Video Game High School je vysnívaným projektom prevádzkovateľov úspešného Youtube kanálu "freddiew", na ktorom autori Freddie Wong a Brandon Laatsch každý týždeň vydajú akčne zamerané video na nejakú tému. Prezentujú v nich svoje schopnosti narábať so špeciálnymi efektami za malé peniaze. VGHS je ich prvým "dlhotrvajúcim" projektom, na ktorý peniaze zháňajú s pomocou ručiteľov-fanúšikov.
Dej sa odohráva v blízkej budúcnosti, keď všetci budú hrať videohry, pretože eŠport bude najväčším športom na Zemi. A najlepší z najlepších sa dostanú na Video Game High School.
VGHS je akčno/komediálna web séria o priateľstve, prvých láskach, ale najmä o perfektných "headshotoch". Sledujeme príbeh mladého FPS hráča Briana, ktorého život uviazol v malom meste, no to sa náhle zmení, keď ho prijmú na vysnívanú školu - VGHS. Brian sa zamiluje, ale aj zapletie a urobí si nepriateľov. Skončia jeho sny v troskách skôr, než vôbec začnú? Alebo sa mu podarí ich vyriešiť a stane sa majstrovským hráčom, na čo bol predurčený? (jaqubko)

Evii.B

Udělat webseriál a vložit do něj všechny efekty a triky je dobrý nápad, ale děj je trochu slabší, asi jsem čekala něco víc. * dolu dávám hlavně kvůli postavám, nemůžu říct, že by mi nějaká z nich přišla sympatická. Jinak efekty na úrovni, při bojových scénách bych neřekla, že koukám na "amatérský" počin. ()

waeslly

4* za skvělý efekty na plnohodnotnej seriál a za nápad. Jinak je to mírně infantilní což mi občas velice vadí. Akční sekvence zvládnuté na jedničku ()

fallanga

Všechny série jsou zatím bezchybné. Po první sérii se to už spíše mění v drama, ale rozhodně to není změna k horšímu. Jen bych chtěl větší prostor pro "The Law" (Brian Firenzi, ne ten nový noob). Edit: Wow, opravdu epický konec. Bez spoilerů řeknu, že závěrečná "bitva" je opravdu epická a řadí se mezi mé oblíbené. ()

Scandium

Serial dokazal, ze i s relativne malym financnim obnosem jde zahrat velke divadlo...a trikari z hollywoodskych filmu by se meli stydet a ukazat ucty...:D Jinak zpracovani je velice slusne a serial potesi jak hrace pc her, tak i ty, kteri na pc pisou jen nudne komenty...:D ()

Vykuk

Ulítlé, zbytečně zmatené a nelogické, ale celkem originální a zábavné. Hlavně jelikož hraju (a hraju rád:), téma mě zaujalo. Takže s možnostmi, jaké autoři měli, je to dost dobré dílko a své fanoušky si to najde. Pro mě super pro zaplnění takových těch volných chvil po večerech, kdy je venku hnusně, v ledničce se chladí lahvinka dobrého vína nebo nějaký ten lahváček a nechce se vám nic, jen se nechat bavit:) ()

baterka101

Pokud mi nevadí, že zde není žádný promyšlený příběh, silné postavy, herci a dialogy a jenom si užívám grafické zpracování a filmové triky, musím říct: Skvělá práce! A třeba se v dalších sériích dočkáme i toho :) ()

MartinTerran

Freddie má vždy skvělá videa a když jsem se dozvěděl, že bude točit webseriál, tak jsem měl radost a jak je vidět oprávněnou. Super námět vytvořit svět, ve kterém esport není v ústraní, ale je normální práce jako ostatní sporty a dokonce je na to i škola. Fakt skvělý nápad a provedení taky fajn. První řada se zabývá hlavní postavou, která se vlastně náhodou dostane na tuto školu a je to hlavně o hraní nejmenované FPS střílečky a o jeho začlenění se do kolektivitu na škole. Druhá už trochu pokulhává a přibude ve větší míře řešení převážně mezilidských vztahů a méně je to o hraní. Třetí je ze začátku nic moc, ale pak se to rozjede a je to fajn. Řeší se zde soukromé věci a problémy, také se hraje, ale je to dobře vyvážené a hlavně zajímavé. Ztvárnění herního světa je skvělé, doufám, že tak hry budou jednou vypadat ať už pomocí nějakých brýlí, či absolutní virtuální reality do které se přímo přeneseme. Tvůrci si berou na paškál různé filmové žánry a parodují je stejně tak i odkazy na hry či na jakékoli popkultuní odkazy dnešní doby. Herecké obsazení si myslím, že je dobré, baby fakt pěkné. Postavy jsou taky fajn, až na hlavní postavu Briana, ten se někdy chová jak debil, ale jinak je v klidu Skvělá zábava především pro hráče her. Hodnocení: 1.řada: 82/100, 2.řada: 70/100, 3.řada: 84/100, Celkem: 79/100. ()

xDamaj

Bezvadný seriál, s výbornými efekty a ujetým humorem (jak jinak, když to točí Freddie). Kazí to ale nesympatický hlavní hrdina (možná naschvál?) a občas skutečně do očí bijící nelogičnosti... ()

Claire.TJ

Mně se prostě hrozně líbí nápad spojit klasické americké teen high schoolovky s pařanstvím. Zatímco v "normálním světě" by taková Jenny vypadala jako obltoustlá brýlatá pařanka, tady je nejvíc sexy babe - protože nejlíp paří. Milá osůbka je zde Ki, která programuje i děti pro děti, místo subkultur tu máme drifťáky, FPSáky; no a máme tu i tajné sny o bytí nejlepším DXMistou :-) Myslím, že tak dobrý nápad lépe zpracovaný mít nemůže, ale právě kvůli tomu nemůžu dát 4 nebo 5 hvězd - protože s Oscarovými velkofilmy se to prostě (co se zážitku a zanechaném dojmu týče) srovnávat nemůže. Ale jinak fakt fajn! :-) ()

swinevenca

Bůh neni. Jinak bych nesjel první sérii v kuse, ikdyž mi to od začátku přijde jako klišoidní blbost, která pohřbila výbornej nápad. ()

Setanta

Omg. Tupý, neoriginální příběh složený z tlupy klišé nahromaděných na sobě. Hlavní hrdina musí být roztomilý nemehlo. Potřebuje svýho Rona, Hermionu i Draca Malfoye. A samozřejmě nedostupnou lásku. Posere to, ale ne proto, že by byl špatný, jenom rozhozený. Pak se vrátí. Big finále. Stupidita nakvadrát, ale ZÁBAVNÁ a jedno každé klišé funguje na VÝBORNOU! A jedno každé z těch klišé je tak čisté a na nic si nehraje, že jsem se do něj zamiloval. Btw, jak každý tady říká, na to, že je to webseriál, má perfektní technické zpracování (i když všichni Ti "živí" hráči se chovají jako počítačem řízení enemy, hlavně aby si hero/antihero zastříleli). Těch 5* si to nezaslouží, ale přesně takový mám pocit po dokoukání poslední epizody. ()

1mikeF

Freddie W zúročil několik let blbinek a nacpal je do devíti epizod webseriálu za zlomek rozpočtu reklamy na prací prášek. Hlavnímu záporákovi dal další úroveň nesympatičnosti, když ho nechal hrát přehrávajícím nemehlem. Hlavní hrdina průměr a Johanna Braddy dokazuje, že si už něco odehrála a navíc je to kočka. Kdyby se toho chytla nějaká televizní stanice a druhá řada vznikla jako svébytný seriál se stejnou nadupaností, vůbec bych se nezlobil. A jako bonus: Nebyl tam žádný upír, juchů! ()

Aiwy

Klobouk dolů.. opravdu. Málo kdo dokáže za peníze od sponzorů udělat něco užitečného a skupině Freddiew se to povedlo opravdu skvěle. Těším se na druhou sezónu. PS: důkaz že slovo klišé platí jen u filmů Michaela Baye :D ()

Prothean

Na obyčejný web-seriál mělo všech 9 dílů hezké vizuální efekty, Freddymu Wongovi se tohle fakt povedlo, a o téhle škole se nejspíš zdá ve snech každému hráči videoher. Každopádně herecké výkony nebyly až zas tak úžasné ale to se dá pochopit když je to seriál, který nahrajete zdarma ke shlédnutí na Youtube, ale jednotlivé díly mohli být o něco delší mohli mít alespoň tak dvacet minut, protože u tohohle seriálu je hodně co ukázat. ()

Ernedar

Freddieho Wonga sleduji na youtube v podstatě od doby co začal a na tento "seriál" jsem byl hodně zvědavý. Ovšem výsledek mě velmi překvapil. Na to, že je to amatérská produkce, dělali vše na koleni a vytvořili z toho toto? Jsou originální, jsou dobří a ano Ki je damn hot... Sry Jenny you are second. Nemůžu se dočkat druhé série a rád bych tento miniseriálek doporučil všem co někdy něco pařili. ()

Kalda69

Pro me ma tenhle webserial jedinou chybu a to v kratke stopazi po par dilech, neco jako Journey quest. I kdyz je zase mozny ze by z toho pri normalni stopazi chteli producenti vytezit co nejvic a treba by to nebylo ono. Uvidim jak druha sezona, pak hvezdy zustanou nebo treba i jedna pribude. ()

Keys1

Za málo peňazí veľa muziky, neskutočný projekt FREDDY-ho, vedel som že to dotiahne ďaleko a dúfam že bude len stúpať hore a hore. Ich 'amatérske' práce sa chytajú na Hollywood a pobavia niejedného diváka. ()