Reklama

Reklama

Velikáni

  • Česko Giganti (festivalový název) (více)

Obsahy(1)

Je léto. Zak a Seth zůstanou sami a bez peněz v jejich letním domě na venkově. Oba bráchové si myslí, že je zase čekají strašlivé prázdniny. Ale letos se jim do cesty připlete Danny, další kluk z okolí. Jsou věku, kdy je všechno možné, a tak se společně vydávají vstříc velkému a nebezpečnému dobrodružství jejich života. (Festival francouzského filmu)

(více)

Recenze (26)

Flakotaso 

všechny recenze uživatele

Dvě ceny z Cannes - na tom filmu musí něco být, říkal jsem si. A taky že ano, ve Francii dobře vědí co mají ocenit. Na první pohled se to může zdát jako další z desítek jednoduchých letních filmů o partě kamarádů, hned po několika nevšedních scénách však poznáte, že tohle je trošku jiná káva. Bezstarostnost a touha po dobrodružství se zde občas velmi ostře a bez jakýchkoliv servítek mísí s krutostí skutečného světa a jako skvostný podklad pro celý film je krásná příroda, tak trochu připomínající jihomoravské lužní lesy v povodí Moravy. Co mne však na Les Géants udivilo nejvíce, je množství děje a nejrůznějších příhod, které se za těch 80 minut stihlo odehrát. A to je prosím film natočen ve výsostně festivalovém duchu, nikam se nespěchá a scény jsou dohrávány až do konce. Přesto film působí podivuhodně celistvě a i díky výtečně zvolené kytarové hudbě zůstane na konci velmi příjemný pocit. Mimochodem, Belgičani letos nominace na Oscara za Býčí šíji, dvě ceny v Cannes za tohle...tak si říkám, kdy už se něco podobného a mezinárodně úspěšného začne točit u nás? A dočkáme se vůbec? Česká kotlina se stává pomalu ale jistě jednou z posledních evropských bašt, kde je "kvalitní festivalový film" zapovězeným pojmem a když už se přece jenom někdo o umělecky ambiciózní film pokusí, vyzní to naprosto neumětelsky. ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Už dost je zoufalá situace, když vás stále musí někdo hledat, ale ještě zoufalejší je, když vás nehledá vůbec nikdo. Smutné drama o třech kamarádech, hledajících si své místo v životě. Místy absurdní, úsměvné, ale hlavně bezútěšné. Vynikající film ( na který je třeba dívat se s jistou nadsázkou), navíc s naprosto úžasnými záběry na krásnou krajinu si určitě nenechte ujít. A málem bych zapomněla na soundtrack, který neměl chybu. 85% Doporučuju. ()

Reklama

FFilipCZ 

všechny recenze uživatele

Příjemně plynoucí (pro mne i oddychový) film se třema belgickejma vejrostkama. Protagonisté hlavních rolí jsou nesmírně sympatičtí, své charaktery perfektně zahráli a já jim všechno to dobrodrůžo nejen věřil, ale také jsem ho s nimi prožíval, bal se i smál. Vím, že film má v sobě jistě velký kus dramatičnosti (především ze sociálního hlediska), když vypráví příběh tří dětí bez rodičovského vzoru, jak se bez většího smyslu potulují po okolní krajině, ale mě to prostě přišlo, jako bychom si společně užívali neobyčejné dny letních prázdnin a tu dramatickou část jsem začal vnímat až po shlédnutí filmu a přečtení pár komentářů. Mám rád filmy, od kterých nic nečekám, a poté mě mile překvapí. Přesně jako tento snímek. ()

=woody= 

všechny recenze uživatele

Zdravím všechny fandy filmu a toho francouzského zvlášť! Přejděme prosím fakt, že můj pozdrav působí nemístně, protože snímek pochází z Belgie, stejně jako fakt, že nad ním létá dost filmových much. Každý nad tím mávne rukou, a mouchy tak rozežene, ti tři kluci totiž působí neuvěřitelně uvěřitelně! :-) Děj je naopak uvěřitelně neuvěřitelný, a vedlejší postavy potom docela zábavnými karikaturami. Jen nám pan distributor zatajil, že se jedná o slovensko-belgickou koprodukci! :-D Mějte se jako Zak, Seth a Danny - filmově! Woo. ()

Flego 

všechny recenze uživatele

Vyznenie tohto filmu nie je zďaleka také optimistické, ako by sa mohlo zdať na prvý pohľad. Opustení chlapci bez peňazí a perspektívy sa potĺkajú okolím a ich neustále pýtanie sa seba samých " a čo bude teraz ?" naznačuje oveľa viac, ako si sú schopní priznať a uvedomiť. Filmársky je snímok na úrovni, pomáha mu nežná kamera a hudba. Pri sledovaní je však nutná trpezlivosť navzdory krátkej minutáži, ()

Galerie (6)

Zajímavosti (1)

  • Gangsteři "odkudsi" z východu, vystěhovávající dům hlavních hrdinů, mluví slovensky. Stěhovací auto je přitom popsáno azbukou, což má zřejmě evokovat Bulhary nebo Rusy. (Looka)

Reklama

Reklama