Lukostřelci

• Jižní Korea Choejongbyeongki hwal (více)

Zrodila se legenda. Akční historický velkofilm s propracovanými bojovými scénami. Za válečných let druhé invaze Mandžuů do Koreje roku 1636 se Nam-Yi a jeho malá sestra Ja-In stanou svědky popravy svého otce a sami jen náhodou uniknou smrti. Když oba vyrostou, z Nam-Yi je skvělý lukostřelec a Ja-In se chystá na svatbu. Uprostřed obřadu je ale napadne horda nájezdníků a Ja-In je unesena přímo ze své svatby. Mandžuové ji prodají knížeti Dorgonovi, v jehož službách je jeden z nejlepších střelců, velitel a elitní bojovník Jyu Shin-Ta. S ním a jeho vojskem se bude muset Nam-Yi utkat, bude-li chtít sestru zachránit. (oficiální text distributora)

rasto87

Naháňačka v lesoch je super ako i pár iných záberov, ale keď musím film pozerať na dva až tri razy, tak to nie je dobré. Neviem si pomôcť, ale nejako ma to nechytilo aj keď samotný film nie je zlý. ()

davistercz

Tak tohle byla slušná dávka ostrých šípů. Takto mají vypadat historické filmy. Čekal jsem víc, alespon nějaké velké bitvy nebo něco podobného, ale ničeho jsem se nedočkal. Jediné co tento film udržoval " na živu" bylo to, že hrdina ve filmu byl velmi sympatický a s lukem to teda uměl velmi dobře. Ještě jedna povedená scénka byla ta s tím tygrem, to se opravdu povedlo i když tam, sem bylo vidět ty efekty. Ale neva, bohužel nemohu dát plný počet hvězdiček v některých scénách jsem se opravdu nudil a hlavně na začátku. ()

srolyma

K vylíčení děje bych si dovolil parafrázovat legendární Orlík. „Nic ve zlým proti turistům, když se sem chtěj podívat, není ale možný tady zabíjet a drancovat. Co to bylo za rámus, kdo nám do vesnice vpad, šikmý oči, černý vlasy, to není můj kamarád. Morálku maj jinou, vychování taky, jak my nikdy nebudou, nevěř na zázraky. A za křivý slovo to tě mečem rozsekaj, tak proč nám sem nájezdníky posílaj.“ Naštěstí je tu zázračný osamělý lukostřelec, jehož šípy létají nejen neuvěřitelně přesně, ale i za roh, čímž nejednoho mandžuského nájezdníka k smrti překvapí. Nečekaně slušný akční korejský film, kde se pořád něco děje, šípy létají, meče sviští a Korejci ječí. Pokud vám ta jejich mluva, která nejvíc ze všeho připomíná refrén deathmetalové písně, nevadí, tak si užijete dvě hodiny příjemné akční zábavy. ()

only_serials

No vida, výborně Korejci!.. Začátek se sice docela táhnul, navíc možná tak 3/4 filmu jsem měl docela problémy s rozeznáváním jednotlivých Korejců od sebe (Číňany jsem kupodivu poznával v pohodě, kdo by řekl že je v tom takovýhle rozdíl). Škoda potom už jen docela zbytečný a navíc hodně divný scény s tigrem, ale tím drobná negativa tohohle filmu končej.. od příchodu Číňanů na scénu film dostal neskutečnej spád... Naprosto perfektní práce s kamerou - třásla se když měla, letěla vzduchem když měla, zaostřovala a rozostřovala když měla... Naháněčky v lese a vůbec celá akce zvládnutá taky perfektně. Kostýmy a celé prostředí - nádhera!... No a když se k tomu přidá ještě mnou právě objevená neuvěřitelná obliba zvuku šípu svištícího vzduchem (možná se to zdá jenom mně, ale to svištící "vššššíííí"...mi příjde fakt libozvučný :D) a s přihlédnutím k tomu že nejde o žádnou americkou megarozpočtovou výrobnu na filmy, tak musím dát jedině za pět.. Rozhodně shlídnutí doporučuju, moc se mi to líbilo.. ()

Palisander

Keď vynecháme psy bez čuchu, nezničiteľný luk, beh s prestrelenými pľúcami, preslávených jazdeckých lukostrelcov, ktorí behajú pešo a oháňajú sa šabľami... ...ale dá sa to pozerať :-). Herci sú celkom uveriteľní a akcia, hoci občas americky pritiahnutá za vlasy je aspoň neopozeraná (na rozdiel od metrákov olova ktoré preletia vzduchom v typickom akčnom filme. Vykrúcanie tetivy je naozaj srandovná finta, ale už som videl aj omnoho (a tým myslím omnoho) väčšie hlúposti https://www.youtube.com/watch?v=lGZQi3ODB-U , takže hrdinovi budem len tíško závidieť jeho paranormálne schopnosti a môžem sa ďalej snažiť strieľať poriadne aspoň rovno :o). ()

Flamik

Nebral sem to jako nějaký politický počin, ale jako akční film. Ze začátku to vypadalo fantasticky, ale potom se z hlavního hrdiny stal druhej Chuck, což se mě nelíbilo. ()

Sathana

Tohle dílko by si zasloužilo jen 3 hvězdičky, ale byla to docela legrace, místy to vypadalo až jako parodie, herci byli fešáci a dlouho sem už neviděla film, u kterého bych byla napnutá jak to dopadne a zároveň fandila hlavnímu hrdinovi :D Takže přivřu oči nad těmi charaktery postav a nad dějem a dávám 4 :) ()

gezper

Scény s lukem byly docela fajn, hlavně ke konci se to promění v jednu velkou dlouhou naháněčku a vyvražďovačku (už nejsou v módě headshots, takže throatshots prosím na scénu). Ale bylo to místy na mě až příliš na efekt, několik slabších trapnějších míst a chování postav (výrazy a pitvoření dvou kumpánů si opravdu mohli odpustit!). No alespoň že v asijském akčním filmů funguje jakš takš gravitace, to bude asi protože to je "historický".Jako celek to na celkem silné 3* dá.PS: digitální tygr byl kapánek úlet [60%] ()

joxerveliky

Jedním slovem bomba a pro mě naprosto nečekané překvapení! Film jsem koupil na dvd za 10,- Kč ve stánku na nádraží, protože mě zaujal obal ... a vyplatilo se! Nové prostředí, jiný styl filmaření a naprosto neohrané tváře. Hlavní hrdina je sice špičkový lukostřelec, ale zároveň normální smrtelník se vším všudy (žádnej Noris, ani Segal), zranitelný, bojující se strachem, opatrný, zvažující své možnosti ... a může-li, raději zvolí útěk, než aby se hrdinsky postavil celé legii. Běda však, pokud musí zaůtočit, i tak ale veškeré hrdinovi dovednosti zůstávají pro běžného diváka zcela uvěřitelné a obdivuhodné. Film má sice stejnou dějovou linku jako Apocalipto, ale vůbec mi to nevadilo. Některé věci nebyly zcela objasněny a pár scén jsem také úplně nepochopil, ale zřejmě je to tím, že nejsem zasvědcen do korejské kultury. Jediná škoda je nepovedené animace tigra a některých dalších přehmatů (v 17 stol. zajisté neznali kilogramy a asi nechovali ani německé ovčáky), ale vše vynahradí průběh a dokonalé propracování akčních scén, to vše podtrženo úžasně zkomponovanou hudbou! ()

kaukola78

Sice první půlhodinka je docela nuda ale pak mně film mile překvapil svým podáním a akčními efekty. Nebýt té první pomalé půlhodinky tak bych dal plné hodnocení. ()

Karbos

Korejská jednohubka plná akčních scén a typického asijského patosu. Film by byl díky solidně ztvárněné akci příjemně koukatelný, nebejt naprosto absurdního chování invazní armády, řadovými vojáky počínaje a vrchním velením konče. Při té neuvěřitelné tuposti co jim scenáristi dali do vínku, je zázrak že šli vůbec při invazi jedním směrem nebo že se všichni neutopili v prvním potoce, tahle banda by s potížemi dobyla maximálně vlastní poklopec a i tak by to nejspíš nestihla před sebepochcáním. Chápu že scenáristi si občas něčím vypomůžou ale tady to smrdelo kretenismem v každé druhé scéně. Takže bohužel jen za ** ()

zekon

Tak žeby mě korejský fim posadil na prdel bych nečekal. Paráda. Historický akčňák, sice klasika zápletka pomsta/vysvobození, ale skvěle natočeno s vynikající hudbou. Herci si to museli těžce vydřít teda. Konečně po těch sračkách kde všichni umí kungfu, létají vzduchem kde do sebe 5min buší apod. Historický základ, lukostřelba, vojáci, souboje, paráda. Zvuk velmi kvalitní, opravdu velké překvapení. Až ta animace tygra, ta nebyla kdovíco, ale neva. ()

Dr.dogous

Exotické honičky v exotické době (16.století), na exotickém místě( Mandžusko ). Zpátky ni krok, jsou nám v patách! Napínavé, dobrodružné, vynikající kaskadérské kousky, (Hae-Il Park) dynamická kamera. 75% ()

svist10

A já jsem tak moc chtěl Válce šípů věřit. Bohužel, místo kvalitního a zábavného lučištnického filmu jsem ale dostal zmetek, který zklamává po všech stránkách. Scénář psal idiot a režisér taky doj**al co mohl. Takže celý film je v podstatě slepenec hala bala rozházených scén, nesympatické postavy se procházejí po lokacích a setkávají se mezi sebou aniž by to dávalo význam. Myslel jsem, že co se týče asijského herectví, jsem dostatečně otrlý, ale tohle byla zkouška ohněm. Přehrávající herci bez mimiky ze sebe nedokážou vyždímat emoce a to, co jim scénář tlačí do úst, jim taky moc nepomáhá (Ať žije Mandžusko). Návaznost scén taky nefunguje, takže z travnaté pláně jsme najednou v hlubokém lese a zpět. Až na výjimky působí mizerně sestříhané scény jako z televizního filmu. A finále? Záblesk pragmatického myšlení (živý štít) pohřbí laciná vykrádačka Wanted. Tohle a ještě spousta dalších argumentů stačí Choejongbyungki Hwal jenom na jednu hvězdu a to ještě jenom za zajímavý námět a příjemnou naturalističnost akce. Škoda, velká škoda. ()