Adult World

Scénografie:

David Storm

Kostýmy:

Meghan Kasperlik

Náhodou celkom dobré, lepšie ako som očakával. Presne takýto štýl irónie vo filmoch mám rád, aj keď škoda, že scenár bol predsa len trochu priemerný. Ale štýl tohto filmu ho povzniesol aspoň na nejakú nadpriemernú úroveň. Emma Roberts ako naivná básnička ochotná urobiť pre úspech asi čokoľvek, no a John Cusack ako zdeprimovaný spisovateľ plný sarkazmu - tie ich vzájomné dialógy boli tým najlepším čo film ponúkol. Ale ani scénky z "Adult World" obchodu neboli na zahodenie. Proste film, ktorý dieru do sveta rozhodne nespraví, ale rozhodne to nebol ani žiadny brak.(9.4.2014)

• Riddick77

Výjimečně obyčejný film o dospívání, selhávání ("american dream" v postmoderním šedivém hávu neúspěchu - holt všichni jackpot vyhrát nemohou, že...), osobitosti, procitnutí a prozření (tak trochu). Usměvavá a energická Emma Roberts má něco do sebe, ale snímek má jakž takž šťávu především ve chvílích, kdy se na obrazovce poflakuje John Cusack. Toho (skoro)úspěšného básníka mu fakt věříte, už jen kvůli tomu jeho "háru" ;-) 4/10!(7.4.2014)

Emma Roberts v né příliš vtipném filmu, vlastně vtipný je minimálně, takže popisek že jde o komedii je trochu mimo, spíš se jedná o drama. Film patřící do zvláštní kategorie filmů, které netlačí na to, aby zde byla nějaká zápletka a aby šlo o mistrovské dílo, spíš jde o takové vyprávění běžného, dospívajícího člověka, který nemá příliš štěstí v tom, co ho baví a vztahy se svými nejbližšími nemá taky zrovna výborné.(12.7.2014)

• kaylin

I když mě tyhle příběhy v současné době docela zajímají, tak tohle se prostě už nedalo ke konci snést. Emma Roberts je super, ale jakmile přejde do příliš afektovaného projevu, je nesnesitelná. Výborný je John Cusack, kterému role sedla. Skoro jsem v něm viděl něco ze Sellerse. Škoda, ve srovnání s podobným filmem "Stuck in Love" u mě "Adult World" prohrává.(23.4.2014)

Předně, nejedná se v žádném případě o komedii, nýbrž o satirické drama, které kráčí ve stopách filmů jako Tiny Furniture nebo Young Adult. Humanitně vzdělaná egocentrická twentysomething hrdinka a samozvaná básnířka namísto publikování v prestižních periodikách musí vzít zavděk práci v sexshopu, najít si vlastní bydlení a vlastní životní výzvy. Adult World navzdory názvu přesto není tolik o přechodu z bezstarostného, rodiči podporovaného světa do toho dospělého jako mnohem spíš o hledání autentičnosti a především o bublině vlastní výjimečnosti, kterou si můžete držet stůj co stůj, nebo ji nechat konečně splasknout poté, co vaše domněle skvostné poetické pokusy vyjdou v antologii s mnohem prozaičtějším titulem – Shit Poetry. Škoda jenom, že Amy nežije u nás, to by totiž útočiště pro rozvíjení svého talentu mohla najít v Obci spisovatelů, kde by se jejím mentorem mohl stát podobně nadaný umělec, autor literárně mimořádně cenných memoárů, sexuolog Radim Uzel.(15.8.2014)