Video Game High School je vysnívaným projektom prevádzkovateľov úspešného Youtube kanálu "freddiew", na ktorom autori Freddie Wong a Brandon Laatsch každý týždeň vydajú akčne zamerané video na nejakú tému. Prezentujú v nich svoje schopnosti narábať so špeciálnymi efektami za malé peniaze. VGHS je ich prvým "dlhotrvajúcim" projektom, na ktorý peniaze zháňajú s pomocou ručiteľov-fanúšikov.
Dej sa odohráva v blízkej budúcnosti, keď všetci budú hrať videohry, pretože eŠport bude najväčším športom na Zemi. A najlepší z najlepších sa dostanú na Video Game High School.
VGHS je akčno/komediálna web séria o priateľstve, prvých láskach, ale najmä o perfektných "headshotoch". Sledujeme príbeh mladého FPS hráča Briana, ktorého život uviazol v malom meste, no to sa náhle zmení, keď ho prijmú na vysnívanú školu - VGHS. Brian sa zamiluje, ale aj zapletie a urobí si nepriateľov. Skončia jeho sny v troskách skôr, než vôbec začnú? Alebo sa mu podarí ich vyriešiť a stane sa majstrovským hráčom, na čo bol predurčený? (jaqubko)

Doom351

Ho hó! Freddie Wong vsadil na to co je mu nejmilejší a to jsou hry ... Devíti-dílná mini série si mě okamžitě získala a samozřejmě je pro mě velké plus že se v seriálu objevil i Zachary Levi a samotný Freddie. Doufám že nás překvapí druhou sérií ()

misik95

Nebylo to úplně špatný, ale dodíval jsem se na to jen proto, protože jsem hráč, i když v seriálu se v podstatě moc nehraje. Myšlenka parádní, ale ten výsledek mě moc neohromil. Hlavní postva mi není nějak moc sympatická, za to záporák The Law se mi zamlouval mnohem více spolu s Tedem Wongem. Nemluvě o překrásné Jenny Matrix. 55% ()

Yokolobuna

Velice povedený seriál s asi nevyhnutelnou kapkou patosu. Škoda předposledního dílu, který v konečném kontextu působí jako pěst na oko. ()

Kerbello

Zajímavé, v poslední době mi fanouškovsky sponzorované seriály přijdou mnohem lépe zvládnuté, než to, co je běžně k mání. Tohle je výborný příklad - má to spousty dobrých nápadů, geekovského fanservisu a díl od dílu se zlepšuje i podání divákovi, čili vizuál. A že to nemá pořádnou příběhovou linku? Bitch please, co dneska má? ()

TaanStari

Seriál o nesympatických ukňouráncích a arogantních debílcích, kteří hrají jako mongoloidní opičáci po transplantaci mozku. Náznaky nějakého herectví žádné, jediný, kdo nepřehrával, byl Zachary Levi, který se tam objevil asi tak na pikosekundu. A nezachrání to ani ten buřt z Epic Meal Time ani fakt, že mi obě hlavní hrdinky dělají těsno v rozkroku... ()

JohnSorrow

Srdeční záležitost s mnoha skvělými postavami, kdy si každý z diváků vybere tu svoji. Obzvláště třetí řada pak stojí za zhlédnutí. ()

solid

Asi jsem cílová skupina, ale pro ty, kteří si v seriálu najdou něco ze svého života, je to dokonalá podívaná. Ale nejde jen o pozadí a nápady, ale celkově o to životní období, vztahy, zápletky. Prostě život. A to je to co se jim opravdu povedlo natočit. Právě ty opravdové životní situace a jak se s nimi vyrovnat, byť zasazené do imaginární budoucnosti a nadsazené karikaturovanými hereckými výkony. Přesto nebo právě proto mě to opravdu dostalo. ()

bararich8

Body za snahu a původ vzniku. Jinak příběh dosti tragický. Herci nehrají, nevím jak to nazvat. Hlavní hrdina je tak nesympatický, že jsem mu celou dobu přál, aby konečně vypadnul. Jinak v reálu by toho s tímto typem hraní moc nenahráli :) ()

ptsd

Freddieho youtube videjka se rozrostla do plnohodnotného webseriálu s Wongovskou kvalitou. Každý hráč bude spokojen. ()

Fat'Fatal

Tři a půl hvězdy, třetí série nebyl můj šálek kávy. Efekty nejlepší, objeví se tu nejvíce hvězd, např. Conan O'Brien nebo McHale, ale VGHS mělo být především zábavné. První dvě série jsou super a člověk se hodně nasměje, kolik je tu narážek na různá odvětví her, kultury nebo klišé. Nejlepší postavou naprosto suverénně byl ředitel Calhoun (Harley z Epic Meal Time), jeho hlášky neměly chybu, druhá nejlepší postava The Law, alespoň v prvních dvou sériích, a krásná Ki. Závidím Tedovi :) Drifting byl super, Field of Fire už tak moc ne. // Viděl jsem v originálním znění s titulky. ()

Alpachino

Freddie Wong a jeho nejlepší dílo, které vzešlo z jeho dlouhodobé působnosti na youtubu s jeho kanálem akčních a vtipných scének plných jeho skvělých efektů. Sen každého hráče, chodit na střední školu, kde se vyučují video hry, v seriálu je představena škála herních žánrů, které mohou studenti studovat. Skvělé FPS záběry, které jsme tolikrát viděli na freddieho youtubu, dále Fighting games na které si obzvláště příjdou fanoušci Tekkenu či Mortal kombatu a také vynikajíci a unikátní Drift Racing. Všechny "in-game" záběry jsou však hrané a nejsou zobrazovány jako videohra, ale herci za počítačem jsou zároveň zobrazovány i ve hře. Toto je Freddieho brilantní nápad, který krásně spojuje herní a filmařský průmysl dohromady. Brian Firenzi k seriálu vymyslel skvělý příběh, herecké obsazení je slušné a efekty vynikající. 95% ()

vincchuppo

Fredie a jeho tým si vždycky zakládají na kvalitě videa a vizuálních efektech. Video Game High School není vyjímkou. Navíc je tu spousta vtipných hlášek a situací. U mě za ****. Povedená podívaná. ()

Dark seer

Kdyby se všechny epizody nesly v duchu té první, byl by to skvělý seriál.. Bohužel takto se stal jen nudným teenagerským kýčem. Škoda. ()

Honzeechec

tak se ukazuje, že kickstarter není spasitelem kreativních lidí. Všecky prachy šli do vizuálu, ale už ve druhý epizodě kopírujou "vtipy" z tý první. Klasická teenage školní komedie, jen tam místo basketu hrajou hry. Ha... ha... ha... po třetí epizodě to balim. ()

Heinz93

Velmi se mi líbí nápad celé VGHS, stejně jako dějová linie v první řadě seriálu. Druhá sezóna trochu slabší, jinak bych nejspíš zvolil nejvyšší možné hodnocení. Každopádně na třetí sérii se i tak těším, protože seriál je mi zkrátka sympatický. ()

Endyz

Dlouho jsem neviděl takto povedený amatérský seriál. To nejlepší je to, že to vlastně ani amatérsky nevypadá! Freddie Wong a jeho parta opravdu ukázala, co dokážou dělat za show. Zatím vyšli pouze 3 episody, ale každá je lepší a lepší! ()

Don82

Freddie Wong zkusil pro jednou místo krátkých efektových klipů natočit něco delšího a promyšlenějšího. V rámci žánru webseriálů je to myslím více než zdařilí počin, už jen námětem určitě zaujme mnohé. Hlavní postavy jsou také celkem obstojné: Brian D je na první pohled hodně velký nemehlo, ale pokud bych to měl vztáhnout do reality, minimálně já jsem se v něm částečně poznal. Hlavní záporák, The Law mi nepřišel úplně nejlépe vymyšlen, je umělý a jeho konflikt s Brianem je docela dětinský a nedomyšlený. Jenny je typický tahák pro náctileté, takže takový standard. Množství klišé je vyváženo docela dobrými narážky na hry nebo dvojsmysly na různé popkulturní motivy. To, co sráží moje hodnocení, je až příliš průhledný a předvídatelný děj, ten stojí ve stínu téměř dokonalosti po technické stránce (živá kamera, efekty, fyzika zbraní). Tvůrci potvrdily druhou sérii, takže lze nedostatky z té první i odpustit a lze ji brát jako takovou otvírací. >>>> EDIT 22.12.2014: po shlédnutí 2. a 3. série měním na 4* ()