Tygři ve městě

(festivalový název)

Připadáte si divně? To ještě neznáte tuhle partu. Třicetiletý prokurátor Rudolf Jazvec má velký smysl pro spravedlnost, avšak mimo soudní síň je to nesmělá křehká bytost s ženskou duší (proto ho ve filmu ztvárňuje herečka Kristína Tóthová). Má hlavně problémy navazovat kontakty se ženami. Ke své smůle se zamiloval do atraktivní moderátorky jednoho rádia, kterou ovšem zná jen po hlase. Jeho dva nejlepší kamarádi – homosexuální majitel půjčovny lodiček Holub a zemitý ošetřovatel tygrů Hyena – mu v jeho trápení sotva pomohou. Tím spíš, že manžel dotyčné moderátorky je nájemný zabiják. A shodou okolností dostal od ruského mafiána úkol sprovodit Jazvece ze světa... (Česká televize)

De Large

Veľké prekvapenie. SPOILER: Vymeniť hlavnú postavu - ženu za muža - bol fakt neskutočný nápad KONIEC SPOILERU. Svižné tempo, celkom zaujímavé, aj zábavné. No, prečo nie? Veľmi netypický film, ale veľmi dobre zvládnutý. :-) ()

vixina

Tak toto bola moja šálka kávy. O to neuveriteľnejšie, že išlo práve o slovenský kinematografický počin. Nadchádzajúcu Krasnohorského tvorbu budem bedlivo sledovať, pretože si týmto filmíkom vyslúžil u mňa veľké plus. Ide o niečo medzi satirickým pohľadom na svet, ktorý dokazuje nerealistickosť reality, v ktorej sa môže všetko postaviť na hlavu - a predsa to bude tak. Po toľkej slovenskej zdeptanosti, akou sme v kinách na slovenských snímkoch zavalení, som si nemohla priať lepší balzam na dušu, navyše plný farieb malého veľkého mesta. Pragmatici môžu namietať, že ide o hlúposť od začiatku až po koniec, no na jednej strane odľahčený prístup so sebou nesie hlboké pravdivé posolstvo, podľa ktorého sa riadi svet(: Veď na čo sú niekomu také veľké jablká? ()

ciapok odpad!

neviem, čo je horšie na tomto filme - že je zle urobený, nezábavný, otravný alebo že ho autori a asi aj herci považujú za film svieži, vtipný a pozoruhodný ... Nedokázal by som ho normálne analyzovať, lebo niet čo. Na mňa to pôsobí, že niekomu zo zásuvky vypadol nejaký rozbehnutý projekt ani nie pred dokončením, ale krátko po začatí. sory. úplne celé zle. ()

3Libras

Extrémne veľké prekvapenie. Nechce sa mi veriť, že na Slovensku vznikol takýto film. To je presne taký typ divného filmu aký potrebujem :). Má super nenútený humor, pomerne prirodzené diálogy, sympatické postavy, aj nejaké tie myšlienky a proste má asi všetko, dokonca aj plot twist. Ondrík tam bol fajnový. Len mi je ľúto, že od režiséra toho viac nevidím lebo taký talent som tu ešte asi nevidela. ()