Spring Breakers

• USA Spring Breakers (více)

david666

Teda dívat se na 4 rozmazlené a blbé krávy téměř hodinu a pak k tomu přidat ještě o to víc debilního gangstera - to je fakt umění. Jedné, co mě u filmu udrželo byl Franco, který hrál skvěle a tak nějak zvláštně rozostřená kamera v určitých pasážích - no a přiznám se, že ty baby neměly špatné kostry. Jinak ale strašná slátanina ()

vladis069 odpad!

Všechny musím varovat před zlem jménem Springbreakers. Jestli se na to podívate, dostanete přinejmenším šedý zákal a stanete se trvale dementními, asi tak jako naše hlaní hrdinky. Příběh je zhruba následující: Tři hnusné a nesympatické středoškolačky nemají prachy na drogy a na prázdniny a tak vyloupí obchod. Pak se tam půl hodiny nic neděje. Pak jsem usnul. Hraje tam techno. Víc nevím, probral jsem se u titulků. Celé je to udělané jakoby "art" a "cool", takže tam jsou dlouhé, neuvěřitelně nudné záběry a celé je to úchylně barevné. To byla hrůza. Radši bych se hodinu a půl díval na omalovánky svého tříletého bratrance, než znovu na tohle. Zaslouženě "odpad!" ()

MorraEddie

Celou tu dobu při sledování tohoto dílka jsem si nebyl jistej jestli sleduju ten největší brak,nebo dílo které mi v hlavě udělá takovej bordel,že po skončení filmu budu ještě pár minut koukat s otevřenou pusu na vypnutou televizi. No a ono to všechno na mě jaksi zabralo. Ty nahý ženský,drogy,chlast a násilí byli podané v přiměřeném množství a tak,aby si navzájem sedli a nepřekáželi si a přitom to všechno bylo tak sexistické a provokativní,wau já furt prostě nemám slov a vážně nevím co si o tom myslet. P.S: už jen za to vidět Jamese Franca jako pasáka a dealera drog stálo za to. 80% ()

othoson

Film o hovně, ve kterém mohou potěšit pouze kozy, prdele a správný "gangsta" James Franco, kvůli jehož výkonu jsem také nakonec dal jednu hvězdičku. Nevím, co se některým na tomto bijáku tak líbilo, možná snad to, že nejspíše každá vyřčená věta ve filmu byla alespoň 3x zopakovaná, takže jim neuniklo nic "důležitého" pro "děj" filmu, aniž by museli přetáčet nazpět, vlastně se klidně mohli jít třeba vychcat a o nic by nepřišli. Nebo se jim líbil "krásný" audiovizuál nejvíce vhodný do filmů o fetu. Každý by chtěl přeci ve filmu vidět dvě minuty v kuse jet autobus s Biebrovou holkou, která pláče, protože je smutná že odjíždí, ale bála se zůstat... Tato scéna jako většina jiných řešila nejdůležitější část děje - úplné hovno... Dodám jen: "spring break....... spring break................. spring break forever"... ()

Aiwy

Málokdo udělá se třemi neherečkami a Ashley Benson atmosferický umělecký film, který je o ničem ale svojí aurou smázne většinu letošních hitovek, už nej vizuálem... natož hudbou. ()

rekurseman

Jedna hvězdička za to, že hlavní aktérky jsou neskutečné kočičky a prvních 20 minut mi připadalo, že se dívám na porno. Avšak po 30 minutách jsem tento hrůzný film vypnul, chyběla mu šťáva a ty ženské se mi ohrály, hold porno by nemělo trvat déle jak 20 minut. ()

Jamall

Ultrakravina bez příběhu. Ale mám pochopení pro vysoká hodnocení, je to alespoň netradičně natočený, akorát mimo můj vkus. Everytime od Britney Spearse je ovšem pětihvězdičkovým vrcholem filmu. ()

corvax

Skoro hodinu čekat na hodného strejdu Aliena je místy až bolestivé, ale vydržte. Škoda jen, že tento film nemluví v náznacích, ale vše vám několikrát lopatuje do ksichtu. ()

linger odpad!

Hodnotenie odpad som dala naposledy Ken Parku, nerada nieco hadzem do najspodnejsej sorty, ale toto bolo neprerusovane krutenie hlavou, wtf a facepalmovanie asi od 12tej minuty. To bolo co? Oslava ci zatratenie sposobu zurovania americkej mladeze? Ci chladny nezaujaty dokument (to tazko, kedze tri opice v plavkach na konci vystrielali cely gangsta klan) ? Franco tu presvedcivo hra typa, pred ktorym kazda "babenka", ktora nechce skoncit ako artikel v obchode s bielym masom okamzite uteka domov k mame. Tu sa s nim vsak "hrdinky" daju dokopy, on ich zauci umeniu gangstrovania (sice neviem kedy), a oni ho za odmenu - spoiler - zastrelia. Takze co z toho vyplyva, aky je odkaz? Moznost 1: Tupe sestnastky co beru drogy a pocuvaju hroznu hudbu su nebezpecne sami pre seba. Ach ta dnesna mladez... Alebo nie? Urobia si "prazdniny" v podsveti a neskrivi sa im ani vlas na hlave. Takze vlastne fajn spring break, lepsie ako kvasit u babky, hm...2: Aj drsny bezcitny rapper, kriminalnik a dealer ma citlive miesto vo svojom srdiecku, a odomkli ho styri neplnolete povolne polonahe fetacky, tym ze...ehm...sa spravali ako pice? Moznosti na hlavne myslienky vycerpane. A obavam sa, ze mladsim generaciam tento film pride strasne cool a budu urychlene nakupovat neonove plavky. stahovat Skrillexa a zhanat kontakty na miestnych dealerov. ()

OldaVagner

Spring Breakers páchá krásnou filmovou loupež. Co bylo do té doby zprostředkováváno pouze videoklipovými záběry k tanečně popovým songům (a jenom a právě ony videoklipy vymyslely celý beach party styl i obsah), se tady stalo chytře vybraným dějištěm uhrančivého příběhu. Tohle byste nikdy nečekali. Dokonce i když odhodíte počáteční nedůvěru, nejspíš neodhadnete příští momenty filmu dost odvážně. A nepřekvapilo by mě, kdyby většina diváků vlastně úplně přehlédla, co se jim to skutečně odehrálo před očima. *» O prázdninách čas běží jinak. Tedy pokud nepodlehnete mánii masového odreagovávání se a v tentýž moment neprovádíte na tomtéž místě navlas tutéž činnost jako stovky ostatních, čímž fakticky ničíte volné možnosti prázdninového režimu a vlastně jen pokračujete v ubíjejícím, pro všechny stejně odpočítávaném čase školy. Tudíž by se mohlo zdát, že to poslední místo, kde byste hledali vědomí vnímavá k jedinečnosti okamžiku, je floridská pláž obsazená rozjásanou, zpovykanou bohatou omladinou v době jarních prázdnin. A ejhle... *» Stačí sledovat děj, čas a sebe v čase, a pak se prázdniny mohou stát školou vlastní intuice, vlastního očekávání a vnímání času, ať jste, kde jste. Ovšem pozor. Ve Spring Breakers se do toho pustí čtyři exempláře svého druhu, které mají do hloubajících existencialistek opravdu daleko: šestnáctileté středoškolačky. Přestane jim stačit pouze kopulačně vrtět boky na večírcích, šňupat koks, relaxovat v hotelovém bazénku. A rozhodně se nespokojí s "pomádovým" prázdninovým románkem, nezůstanou v bezpečných vodách rádoby hříšných tanců, při nichž ve skutečnosti nic nehrozí. Ale budou rozmetávat každou minutou veškerá svá i divákova očekávání a rozjedou hypnotickou hru na život a na smrt. *» „Nechci se vrátit. Tady mám konečně pocit, že jsem sama sebou. Chci kliknout a zastavit čas.“ Tohle přání je klíčem – k příběhu i zasmyčkované struktuře filmu. Může ho paradoxně splnit jediná věc: odvaha pokračovat, nezastavovat. (Dívka, která přání vznese, to příznačně vzdá první – ale zanechává touhu.) Čas prázdnin, čas Spring Breakers se může zpomalovat, natahovat, je to jeden ze zázračných aspektů jeho „toku“, může nechat vracet ve smyčkách ty momenty, které jsou tak mimořádné a fantaskní, že „utkví“, „nezmizí“, jsou jako zvukové vlny, rozvibrované všudypřítomnými strunami. Tento efekt se může udržet a znovu opakovat jen tehdy, pokud odhodlané postavy mají odvahu jít ještě dál, do ještě fantasknějších a napínavějších důsledků. Pokud protáhnou magický čas prázdnin až tam, kde ostatní už se poslušně vracejí do zaběhlých smyček školního a rodinného bezčasí. Zbylé hrdinky pokračují v největším paradoxu lidského života: zastavují čas jeho udržováním v pohybu. Nutí ho, aby znovupřehrával a zastavoval mimořádné momenty, tím, že ho akcelerují, že dál logicky rozvíjejí příběh. Potom jim čas jako nekonečné echo přivolává neustále všechno: je, jejich současnost i minulost, to, co právě dělají, i to, co už udělaly (přepadení kavárny), aby se dostaly sem. To už jednou provždy definuje je a jejich příští možnosti. Jakmile s tím přestanou, budou prostě jen „trávit prázdniny“. *» Pokud vám tohle všechno zní i při nejlepší vůli školmetsky, pusťte si rovnou Spring Breakers. Je to čirá dechberoucí napínavá magie. () (méně) (více)

Anee

Film, na který se začnete dívat, protože čekaáte, že to bude blbost. Ale při sledování zjistíte, že to není dobrá blbost ale blbá blbost. A i kdyby to. Každý očekává kdy se tam hlavní herečky vyspí s Alienem nebo alespon ukáží prsa, ale ani to se nekoná a tak blbá blbost opravdu skončí jako blbá trapá blbost bez sexu. Takže to je jako porno, kde se nakonec spolu hlavní propagonisté nevyspí...asi taková dějová linie. ()

Delmondo

Tak tenhle film už nikdy víc! Dokonalá ukázka toho jak film může z dobrýho začátku spadnout až do hajzlu. První záběry byly na jasných 5 hvězd. Ovšem když se naše kočky vydali na prázdniny šel děj nemilosrdně do kopru. Což o to krom Gomezový se na ně dá dívat vskutuku krásně i James Franco mě bavil ale celý je to utahaný a tak debilní že se divim že jsem to vydržel do konce. ()

Georgeton

Zaujalo ma: Ženy, Scéna s pesničkou Everytime, Baby One More Time, scéna v bazéne. Nezaujalo ma: všetko ostatné. Pol kila trávy si prebehnúť hlavou a hneď na to natočiť takýto film nie je ten najlepší nápad. ()