Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Čerstvá absolventka vysoké školy Amy (Emma Roberts) věří, že je předurčena být velkou básnířkou. Nicméně zjistí, že svět není příznivý pro splnění velkých snů. Místo toho skončí jako prodavačka v obchodě s knihami pro dospělé. Jednoho dne se zde setká s Ratem Billingsem (John Cusack), který je jejím oblíbeným poetou, a stane se jeho asistentkou na Syracuse University, čímž se příblíží ke splnění snu o svém vysněném povolání. (cardinals)

(více)

Recenze (37)

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Výbornej John Cusack, na indie film tradičně dobrej výběr hudby vs. afektovaná protivná postava Amy (Emma je super, ale do téhle role se moc nehodí) a až moc temně laděný, rádoby asi moderní příběh. Příběhy o spisovatelích beru všema deseti, ale Adult World je naprosto průměrný film s podivnými charaktery a těžko uvěřitelným dějem. To by mi nevadilo, kdyby to byla čistá komedie, ale Adult World je spíše drama. Neoslovilo mě to. ()

Popluh 

všechny recenze uživatele

Skoro všechny ty postavičky jsou papírově strašně fajn, co na tom, když nejotravnější je ta hlavní, která je v podstatě v každé scéně. A že to chce hodně úsilí, aby mi něco otrávilo Emmu Roberts. Jinak fajn oddechovka, která se ale chvílemi bere až moc vážně, dost často šustí papírem a je až moc "vychtěná" a natahovaná na to, aby byla třeba dalším Přízračným světem. Obsazení je ale v rámci možností daných scénářem příjemné a některé situace sympaticky bizarní. ()

Reklama

silentname 

všechny recenze uživatele

Myslím si, že bol potenciál na to, aby "Adult World" bolo vynikajúcou komédiou. Má to dobré obsadenie, má to šarm a príbeh je dostatočne zaujímavý. Dokonca by som povedal, že ak máte medzi osemnásť a dvadsať a dokončili ste výšku a máte svoje sny, odporúčam film pozrieť. No miestami vo filme trošku medzi sebou bojuje scenár a režisérska vízia. Sú tu momentky, kde som mal pocit, že to režisér musel nejako natiahnuť, aby to pôsobilo nejako zaujímavo. A Emma Roberts potom podáva v niektorých momentkách veľmi zvláštne výkony. A nikde to nie je lepšie vidieť, ako v scénke kde sa opije a podáva tam veľmi zvláštnu hereckú etídu. Na druhú stranu poviem, že sa mi páčili postavy, myšlienka filmu je dobrá a dáva to celkom dobrý obraz o tom, že svet nie je tak jednoduchý, ako si občas myslíme. A to, že v 18-ke máme veci na dosah rúk a máme pocit svojej vlastnej výnimočnosti je v skutočnosti len ilúzia. Lebo v dospelom svete nedostávame nič zadarmo a často sa stane, že nedostaneme skôr vôbec nič. A musíme sa tomu prispôsobiť. Nebudem film veľmi spoilovať, no sú tu dobré fóry a je tu aj ukázané, že niekedy môžeme dosiahnuť niečo úplne iným spôsobom a stále byť spokojní. Stačí len prijať veci tak ako sú a nemať pocit, že sme lepší ako druhí. Film je podľa mňa okey, no často som zápasil s jeho tempom, ktoré bolo vysoko nevyvážené. Hodnotenie: B- ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

I když mě tyhle příběhy v současné době docela zajímají, tak tohle se prostě už nedalo ke konci snést. Emma Roberts je super, ale jakmile přejde do příliš afektovaného projevu, je nesnesitelná. Výborný je John Cusack, kterému role sedla. Skoro jsem v něm viděl něco ze Sellerse. Škoda, ve srovnání s podobným filmem "Stuck in Love" u mě "Adult World" prohrává. ()

Riddick77 

všechny recenze uživatele

Výjimečně obyčejný film o dospívání, selhávání ("american dream" v postmoderním šedivém hávu neúspěchu - holt všichni jackpot vyhrát nemohou, že...), osobitosti, procitnutí a prozření (tak trochu). Usměvavá a energická Emma Roberts má něco do sebe, ale snímek má jakž takž šťávu především ve chvílích, kdy se na obrazovce poflakuje John Cusack. Toho (skoro)úspěšného básníka mu fakt věříte, už jen kvůli tomu jeho "háru" ;-) 4/10! ()

Galerie (12)

Zajímavosti (3)

  • Natáčelo se 22 dní v únoru 2012 v Syracuse, New York. (Hal_Moore)

Reklama

Reklama