Kawoonteudawoon

• angličtina

Countdown

Krimi / Drama

Jižní Korea, 2011, 119 min

Toto akční drama má zajímavý příběh o vymahači dluhů, kterému je zděleno, že má rakovinu jater. Zbývá mu pár měsíců života a zachránit by ho mohla jen transplantace. Rozhodne se hledat dárce. Když umřel jeho syn, tak on sám byl dárcem orgánů a proto by ti lidé byli vhodní dárci. To ho zavede až k podvodnici, po které jdou různé klany mafiánů a proto jí musí pomoci, aby orgány dostal. Jenže vše nejde jak by mělo...... Filmek mě zaujal příběhově, ale zpracování mi přišlo průměrný. Tempo filmu není kdoví jak závratné. Občas mi přišla nějaká scéna vtipná, ale to asi nebylo záměrně. Konec filmu je pěkný. Za mě 60% :)(4.12.2012)

Chlápkovi v nemocnici řeknou zcela nečekanou zprávu. Má rakovinu a zbývají mu 3 měsíce života. Zachránit jej může jen transplantace. Tak začne jeho honička za možným dárcem, jimž se pozdějií stane půvabná, ale notoricky vychcaná podvodnice. Nedá se jí v ničem věřit a její sliby stále končí útěky. Aby toho nebylo málo, do šílené honičky s touhle kočkou se připletou hned dvě mafiánské bandy. Náš hrdina ale není žádné ořezávátko a tak si je podává elektrickým teleskopickým obuškem jak fakany ve školce. Celý film se mění v šílenou akční jízdu, kde se snoubí humor až se zcela těžkým životním dramatem a osobní tragédií hlavní postavy. Závěr se mi zdál až příliš emočně "nabušen" a protahován. Až mi to vadilo. Ale jinak film je to fajn, další akční klasika mezi spoustou korejských podobných filmů. Divák se nenudí, stále se něco děje, perfektní vizual je u Korejců samozřejmostí. Jeden z mnoha hodně dobrých z této země ...(6.1.2012)

Tohle je parádní film!! Hlavní hrdina potřebuje transplantaci jater a příliš času mu nezbývá a tak shání všude možně dárce, ovšem narazí na podvodnici a pěkně zákeřnou sviňi, které jde jen o prachy. Pro mě byl film spíše napínavým Thrillerem, akce se zde příliš neobjeví, Jae-yeong Jeong je sice strašný sympaťák, ale Martial Art příliš neovládá, ale zde mi to vůbec nevadilo, jelikož tempo filmu je slušné, neustále se něco děje a konec je doják jak prase. Slušné. 75%(23.8.2014)

Je to celkom dobrá akčná dráma. Má dosť dobrý príbeh o nekompromisnom vymahačovi dlhov, ktorý je vo svojej práci najlepší, ale všetko sa mu zrúti. keď sa dozvie, že má rakovinu pečene a zostávajú mu len tri mesiace života, ak čo najskôr nenájde vhodného darcu. Rozhodne sa hľadať medzi piatimi ľuďmi, ktorí po smrti jeho syna dostali jeho orgán a súhlasí s tým jedine jedna z nich, významná podvodníčka, ktorej práve končí väzenie. Lenže ona unikne a okrem neho ju chcú dostať aj ďalšie dve zločinecké organizácie, s ktorými mala v minulosti obchody. Spracovanie je celkom slušné, ale dalo sa z toho získať aj omnoho viac. Toto nie je žiadny dynamický priamočiary akčný thriller, ako to podľa zápletky na prvý pohľad vyzerá, tvorcovia si idú svojou cestou, čo rozhodne neberiem za zápor, dej je po celý čas dostatočne zaujímavý, má svižné tempo a plno zaujímavých prvkov, ale problém je, že ani jeden žáner tu nedostane dostatočný priestor a to je zároveň hlavný zápor tohto filmu. Takmer celý čas sa to drží niekde medzi viacerými žánrami, ale ani jeden sa úplne nedotiahne, čo je škoda. Na akčný film je tu pomerne málo akcie, pár slušných súbojov a nejaká tá naháňačka, krimi dostane nejaký priestor len v prvej tretine, väčšinu času vôbec nefunguje žáner thriller, aj napriek závažnosti zápletky to pôsobí pomerne odľahčene, chýba tu napätie a v rámci drámy sa to tiež väčšinu času dosť drží pri zemi. Všetko sa to zmení až v poslednej polhodine, kedy to už prejde do plnohodnotnej drámy, celá línia so synom je dobre zvládnutá, podobne aj mafia konečne začne pôsobiť dostatočne nepríjemne, takže je to už aj slušný thriller, škoda, že to prišlo až takto neskoro. A chválim aj samotný záver. Herecké obsadenie je výborné, síce mi Jung Jae-Young v hlavnej úlohe zo začiatku moc nesedel, predsa len som si už na neho zvykol v iných úlohách, ale zahral to dobre a časom si ma už získal, vždy rád vidím aj Jeon Do-Youn a chválim aj slušných záporákov. Réžia a technická stránka sú vydarené, páči sa mi hlavne kvalitný vizuál. Škoda, tak rád by som dal lepšie hodnotenie, ale nemôžem. Countdown je výborne natočený a obsadený film so slušnou zápletkou, kvôli čomu som sa po celý čas dostatočne bavil, len by som potreboval zvýrazniť aspoň jeden jediný žáner a je úplne jedno ktorý, akčný, krimi, thriller, dráma alebo kľudne aj komédia, takto som až na ten záver stále pociťoval určitú nedotiahnutosť. 68%(17.11.2012)

• spitr

Přílišně horlivá snaha o vytvoření emocí, spousta nelogických chyb, rozpolcenost a nedotaženost více žánrů. Snad první film s 2 mafiánskými gangy, kde nepadne ani jediný výstřel a jejich střetnutí vypadá spíše jako středoškolská rvačka, ve spojení s nesympatickým obsazením, je tento film zklamání oproti očekávanému výsledku. Huh Jong-ho si u mě svým prvním kouskem nařízl nohy na své režijní stoličce. Je to škoda, na této slušné zápletce se mohlo zapracovat víc......Obsah: Vymahač dluhu Tae Gun-ho se dozví, že má rakovinu jater, zbývají mu 3 měsíce života. Jedinou nadějí je transplantace, proto využije všech svých schopností a vysleduje příjemce orgánu svého syna. Jedním z nich je Cha Ha- yeon, žena s dlouhým seznamem nepřátel, které okradla a nyní ji pouští z vězení. Tae se proto snaží udržet Cha a její játra v bezpečí, dokud nedojde k transplantaci. To ale nebude snadné.(17.11.2012)

• Ceres

Vcelku oddechovka a průměrná záležitost, která v závěru sklouzává někam, kde mně byla naprosto lhostejná, protože to odbočení na Downův syndrom byl jak pěst na oko, aby závěr byl něco extra, ale to vůbec není. Naopak posledních skoro půl hodina je hodně podprůměrná hra na city, která byla nezjímavá a rušivá pro film, jen se natáhla zase stopáž, ale naprosto zbytečně, protože to stáhlo celý film dolů. Škoda, Jeong Jae-yeonga mám celkem rád, ale tohle jako celek nevyšlo.(24.2.2015)

Začátek navnadil, střed to trochu zchladil a konec dorazil (v pozitivním slova smyslu) a to hlavně emociálně, za to by se nemusely stydět ani Ačkové titulky. Ačkoliv akčních scén nebylo nějak mnoho, byly dobře sestříhané a klasicky podle korejských měřítek - zajímavé. Ale jako u většiny korejské produkce, sražení stopáže by neuškodilo, místy je to zbytečně natažené a působí to tak utahaně. Každopádně dobře odvedená práce 4*(19.9.2012)

• Sykon

Tentokrát musím přiznat, že skluz z průměrného hodnocení nastával pomalu a nenápadně. Být ten film o půl hodiny kratší, možná bych ještě udělil ty tři hvězdičky, ale na konci jsem nebyl ani dojatý (jak bych zřejmě měl být podle toho co se dělo na plátně), ani nijak zvlášť vnořený do děje. Ani jeden z charakterů mi nebyl nijak zvlášť sympatický a některé jejich kroky jsem moc nechápal. Ale úplná ztráta času to nebyla, musím uznat že když došlo na elektroteleskopický obušek, byla na plátně celkem sranda.(18.1.2013)

Uživatel Flipnic snímek popsal přesně. Podle mě pomalu gradující akční jízdu sráží místy hrbolatá cesta až s přílišnými prudkými zatáčkami, kterých bylo nespočetně až mě to deptalo. Hrbolatá v tom smyslu, že například honičky v autě se snaží uměle zrychlit střihem a dát tomu šmrnc dramatičnosti nevhodným hudebním podkladem. Snímek nabízí několik dějových linií, které se na konci střetávají a gradují určitě nezvyklým způsobem.(19.1.2012)

Rakovina opravdu není příjemná věc.Akční spíše thriller o tom,jaká cesta vede vymahače dluhů k potencionálnímu dárci na záchranu svého života.Velmi dobrý filmík s dobrým tempem a režisérským umem.(20.4.2020)