Sherlock Holmes v New Yorku (TV film)

Sherlock Holmes in New York

Krimi / Mysteriózní

USA, 1976, 100 min

Ani nenadchlo, ani nepohoršilo, čekal jsem Moorea v takové roli a hraní.(29.12.2011)

• Djkoma

Jako parodie/komedie by to mělo mnohem větší naději, než s těmi pokusy o vážnost. A stejně jsem se smál... Roger Moore jako Sherlock Bond má něco do sebe.(31.12.2010)

• Faidra

Rogere, mezi Jamesem Bondem a Sherlockem Holmesem je trochu rozdíl...(4.3.2008)

Vskutku vtipný (ale asi ne záměrně) a vůbec ne dobrodružný a napínavý Sherlock. Jakási americká prefabrikace jednoho ze sherlockovských příběhů, kde padouch Moriarty je spíše nervní dědeček, kterému by nikdo jeho padoušství nevěřil a dialogy jsou tak tupé a naivní, že by se jim "skutečný" Sherlock musel divit ještě týden. Průměrný, spíše úsměvný, dokonce snad až parodický film.(24.6.2012)

Vcelku povedený film. Funguje to jako detektivka i jako parodie, a film ukazuje Holmesovy schopnosti, takže splnil svůj účel. Je tam dost vtipných míst a pár dobrých hlášek, takže jsem se i pobavil, hlavně u Watsonova nechápání newyorského času. Příběh je zajímavý, hned jsem se do něj vžil a bavil mě, i když to prostě není klasický Sherlock, jak ho máme všichni rádi. Výprava je vcelku dobrá, Moore se mi jako Holmes líbil, ale jeden kousek s ním naprosto stačil. Vůbec mě nepotěšily jeho převleky a sebeneovládání. U filmu jsem se bavil a má ode mně naprosto krásný průměr.(29.12.2011)