• farmnf
  ***

  Velmi průměrná socialistická detektivka. Díval jsem se na ni z úúplně jiného úhlu. Čestmír Řanda. Bylo mě u prdele, zda je to slušné krimi či nikoliv. Česťu žeru a bylo mi potěšením s ním strávit 74 minut. Čili já jsem takový hodnotitel na hovno! Ale třeba to pana Řandu potěší v nebi. Předpokládám, že tam Bůh rozvedl internet. Je přece všemohoucí....(21.8.2011)

 • Elyssea
  ***

  Problém českých detektivek skví v tom, že pachatel je velmi snadno odhalitelný. Navíc Čestmír Řanda není dostatečně vůdčí osobností a celé pátrání postrádá napětí. Přesto jde o slušný počin, který nevybočuje z průměru. Možný SPOILER: Už jen tím, že detektivka je z let šedesátých je naprosto jisté, že pan Nový rozhodně positivní roli dostat nemohl.(18.7.2011)

 • Jiří K.
  ****

  ...miluju detektivky typu "whodunit" a jeste ke vsemu ty ceske z 50-60.let. Tento snimek jsem videl poprve tak pred 20 lety. Nerozumim zdejsim komentatorum zminujici fakt, ze je to socialisticka a tendencni kriminalka a proto davaji nizke hodnoceni. Ano, byla natocena v 50.letech a tudiz v nejhlubsim socialistictickem marasmu, silne ovlivnena totu dobou, nicmene, prese vsechno, ja osobne jsem tu priznacnou pachut doby vubec nerozpoznal. Tento typ zlocinu tu proste existoval a o tom ten film proste je. Nasi pamet nelze tak jednoduse resetovat. Co se tyce filmu samotneho, zase nesouhlasim s vetsinou, ze postradal napeti. I kdyz jsem jsem tusil, kdo jsou pachatele, napjatej az do konce. Navic se mi, vzhledem k vyse uvedenemu, cely pribeh a postup pri vysetrovani zdal pomerne realisticky (narozdil od nynejsi filmove kriminalni tvorby)...(8.9.2013)

 • F.W.Colqhoun
  ***

  Na filmu udiví nejvíc rok výroby. Bílá spona působí o 20 let starší. A zcela výjimečně to nemyslím v dobrém. Fričův pokus o vyvážení střízlivého noir přístupu s trochou humoru vychází dosti nekonzistentně. Zpočátku to sice vypadá, že se Frič dokázal vystříhat ideologických hrátek, než se neodvratně ukazuje, že vrahem není zahradník, natož příslušník revolučních vrestev, nýbrž... Takže trochu nuda. Postavy otravují [Pohanův rigidní poliš] nebo trpí nevěrohodností, což lze vysvětlit laxním psaním i podivným obsazením. Průměrnost totiž podtrhuje angažmá herců druhé a třetí svítivosti v rolích, které jdou přímo proti typu. Čestmíru Řandovi jde bodrý starší polda o hodně hůř, než třeba generál Otis, který se snaží dostat mezi stehna Keletiové. Brzobohatý se jen mihne a zbytek filmu jen opakovaně zíráme na jeho fotografii post motrem, Oldřich Nový se o film jen otře. Lehce zapomenutelné.(2.7.2014)

 • RonaMidu
  **

  jedna ze starších českých kriminálek,kterou jsem ještě neviděla...s lítostí musím konstatovat,že mě nijak nenadchla,ani nezaujala,zdálo se mi to rozvleklé,bez šmrncu.....za zmínku stojí snad jen nádherný ďolíček v bradě Kurta Jüstla,což - jak jsem teprve teď zjistila,je vlastní jméno Jana Pohana :-)(30.8.2014)

 • - Film bol natáčaný v Prahe a Radotíne. (dyfur)