Rodinu si nevybíráš

• Francie

On ne choisit pas sa famille

You Don't Choose Your Family

Komedie / Dobrodružný

Francie, 2011, 103 min

Tato nenáročná letní komedie má jednu zásadní vadu - má blbý scénář, na který sám Clavier doplácí, když musí odříkat všechny ty debilní repliky. Navíc to obsahuje většinu nejrůznějších klišé, které se týkají cesty do Thajska. Snad jen potíže s drogami tam chybí. Když však jde do tuhého, Clavierova postava přestává kecat a dívak si přestane zacpávat uši, protože teď ten film konečně za něco stojí. Upřímně, na místě Claviera bych asi taky nebyl zrovna nejřečnější. Muriel Robin, která si do té doby rovněž provětrává pusu víc, než je nutné, se taky zklidní a mužský divák se může bez starostí věnovat půvabům Hélény Noguerry. Škoda, že asijské feny nedostaly víc prostoru - třeba ta thajská prostitutka mohla klidně vyskytovat déle. A co se Jeana Rena týče, ten starý všivák nikdy nezklame. Na závěr si tu jen zadoufám, že při psaní scénáře pro třetí Návštěvníky byl snad Christian Clavier v lepší formě. 55%(11.7.2015)

Film ma sice napaditou zapletku, ale pak je tam dost epizodek, ktere působí nucene a celkove to neni takovy zazitek, jak bych cekal. Vubec neni vyuzit kontrast mezi buranskym Clavierem a slusnymi Thajci. Clavier je takovy rezijni rutiner a u Rena mi prislo, ze ho to moc nebavilo. Parkrat jsem se od srdce zasmal, ale pokud mate ke koukani jiny film, kouknete se na nej. A to mam francouzke komedie a vubec celou francouzskou kinematografii velmi rad.(31.7.2019)

Christian Clavier a Jean Reno opět spolu a opět je to francouzská komediální krasojízda. Poměrně vtipná premisa, kde dvě lesbičky by si rády adoptovali holčičku z Thajska,ovšem k tomu je potřeba i muže a tak jedna z nich požádá svého bratra, jestli by nemohl dělat dočasného manžela její přítelkyňi. Clavier je opět vynikající a stará se o humor, skvělý je i Jean Reno, který má na starost posoudit, zda je pár vhodný k adopci. Je zde dost komických situací, kouká se na film příjemně a občas dokáže i dojmout. Francie mě v tomhle snad nezklame. 80%(11.9.2018)

No, co se dá dělat, jednou to přijít muselo. Christian Clavier společně s Jeanem Reno byli vždy mou oblíbenou francouzskou komediální dvojicí, která mi nejednou připravila slušnou porci výborné i když nenáročné zábavy, ale obávám se, že jim s přibývajícím věkem dochází šťáva. Ne, že by to v tomto případě byl nějaký velký průšvih, většinou jsem se nenudila a sem tam se i pousmála, takže úplná ztráta času to zas nebyla, ale znáte to, když už jsem si zvykla na určitou kvalitu, jen velmi nerada z ní slevuji. Každopádně jsem si všimla, že se oba sejdou ve filmu ještě v letošním roce, takže jim dám určitě další šanci, je možné, že jsem to házení je do starého železa možná trochu uspěchala.(1.3.2014)

Skvelý začiatok a nábeh filmu. Perfektný vtip a humor, ktorý dokáže vykúzliť len Christian Clavier. Typická francúzska komédia rozvijajúca príbeh jedného lesbického páru, ktorý sa snaží okabátiť nové pravidlé adopcie umožňujúce adoptovať dieťa len manželom... Postava, ktorú stvárňuje Jean Reno nie je až tak vtipná, na druhej strane veľmi pekne vycítiť aj iba jednotlivé odchýlky správania. Poteší krásna Helena Noguerra ale aj výkon Muriel Robin. Druhá časť filmu pomaly stratila grády a neudržuje tempo prvej časti, pri ktorej sa budete pomaly chytať za bruchá a kričať už dosť :) Celkové skóre: 73%(4.2.2013)