Video Game High School (TV seriál)

Akční / Romantický / Sci-Fi

USA, 2012, 9x11-22 min

Freddieho Wonga sleduji na youtube v podstatě od doby co začal a na tento "seriál" jsem byl hodně zvědavý. Ovšem výsledek mě velmi překvapil. Na to, že je to amatérská produkce, dělali vše na koleni a vytvořili z toho toto? Jsou originální, jsou dobří a ano Ki je damn hot... Sry Jenny you are second. Nemůžu se dočkat druhé série a rád bych tento miniseriálek doporučil všem co někdy něco pařili.(10.7.2013)

Pokiaľ sa na to pozriem z objektívneho hľadiska, je to teenagerský seriál s teen prvkami, ktoré sú okukané avšak sú spracované na slušnejšej úrovni. Avšak tu ide o fakt, že je to skôr typ seriálu "from gamers to gamers", teda ja ako milovník hier som si ho naplno užil a svoju cieľovú skupinu tým pádom seriál obľúbeného Freddieho Wonga uspokojil maximálne. Všetky tie teenagerské podtexty nabrali v námete videohier kompletne inú farbu, zaujímavosť a napätie. Navyše v prekvapujúco sviežom grafickom spracovaní a s fajn hereckými výkonmi (špeciálne Johanna Brady je super). Na druhú sériu sa neviem dočkať a udeľujem slabších 90%, teda päť hviezdičiek. Ak by som šiel na štyri, bolo by to vzhľadom k pointe seriálu a hlavne jemu cieľu (zabaviť hráčov seriálom o videohrách a hraní) nefér hoci to nie je dokonalá vecička po filmárskej stránke.(2.10.2012)

Nebylo to úplně špatný, ale dodíval jsem se na to jen proto, protože jsem hráč, i když v seriálu se v podstatě moc nehraje. Myšlenka parádní, ale ten výsledek mě moc neohromil. Hlavní postva mi není nějak moc sympatická, za to záporák The Law se mi zamlouval mnohem více spolu s Tedem Wongem. Nemluvě o překrásné Jenny Matrix. 55%(30.7.2012)

VGHS není nic jiného, než rozvinutí klasických "freddiew" videí do delšího formátu s nějakou jakože příběhovou linkou v pozadí. Příběh je jen výcucem všech možných klišé a klasických šablon (a to včetně postav), ale všichni asi chápeme, že o ten příběh tu až zas tak nejde. To, co dělalo a dělá videa dua Freddie / Brandon neobyčejná, je jejich zápal do věci a schopnost za minimální peníze udělat velkou srandu. A tak jsou triky na poměry amatérského počinu naprosto profesionální, a jediný, co táhne hodnocení dolů, jsou nepříliš přesvědčivý "herecký" výkony a velice slabý scénář. Tak nezbejvá jen doufat, že v dalších epizodách nabralo duo Laatsch / Wong větší drajv a šťávu v příběhovým pozadí. P.S. Vřele doporučuju se podívat na "behind the scenes" u každý epizody :)(25.5.2012)

Mně se prostě hrozně líbí nápad spojit klasické americké teen high schoolovky s pařanstvím. Zatímco v "normálním světě" by taková Jenny vypadala jako obltoustlá brýlatá pařanka, tady je nejvíc sexy babe - protože nejlíp paří. Milá osůbka je zde Ki, která programuje i děti pro děti, místo subkultur tu máme drifťáky, FPSáky; no a máme tu i tajné sny o bytí nejlepším DXMistou :-) Myslím, že tak dobrý nápad lépe zpracovaný mít nemůže, ale právě kvůli tomu nemůžu dát 4 nebo 5 hvězd - protože s Oscarovými velkofilmy se to prostě (co se zážitku a zanechaném dojmu týče) srovnávat nemůže. Ale jinak fakt fajn! :-)(21.9.2012)

• - V 2. sérii byla hlava (helma) postavy ShotBot zdokonalena vizuálně, i co se týče větrání a výplně.V helmě z 1. série se prý podle herce Willa Campose nedalo vydržet více než 10 minut. (Alpachino)

• - Matku hlavní postavy Briana D hraje ve skutečnosti muž. (Alpachino)

• - Představitelé postav Briana D Josh Blaylock a Jenny Matrix Johanna Braddy jsou od listopadu 2012 manželé. (Cocacolix)