Velikáni

Scénografie:

Paul Rouschop

Kostýmy:

Elise Ancion

Vyznenie tohto filmu nie je zďaleka také optimistické, ako by sa mohlo zdať na prvý pohľad. Opustení chlapci bez peňazí a perspektívy sa potĺkajú okolím a ich neustále pýtanie sa seba samých " a čo bude teraz ?" naznačuje oveľa viac, ako si sú schopní priznať a uvedomiť. Filmársky je snímok na úrovni, pomáha mu nežná kamera a hudba. Pri sledovaní je však nutná trpezlivosť navzdory krátkej minutáži,(18.4.2012)

Zdravím všechny fandy filmu a toho francouzského zvlášť! Přejděme prosím fakt, že můj pozdrav působí nemístně, protože snímek pochází z Belgie, stejně jako fakt, že nad ním létá dost filmových much. Každý nad tím mávne rukou, a mouchy tak rozežene, ti tři kluci totiž působí neuvěřitelně uvěřitelně! :-) Děj je naopak uvěřitelně neuvěřitelný, a vedlejší postavy potom docela zábavnými karikaturami. Jen nám pan distributor zatajil, že se jedná o slovensko-belgickou koprodukci! :-D Mějte se jako Zak, Seth a Danny - filmově! Woo.(28.11.2011)

Nádherně nasnímaný film! A stejně jako v předešlém Lannersově filmu Eldorado naprosto trefná hudba. Zelené kopečky, louky a pole, jakými se kdysi toulal třeba Arthur Rimbaud, jsou jako stvořená pro letní dobrodružství tří chlapců. Bouli Lanners tu suverénně navazuje na příhody Huckleberry Finna, Holdena Caulfielda nebo Truffautova Antoina Doinela.(30.5.2012)

Člověk už těžko vydýchává fakt, že máma ponechá svoje dvě děti osudu a odjede si do ciziny. Nicméně svtě je plnej hnusu, takže i základní poitna filmu působí poměrně uvěřitelně. No letním dobrodrusžtvím tří dětí bych tenhle film opravdu nenazval, protože tohle je poměrně nekompromisní syrové drama na téma jak se stát dospelým v dětským věku. Kluci to zahráli dobře jen je škoda, že film se jen tak bezcílně potuluje po televizní obrazovce a tvrdou realitu občas narušuje zkratkovitost.(31.1.2013)

Nechat dva malé kluky někde samotné v nějakém zapadákově mi rozhodně nepříjde normální. Nemám ale potřebu někomu sahat do svědomí. Bez toho by se vlastně dobrodružství kluků nemohlo vůbec odehrát, a že toho zažili celkem dost. Opravdu film působí dojmem, že to bude jen obyčejné letní dobrodružství. Jenže klame tělem. Všechno je tu poměrně dost syrové a tedy velmi uvěřitelné.(26.4.2012)

• - Gangsteři "odkudsi" z východu, vystěhovávající dům hlavních hrdinů, mluví slovensky. Stěhovací auto je přitom popsáno azbukou, což má zřejmě evokovat Bulhary nebo Rusy. (Looka)