Video Game High School je vysnívaným projektom prevádzkovateľov úspešného Youtube kanálu "freddiew", na ktorom autori Freddie Wong a Brandon Laatsch každý týždeň vydajú akčne zamerané video na nejakú tému. Prezentujú v nich svoje schopnosti narábať so špeciálnymi efektami za malé peniaze. VGHS je ich prvým "dlhotrvajúcim" projektom, na ktorý peniaze zháňajú s pomocou ručiteľov-fanúšikov.
Dej sa odohráva v blízkej budúcnosti, keď všetci budú hrať videohry, pretože eŠport bude najväčším športom na Zemi. A najlepší z najlepších sa dostanú na Video Game High School.
VGHS je akčno/komediálna web séria o priateľstve, prvých láskach, ale najmä o perfektných "headshotoch". Sledujeme príbeh mladého FPS hráča Briana, ktorého život uviazol v malom meste, no to sa náhle zmení, keď ho prijmú na vysnívanú školu - VGHS. Brian sa zamiluje, ale aj zapletie a urobí si nepriateľov. Skončia jeho sny v troskách skôr, než vôbec začnú? Alebo sa mu podarí ich vyriešiť a stane sa majstrovským hráčom, na čo bol predurčený? (jaqubko)

JJ.Gibson

VGHS byl pro mě taková jednohubka :) Líbil se mi ten nápad, videoherní vysoké. Máme super padoucha Law, kterej je dokonalej, výborná postava!!! Pak krásku Jenny Matrix, kterou máte rádi a chce si s ní hrát! Pak je tu hlavní hrdina veverka Brian D, kterej je fajn a tak nějak podvědomě mu fandíte, aniž by jste chtěli. Pak tu máme éterickou bytost Ki a driftera a špatného hráče na kytaru mladého Theodora, jak by řekl Drift King :) Dohromady je to všechno spojené Freddie Wongem a docela to šlape. Jsem zvědav na druhou sezónu a přál bych jí aby byla minimálně tak dobrá jako ta minulá... UPDATE: 2.sezóna. Musím říci, že mě bavila asi o něco málo méně než první, ale přesto jsem se těšil na každý nový díl a netrpělivě vyčkával. Ani nechápu jak to tenhle webseriál dělá, ale dělá to dobře a nyní se zase těším na třetí sezónu :) ()

Kothy

Zajímavý webseriál od Freddieho Wonga. Existuje škola, kde žáci studují pouze hraní počítačových her. Do takové se právě Brian tak trochu náhodou dostane. Podaří se mu zabít nejlepšího hráče. Ten mu tam pak dělá naschvály. A Brianovi se samozřejmě líbí jeho holka. Celé je to dost předvídatelné, ale není to špatné. Každý hráč počítačových her to jistě ocení. ;) 2. série Díly jsou delší a nadupanější. Je vidět, že na to měli víc peněz. je jich sice míň, ale děj se dost posunul. :) 3. série právě skončila. Díly mají 40 minut. Děj se hodně posunul. Škola je v ohrožení a Brian ji se svou partou musí zachránit. Nakonec ale všechno končí dobře a škola je zachráněna. "I'm the Law!" ()

M.a.t.t.

Community pre Youtube generáciu. S kolísavou kvalitou humoru (hlavne prostredná séria je dosť veľkým úpadkom kvality), s relatívne vydarenými trikmi, viacerými obstojnými nápadmi, so slušne písanými vzťahmi a hlavne s prekvapivo funkčnými emóciami a to hlavne ku koncu. Sem tam sa zadarí aj vydarené cameo. Z námetu sa dalo vyťažiť určite viac a vedel by som si predstaviť remake alebo pokračovanie bežiace na komerčnej tv. Príjemné dojmy zo záveru naviac len tak nevyprchávajú a dávajú zabudnúť na hluché miesta 70% ()

evilmind

VGHS je sen každého pařana závisláka, který Freddie Wong nechal zmaterializovat ve stylu svých úspěšných youtube videí. Neměl jsem ale pocit, že by mu delší formát nějak svědčit, časem se to líbivé zhmotnění FPS okouká, a je pak víc vidět ta přehlídka klišé teenagerovských seriálů. Každopádně ale po technické stránce, s jeho rozpočtem, je to jako obvykle obdivuhodný výkon. ()

becki_tu

Nevím, jak funguje rozkouskovaný seriál, ale jako filmový celek funguje tak napůl. Jednoznačným tahákem je originální námět, ze kterého by v klidu šel udělat několikasériový seriál typu Community. Bohužel ve filmu je tempo hodně proměnlivé, z čehož usuzuji, že musí být znatelný kvalitativní rozdíl i mezi samotnými epizodami. I přes skromný rozpočet jde o technicky podařenou záležitost, která je sice v mnoha ohledech nedotažena do konce a místy zbytečně stručná, ale i tak umí zabavit. Nemůžu se ale zbavit pocitu, že projekt VGHS má prostě na víc. 70% ()

• V jedné epizodě se objevuje česká desková hra "Galaxy Trucker" od českého autora Vlaadi Chvátila. (Harroc)
  • Soundtrack k seriálu nahráli filharmonici města Prahy. (Harroc)
  • Finanční zdroje k natočení filmu pochází z webu kickstarter.com, kde Freddie Wong požádal o podporu ve výši 75 000 amerických dolarů. Jeho výzva však byla několikrát převýšena, a to až do částky 273 725 amerických dolarů. (Endyz)