• Akumulátor
  **

  Nudná kriminálka s prkennými herci. Krásně zachycená realita socialistického obchodu, kdy u prázdného pultu je jedinou úlohou prodavačky neustále odpálkovávat zákazníky: "Máte už ty kožené kabelky?". "Ne, Přijďte se zeptat příští týden!". "Přišly vám už ty tašky z NDR?". "Ne, zkuste to za týden"....(31.8.2012)

 • farmnf
  ***

  Velmi průměrná socialistická detektivka. Díval jsem se na ni z úúplně jiného úhlu. Čestmír Řanda. Bylo mě u prdele, zda je to slušné krimi či nikoliv. Česťu žeru a bylo mi potěšením s ním strávit 74 minut. Čili já jsem takový hodnotitel na hovno! Ale třeba to pana Řandu potěší v nebi. Předpokládám, že tam Bůh rozvedl internet. Je přece všemohoucí....(21.8.2011)

 • Marthos
  **

  Řadová detektivka, jakých v té době vzniklo poměrně zástupné množství. Poučenější divák ale ví, že Martin Frič inklinoval k tomuto žánru v podstatě nepřetržitě již od svých prvních režijních krůčků (v roce 1931 spolupracoval s Karlem Lamačem na německé adaptaci románu Edgara Wallace Der Zinker). Zde byla veškerá snaha marná, ale vina nenáleží ani tak Fričovi, jako spíš scénáristům, kteří sesmolili nepříliš živý příběh z obchodního domu. Herecké typy nebyly zvoleny právě šťastně, ale je poměrně důležité zaregistrovat Čestmíra Řandu, s nímž Frič navázal spolupráci v dalším období, a také Oldřicha Nového v záporné epizodní roli. Víc ten film nemá co nabídnout.(30.4.2009)

 • BigBang
  ****

  Jako detektivka nedosahuje kvalit těch nejlepších čs. černobílých snímků tohoto žánru. Ale i tak mě tento film p. Friče potěšil. Vychutnal jsem si nezvyklé herecké obsazení: p. Řanda st. zcela nezvykle v hlavní kladné roli, p. Brzobohatý ještě jako naprostý mladíček, přesto vypadá celý život stejně. "Bílá spona" mi trochu připomněla můj oblíbený film p. Friče "Dnes naposled": atmosférou, tématem zaplétání slušného člověka do něčeho nekalého, a též postavou nezodpovědného floutka v podání p. Tomšovského. Ale kvalit "Dnes naposled" nedosahuje.(25.7.2011)

 • Jiří K.
  ****

  ...miluju detektivky typu "whodunit" a jeste ke vsemu ty ceske z 50-60.let. Tento snimek jsem videl poprve tak pred 20 lety. Nerozumim zdejsim komentatorum zminujici fakt, ze je to socialisticka a tendencni kriminalka a proto davaji nizke hodnoceni. Ano, byla natocena v 50.letech a tudiz v nejhlubsim socialistictickem marasmu, silne ovlivnena totu dobou, nicmene, prese vsechno, ja osobne jsem tu priznacnou pachut doby vubec nerozpoznal. Tento typ zlocinu tu proste existoval a o tom ten film proste je. Nasi pamet nelze tak jednoduse resetovat. Co se tyce filmu samotneho, zase nesouhlasim s vetsinou, ze postradal napeti. I kdyz jsem jsem tusil, kdo jsou pachatele, napjatej az do konce. Navic se mi, vzhledem k vyse uvedenemu, cely pribeh a postup pri vysetrovani zdal pomerne realisticky (narozdil od nynejsi filmove kriminalni tvorby)...(8.9.2013)

 • - Film bol natáčaný v Prahe a Radotíne. (dyfur)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace