• Akumulátor
  **

  Nudná kriminálka s prkennými herci. Krásně zachycená realita socialistického obchodu, kdy u prázdného pultu je jedinou úlohou prodavačky neustále odpálkovávat zákazníky: "Máte už ty kožené kabelky?". "Ne, Přijďte se zeptat příští týden!". "Přišly vám už ty tašky z NDR?". "Ne, zkuste to za týden"....(31.8.2012)

 • Rosalinda
  ***

  Příběh i průběh vyšetřování mi přišel věrohodný, zcela přirozený a bez příkras. Zločin tehdejší doby. Přes půlku filmu jsem však postrádala jakékoli napětí, ale pak se tam nějak záhadně připlížilo a vzbudilo moji zvědavost. Film vyjadřuje jakýsi odraz doby. Mně osobně se v tomto směru docela líbily scény z tehdejší tančírny; co se hrálo a jak se mladí lidé bavili. Ale i jiné. Z vyšetřovatelské strany mi něčím neuvěřitelně lezl na nervy starší Janda. Možná také jakýsi odraz doby. Doprovodná hudba se mi pranic nelíbila. Rozkolísaný průměr.(17.7.2011)

 • BigBang
  ****

  Jako detektivka nedosahuje kvalit těch nejlepších čs. černobílých snímků tohoto žánru. Ale i tak mě tento film p. Friče potěšil. Vychutnal jsem si nezvyklé herecké obsazení: p. Řanda st. zcela nezvykle v hlavní kladné roli, p. Brzobohatý ještě jako naprostý mladíček, přesto vypadá celý život stejně. "Bílá spona" mi trochu připomněla můj oblíbený film p. Friče "Dnes naposled": atmosférou, tématem zaplétání slušného člověka do něčeho nekalého, a též postavou nezodpovědného floutka v podání p. Tomšovského. Ale kvalit "Dnes naposled" nedosahuje.(25.7.2011)

 • Zloděj kol
  **

  Kriminální příběh o loupežích v obchodním domě je sice reálný, podstatně hůř je na tom ale samotný průběh vyšetřování. Mladý zbrklý vyšetřovatel je vychováván starším kolegou k přátelství a důvěře k lidem, toť hlavní myšlenka celého filmu. Bože Macu...! Měl jsi tohle zapotřebí? Vždyť jsi sakra natočil Třináctý revír? Kde je Tvůj vkus a smysl pro příběh? Navíc Čestmíru Řandovi vyloženě neseděli ryze kladné role a Oldřich Nový ve dvou záběrech jako černá skvrna socialistického zřízení?(18.10.2003)

 • Elyssea
  ***

  Problém českých detektivek skví v tom, že pachatel je velmi snadno odhalitelný. Navíc Čestmír Řanda není dostatečně vůdčí osobností a celé pátrání postrádá napětí. Přesto jde o slušný počin, který nevybočuje z průměru. Možný SPOILER: Už jen tím, že detektivka je z let šedesátých je naprosto jisté, že pan Nový rozhodně positivní roli dostat nemohl.(18.7.2011)

 • - Film bol natáčaný v Prahe a Radotíne. (dyfur)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace