poster

Velikáni

 • Česko

  Giganti

  (festivalový název)
 • Belgie

  Les géants

 • Slovensko

  Giganti

  (festivalový název)
 • Velká Británie

  Giants, The

Drama

Belgie, 2011, 84 min

Režie:

Bouli Lanners

Scénář:

Bouli Lanners

Střih:

Ewin Ryckaert

Scénografie:

Paul Rouschop

Kostýmy:

Elise Ancion
(další profese)
 • FFilipCZ
  ****

  Příjemně plynoucí (pro mne i oddychový) film se třema belgickejma vejrostkama. Protagonisté hlavních rolí jsou nesmírně sympatičtí, své charaktery perfektně zahráli a já jim všechno to dobrodrůžo nejen věřil, ale také jsem ho s nimi prožíval, bal se i smál. Vím, že film má v sobě jistě velký kus dramatičnosti (především ze sociálního hlediska), když vypráví příběh tří dětí bez rodičovského vzoru, jak se bez většího smyslu potulují po okolní krajině, ale mě to prostě přišlo, jako bychom si společně užívali neobyčejné dny letních prázdnin a tu dramatickou část jsem začal vnímat až po shlédnutí filmu a přečtení pár komentářů. Mám rád filmy, od kterých nic nečekám, a poté mě mile překvapí. Přesně jako tento snímek.(17.12.2013)

 • Enšpígl
  ***

  Člověk už těžko vydýchává fakt, že máma ponechá svoje dvě děti osudu a odjede si do ciziny. Nicméně svtě je plnej hnusu, takže i základní poitna filmu působí poměrně uvěřitelně. No letním dobrodrusžtvím tří dětí bych tenhle film opravdu nenazval, protože tohle je poměrně nekompromisní syrové drama na téma jak se stát dospelým v dětským věku. Kluci to zahráli dobře jen je škoda, že film se jen tak bezcílně potuluje po televizní obrazovce a tvrdou realitu občas narušuje zkratkovitost.(31.1.2013)

 • Flakotaso
  *****

  Dvě ceny z Cannes - na tom filmu musí něco být, říkal jsem si. A taky že ano, ve Francii dobře vědí co mají ocenit. Na první pohled se to může zdát jako další z desítek jednoduchých letních filmů o partě kamarádů, hned po několika nevšedních scénách však poznáte, že tohle je trošku jiná káva. Bezstarostnost a touha po dobrodružství se zde občas velmi ostře a bez jakýchkoliv servítek mísí s krutostí skutečného světa a jako skvostný podklad pro celý film je krásná příroda, tak trochu připomínající jihomoravské lužní lesy v povodí Moravy. Co mne však na Les Géants udivilo nejvíce, je množství děje a nejrůznějších příhod, které se za těch 80 minut stihlo odehrát. A to je prosím film natočen ve výsostně festivalovém duchu, nikam se nespěchá a scény jsou dohrávány až do konce. Přesto film působí podivuhodně celistvě a i díky výtečně zvolené kytarové hudbě zůstane na konci velmi příjemný pocit. Mimochodem, Belgičani letos nominace na Oscara za Býčí šíji, dvě ceny v Cannes za tohle...tak si říkám, kdy už se něco podobného a mezinárodně úspěšného začne točit u nás? A dočkáme se vůbec? Česká kotlina se stává pomalu ale jistě jednou z posledních evropských bašt, kde je "kvalitní festivalový film" zapovězeným pojmem a když už se přece jenom někdo o umělecky ambiciózní film pokusí, vyzní to naprosto neumětelsky.(19.4.2012)

 • Iggy
  ****

  Nádherně nasnímaný film! A stejně jako v předešlém Lannersově filmu Eldorado naprosto trefná hudba. Zelené kopečky, louky a pole, jakými se kdysi toulal třeba Arthur Rimbaud, jsou jako stvořená pro letní dobrodružství tří chlapců. Bouli Lanners tu suverénně navazuje na příhody Huckleberry Finna, Holdena Caulfielda nebo Truffautova Antoina Doinela.(30.5.2012)

 • hous.enka
  **

  Na můj vkus jsou Les Geants příliš akčním filmem pro děti. Nejen že je tu hodně násilí, sexu a drog, ale celé to téma je uchopena hodně nedětsky, byť ústřední trojici snad nebylo ještě ani patnáct. Nemoralizuju, jen si myslím, že některé scény byly zbytečně brutální a celý film nakonec vyznívá podle mého názoru hodně americky. Chybí mi i lepší vykreslení vztahu kluků s rodiči a filmu vytýkám hlavně to, že mi přijde takový účelový: co všechno kluci zažili u dědy na venkově v průběhu jednoh týdne. Neuvěřitelné a přefouknuté. Pobavili mě Ukrajinci, které hrají Slováci. Dost nezvyk slyšet ve francouzském filmu slovenštinu :)(24.6.2012)

 • - Gangsteři "odkudsi" z východu, vystěhovávající dům hlavních hrdinů, mluví slovensky. Stěhovací auto je přitom popsáno azbukou, což má zřejmě evokovat Bulhary nebo Rusy. (Looka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace