Mladí muži za pultem

• Česko Podvodníci z New Jersey (více)

Nezávislá komedie zachycuje jeden den dvou pohodlných prodavačů z New Jersey. Dante zaskakuje v samoobsluze, zatímco jeho kamarád pracuje ve vedlejší videopůjčovně. Oba by radši dělali něco jiného, a svým zákazníkům to dávají pěkně sežrat. Jeden divoký den v životě dvou přepracovaných mužů za pultem, jejichž jazyk ostrý jako břitva a neobvyklé pracovní manýry dávají zcela nový význam pojmu zákaznický servis. Navzdory neustálému proudění nevyzpytatelných zákazníků si oba prodavači z New Jersey klidně stihnou zahrát hokej na střeše, navštívit pohřební síň a urovnat své nekonvenční milostné vztahy. Šéf není v dohledu, takže si buďte jistí, že když je obchod ponechán napospas těmhle dvěma, může se stát naprosto cokoli. (Cinemax)

1mArc0

Keby každý režisér mal takéto debuty, ako Kevin Smith pri sérii FILM X bolo uvedené: „Geniálna komédia, podľa ktorej zrodil nemenej geniálni scenárista a režisér Kevin Smith." Musím podotknúť, že je to pravda... Hlavným prvkov komédia, do toho vstupuje niekoľko malých príbehov (tie sú rozložené na malé časti), ktoré so sebou súvisia. Tej perverznosti, nie je až v takom množstve, žeby propagoval pornografiu. Veľa dialógov, kde treba vynakladať veľkú porciu sústredenosti, za tú námahu to stojí. Krásna čiernobiela kamera. Zrejme svoje skúsenosti, a zážitky z obchodu vtiesnil do filmového plátna. Film, ktorý si určite znova pozriem... klenot modernej americkej kinematografie, spoločne napríklad. s Mullholand Dr. 95, za to že Dogma alebo Chasing Amy sú o chlp lepšie. /95 %/ ()

celticek

Chvílemi to má hluché místo, ale velmi zřídka. Jay a Silent Bob jsou top. Jinak se připravte spíše na konverzační komedii, ale já jsem se bavil. A to jsem tu dnes vůbec neměl bejt! ()

misar3

Vlastně se jedná o seskupení jednotlivých scén, které dohromady pojí jen zdánlivě významný příběh. Bavil jsem se :-) ()

Shitonit

Zpátky do devadesátek?? A proč nevynechat zbytečnou barvu ? Těžko to komentit abych to neposral. Není to vyloženě můj šálek odpolední moči, přesto jsem se bavil k popukání :-) ()

snebka

What kind of convenience store do you run here? Párkrát jsem se zasmál, ale víc než za tři dát nemůžu. 65/100 *** ()

Zdenda

Vynikající komedie. Z původního nadšení a 5* hodnocení, vak s odstupem času dávám radši nižší hodnocení a případný plný zisk si nechávám na další zhlédnutí... Ta srážka se týká hlavně toho, že po dvou dnech si z Clerks pamatuju opravdu málo... Ale jak říkám do budoucna se může zlepšit. ()

pekas

Není to neskutečně geniální film. Je to dobrej a velice zábavnej film, kterej asi nesedne každému. Mně vcelku pobavil a s dalšíma projekcema potvrzuje, že je to povedená konverzačka. Do té videopůjčovny bych asi moc dlouho nevydržel chodit : ) . Lepší čtyři. ()

herrbierer

Dokonalý film pro mladé. Kevin Smith to tady brilantně natírá všem těm prcičkám a jim podobným. Vůlgární? Jistě, ale zároveň inteligentní, se spoustou narážek, a hlavně obrovská pohoda. Líbí se mi všechny filmy Smithovy jerseyské pentalogie, ale tohle je jediný, ke kterému absolutně nemám výhrad. ()

walecz

no... ne. jako ne, jako jako fakt ne. nuuuuda. to ze neco natocim cernobile a zamotam do scenare mega mnoho UL neznamena ze to je dobry. kevin umi lip. ale vlastne je to jeho zacatek. ale i tak jsem Zlo a nedam vic nez * * ()

Jara_II

Celkem slušná prvotina Kevina Smithe, fanoušky asi potěší, těm kteří tvorbu Kevina Smitha neznají doporučuji spíš Dogma.. ()

boombang

Tento film jsem viděl později než jeho barevné pokračování. Bavil jsem se (několikrát dokonce velmi) a ocenil jsem přítomnost některých motivů, které jsou i ve dvojce a jejichž význam mi došel až nyní. Ale přesto nemohu dát plný počet hvězd; je to prostě - o trochu - horší než Clerks 2. Ale na to, že jde o prvotinu, je to vynikající počin. ()

Mr.Roman

Jeden z výnimočných prípadov, kedy pokračovanie predčilo pôvodný film. Kecy a nekonečné fňukanie hlavných dvoch predstaviteľov (prvé platí pre Rendala, to druhé pre Danteho) ma ku koncu už začínalo omŕzať. To čo robí film nadpriemerným sú jednotlivé epizódne výstupy a zopár ozaj zaujímavých rozoberaných tém (robotníci v Hviezde smrti, úmrtie pri pokuse o vlastný orálny sex..). Kevina Smitha mám veľmi rád a ako debut je to veľmi podarené. ()

Burrows

Bohužel, nebyl jsem naladěn na tu správnou vlnu humoru, s kterou ti chlapíci za pultem přišli. Smál jsem se spíše sporadicky. Pokud na tom budete stejně jako já, Clerks vám nic jiného nenabídnou. Dialogy týkající se sexu jsou spíše úsměvné, vše je zde úsměvné. Žádná řáchanda. Ani ta převrácená rakev. ()

Marty20

Velké zklamání. Vsadil jsem na nadšené komentáře, ale dvě dvouhvězdičková hodnocení od uživatelů z mé topky mi měla být varováním. ()

kubas369

Tak tohle není zrovna šálek mýho čaje. Pár povedených scén několik vtipných dialogů ale jinak černobílá nuda. ()

Jaromír

Haha, co se všechno může stát prodavači za jeden den :). Úžasné! Nejlepší byla ta diskuse o contractorech na druhé hvězdě smrti :). ()

Paatej

Smithova prvotina se vším všudy. Konverzační "drama" Danteho s Randalem, přitažená za vlasy přesně tak, jak bych si přál a to vše proloženo Jayem a mlčenlivým Bobem. Film stojí a padá na dialozích a příběh jde vlastně trochu mimo. Nadšení ze snímku čiší na všechny strany, ale přeci jen to není bezchybné. Clerks 2 mě chytili o něco víc. ()

Reboot Jaye a mlčenlivého Boba je na cestě

Reboot Jaye a mlčenlivého Boba je na cestě

03.01.2019

Dlouho očekávaný reboot Jaye a mlčenlivého Boba se dal do pohybu. Oznámil to režisér Kevin Smith (Clerks 2: Muži za pultem, Hledám Amy). Smith, Jason Mewes a producentka Jordan Monsanto tak strávili… (více)

Místo Clerks 3 bude Jay a tichej Bob 2

Místo Clerks 3 bude Jay a tichej Bob 2

10.02.2017

Jste připraveni na mroží horor?

Jste připraveni na mroží horor?

18.07.2014