Město nemrtvých

• USA Battle of the Damned (více)

Po propuknutí smrtící virové epidemie se žoldák Max Gatling staví do čela přeživších a společně s několika chatrnými roboty bojuje proti ohromné přesile nakažených. (oficiální text distributora)

Facerr

Mám slabost pro zombie filmy. Tady ale moc zombiků vidět nebylo, teda aspoň ne pořádně. Po městě akorát lítalo pár otrhanců, který měli akorát rozmazanej make up na obličeji. Na druhou stranu se v tomhle případě docela poved příběh a velký Dolph, společně s partou robotů, docela zazářili. Pravděpodobně s hodně bídným rozpočtem páni filmaři dělali, co mohli. Výsledkem je rozhodně ne zbytečnej, leč trochu zapomenutelnej biják. Jo a jestli vám Dolph Lundgren ještě nepřirost k srdci, v tomhle případě z něj budete mít alespoň minimálně bypass. ()

Stanmi

Zatímco Steven Seagal nebo Jean-Claude Van Damme už pomalu snížují kadenci svých filmových rolí, Dolph Lundgren pořád nemá problém si zahrát třeba v šesti filmech ročně. Právě z tohoto plodného období pochází také tento snímek, kde Dolph ztvárnil neohroženého velitele žoldáků Maxe Gatlinga (tomu říkám tvrďácké jméno), který se vydává se svým týmem na záchrannou misi do karantenní zóny, kde se vyskytuje virus, který mění lidi řekněme ve "skoro-zombie". Max záhy zůstavá na všechno sám a s hrstkou přeživších se pokusí dostat zpátky do civilizace... Tvůrci snímku se s tím moc nepárali a hned ze začátku nás hodí do akce, kde Dolphův tým likviduje nemrtvé a kdyby se tento trend udržel, bylo to jenom dobře, bohužel nás pak čeká poměrně nudná střední část filmu, kdy se nic moc neděje, naštěstí je nakonec nuda zažehnáná příchodem robotů a závěrečným útěkem celé skupiny. Ano čtete správně ve filmu se objeví také roboti, díky kterým snímek nabývá kontur zábavného béčka. Dolph dostává dostatek prostoru, sem tam hodí hlášku, sem tam někoho zmlatí, prostě Dolph, jak ho máme rádi. Ostatní herci jsou pak především do počtu, ale jejich výkony nejsou nijak tragické. Samozřejmě, že někdy zamrzí slabší střihy, podivné dějové zkratky a v zasadě i omezený rozpočet, ale ve kterém jíném filmu můžeme vidět Dolpha, roboty a nemrtvé pěkně dohromady. ()

Domas88

Takové filmy mám rád, ale musíte mít naladu na film který je "o ničem", uvolníte se a je klid nepřemýšlíte nad ničím, takže pohodka,... ()

martins

Jsou určitě horší filmy, ale tento jsem ani nedohlídl. Lungren v typickém výkonu jako Van Damme nebo Seagal v posledních letech, nevybočuje z řady... ()

moviefan4 odpad!

Nudná a bezduchá kravina od začiatku až do konca. Neviem čo sa s Dolphom stalo ale mal by si lepšie vyberať v čom bude hrať lebo toto je pod jeho úroveň. ()

B3n

"Jihovýchodní Ázie se stala útočištěm biotechnologických společností snažících se obejít předpisy. Z výskumného zařízení unikl nakažlivý patogen a zasáhl obyvatele města. Infekce se šíří a mění lidi v agresivní bacilonosiče. Město je v karanténě. Město je uzavřeno vojenskou blokádou, nikdo nesmí dovnitř ani ven. Včetně těch, kteří nejsou nakažení." Hmm... Ako keby som čítal o Šanghaji o 7 rokov neskôr. Ale to bude samozrejme náhoda, žijeme samozrejme vo svete plnom náhod, neexistuje nič ako prediktívne programovanie, ako oznamovanie hovoriacemu dobytku, čo ho čaká. To sú konšpiračné teórie, bééé. ()

spawnxp

Trochu vyteplalá zombie vyvražďovačka. Ale Lundgrena jsem dlouho neviděl, tak mě potěšil, že jako obvykle (si na) nic nehrál... I když záporňáci se nějak nevyvedli tak hlavní ženská hrdinka byla beauty a singapurskej kompars padal jako pokosená tráva. Celkem zábavný. ()

MiniRecenze

Můj názor je ,že ve většině případů si D.Lundgren neumí vybírat filmy...To co se Vám představí v tomhle snímku je žalostně k smíchu nebo pláči ,vyberte si sami.Neherci a neherecké výkony jsou po celu dobu snímku,směšné kostýmy jak na maškarní.Střih musel dělat úplný blázen,protože když se naskýtá pohled na nějakou akční scénu,tak co pohyb to střih,tudíž žádná choreografie.Příběh je mdlý, nudný a nezáživný,nedokáže prostě zaujmout.Efekty,skoro žádné,při výstřelech pouze audio a ani záblesk ze zbraně,dokonce bych řekl,že to "smrdí" Tv produkcí.A pokud se těšíte alespoň na ty roboty,tak moc nejásejte.Objeví se při posledních 15 minutách a vypadají jak vylepšení R2D2.Pro mě ztráta času a to jsem se na to dodíval až na pátý pokus. BRAK!!! ()

hony23

Průměrný akční zombie film, který po zajímavém začátku nabízí dost nudné pasáže. Boj přeživších proti nemrtvým se pokusili tvůrci ozvláštnit nasazením robotů, což ale nebyl zrovna dobrý nápad. Naopak Dolph Lundgren patří ke světlejším stránkám filmu, jeho neherectví postrádající jakékoliv grimasy ho přímo předurčuje do rolí Ivana Draga, Univerzálního vojáka či právě Maxe Gatlinga, který má za úkol zachránit jakousi kikinu z města plného zombíků. A já si při pohledu na Lundgrena říkal, že tak nějak bych chtěl vypadat v 56 letech... ()

Templář

Možná kdyby to od začátku do konce natočili jako němý film a stopáž by byla tak 30 minut, kde by byly pouze scény likvidace zombii, jednalo by se o koukatelný film. Takhle bylo i těch 88 minut utrpením a pokud by mi někdo řekl, že až zemřu, budu za své hříchy v pekle nucen sledovat nekonečnou smyčku tohoto filmu, stal by se ze mě okamžitě ten největší kajícník a vzor ctnosti. To ale asi nehorozí. Takže hodnotím 15% a to jen proto, že je film o zombíkách, které miluji a případným zájemcům o shlédnutí radím "ruce pryč". :-) ()

Ondrew

Z totalne odflaknuteho becka skratka zazrak nikto neurobi, to je jednoducho fakt. Spociatku som bol celkom zvedavy, ako sa taky veteran, ako je Dolph, postavi horde zombikov (resp. nakazenych), no velmi rychlo som svoju zvedavost spacifikoval. Filmu chyba co len priemerny scenar (to, co reziser a scenarista v jednej osobe zrejme povazuje za scenar, je skor zly vtip). Dalej snimka trpi akutnym nedostatkom realnych hereckych vykonov, pretoze to, co prezentuje, je jednoducho strasne. Ked si k tomu pripocitam Dolpha, ktory na rozdiel od zombikov uz nedokaze ani riadne utekat (avsak tvari sa tradicne tvrdacky, to sa mu musi nechat)... no, vychadza mi z toho, ze tento byvaly herecky akcny hrdina uz v dnesnej dobe zoberie akukolvek filmovu rolu. Mimochodom, prichod robotov nepovazujem, na rozdiel od tunajsej mienky, za nijak uzasny napad. Skor som len neveriacky krutil hlavou, aku blbost autor pridal do scenara, len aby to cele doviedol do este vacsieho gulasu. Zial, hoci mam Dolpha rad, v tomto pripade skutocne nemozem inak, nez udelit dost ubohe hodnotenie v podobe 20%. ()

aannemer

Ne, vůbec to nebylo tak špatné a s příchodem robotů se objevila i kapka sarkastického humoru. Takže lepší průměr. ()

Vostok

Pobavil sem se:-) a rád sem viděl Dolpha v uloze likvidatora Zobmie ale nelíbila se mi kamera ktera sebou cukala jak idiot při robotích soubojích jinak dolphpvi souboje sou super první pul hodina rozhodně dobrá ikdyž to okolí působí levně tak stejně v celku docela dobrej film:-D pár uletu ale i pár slušných scén prostě dobrá Lundgrenovka:-D ale připadalo mi hned na začatku že je to jak rezident evil 2 tam taky si vedec najal lidi aby zachranili jeho dceru a tady si zas vedec co to vymyslle najal dolpha:-D ale jina kdobrý :-) vostok ()

brasek odpad!

Hrôza! Podľa mňa chorý snímok. Psychicky ťažká záležitosť pre diváka. Tvorcov filmu treba poslať ťahať pneumatiky do Michelinky! ()

Al90

Ale jo,na jeden vecer je to pohodova oddychovka,Dolph s paratkem v hube si tam zombiky kope,mlati,proste v klidecku starek znamej Dolph za doprovodu zombies :)) ()

Tomiczekk

Z Dolpha se opravdu začíná stávat "stařík" začíná to brejlema na čtení, špatným během, má na to věk - necelých 56, ale pořád je to kabrňák :) líbilo se mi hodit mezi zombíky ještě roboty. Nebylo to zlý, začátek filmu začne v akci jakoby člověk dal STOP v rozdívaným filmu takže žádný kecy okolo :) ale i tak čpěje z toho Béčko né-li lehké Cééé :) na zahnání "lehké" nudy to není špatný, zombíci vypadají "k světu" ()