Video Game High School je vysnívaným projektom prevádzkovateľov úspešného Youtube kanálu "freddiew", na ktorom autori Freddie Wong a Brandon Laatsch každý týždeň vydajú akčne zamerané video na nejakú tému. Prezentujú v nich svoje schopnosti narábať so špeciálnymi efektami za malé peniaze. VGHS je ich prvým "dlhotrvajúcim" projektom, na ktorý peniaze zháňajú s pomocou ručiteľov-fanúšikov.
Dej sa odohráva v blízkej budúcnosti, keď všetci budú hrať videohry, pretože eŠport bude najväčším športom na Zemi. A najlepší z najlepších sa dostanú na Video Game High School.
VGHS je akčno/komediálna web séria o priateľstve, prvých láskach, ale najmä o perfektných "headshotoch". Sledujeme príbeh mladého FPS hráča Briana, ktorého život uviazol v malom meste, no to sa náhle zmení, keď ho prijmú na vysnívanú školu - VGHS. Brian sa zamiluje, ale aj zapletie a urobí si nepriateľov. Skončia jeho sny v troskách skôr, než vôbec začnú? Alebo sa mu podarí ich vyriešiť a stane sa majstrovským hráčom, na čo bol predurčený? (jaqubko)

Alpachino

Freddie Wong a jeho nejlepší dílo, které vzešlo z jeho dlouhodobé působnosti na youtubu s jeho kanálem akčních a vtipných scének plných jeho skvělých efektů. Sen každého hráče, chodit na střední školu, kde se vyučují video hry, v seriálu je představena škála herních žánrů, které mohou studenti studovat. Skvělé FPS záběry, které jsme tolikrát viděli na freddieho youtubu, dále Fighting games na které si obzvláště příjdou fanoušci Tekkenu či Mortal kombatu a také vynikajíci a unikátní Drift Racing. Všechny "in-game" záběry jsou však hrané a nejsou zobrazovány jako videohra, ale herci za počítačem jsou zároveň zobrazovány i ve hře. Toto je Freddieho brilantní nápad, který krásně spojuje herní a filmařský průmysl dohromady. Brian Firenzi k seriálu vymyslel skvělý příběh, herecké obsazení je slušné a efekty vynikající. 95% ()

Kerbello

Zajímavé, v poslední době mi fanouškovsky sponzorované seriály přijdou mnohem lépe zvládnuté, než to, co je běžně k mání. Tohle je výborný příklad - má to spousty dobrých nápadů, geekovského fanservisu a díl od dílu se zlepšuje i podání divákovi, čili vizuál. A že to nemá pořádnou příběhovou linku? Bitch please, co dneska má? ()

Cocacolix

Místy silně nedotažené a některé díly dokonce absolutně zbytečné, pořád ale hodně dobrá minisérie. Vizuální stránka je výborná (F.Wong, co taky čekat), herecký výkony taky ujdou a dokonce i hudba je místy hodně povedená. Nesmyslů je tady sice taky dost (Jak můžou fanoušci někomu fandit, když do hry vůbec nevidí?), ale to platí i pro PP (např. Monster). Ale nevadí, pořád je to pecka! ()

Don82

Freddie Wong zkusil pro jednou místo krátkých efektových klipů natočit něco delšího a promyšlenějšího. V rámci žánru webseriálů je to myslím více než zdařilí počin, už jen námětem určitě zaujme mnohé. Hlavní postavy jsou také celkem obstojné: Brian D je na první pohled hodně velký nemehlo, ale pokud bych to měl vztáhnout do reality, minimálně já jsem se v něm částečně poznal. Hlavní záporák, The Law mi nepřišel úplně nejlépe vymyšlen, je umělý a jeho konflikt s Brianem je docela dětinský a nedomyšlený. Jenny je typický tahák pro náctileté, takže takový standard. Množství klišé je vyváženo docela dobrými narážky na hry nebo dvojsmysly na různé popkulturní motivy. To, co sráží moje hodnocení, je až příliš průhledný a předvídatelný děj, ten stojí ve stínu téměř dokonalosti po technické stránce (živá kamera, efekty, fyzika zbraní). Tvůrci potvrdily druhou sérii, takže lze nedostatky z té první i odpustit a lze ji brát jako takovou otvírací. >>>> EDIT 22.12.2014: po shlédnutí 2. a 3. série měním na 4* ()

Fat'Fatal

Tři a půl hvězdy, třetí série nebyl můj šálek kávy. Efekty nejlepší, objeví se tu nejvíce hvězd, např. Conan O'Brien nebo McHale, ale VGHS mělo být především zábavné. První dvě série jsou super a člověk se hodně nasměje, kolik je tu narážek na různá odvětví her, kultury nebo klišé. Nejlepší postavou naprosto suverénně byl ředitel Calhoun (Harley z Epic Meal Time), jeho hlášky neměly chybu, druhá nejlepší postava The Law, alespoň v prvních dvou sériích, a krásná Ki. Závidím Tedovi :) Drifting byl super, Field of Fire už tak moc ne. // Viděl jsem v originálním znění s titulky. ()

• V 2. sérii byla hlava (helma) postavy ShotBot zdokonalena vizuálně, i co se týče větrání a výplně.V helmě z 1. série se prý podle herce Willa Campose nedalo vydržet více než 10 minut. (Alpachino)
  • Režisér Freddie Wong v seriálu také vystupuje pod svým vlastním jménem jako učitel Rythm Gamingu a hraje také otce Jimmyho Wonga, který je ve skutečnosti jeho bratr. (Alpachino)
  • Úplně v posledním díle seriálu, když  Ted Wong, kterého hraje Jimmy Wong mluvil s BrianemD v podání Joshe Blaylocka, na první střih Jimmy nečekaně šáhl do stánku s občerstvením a vyndal dort  a popřál Joshovi, protože ten den měl narozeniny, herce tak naprosto zaskočil přímo v akci. (Alpachino)