poster

Velikáni

 • Belgie

  Les Géants

 • slovenský

  Giganti

  (festivalový název)
 • anglický

  Giants, The

 • český

  Giganti

  (festivalový název)

Drama

Belgie, 2011, 84 min

Režie:

Bouli Lanners

Scénář:

Bouli Lanners

Střih:

Ewin Ryckaert

Scénografie:

Paul Rouschop

Kostýmy:

Elise Ancion
(další profese)
 • Flego
  ***

  Vyznenie tohto filmu nie je zďaleka také optimistické, ako by sa mohlo zdať na prvý pohľad. Opustení chlapci bez peňazí a perspektívy sa potĺkajú okolím a ich neustále pýtanie sa seba samých " a čo bude teraz ?" naznačuje oveľa viac, ako si sú schopní priznať a uvedomiť. Filmársky je snímok na úrovni, pomáha mu nežná kamera a hudba. Pri sledovaní je však nutná trpezlivosť navzdory krátkej minutáži,(18.4.2012)

 • =woody=
  ****

  Zdravím všechny fandy filmu a toho francouzského zvlášť! Přejděme prosím fakt, že můj pozdrav působí nemístně, protože snímek pochází z Belgie, stejně jako fakt, že nad ním létá dost filmových much. Každý nad tím mávne rukou, a mouchy tak rozežene, ti tři kluci totiž působí neuvěřitelně uvěřitelně! :-) Děj je naopak uvěřitelně neuvěřitelný, a vedlejší postavy potom docela zábavnými karikaturami. Jen nám pan distributor zatajil, že se jedná o slovensko-belgickou koprodukci! :-D Mějte se jako Zak, Seth a Danny - filmově! Woo.(28.11.2011)

 • Iggy
  ****

  Nádherně nasnímaný film! A stejně jako v předešlém Lannersově filmu Eldorado naprosto trefná hudba. Zelené kopečky, louky a pole, jakými se kdysi toulal třeba Arthur Rimbaud, jsou jako stvořená pro letní dobrodružství tří chlapců. Bouli Lanners tu suverénně navazuje na příhody Huckleberry Finna, Holdena Caulfielda nebo Truffautova Antoina Doinela.(30.5.2012)

 • Enšpígl
  ***

  Člověk už těžko vydýchává fakt, že máma ponechá svoje dvě děti osudu a odjede si do ciziny. Nicméně svtě je plnej hnusu, takže i základní poitna filmu působí poměrně uvěřitelně. No letním dobrodrusžtvím tří dětí bych tenhle film opravdu nenazval, protože tohle je poměrně nekompromisní syrové drama na téma jak se stát dospelým v dětským věku. Kluci to zahráli dobře jen je škoda, že film se jen tak bezcílně potuluje po televizní obrazovce a tvrdou realitu občas narušuje zkratkovitost.(31.1.2013)

 • blackrain
  ***

  Nechat dva malé kluky někde samotné v nějakém zapadákově mi rozhodně nepříjde normální. Nemám ale potřebu někomu sahat do svědomí. Bez toho by se vlastně dobrodružství kluků nemohlo vůbec odehrát, a že toho zažili celkem dost. Opravdu film působí dojmem, že to bude jen obyčejné letní dobrodružství. Jenže klame tělem. Všechno je tu poměrně dost syrové a tedy velmi uvěřitelné.(26.4.2012)

 • - Gangsteři "odkudsi" z východu, vystěhovávající dům hlavních hrdinů, mluví slovensky. Stěhovací auto je přitom popsáno azbukou, což má zřejmě evokovat Bulhary nebo Rusy. (Looka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace