnání s United 93 je na místě! Proto mne celkem mrzí to nízké hodnocení. Jediné co jsem moc nepochopil byla závěrečná přestřelka, to nemohli použít slzák nebo flashbang i přes předpokládané rukojmí z řad osádky letounu? Každopádně před klukama z GIGN co se na tomhle podíleli smekám. žádný rukojmí vyjma těch zabitých v Maroku nepřišel o život. Jinak frantíci jsou dost nacionalisté jak jsem koukal. Věty typu - budeme usilovat o záchranu rukojmích zejména Francouzů - zní jako by Alžířané a Maročané na palubě z řad cestujících byli druhá kategorie... Docela by mně mně zajímalo jak by dopadla takováhle operace třeba na letišti v Moskvě. Hádám, že by většina rukojmích zemřela, když by teroristé po zpackaném útoku speciální jednotky stroj odpálili. Přeživší by pak s teroristy postřílela (nebo otrávila plynem) zásahová jednotka a nedivil bych se kdyby přitom z oblohy nesundala náhodou ještě další náhodně prolétávající letadlo... Za mně je to za 4 poctivé náboje do sniperky. * * * *(8.8.2015)

• Shakers

Alah Akbar vystrelí s papule teroristov častejšie ako náboje zo zbraní a to nieje moc dobre. Príbeh je jednoduchý, ale nudný. Atmosféru to sem tam má, čo je len plus, ale že by bol toto akčný film tak to ani náhodou. Celý film len čumíme na zakempených teroristov v lietadle ako vrieskajú do vysielačky a na koniec aj tak dostanú na hubu. Skratka žiadny moment prekvapenia. Úvod vás síce naladí, ale rovnako ako aj vy, tak asi aj tvorcovia čakali na koniec filmu, pretože sa v druhej tretine nič nestane. Pre mňa nuda, radšej si pustím Wesleyho a jeho prepadnutie vo vzduchu. 50% - 2*(24.9.2012)

Ze začátku poměrně rozkecaný, ale postupně přituhuje a záverečná akce je luxsní realistickej hard core. Jen mě občas přišlo chování teráčů vysloveně pitomý, ale oni nemaj mozek ani nic, to nejsou lidi, ale zmrdi, který by všude jinde mimo evropu byli odprsáknuti jak nepotřebný nic, jen v Evropě se může stát, že zmrd co naplánoval masakr v Paříži si žije spokojeně v kriminále, má právníka, odmítá vypovídat a žije a papá z daní, kteří platí mimo jiné i pozůstalí po obětech toho hnusu.(5.10.2016)

• Beastmaster4

Podprůměrně zvládnutá simulace skutečného únosu letadla teroristy. PŘEPADENÍ není ničím vyčnívající film. Za zmínku stojí možná vizuální podoba, kdy jsou barvy pomocí filtrů potlačeny a obraz tak místy dostává punc černobílého filmu. Tato technika dává více vyniknout realističnosti. Na pár posledních minut, kdy se konečně dočkáme útoku speciální jednotky, není ve filmu nic zajímavého. Celou dobu sledujeme jen handrkování vlády, řvaní muslimů v letadle (člověk si až říká, jestli byli opravdu takoví blbci) a to je celé. Dále se zaobíráme psychikou vojáka před akcí. Co jiného také o tomhle natočit....pak mne napadá, proč to vlastně točit?!(15.1.2012)

• - Tento film je založen na skutečných událostech, ke kterým došlo na letu Air France 8969 24. prosince 1994 a sledovalo je v přímém přenosu 21 milionů diváků. [Zdroj: Film Europe] (Jeremy.jk)

• - Unesený Airbus byl po útoku natolik poškozen, že byl vyřazen z provozu. (Caaslav)

• - Spoiler: Při skutečném útoku byli 3 únosci zabiti hned na počátku útoku. Čtvrtý únosce v pilotní kabině se poté bránil dalších 20 minut než zemřel na střelné zranění. (Caaslav)