La cara oculta

• Kolumbie La cara oculta (více)

1860

Překvapivost/Originalita/Forma .. To jsou důvody proč La Cara oculta shlédnout a proč Vám nabízí nevšední zážitek.. Ani slabší začátek a plochost hlavní hrdinky mě neodradila od plného hodnocení, bo hlavně to umění překvapit i ostříleného filmového diváka je velmi osvěžující.. P.S.: Film je vysoce alergický na spoilery, proto už víc nenapíšu.. ()

HonzysKISS

Neuvěřitelně originální nápad. Já ani nevím co napsat, cokoliv by byl spoiler. Byla by škoda si o tom cokoliv zjišťovat. Ono vám sice bude tak nějak od začátku jasné, co se tam děje, ale jak se to děje? Můžu k tomu jenom říct, že to má suprově napjatou hudbu, pěkně strašidelnou atmosféru (a to ani není hororový film, v druhé polovině jsem opravdu nemohl odtrhnout oči) a přenádherné svlečny herečky (možná až na ty kozy). Tohle vidět opravdu stojí za to, jenomže to má i pár větších nedostatků. Mělo to být určitě delší, ten urychlený závěr tam jde vidět hodně. Díky tomu začalo být chování postav docela dementní. Docela mě i zamrzel závěr. Mohli to zakončit klidně nějak brutálněji. 87/100 ()

jakeer

La Cara Oculta po rokoch zmenila moju Top 10. Za mňa najlepší triler, aký som kedy videl. Vynikajúco vystavaný dej - všetko tam má svoje miesto, aj nahota. Originálny námet. Skvelo stupňované napätie. ()

Bathoryčka

Nejprve mi to sice připomínalo film "Pod povrchem" - voda, klíč v prostoru pod podlahou, ale byly to opravdu jen náznaky, protože tento film nemá s hororem opravdu nic společnéh, kromě jedné scénky, kdy se objeví mrtvolná tvář v zrcadle. Právě naopak, do doby, než majitelka domu ukáže mladé slečně, jak by mohla dát lekci příteli a jak by si mohla dokázat, zd aji opravdu miluje, jde čistě jen o romatiku. No a vlastně ani potom romantika nezmizí, ptž na scénu přijde milenka, když se původnbí plán potrestat přítele trichu zvrtne. Každopádně od jistého momentu celkem napínavý příběh, kdy nevíme, jak to s jednou z hlavních hrdinek dopadne...Byl to opravdu dobrý zážitek, nicméně si myslím, že by tam Belen tak dlouho nevydržela! :-D Každopádně závěr celkem nečekaný, skvělé! Doporučuju! ()

Schuldiner

Je fakt, že první půlka je tak neskutečně nudná, že má člověk chuť to vypnout.. Furt člověk čeká na nějakou hororovou vsuvku nebo vložku a nic... No, ale nakonec se to přeci jen trochu zlomí a otevře se před vámi vcelku zajímavý nápad i provedení, takže to v celkovém vyznění není zas až taková hrůza, jak se po celou první polovinu zdá, že bude.. Tedy hrůza ve smyslu slabosti filmu! No, ale šlo to udělat fakt drsnější! ()

Ještěřák

Jelikož jsem divák skromný jako myš z koncentráku, chci po hororech jediné, racionalitu a vysvětlitelnost. Snímek je spíše sociální drama, nešokuje lekačkama, šokuje lidskou malicherností, hloupostí a krutostí (chronologicky zhruba v tomto pořadí). Řada filmů uvedených s nálepkou "horor" nebo "thriller" vypadá vedle tohodle macínka jako vyblité hranolky s kečupem vedle obědu pro habešského krále o čtyřiceti osmi chodech. Nemluvě o tom, že se ta hnědooká kolumbijská verze Sophie Marceau šmrdolí před kamerou skoro pořád naostro, a rozhodně si nechala připlatit za svůj full frontal. Což je mimochodem to jediné, co zde na ženách uvidíte hezkého. VYNIKAJÍCÍ LÁTKA, KTERÁ DOKONCE MŮŽE DOSTAT KVALITNÍ POKRAČOVÁNÍ A FUNGOVAT JAKO VYMAKANÝ DVOJFILM. "Konverzační" scéna v koupelně je geniální. ()

Disease

Po horrorovém začátku s parádní atmosférou, kdy jsem se začal bát, že půjde o kvalitnější variaci na What Lies Beneath, se žánr změní na drama. A to drama velmi dobré. ()

Erinye

Dokonalost sama. V první polovině filmu si jen dáváte dohromady jakousi skládačku, nic moc zajímavého se neděje, jen tušíte, že to podstatné se odehrává kdesi v pozadí. A potom, dechberoucí rozuzlení, o kterém jsem ani na minutu neuvažovala. Pak už se jen vezete, a najednou na obrazovce běží závěrečné titulky, na které zíráte s otevřenou pusou, protože, nepobíráte, co se vlastně odehrálo. A jako bonus - otevřený konec. Inu pomsta je někdy opravdu sladká, a v tomto případě dvojnásob. ()

peetriss

V jednoduchosti je síla aneb další zajímavá podívaná z Pyrenejského poloostrova, která dokázala nijak složitý, ale nevšední námět rozpracovat do atraktivního kabátu výborně řemeslně natočeného. Po první pozvolnější půlhodině, tvářící se spíš jako vztahové drama, vplouváme do poutavé, tak trochu mrazivě psychologické, napínavé hry, která i díky ideální minutáži svižně uběhne a ani chvíli nenudí. Odpustit tak lze i drobné logické chybičky. 90% ()

Perverz

Už jste někdy měli pocit, že Vás někdo sleduje? A že je hodně blízko? Hodně lidí tady píše, že začátek je velká nuda. Není, za prvé, je to nuda naprosto běžná, a né velká, dá se úplně v pohodě skousnout, za druhé, protože se dějství s první půlí posléze prolíná s tou druhou, beru to jako nastínění děje. Když ve filmu došlo k pointě, měl jsem mrazení, a opravdu skvělý pocit, že se po dlouhé době dívám na film, který dokáže překvapit. Ten námět je výborný, a vzít to do ruky takový Fincher, to by byla jízda. Vím, že až tak po hromadě to nedrží, a je cítit že se z toho dalo ještě cosik vymačkat. Dvěma slovy: Mrazivá atmosféra. ()

vander19

Proste čo k tomu viac povedať??? Chlapci z Pyrenejského polostrova + kolumbijčania pod hlavičkou 20th century fox vytvorili opäť výborne atmosférický thriller. Len nechápam prečo sa vždy ich filmy začinájú rozchodom alebo odchodom :-)...Spád to má strhujúci a celé prevedenie je dokonalé. Opäť raz dokázali vytvoriť film, kde aj málo postáv vie výborne zabaviť diváka. ()

ApsidalTill

Po dlhej dobe nápaditý scenár a aj keď človek, musí vydržať minimálne pól hodinku talianskej lekcie v kopulácii, ako odmena mu je potom perfektná atmosféra v inteligentnom pojatí, rozhudnutia jednej hlúpej slečny. Na bonus je potom určite príjemným spestrením pôvab herečiek, koniec príbehu a pes menom Hanz. Podarený film, ktorý rozhodne odporúčam. ()

1945

Ledově mrazivá podívaná, neotřelá zápletka, solidní soundtrack a velkolepá gradace. Španělé mě opět v žánru hororu nezklamali. ()

fredisek

Z takového tématu by se dalo dostat víc. Navíc herečky, jak Belén, tak Fabiana, jsou šíleně nevýrazné. Když se současnost měnila v retrospektivu, měl jsem co dělat, abych si uvědomil, že teď se už nejedná o Fabianu, ale o Belén. Průměrný thriller, ale jsem rád, že jsem ho viděl. Byl jsem chvílemi vyděšený stejně, jako byla Belén. Asi se ještě dneska podívám v koupelně za zrcadlo...Jeden nikdy neví. ()

Synyster.

Zajímavý počin kolumbijského režiséra plný ozvláštňujících prvků. Syžet filmu by se dal rozdělit na tři půlhodinové části. První je založena na postupném odhalování motivů a je velmi důležitá pro ostatní části. Narace je převážně omezená na Fabianu, především kvůli probíhajícímu pátrání detektivů po Belen (nejasnost ohledně jejího zmizení). Tato část jednak ospravedlňuje jednání postav ve třetí části, jednak obsahuje hororové prvky, které jsou ve druhé části opakovány a kauzálně propojeny. Druhá část retrospektivně vypráví příběh Belen. Narace začíná být vševědoucí (resp. omezena na Belen, ale probíhající paralelně s první částí) a je zde přerušen vývojový vzorec pátrání. Tento postup odhalování pro diváka klíčových informací již v polovině filmu je pro žánr hororu/thrilleru velice nezvyklý. Ve třetí části se obnovuje vývojový vzorec pátrání (ne však z iniciativy detektivů, ale Fabiany). Právě pro třetí část jsou důležité události z poněkud zdlouhavé první části. Poslední část je už plnokrevným thrillerem a není na škodu ani očekávatelný konec. Andrés Baiz zvolil originální přístup k tématu, kterým se připravil o překvapující pointu. Na druhou stranu však dosáhl tíživější atmosféry a gradujícího napětí, kterých by nebylo dosaženo jinou metodou. ()

ProgLaney

Skvělý drama, ve kterým by se atmosféra a zoufalství dalo krájet. Je to v podstatě dost minimalistický - trojúhelník (Veronicu nepočítám) lidí a jedno velice tajemný sídlo takřka na samotě. Děj je hodně dynamickej, pěkně to odsejpá a film obsahuje ke konci pár sice tak trochu očekávaných rozuzlení, ale hlavní zápletka, která je prozrazena asi v půlce filmu, je prostě geniální nápad. Trochu mi dojem kazí herecký výkon hlavního hrdiny Adriana, kterej má v každý situaci ten samej, defaultní výraz, ale v takhle dobře natočenym drama se to dá zkousnout. :-) ()

Kacitr

Teda, v několika momentech jsem chtěla sáhnout po ovladači a tu hovadinu vypnout. Jenže hle, po nekonečném čekání na "horor" se situace začala zlepšovat. Pomalu, ale zato jistě. Závěr mě sebral dech ... bylo to tak zvrácený a nepředvídatelný...film si mě získal. Už to chtělo něco neotřelého. ()