Reklama

Reklama

Pawel nedávno dosáhnul 30 let a žije se svým otcem Zygmundem. Společně dováží second-handové zboží ze severu Francie na jih Polska. Na zpáteční cestě z jedné z „obchodních cest“ je Pawel šokován odhalením fotografie svého otce na přebalu polských bulvárních novin. Vedle jeho jména je titulek „zrádce“. Zygmund, hrdina v boji proti totalitě a uznávaný člen pracovního hnutí „Solidarnosc“ z 80. let, je nyní náhle obviněn, že byl tajným informátorem komunistického režimu s krycím jménem KRTEK. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (20)

kolemjdouc 

všechny recenze uživatele

Tyhle tendenční filmy už mě neberou a pokud ještě na kameru tvůrci nalepí šedomodrý filtr tak ámen.Člověk si klade otázku proč všechny postkomunistické země natáčejí tuhle tématiku.No - proč?To můžeme jít rovnou za čáru ,kdy církev upalovala "kacíře" atd atd.Politika mě nikdy nebrala a ani teď nebere. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Poláci mě velmi překvapili. Také se vyrovnávají se strašákem komunistické a udavačské minulosti, a činí tak v tomto filmu velice zdařilým způsobem. Na jednu stranu by to mohl být thriller amerického střihu a skoro to k tomu směřuje, ale nakonec je to pořád lidský příběh, který ukazuje, co všechno jsme ochotni pro rodinu udělat. ()

Reklama

honajz 

všechny recenze uživatele

Až zas bude Hřebejk točit o české minulosti, ať si pustí tenhle film o vině a nejistotě, minulosti ovlivňující současnost. Jednoduše, drsně, jasně. Uvěřitelně. Postavy nejsou žádná paka jako z českých filmů, není nutné si vypomáhat emigrantem a rvát sem kulervoucí scény z Národního muzea. Syrové a prosté drama, založené na vztazích, uvěřitelných charakterech, prokreslenosti postav i prostředí a na tématu samotném, pojatém z vnitřního pohledu hrdinů. K tomu přispívá i minimalistická hudba a nevtíravá kamera, která dovedně využívá zimní exteriéry. Poláci prostě tu filmařinu umí. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Vždycky jsem rád, když se organizátorům nějakého festivalu podaří do Prahy přitáhnout režiséra nebo jiného tvůrce filmu. Lidem co připravovali festival 3Kino patří díky nejen za kvalitní programovou dramaturgii, ale i za dovlečení Rafeala do kina. Velmi sympatický režisér se po projekci rozpovídal a určitě mu dávám za pravdu, že na filmu je poznat, že ho dělali francouzsko - polský oči. K samotnýmu filmu mám jednu výtku, nelíbila se mě závěrečná scéna, rozumím tomu, že asi byla potřeba, ale nehodila se mě do zbytku filmu. Příběh je postaven na vztahu otce se synem do kterýho se promítá nedávná komunistická minulost Polska. Film nežaluje jednotlivce, ale systém a díky kvalitním hereckým výkonům, dobré kameře a ano Rafaele i dobré režii, to dělá celkem dobře. ()

Shitonit 

všechny recenze uživatele

Poláci mají v poslední době dobrý koule, a uměj točit. Nejen film. Ale i pivo. A tenhle film, je natočenej jako dost dobrý pivo. Ne že by mě vyloženě bavil. Ale je prostě dobrej. Jako jsou dobrý polky. Asi. Nebo cikánky. Jako černý. Ne že by polky byly černý. Černý jsou vzrušující. Uměj zahřát. A tenhle film zahřál. Vy jste neměli cikánku ? Ani jinou Černou ? No doprdele..Tak to asi nevíte co mám na mysli.. ()

Galerie (24)

Reklama

Reklama