Tygři ve městě

(festivalový název)

Připadáte si divně? To ještě neznáte tuhle partu. Třicetiletý prokurátor Rudolf Jazvec má velký smysl pro spravedlnost, avšak mimo soudní síň je to nesmělá křehká bytost s ženskou duší (proto ho ve filmu ztvárňuje herečka Kristína Tóthová). Má hlavně problémy navazovat kontakty se ženami. Ke své smůle se zamiloval do atraktivní moderátorky jednoho rádia, kterou ovšem zná jen po hlase. Jeho dva nejlepší kamarádi – homosexuální majitel půjčovny lodiček Holub a zemitý ošetřovatel tygrů Hyena – mu v jeho trápení sotva pomohou. Tím spíš, že manžel dotyčné moderátorky je nájemný zabiják. A shodou okolností dostal od ruského mafiána úkol sprovodit Jazvece ze světa... (Česká televize)

Matty

Marketingově skvěle vymyšlené (Bratislava, známé tváře, příslib něčeho "jiného"), řemeslně neurážející (pěkná "francouzská" kamera), v jednotlivostech svěží, drzé a asi jednou nebo dvakrát i vtipné (vidle), celkově ale obdivuhodným způsobem nekoncepční. Neustálé měnění stylu (vztahová komedie, krimi, sociální drama) a přesouvání důrazu mezi postavami, z nichž nakonec navzdory prologu žádná není hlavní, se neřídí žádnou vnitřní logikou. Také okázalé porušování veškerých pravidel by mělo být řízeno alespoň nějakými pravidly. Vhodní jsou nakonec Tygři ve městě zejména k analýze toho, na kolika úrovních může být jeden film kvůli absenci cíle a tématu nefunkční. 35% ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $12,031║ Svieži Slovenský film, ktorý je na debut až nečakane kompatibilný, má neznáme ale prevažne dobre hrajúce osadenstvo, jedine Diana Mórová tam neladí, jej podanie je akési povrchné, okrem toho by som zľahčil tie "tvrdé" nadávky, ktoré tam skôr pília uši než by mali nejaký skutočný efekt. Kristína Tóthová si mala trošku viac nakukať správanie chlapa, takto jej to málokto zbaští, toho jej Jazveca. Čo sa týka príbehu tak námet je zaujímavo vykonštruovaní a má to niečo do seba, scénky a ich prepojenie kompaktné, miestami vychádza aj odľahčenie, takže príde aj na slušnú zábavnosť. /videl v kine: 60%/ (videl na festivale Art Film Fest 2012) ()

robbiee

[imdb: ?.?/10] | me: Prekvapivo žiadna katastrofa. Nevravím, že by som tento film ďalej vrelo odporúčal, ale pokiaľ sa pozriem na poslednú slovenskú filmovú tvorbu, tak môžem konštatovať, že toto ma celkom príjemne prekvapilo. Fajnový letný večer na pobreží Dunaja s pivečkom v ruke tomu v rámci večerného premietania akcie Bažant Kinematograf určite dodal akúsi pohodu a odľahčenosť, takže za daných okolností to hodnotím vzhľadom k už spomínaným okolnostiam ako OK. [2 a pol *] ()

ripo

Šiel som do kina s malou dušičkou. Veď kto už len teraz chodí na slovenský film? Na TEN slovenský film, v ktorom sa páchala ťažká depresia skombinovaná s nepochopiteľnou psychológiou a so slabým scenárom. Čakal som opäť raz nudu a sklamanie. Myslel som si, že v kine budeme len dvaja. V konkurencii s Dobou ľadovou 4, Prometheom či MiB3 som sa už videl, ako si smelo vyložím nohy na sedadlo podo mnou. Prvé prekvapenie - nazbieralo sa hádam aj 30 ľudí. Začalo to idylickými obrazmi "perly na Dunaji". No hneď prvé zábery, prvé monológy, prvé dialógy a výber hercov ma posúvali k tomu, aby som veril, že dnes v kine to bude trochu iný slovenský film. O režisérovi Jurajovi Krasnohorskom som si myslel svoje už vtedy, keď som videl jeho takmer experimentálnu prvotinu "x=x+1". Tam ma veľmi upútal. V Tigroch len potvrdil moje očakávania, že on bude vedieť robiť iný SK film. Nesklamal som sa. Dialógy a scenár boli výborné, výmysel so zámenou bol "naďon fasa". Keď režisér tvoril film, či scenár, dopredu musel vedieť, že bude musieť oželieť prípadný prime-time v komerčných televíziách. Ale - to, kvôli čomu to bude musieť ísť v TV až po 22,00, tak to stálo za to. Konečne som mohol vo filme počuť slovensky "fakujúcich" hercov a čo je najdôležitejšie - nepripadali mi tie nadávky umelo vytvorené. Predpokladám, že Milan Ondrík takto bežne rozpráva. Erotiky tam bolo tak akurát. Načo tam ukazovať niečo naviac. Na to si pustím Hustler HD TV ...) Potešilo i cameo pána režiséra, ktorý priamo vo filme naznačil čo sa bude diať. Predpokladám, že on má napozeraného ako Tarantina, tak aj Guya Ritchieho. Ako som na prišiel? Nuž, záverečná cca 10-minútovka mi pripomenula skvelé ťahy oboch velikánov svetového filmu. Záverečné zoznámenie bolo takou krásnou filmovou katarziou a bodkou za veľmi dobrým filmom. Tak ešte v skratke pozitíva: svižný strih (v dvoch miestach ale zle vybraná klapka), svieže dialógy, fajn scenár, veľmi dobrý výber postáv a celkovo to radím k nadpriemerným SK filmom zo súčasnosti. Držím režisérovi palce! ()

Havenohome

Pútavá expozícia, dobre zvládnutá kamera, ktorá urobila z Bratislavy "Paríž", množstvo režijných nápadov. Je to taký pokus o Améliu z Montmartru. Film má veľa dobrých momentov, ale asi viac slabých a je to teda nevyvážené. S pribúdajúcim časom to stráca napätie, kvôli nie dôsledne doriešeným motiváciám, v dôsledku čoho nefunguje ani rozprávačská hra, tak ako by mohla. ()

Sandiego

Snaha o divácky atraktivní slovenský film nedopadla sice katastrofálně, ale i tak vzniklo poněkud nekoncepční dílo, které se tak trochu utrhlo z uzdy. Jednotlivé situace můžou působit fajn a v řadě momentů překvapí i svěžím humorem, ale o plnohodnotném celku a o vyjasněném směřování k cíli bohužel nelze mluvit. Navíc nefunguje ani hlavní "osobitý" prvek, který chtěl tak trochu almódovarovsky pomrkávat: obsazení hlavní postavy herečkou je hrubě samoúčelné a vlastně nepřináší nic než útrpné přežívání hodně křečovitého výkonu Kristíny Tóthové, jež není ničím víc než poloochotnickým a rozhodně ne uvěřitelným pokusem o ztvárnění opačného pohlaví. Ostatní postavy včetně missky Ivici Slávikové jsou naopak uvolněně zahrané a hodně přispívají letní atmosféře snímku, kterou se tvůrcům nakonec daří na diváka přenášet, i když takzvaně vypnout kvůli překombinovanému ději bohužel možné není. ()

slunicko2

Prokurátor Jazvec je žena. 32letý spoluscénárista a režisér Juraj Krasnohorský ve svém debutu umístil 32letého Milana Ondríka (Hyena), 28letého Lubomíra Bukového (homosexuální Holub) a 40letého Roberta Rotha (mladší Rus). To je jeho zásluha a za ní mu po právu patří celá jedna hvězdička. ()

hygienik odpad!

Na zaplakanie! Dialógy, výkony hlavných postáv, stupídne vtipy aj scenár ako celok sú porovnateľné s filmom Zafulíme, uvidíne Kamera a lokácie sú jediným veľkým plusom tohto experimentu, o ktorom neviem pre akú cieľovú skupinu je určený. ()

Johnny.ARN

Taký študentský filmík, v ktorom sa niekto potreboval vypísať zo svojej umeleckej duše a niečo svetu zdeliť. Svet to ale nepochopil, aj keď sa veľmi snažil. Čo je o to smutnejšie, lebo to pôsobilo zaujímavo, aj obsadenie bolo zaujimavé, ale ... 2 z 5 ()

casioa....

Musim povedat, ze som po odchode z kina ostal milo prekvapeneny, a vdacny kamaratkam (z prostredia medii), ktore ma jemne nasilne natlacili v Blave do multikina s tym, ze Lucka Siposka na tom makala 2 ci 3 roky, a kameru dala do ruky nejakemu dobremu francuzskemu kameramanovi, takze to bude isto stat za to. A ono to za to STALO. Ten namakany PR prejazd Blavou urobil z BA ciste dream city, kde to skutocne zije, kde to ma to fluidum a ine. Urcite, ak budem chciet niekomu, kto prijde na navstevu z ´´abroad´´ ukazat, ze co to znamena, ked sa povie Bratislava-pustim mu okrem Eurotripu (:D) i uvod z Tigro v... . Prijemny mi prisiel i soundtrack, najme vyborne zvolene kusky od Zony A, ktore danym scenam neskutocne sedeli. Nice. Siposka, BRAVO. ()

tomo41

Svieži slovenský film, ktorý sám seba neberie príliš vážne. Na nič sa nehrá a príjemne diváka baví, tak to má byť! S lepším hereckým obsadením, bez rozprávača a skúsenejšou režisérskou rukou to mohol byť 5* masterpiece. Takto to je "len" za 4* ()

diffside

Pekny nenasilny film s par dobrymi a trefnymi hlaskami. Pacila sa mi vymena hlavnej postavy za zenu, to filmu dodalo celkom zaujimavy nadych, no inak ma film aj dost nudnych a nezaujimavych scenok. Kazdopadne, mozeme byt radi, ze aj na Slovensku sa zacinaju tocit lepsie filmy. Inak by som este chcel vyzdvihnut velmi dobre spracovany uvod filmu a dobru kameru. ()

magu

Videné na Kinematografe 2014 a po skúsenostiach z predchádzajúcich filmov a rokov som teda bol veľmi príjemne prekvapený. Za prekvapenie dávam o jednu hviezdu viac. Film má nápad, šmrnc a spád. Príbeh je možno trochu jednoduchý, ale podaný pútavým spôsobom. Určite jeden z lepších slovenských filmov. Na Kristínu v hlavnej úlohe som si počas celého filmu nevedel zvyknúť, ale koniec to zabil:-) a tvorcovia majú všetko odpustené. Mimochodom, všimli ste si ich vo filme? Rozprávajú sa tam pri bare o filme... ()

javlapippi

Traja kamaráti v pekne nakrútenej a sympatickej Bratislave. Právnik, ktorého hrá herečka (žiadna kvíragenda, ale filmový experiment), zamilovaný do rozhlasovej moderátorky. Nesmelý chovateľ holubov z požičovne vodných bicyklov a až priveľmi smelý kŕmič tigrov zo zoologickej záhrady. Situáciu komplikuje stratená mačka, neplodnosť a organizovaní zločinci z východu. Nejaká romantika, nejaká erotika, nejaká akcia, vulgarita v rozumných medziach a sympaticky bizarný humor. Civilné herecké výkony, až tak, že som Krónerovú skoro nespoznal. Hudobnú zložku zabezpečuje František Krištof Veselý a Zóna A. Miestami sa to zdá trochu divoko namiešané, ale funguje to. Príjemný filmík. ()

baclajean

Malo to svoje momenty aj nápad, no okrem skvelej kamery mi to vyznieva ako taká neslaná-nemastná snaha o niečo, čo ani režisér nevie, čo by malo byť. ()

Enzo555

Ľúbivý, optimistický(!) slovenský, stredne humorný letný film zo ženskej hlavy. Bratislavu predáva ako mesto s peknými ľuďmi, vodou, zeleňou, slnkom, malebnými pavlačami a útulnými kútami. Žiadne odpadky, stres, drogy, ani zašťatí bezdomovci. Siposovej Bratislava je priateľská, na večernej terase sa tancuje v pároch, pubertiačky na vás ochotne flashnú veľkými prsiami. Ak sa na ulici rozplačete, nájde sa vľúdna ruka, čo vám spočinie na pleci. Som optimista, chcem tomu veriť. Predzáverečný scenár.kotrmelec potešil a nakoniec do seba všetko zapadlo a splnilo zámer autorov ()

BarVo

Možno to chcel byť Ritchie, ale vyšla z toho len príšerná zlátanina. Že Jazvec je Tóthová by mi nevadilo, keby som vedela, že vlastne prečo a keby aspoň hrala. Vlastne to hodnotím ešte celkom slušne, na to aká blbina to bola. No skôr ide o hviezdy za odvahu. A Zuzu Šebovú a Zónu A. ()

Jurcekk

Myslel som že to bude horšie. Výborná Mórová. Do čoho tá sa nechala navliecť ! Bukový vie výborný neurotický tras. Slávikovej " no do piči" bolo autentické. Tóthová to nekazila. Z Rotha šiel strach. Scény z Draždiaku boli celkom vtipné Zasmial som sa asi toľko čo za dva diely paneláku. Príjemný záverečný akord. Moja favoritka: Zuzana "letuška" Šebová. Bola excelentná každú sekundu na plátne. ()