Burzovní makléř Jeffrey Desange, který po finanční krizi v roce 2008 přišel o veškerý majetek, zavraždí v záchvatu šílenství své kolegy i manželku, se kterou má dvě dcery, tříletou Victorii a roční Lily. Obě dívky odveze pryč z domova. Někde uprostřed lesů dostane na zasněžené vozovce smyk, auto sjede ze srázu a dole v rokli narazí do stromu. Při nárazu se Victorii rozbijí brýle, které musí nosit. Všichni přežijí a Jeffrey odvede dívky do nedaleké opuštěné chaty. Zde má v plánu obě dcery zabít a pak zastřelit sebe. Je ale napaden záhadnou černou postavou, která ho zabije. O pět let později Jeffreyho identické dvojče Lucas najímá záchranný tým, který obě dívky v lese našel. Dívky jsou odvezeny na kliniku dr. Dreyfusse. Hovoří o jakési „mámě“, která se o ně v lese starala. K Lucasovi jsou zpočátku nepřátelské, ale poté, co Lucas dá Victorii brýle, ta ho poznává a obejme ho. Lucas a jeho přítelkyně Annabel získají dívky do své péče… (TV Nova)

Plechpetr

Asi třetí horor, na který sem měl koule a koukl se. Velmi povedený horor a zdá se mě že i originálnější. Jediný co mě tam chybělo bylo opravdu velké leknutí :) jinak parádní :) 4* ()

Cruchot

Závěr sice poněkud devalvuje celý film pečlivě budované napětí, ale celkově jinak spokojenost. V několika scénách mi opravdu příjemně přejížděl mráz po celém těle, atmosféra je jak má být, casting se zadařil a dobrou práci odvedl i pánové Riestra za kamerou a Vélazquez zodpovědný za hudbu. Škoda dostatečně nevyužité postavy Nikolaje "Jaimeho" Costera-Waldaua, několika hluchých míst a použití několika už provařených hororových klišé. Ale je fajn, že se taky občas natočí horor, kde netečou hektolitry krve a nevraždí uřvaní týnedžři. Rozhodně doporučuju pustit (pokud máte tu možnost) se surround zvukem a naboostěným subwooferem. ()

nurielka

Dobrá atmosféra a zasa po dlhšej dobe príjemný hororik, ktorý ulahodi a navodí pocit spokojnosti. Veľmi dobré výkony mladých herečiek a ich krásne tváričky tam pasovali ako uliate. ()

dandislav1991

MAMkA se povedla, ale stále v sobě měla něco co mi prostě nesedí, zda to je ten těžkopopsatelnejchšpanělskejstyl, to nevím, ale prostě stále jsem nebyl stržen atmosférou a najedou byl konec .... ()

Kaucuk

A mě se to líbilo...krásně vypracovaná dechkradoucí atmosféra, která nepotřebuje všudypřítomné lekačky (pár jich samozřejmě nechybí). Příjemné exteriéry a skvělí herci. Co mě však zamrzelo byl netradiční, ne moc povedený finiš, který sice vyzařoval Del Torův rukopis, ale byl značně rušící a mě se do provedení filmu vůbec nehodil. Objektivně asi za 4 ale ty modrý čísla se mě nelíbí! ()

misbos

Ne,ne, prostě ne. Když jednak ukázali bubačku už na začátku, a druhak ukázali hlavní hrdinku jako punkerku (no.. :-)) ), co nechce otěhotnět, říkal jsem si, že je zaděláno na "trochu jinej horor"... ale nakonec prd. Drolí se to už cestou a to otřesný finále to dodělá. Myšlenka veškerá žádná, a kdopak by se bál, když od začátku víme, že to je "nějaká paní, co nestojí na zemi", že? ()

Ondr@932

Pohodově atmosférický horor s pár lekačkami, zajímavým příběhem ... Nic víc. Znám i lepší a ten konec je docela zpackaný. 60% ()

Lukasinoo

Áno, sú tam ľakačky, ale zaspal som v pohode. Ešte, že som nebol sám. Druhý krát som to nedopozeral. Desivá rozprávka na dobrú noc. ()

Kingjiri

Kdepak, Guillermo del Toro se v jakýkoliv podobě (režie, scénář nebo v tomhle případě produkce) žádnýho špatnýho filmu neúčastní. Kvalitních hororů v poslední době moc neni, takže k mýmu diváckýmu uspokojení postačí třeba dobrá atmosféra, herci a filmařina, přičemž Mama tohle všechno má. Z příběhu si asi nikdo na prdel nesedne, jenomže scénáře s oskarovejma ambicema lze očekávat u jinejch žánrů. Nicméně je fakt, že jsem se kvůli oddalování závěrečný pointy občas lehce nudil, takže svižnější tempo vyprávění by rozhodně ničemu neuškodilo. Ale jak už jsem psal, u hororu mi ke spokojenosti stačí docela málo, takže přihmouřim oko a přihodim čtvrtou slabší hvězdu. ()

cerbygerby

Hmm, tak to byl zase jednou slušnej horůrek, ty dvě holčiky v hlavních rolích to zahráli bravůrně. Když je našli v tom baráku, to byl skvělý záběr jak tam chodily po čtyrech a jedli ty třešně. Mama mama mama, už jsem čekal až se konečně objeví na scéně, pořád se skrývala, ale dost dobře to bylo vygradovaný, lekačka taky stála za to, takže opravdu povedený.. 4* a 80% ()

emdvojka

Čakal som od toho viac, ale bohužiaľ nedostavilo sa. Lakačiek bolo málo, príšera bola zasa moc digitálna. No lenže všetko ostatne bolo fajn. Príbeh, herci a prostredie. Dočkal som sa priemerného filmu s originálnym námetom, dobrou réžiou a kamerou...no na druhej strane s ohranými digi efektami a slabými horor prvkami. ()

jsemzuzu

Guillermo opět naservíroval skvělou duchařinku. První půlka filmu geniální svou atmosférou a děti podaly výborné herecké výkony. Druhá polovina už klesla na úroveň strašidelné pohádky s obrovskými dírami ve scénáři, kdy závěr byl úplně směšný, bohužel. Naštěstí mi to nepokazilo celkový dojem z filmu, takže doporučuji. ()

UniqueNett

Údajně jsem se u filmu Mama měla pos*at. Aha a kdy jako? Skřeky dobrý no, uznávám že to bylo celkem děsivý, ale.. to je všechno? Hodně jsem se těšila, protože spousta lidí mě na horor odkazovalo se slovy, že to je vážně hustý a že je to jeden z těch kvalitnějších příběhů, u kterého se člověk prostě musí bát. Čekám, čekám, sem tam se leknu, čekám.. a nic. Nevím, jestli je to mnou nebo čím, ale každopádně jsem zklamaná. Příběh jako takový byl ovšem moc fajn, ta tématika mě hodně bavila. Jako psychologický snímek perfektní. Jako horor velké zklamání, pardon. ()

CharlieSs

A teď si říkám: Proč jsem to sakra předtím ohodnotila 4*? Za co jsem je proboha dala? No, to už je jedno, každopádně na víc než 2* to nemá. Nic zvláštního se tam neděje a že by mě to děsilo, to se už vůbec nedá říct. ()

Pekisan

V celku vydareny horor, neprinasajuci sice nic noveho, ale herci su vyborne obsadeni, snazia sa nadpriemerne (ani deti nie su otravne) a miestami sa spusti celkom slusna lavina napatia. Tu mnohymi preklinany koniec sa mne naopak velmi pacil. Skoda len, ze sa tvorci neodhodlali o stupen alebo dva pritemnit. To by sa zaspavalo o nieco dlhsie. ()

helraiser

Já jsem spokojenej, dostal jsem přesně to co jsem očekával, perfektně zvládnutou atmosférickou podívanou kde prostě vše klape jak má a ten až moc digi a divnej závěr na tom absolutně nic nezmění. Atmosféra je pěkně pomalu budovaná, sem tam lekačka, ale rozhodně žádná divočina a především fungující. Postavy perfektně zvládnuté, jediné co mi trochu vadilo tak byla ta až moc velká porce digi a především ztvárnění hlavního bubáka to se moc nepovedlo , ale to jsou jen malé vady jinak na perfetní především atmosfericky strašidelné podívaný. Za mne tedy spokojenost. ()

geek.ondra

Muschietti ukázal své kvality už pár let před Pennywisem. Skvělý mysteriózní horor který nebýt těch pár hluchých míst je bezchybnou žánrovkou. 7/10 ()

Di Tecka

O dost víc než obyčejný průměr... film mě uspokojil, což v současné době je těžké říci. Téměř "asijská" máma se mi vcelku líbila, ale strašidelnější mi teda připadala malá Lilly ;-) ()

lakart

Skvělá atmosféra v první polovině filmu, kdy se opravdu bojíte a jste zvědavý, jak to celé dopadne, ale zhruba v poslední třetině se celý film zvrtne v něco nemastného a neslané, kdy máte pocit, že všechno to před tím bylo k ničemu, protože celé je to pouze dojemný příběh o jedné nešťastné ženě, která přišla o dítě. Pro mě to není nijak veliký zápor vzhledem k tomu, co se dnes točí za horory. Je to řemeslně zvládnuté a dobře napsané. Bavil jsem celou dobu projekce, takže... 80% ()

bono22vox

Pro mne zatím nejlepší film z trojice Mama, Sinister a Žena v černém... Velká spokojenost s atmosferou, herci, režii i dohledem pana del Tora na postu produkce... Konec trošičku slabší, ale i tak dávám 5* ()

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

17.06.2023

Druhé To nabírá obsazení

Druhé To nabírá obsazení

14.04.2018

Studio Warner Bros. se adaptace hororu To bálo do takové míry, že vyhnalo původního režiséra Caryho Fukunagu, který film nechtěl natočit za pouhých 35 milionů dolarů. Jeho náhradník Andy Muschietti… (více)

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Horor To je zpátky ve hře

Horor To je zpátky ve hře

20.07.2015

Novou adaptaci románu To od Stephena Kinga měl natočit Cary Fukunaga (Temný případ). Kalifornský režisér se ale nedohodl s producenty na rozpočtu a projekt opustil, což většinu lidí vedlo k závěru,… (více)