Rodinu si nevybíráš

• Francie

On ne choisit pas sa famille

You Don't Choose Your Family

Komedie / Dobrodružný

Francie, 2011, 103 min

No, co se dá dělat, jednou to přijít muselo. Christian Clavier společně s Jeanem Reno byli vždy mou oblíbenou francouzskou komediální dvojicí, která mi nejednou připravila slušnou porci výborné i když nenáročné zábavy, ale obávám se, že jim s přibývajícím věkem dochází šťáva. Ne, že by to v tomto případě byl nějaký velký průšvih, většinou jsem se nenudila a sem tam se i pousmála, takže úplná ztráta času to zas nebyla, ale znáte to, když už jsem si zvykla na určitou kvalitu, jen velmi nerada z ní slevuji. Každopádně jsem si všimla, že se oba sejdou ve filmu ještě v letošním roce, takže jim dám určitě další šanci, je možné, že jsem to házení je do starého železa možná trochu uspěchala.(1.3.2014)

Tato nenáročná letní komedie má jednu zásadní vadu - má blbý scénář, na který sám Clavier doplácí, když musí odříkat všechny ty debilní repliky. Navíc to obsahuje většinu nejrůznějších klišé, které se týkají cesty do Thajska. Snad jen potíže s drogami tam chybí. Když však jde do tuhého, Clavierova postava přestává kecat a dívak si přestane zacpávat uši, protože teď ten film konečně za něco stojí. Upřímně, na místě Claviera bych asi taky nebyl zrovna nejřečnější. Muriel Robin, která si do té doby rovněž provětrává pusu víc, než je nutné, se taky zklidní a mužský divák se může bez starostí věnovat půvabům Hélény Noguerry. Škoda, že asijské feny nedostaly víc prostoru - třeba ta thajská prostitutka mohla klidně vyskytovat déle. A co se Jeana Rena týče, ten starý všivák nikdy nezklame. Na závěr si tu jen zadoufám, že při psaní scénáře pro třetí Návštěvníky byl snad Christian Clavier v lepší formě. 55%(11.7.2015)

• Lacike

Sympataci Christian Clavier a Jean Reno sa znova stretli v komedii, ktora mala celkom slusny potencial. Neviem ci za rozpacity vysledok moze slaby scenar alebo vlazna rezia, ale kedze mal vsetko na starosti Christian Clavier, tak je to jedno. U väcsiny gagov som mal pocit, ze sa z nich dalo vytazit podstatne viac. Herci takisto hraju len na pol plynu a ich fantasticke komedialne vykony z Navsetvnikov alebo Operacie Corned Beef su uz len davnou spomienkou. Skoro to vyzera ako keby si herci isli odychnut do exotickych lokacii a popritom narychlo spichli nejaky film. Reno uz s tym ma skusenosti z filmu Couples Retreat. Takze jedinym svetlejsim bodom v celej tejto sterilnej komedii je nadherna Héléna Noguerra, co je sakra malo. 4/10.(9.2.2013)

Uz dost dlho som sa tolko nenasmial :) Velmi prijemna oddychovka na nedelne popoludnie. Lesbicky francuzsky parik sa rozhodne adoptovat Thajske dievcatko, avsak navonok jednoduchy proces narazi na obrovske mnozstvo problemov a humornych situacii. Juuj, ale ta Héléna Noguerra, to je vam co za kraaska?(23.6.2013)

Skvelý začiatok a nábeh filmu. Perfektný vtip a humor, ktorý dokáže vykúzliť len Christian Clavier. Typická francúzska komédia rozvijajúca príbeh jedného lesbického páru, ktorý sa snaží okabátiť nové pravidlé adopcie umožňujúce adoptovať dieťa len manželom... Postava, ktorú stvárňuje Jean Reno nie je až tak vtipná, na druhej strane veľmi pekne vycítiť aj iba jednotlivé odchýlky správania. Poteší krásna Helena Noguerra ale aj výkon Muriel Robin. Druhá časť filmu pomaly stratila grády a neudržuje tempo prvej časti, pri ktorej sa budete pomaly chytať za bruchá a kričať už dosť :) Celkové skóre: 73%(4.2.2013)