poster

Velikáni

 • Belgie

  Les Géants

 • slovenský

  Giganti

  (festivalový název)
 • anglický

  Giants, The

 • český

  Giganti

  (festivalový název)

Drama

Belgie, 2011, 84 min

Režie:

Bouli Lanners

Scénář:

Bouli Lanners

Střih:

Ewin Ryckaert

Scénografie:

Paul Rouschop

Kostýmy:

Elise Ancion
(další profese)
 • Flego
  ***

  Vyznenie tohto filmu nie je zďaleka také optimistické, ako by sa mohlo zdať na prvý pohľad. Opustení chlapci bez peňazí a perspektívy sa potĺkajú okolím a ich neustále pýtanie sa seba samých " a čo bude teraz ?" naznačuje oveľa viac, ako si sú schopní priznať a uvedomiť. Filmársky je snímok na úrovni, pomáha mu nežná kamera a hudba. Pri sledovaní je však nutná trpezlivosť navzdory krátkej minutáži,(18.4.2012)

 • emma53
  ****

  Už dost je zoufalá situace, když vás stále musí někdo hledat, ale ještě zoufalejší je, když vás nehledá vůbec nikdo. Smutné drama o třech kamarádech, hledajících si své místo v životě. Místy absurdní, úsměvné, ale hlavně bezútěšné. Vynikající film ( na který je třeba dívat se s jistou nadsázkou), navíc s naprosto úžasnými záběry na krásnou krajinu si určitě nenechte ujít. A málem bych zapomněla na soundtrack, který neměl chybu. 85% Doporučuju.(29.7.2012)

 • Enšpígl
  ***

  Člověk už těžko vydýchává fakt, že máma ponechá svoje dvě děti osudu a odjede si do ciziny. Nicméně svtě je plnej hnusu, takže i základní poitna filmu působí poměrně uvěřitelně. No letním dobrodrusžtvím tří dětí bych tenhle film opravdu nenazval, protože tohle je poměrně nekompromisní syrové drama na téma jak se stát dospelým v dětským věku. Kluci to zahráli dobře jen je škoda, že film se jen tak bezcílně potuluje po televizní obrazovce a tvrdou realitu občas narušuje zkratkovitost.(31.1.2013)

 • blackrain
  ***

  Nechat dva malé kluky někde samotné v nějakém zapadákově mi rozhodně nepříjde normální. Nemám ale potřebu někomu sahat do svědomí. Bez toho by se vlastně dobrodružství kluků nemohlo vůbec odehrát, a že toho zažili celkem dost. Opravdu film působí dojmem, že to bude jen obyčejné letní dobrodružství. Jenže klame tělem. Všechno je tu poměrně dost syrové a tedy velmi uvěřitelné.(26.4.2012)

 • freddy
  ***

  Jedno léto, tři kluci, žádný dospělý dozor, to by mohla být docela zábava. Jenže opak je pravdou, film rozhodně není nějakou lehkou oddechovkou, svou atmosférou je tak trochu depresivní, tak toruchu ponurý, ale především je to film smutný a beznaděj z hlavních hrdinů jenom čiší. Bohužel z mého diváckého pohledu je hlavní chybou v tomto filmu fakt, že divák neví, z jakých poměrů hlavní hrdinové pocházejí, co bylo důvodem toho, že je matka nechala samotné v letním domě na venkově a dopustila, že jim došly peníze. To je podle mě základní chyba, protože díky tomu jsem se nedokázal s hlavními hrdiny ztotožnit a vlastně jsem celou dobu filmu nevěděl, jestli jim mám fandit nebo jestli je mi jejich osud lhostejný. Díky tomu tak z mého pohledu zůstal tenhle film někde na půli cesty mezi zbytečným nicneříkajícím příběhem a geniální kritickou sondou vůči nevšímavé společnosti a lehkovážně se chovajícím rodičům. Celkově mám z filmu pocit, že se za celou dobu vlastně ani nedokázal nikam posunout, na konci filmu na tom byli hlavní hrdinové stejně, ne-li hůře než na začátku filmu, všechno si tak nějak plynulo, aniž by se cokoliv řešilo nebo snad dokonce vyřešilo. Prostě tenhle film je z mého pohledu něco jako polotovar, má to určité nadějné obrysy, ale k tomu správnému výsledku ještě něco schází. Nemohu tedy hodnotit jinak než průměrnými třemi hvězdami.(1.2.2013)

 • - Gangsteři "odkudsi" z východu, vystěhovávající dům hlavních hrdinů, mluví slovensky. Stěhovací auto je přitom popsáno azbukou, což má zřejmě evokovat Bulhary nebo Rusy. (Looka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace