Burzovní makléř Jeffrey Desange, který po finanční krizi v roce 2008 přišel o veškerý majetek, zavraždí v záchvatu šílenství své kolegy i manželku, se kterou má dvě dcery, tříletou Victorii a roční Lily. Obě dívky odveze pryč z domova. Někde uprostřed lesů dostane na zasněžené vozovce smyk, auto sjede ze srázu a dole v rokli narazí do stromu. Při nárazu se Victorii rozbijí brýle, které musí nosit. Všichni přežijí a Jeffrey odvede dívky do nedaleké opuštěné chaty. Zde má v plánu obě dcery zabít a pak zastřelit sebe. Je ale napaden záhadnou černou postavou, která ho zabije. O pět let později Jeffreyho identické dvojče Lucas najímá záchranný tým, který obě dívky v lese našel. Dívky jsou odvezeny na kliniku dr. Dreyfusse. Hovoří o jakési „mámě“, která se o ně v lese starala. K Lucasovi jsou zpočátku nepřátelské, ale poté, co Lucas dá Victorii brýle, ta ho poznává a obejme ho. Lucas a jeho přítelkyně Annabel získají dívky do své péče… (TV Nova)

kinghome

Velké zklamání. Podle prvních ohlasů jsem čekal něco úžasného, něco co mě posadí na zadek a já budu jen nevěřícně koukat jak to je skvělé. A hovno z toho. Průměrný horor s béčkovým duchem a nezáživným koncem. Dokonce si už ani pořádně nepamatuji většinu filmu. Vůbec mě to nebavilo. To jsem zase jednou naletěl lidem tady na CSFD. Ale už se hodnocení snižuje. Ani se nedivím. Takovýto horror si zaslouží 60%. Škoda takového potenciálu. Mohla to být skvělá lekačka nebo horror s pořádným příběhem a není to ani jedno. Čekal jsem víc. ()

LiborGondek

No... Tak to vážně čumim !! Horor, v obyčejném případě synonymum zvrácených, nechutných záběrů, tuny stříkající krve a nejlépe masového vraždění všech zúčastněných. Mama je jiná. A vrací se k podstatě hororů. Žádné zbytečně brutální záběry, žádné nechutnosti, žádné zbytečné násilí. Děj, který je smysluplný, mající začátek, gradaci a konec (i když ten bych možná trochu upravil). Scénář nemá chybu. Obsazení rovněž úžasné. Mama vás nevystraší nechutnou obscénní scénou masakru celého města, nebo postupným oddělováním částí těla oběti. Těží se skvělé atmosféry filmu, z napětí, z očekávání a z čirého strachu vyplývajícího ze samotného děje filmu. Proto je pro mne Mama horor nejhororovější, o mnoho lepší i než komerčně úspěšnější Sinister. 80% ()

viperDavid

Zas tak perfektní film to nebyl, začátek super, ale pak už to bylo jen o tuctové duchařině. Trošku me zklamal konec, ale jinak průměrný ne-horor. ()

Sfinkter

S "pravými" horory z poslední doby se Mama srovnávat nedá, ale napětí funguje skvěle a vizuál nemá chybu - barvy, dekorace, kamera, herci, exteriéry - vše vybráno a provedeno přesně. A husí kůži mít budete. ()

Avathar

Možno sa to z hodnotenia nezdá, ale MAMA ma trošku sklamala. Sakra, už by tí tvorcovia mohli pochopiť, že divák sa najviac bojí toho, čo nevidí, kurva! Momenty keď je ústredná "mama" len tušená či ukrytá v tieňoch fungujú perfektne. Príbeh je sľubne rozohraný, ale v zásade nedotiahnutý (veľká škoda, potenciál bol veľký). Miestami sa to tvári ako podmanivá hororová rozprávka (ten vizuál!), miestami ako tuctový horor (až toľko tých ľakačiek nemuselo byť). Nemôžem však povedať, že by som sa nudil (hoci je pravda, že film by si zaslúžil prestrihať, ku koncu už to fakt citeľne stráca dych), herci sú schopní, atmosféra funguje a niektoré scény skutočne výživné. Takže fajn, za pozretie to stojí. ()

Johnny.ARN

Mne to príbehom velmi pripomínalo ten film s Potter, Čierna dáma alebo niečo také. Inak toto kukať tak ako sa správny horor kukať má, tak nespím dva dni a skrinu by som už asi nikdy neotvoril. Mrazivé, komorné, s dokonalou hudbou a desivými momentmi. Nie som fanúšik tohto žánru, ale bolo to veľmi dobre. 4 z 5 ()

Lachtaan

Jsem dost rád, že mi po zkušenostech s Conjuring univerzem, Insidious, Blair Witch sérií nebo třeba REC ještě pořád nedošly kvalitní hororové kousky, při nichž se dá místy opravdu bát a ne dějem pohrdat. Mama není jen stvořena mužem, který stojí za veleúspěšným remakem It, disponuje také mými dvěma hereckými oblíbenci a v hororech pro mě nejdůležitějším aspektem - hezky nechutným ztělesněním zla. ()

Pajkenzi

Super horor, který mi nahnal strach, zakrývala jsem si oči při každé scéně co se dělo v noci, efekty neuvěřitelné perfektně udělané nemělo chybu! Mama byla hodně děsivá, kor když byl na ní rychlý záběr, hudba povedená a herecké výkony skvělé, proto tomuhle hororu dávám pětku, zaslouží si to! ()

Jazzzz

Rozhodně jsem se u filmu nenudil, alespoň ne ze začátku. Začatek byl naopak velice atraktivní. Film pro mne začal být trošku nudný ve chvíli kdy se začala tajemství Mámy rozkrývat. Čím víc jsem z tajemné Mámy viděl tím méně jsem se bál, a závěrečné setkání s její tváří mě po množství hororů, které už jsem viděl přišlo jako komický návrat o pěkných pár let zpět co se speciálních efektů týče. Co se hororovosti týče, dvě dívky jsou ideální počet pro kompromis, ale já osobně si myslím, že do hororů kompromisy a happy endy nepatří. Postava psychologa by se podle mne dala s klidem vypustit. ()

venison

Povedený horůrek, na kterém se někdo příjemně trikově vyřádil.. Nejvíc se mi líbila scéna, kdy našli divoké holčičky :-) Kdyby byl příběh hůř zpracovaný a hloupěji zahraný, tak bude málo stravitelný, ale takhle se to celkem dalo.. Jessica Chastain a obě holčičky to pěkně herecky táhly, zbytek byla snesitelná omajda :-) ()

Duoscop

Až na útesový konec kterým si mama pokazila své jinak brutální nástupy a vystupování nemám námitek. Film začíná excelovat v čase 1"20"06. Doporučuji jen s kvalitním zvukem (Cinestar) ()

Pavlínka9

Guilermo Del Toro je proslulý přesně takovýmto typem a stylem filmů. A to je dobře. Pro mě je to jedinečná osobnost, která sice sem tam šlápla vedle, ale jsou věci, které se mu vážně vyvedli. Z tohoto filmu jsem docela rozpačitá, ale hodně mě ohromil. V určitých věcech jsem tam viděla něco, co jsem chtěla vidět a dost se mi to líbilo (viz scéna objevení holčiček anebo to, jak se „Mama“ pohybovala a jaké vydávala zvuky – to je vážně výjimečné. Ale největší perlou pro mě byla scéna v tom starém domě za tmy s fotoaparátem – sice to je takové to typické, jak jen čekáte, až se to stane, ale tohle bylo po zvukové a vizuální stránce dokonalé :) ) Postava Mama je brilantně vybroušená, ale přitom není zcela dokonalá :) Viděla jsem tam ty typické Del Torovské věci, které si podle mě on chce zachovat a nenechat si do toho moc kecat, ale to je pro mě na tom zase tak originální. Viděli jsme totiž už opravdu hodně typů takových bubáků, ale Mama je fakt dobrá. Hlavní představitelka, která mi v tomto účesu pořád připomínala Anne Hathaway a vlastně jsem po většinu času na ni tak koukala je skvělá :) Scéna, kdy se raduje z těhotenského testu, který je negativní :) - Typické a jednoduché znázornění toho, jaká je to postava. Nesourodost dvojice, která sice spolu je, ale přitom se popichují na základě minulosti, kterou on má za sebou a přesto spolu dokonale vycházejí. Ohromila mě malinká holčička na začátku filmu, proto jsem byla zklamaná, že ji tam už neuvidim... Potom ta další – Lilly mi byla tak nesympatická, že jsem doufala, že se jí v průběhu filmu nějak zbavíme. Zápletka je skvělá, na začátku probíhá nějaký příběh, do kterého vůbec nevidíme a vlastně nezjistíme co se stalo a to je dobře, páč to tam není v tu chvíli podstatné a film se zabývá jen tím nejdůležitějším. Myslím, že je film hodně vydařený a jsem moc ráda, že jsem se na něj nekoukala v noci :D ()

MikyAff

Začátek naprosto úžasný! Tajemná atmosféra, lekačka v chatě a dokonce i ta příšerka vypadala nadějně. Většinu filmu jsem strávila pod dekou. Napjaté momenty, divné chvíle a strach. To vše ovšem vyprchalo, jakmile se Mamča ukázala v celé své kráse. Achjo. Proč, jen proč.. Od toho momentu už mi nedělalo problém se v klidu dívat a deka byla tutam. Prostě tohle se nepovedlo. Takhle ošklivá, nepovedená příšerka.. Aspoň obličejově. Jinak byla celkem zajímavá, obzvlášť pohyby těla, nebo vlasy plovoucí po podlaze. Ale ještě jednou – ten ksichtík.. Bohužel strach z některých momentů je tak jediné, co si pamatuji. Zápletka mě totiž nijak zvlášť neuchvátila. Matka, která při pádu ze skály ztratí své dítě - Jako fakt? Stejně nakonec zdánlivé vyřešení problému nezafungovalo. Prostě konec taky nijak extra nezaujal. Ale u hororu se má člověk bát a to tenhle splnil. Hvězdičku navíc za pěkné herecké výkony, obzvlášť u dětí. Stejně pořád herec Jaime Lannistera bude pořád Jaime Lannister a nikoliv strejda dvou holčiček. ()

Angelic-77

Zbytečně natahovaný film, který se snaží tvářit jako horor, ale závěr působí spíš jako dojemná fantasy pohádka. Chcete-li se bát a hlavně vidět skutečný horor, ruce pryč - pokud vás tedy nedokáže vyděsit nepovedená počítačová figurka, protože přesně takhle je zde vyobrazená hlavní "strašidelná" postava. Pro mě osobně velké zklamání... ()

Eleanor05

Ale jo. Udělat dobrý horor není snadné a tady byla snaha o originální nápad navíc podpořená ještě dobrými herci. Akorát ta divná paní byla na dnešní dobu STRAŠNĚ počítačová. Takhle nějak vypadaly triky v prvním Harry Potterovi a to už je sakra let... ()

Steny94

Mama je pre mňa skôr veľmi pekná temná rozprávka než horor. Podľa traileru som očakával horor s hustou atmosférou, pri ktorom mi v určitých momentoch nebude všetko jedno, to sa nestalo. Možno jedna či dve lakačky zafungovali, no inak mi to strašidelné veľmi neprišlo, to však neznamená že som si film neužil. Príbeh veľmi pekný, v určitých chvíľach až dojemný a to hlavne na konci. Potetovaná rockerka Jessica Chastain predviedla skvelý výkon tak isto ako aj dve malé dievčence, ktoré sa snažili rozhodnúť sa medzi adoptívnou matkou a ich lesnou vychovávateľkou..Rozhodne by som teda film odporúčil, ja som spokojný. ()

Blue.Poison

Kdy už tvůrci hororů konečně pochopí, že animované zrůdičky prostě strach nenahánějí a jsou spíše k smíchu? Kdyby ve filmu nebyla slavná "mama" vidět, bez okolků to označím za tísnivě atmosferickou perlu mezi horory. Ten brilantní závěr raději vůbec nekomentuji.. ()

H.Gordon

U filmu jsem se nenudila, navíc jsem se místy i bála nebo se lekla. Do třičtvrtě MAMY jsem byla spokojená, ale pak přišel konec, který mě osobně se téměř vůbec nelíbil. Když byla mama vidět v náznacích, tak to bylo bezva. Vypadala děsivě, ale na konci na ní byl záběr v jednom kuse a to mi hodně kazilo dojem. Pak už nepůsobí strašidelně. No, když pominu tento fakt, tak je to pro mě rozhodně lepší průměrný horor. ()

hroubek

Mama je slušná žánrová podívaná, která v rámci žánru pobaví, ale že by se jednalo o nezapomenutelný film to se říci nedá.Ale všechno hezky popořadě.Duchařské horory ještě nejsou úplně provařeny, a dobře se u nich dá experimentovat s příběhem.Což krásně ukazuje i Mama, která svým způsobem na taky doplácí.Samotné vyprávění příběhu funguje velmi dobře a jediné co ho výrazně kazí a znepříjemňuje je hororová vložka na konci filmu.Film má od začátku velmi slušnou atmosféru, která vydrží do poslední patnácti minutovky, kde se všechno začne bortit, jako domeček z karet.Tato část sráží celkový zážitek z filmu a ukazuje, jak obyčejný ve skutečnosti film je.A přitom film začne velmi.Celý prolog je opravdu moc dobře vystavěný a krásně uvede do příběhu.To samé platí i pro prostřední část, která je z celého filmu tím nejzajímavější.A může za to příchod hlavní herecké dvojice Jess Chastain a Nikolaja Costera-Waldaua, díky kterým dostává příběh mnohem větší hloubku a vytvoří se místo pro psychologický rozbor postav.A hlavně pořád tady funguje pocit nevědomosti a neznalosti.Bohužel tohle všechno tvůrci zahodí pár scénami a divným koncem.Není to vyloženě špatný, ale žádný zázrak to taky není, což je velká škoda, když trailery, tak pěkně nalákali. ()

drake31

Sympatická strašidlovina, ktorá spôsobuje príjemné mrazenie a lahodí aj hutnou atmosférou a to len preto aby to v závere mohla roztrieštiť na milión kúskov. Ak odčítam ten slabučký koniec (nevadí mi že to je niečo iné proste sa mi to nepáčilo) tak je to celkom uspokojujúci hororový zážitok a to vďaka spomínanej atmosfére, príjemnej hudbe, Jessice a Nikolajovi. Čo naopak kazilo dojem bola CGI slečna pokrútená, trolilinku dlhšie trvanie a samozrejme nezaujímavý záver ktorý bol pre mňa až smiešny. Sympatie však prevyšuj, takže zaslúžené 3*. ()

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

17.06.2023

Druhé To nabírá obsazení

Druhé To nabírá obsazení

14.04.2018

Studio Warner Bros. se adaptace hororu To bálo do takové míry, že vyhnalo původního režiséra Caryho Fukunagu, který film nechtěl natočit za pouhých 35 milionů dolarů. Jeho náhradník Andy Muschietti… (více)

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Horor To je zpátky ve hře

Horor To je zpátky ve hře

20.07.2015

Novou adaptaci románu To od Stephena Kinga měl natočit Cary Fukunaga (Temný případ). Kalifornský režisér se ale nedohodl s producenty na rozpočtu a projekt opustil, což většinu lidí vedlo k závěru,… (více)