Město nemrtvých

• USA Battle of the Damned (více)

Po propuknutí smrtící virové epidemie se žoldák Max Gatling staví do čela přeživších a společně s několika chatrnými roboty bojuje proti ohromné přesile nakažených. (oficiální text distributora)

zolo23

Dolph je lenivý unikát, na to aby si zahral a zarobil stačí mu pár viet a je vybavené. Lenže ono mu to tak náramne sekne v každom filme, že zatracovať je jednoducho nemožné. Celý film je totálny jednoduchý úlet, ktorý netreba brať vážne. Najviac som sa musel pousmiať na vete " to nie sú zombíci, ale len nakazený ľudia". Cool, keby to nespomenuli, ani nevieme. Robotov beriem, aspoň to trošku oživili a ako nápad vcelku v pohode. Keď na masakrovanie "zombíkov" nestačia ľudia, každá "ruka" je vítaná. Odychovka ako vyšitá a v poslednej dobe jeden ten lepší (tých prepadákov bolo v poslednej dobe naozaj viac) Lundgrenov film. ()

Ironfood

Svižné akční béčko s pár úsměvnými scénami, vhodné k odreagovaní, když se vám nechce koukat na opravdový film. Zombie téma není zrovna věc, která by zaplňovala díru na trhu, takže se to pokusili ozvláštnit několika robůtky, což jim v podstatě docela vyšlo. Nicméně ve výsledku se mi film vryl do paměti hlavně díky českému dabingu. Magazine holt ne vždy znamená časopis, zvlášť když to slovo používají vojáci během akce... ()

sedm.1

Pohodové béčko, které prakticky v ničem nevyčnívá, není v ničem zvláštní, či zajímavý, přesto ale čas strávený v jeho přítomnosti docela příjemně utekl a nijak jsem se při tom ani nenudil. Zvláštnější je to ještě o to víc, že ačkoliv jde o akční horor, v obou těchto žánrových rovinách film zcela selhal. Na zombie horor to bylo totiž málo působivé, krvavé, po napětí či atmosféře tu pak není ani vidu, ani slechu a akce tu bylo sice docela dost, ta ale byla tuctová, choreograficky nezajímavá a prostě tak nějak celkově hodně nevýrazná. Zápletka jinak docela ušla, o nějaké originalitě nebo strhujícím tempu a zábavnosti tu samozřejmě nemá smysl diskutovat, ale za úplně pitomou jí též nepovažuji, což v těchto typech filmů je poměrně světlá výjimka. Hlavním tahounem a tahákem Města nemrtvých je ale jinak samozřejmě Dolph Lundgren, který tu docela exceluje, což mu ale tentokrát nedalo ani moc práce, neboť zbytek ansámblu je naprosto o ničem. Co víc tedy okomentovat? Město nemrtvých bych v Lundgrenově filmografii zařadil někam mezi průměrné kousky, což znamená, na jedno shlédnutí ok, ale šířit zvěsti o jeho vyjímečnosti tedy rozhodně také nehodlám. ()

kenkaku

Na filmu je vidět že se Christopher Hatton snažil. Bohužel ne dost a díky tomu působí výsledek celkem rozporuplně. Tedy... obsahuje několik celkem zajímavých nápadů a překvapení (roboty jsem fakt nečekal :D, to co tam pobíhá se nechová jako zombie a proto NĚKOLIKRÁT ve filmu zdůrazňují že to nejsou zombie). Opravdu moc příjemné a osvěžující zjištění že někdo ví co točí a jen nejede na populární vlně se snahou o trapnou inovaci. Na druhou stranu film působí nedotaženě. Jako by chybělo několik scén (stříhač břídil?) a vysvětlení. Třeba jsem neviděl měnit snad jediný zásobník... díky tomu působí celek jako plný "scénáristických zkratek" které zamrzí (styl "kde se vzala, tu se vzala" je tedy celkem běžný :/)... ()

Testament

Battle of the Damned - hororové scifi? To si vzpomenu na Lucase, nebo Retrograde - ale z důvodu, že když Dolfík zkoušel tyhlety úlety do neprobádaných končin žánrů, tak to byla tragédie. Battle of the Damned je ale výjimka, alespoň tedy zpočátku. S Dolphem a jeho nohsledy se setkáváme v opuštěném městě, kde na ně útočí zombíci. Už se jedná o rychle běžící nemrtvé, což je super a akce je také požehnaně - krev teče proudem, Dolph se ohání jak může, občas to kurví jen ten střih...Prvních několik pár minut je super. Dolph má najít dceru jednoho movitého týpka a přivést mu jí. Že ona ženština je v hereckém provedení extrémně nesympatická, stejně jako většina jejích kamarádů - což jsou herecká polena, kazí dojem snímku. Další, co mi vadilo byla skupina robotů, která našim hlavním hrdinům, pomáhá - ti evidentně utekli z nového filmu od Asylum "Megaroboti vs...(doplňte si)". Nevím, proč je sem cpali - působí v tomhle typu filmu dost komicky, jen když promluví...No a pak nastane nějaký ten happy end, titulky a ... čau a sbohem a šáteček. Kdyby zbytek filmu byl tak svižný jako ten začátek, byl bych spokojenej, takhle jsme podprůměrem a je to velká škoda. ()

misstake

Dolph Lundgren a zombies? Smrtící je tak maximálně nuda. Jedná se o klon Resident Evilu, který už je klonem sám o sobě. Dolph hraje stejně jako ve všech ostatních filmech. Zoufale se pokouší o atmosféru a kromě nudy je smrtící i střih, scénář, režie, všichni herci a to, že většinu zajímavých záběrů (čili gore, které by měly být gró zombi filmů) se kameře zabrat nepovede. ()

AdamesWWE

[7/10] Dolph v sci-fi? Prečo nie. Popri vedlajších úlohách, ktoré mal za posledné roky je milé spetrenie vidieť ho v hlavnej úlohe ako kosí dole či už ludí, alebo v tomto prípade zombíkov. Film sa rozbieha velmi rýchlo, hned od prvej minúty je akcia, zabíjanie a krv a naznačí akým filmom sa smer uberie. Tvorcovia a aj samotný Dolph vedia do akej ligy patria tak je to aj s týmto filmom, ale aj ked´ vedia že už nemajú nato aby spravili niečo velké, tak spravia z toho mála čo môžu maximum. Trošku väčší rozpočet by pomohol. Príbeh je jednoduchý, béčkový ale mna zaujal. Po úvodnej asi 15 minútovke ktorá bola dosť akčná sa mierne spomalí tempo a k Dolphovi pribudnú vedlajšie postavy, tí zahrali v rámci možností. Samotný Lundgren je neprekvapivo výborný, zaujímavá úloha a hlášky stoja zato. Zombie sa mi celkom páčili, ich image je tak akurát. No v boji sú dosť slabí, ale tak dá sa to pochopiť. A potom pribudnú aj roboty, vravel som si že to bude už až príliš prehnané no v rámci možností to bolo dobré. Akčné scény niesú dokonalé, niektoré situácie sú neprehladné a aj kamera sa trasie, ale tak krvi tu je dosť, množstvo dobrých momentov, strelby, zabíjanie nožom, zabitých sú desiatky. Síce sú tie likvidácie pomerne jednoduché ale sú krvavé, efektné a páčili sami. Proste ked´ bola akcia vždy som sa tešil ako ich dá Dolph dole, lebo inak by to ani nemohlo byť. Ked nieje akcia tak postavy viedli dialógy a ani pri nich som sa nenudil. Síce niektoré scény si ma nezískali ale aj tak si myslím že to bolo v rámci možností dobre spravené. Samozrejme plusom je až krátka dĺžka. Tak ked´ si to zhrniem, je to akčné sci-fi béčko so skvelým Lundgrenom v hlavnej úlohe, bezproblémové vedlašie postavy, jednoduchý ale stále pre mna dobrý príbeh, slušne spracovaní zombie, akcia sa mi tiež páčila sa mi. A celé prostredie v ktorom sa film odohráva sa hodí k filmu. Ja dávam 4*, hodnotím podla seba a myslím si že je to dobrá zábavka, strašný úlet a Dolph si to užíva. Poctivé béčko ktoré ma prekvapilo. Tí ktorí o to nestoja nech nepozerajú a zbytočne nekritizujú, pretože toto nieje film pre širšie publikom a všetka objektivita ide u mna bokom. ()

POciSEM

Tohle už Dolph potřeboval jako sůl.Hlavní role a pořádnej vazbič co cedí mezi zuby jednu hlášku za druhou.Po Package další slušnej zářez.Kdyby bylo o pár doláčů víc,kameraman nebyl na tripu a maličko se vypiloval scénář mohla to bejt bomba.Výborná hudba,efekty na úrovni a sympatickej kydlič Max Gatling,co chtít víc.Jenom si musim trochu do Dolpha rejpnout ale ze začátku to vypadalo že už se neudrží ani na nohou.Naštěstí se v průběhu filmu dal dokupy a stihl přitom rozmašírovat stovky hlav svym tomahawkem ()

Corpsegrinder

No rozhodně to mohlo bejt horší ale zázrak to taky neni. Plus filmu je to že tak nějak tuší že je na hovno a kombinace zombie/roboti je ve filmu podaná skoro jako komedie což lze soudit už od scény kdy je Rudolf přivede a všichni pozdraví AHOOOJ. Jinak je to klasický DVD béčko jakejch jsou tuny. EDIT zrovna koukám jak se s tim režisér nesral a obšlehnul ty roboty ze svýho minulýho filmu :)) ()

ZdenoLo

Dolph Lundgren v zombie horore sa prekusnúť ešte s ťarchou dá, ale keď na plac vylezú humanoidní roboti tak to už neviem či sa mám smiať alebo plakať od údivu. Ale ak horda zombie napadne a premení robota na "zombie robota" tak to už sa mi chce grcať. Starý dobrý Dolphi asi stráca kondičku. Keď som sledoval jeho beh, tak mi to pripadalo ako keby bol 7 rokov v kóme. Scéna keď nasadli do auta bez motora a roboti ich začali roztláčať...no to som sa smiechu neudržal. ()

666Carnage

Takže zombící dobrý, prostě klasika nějakej ten virus a bum máme tu epidemii a světový kolaps. Ale tady major Lundgren si ještě ktomu osvojí 5 nasranej super zabijáckejch robotů a svůj úkol zvládne no neni to nádhera? Lundgren je jedinej kdo tam něco hrál Nejlepší herec filmu, ten zbytek byl fakt děsnej! Je to hodně nižší Béčko ale jestli se chcete pobavit proč ne. Je to tak blbý, až je to docela koukatelný a těch 85 minutek Vám uteče vcelku rychle. Co si budem povídat Lundgren nikdy nebral žádný super filmy ale tohle ikdyž je blbost má svoje kouzlo 45% ()

TERRORDROME

Nie, ani toto ma nepresvedčilo, len ďalšia Dolfácka pakovina. Síce som Dolfovi držal palce, ale je to márne, je to márne, je to... márne. V bezfarebnom meste zombíkov je dcéra nejakého papaláša a je treba ju zachrániť. Na túto úlohu je samozrejme vybratý blonďatý švédsky kolohnát s príhodným menom Gatling. Zombíci tu vlastne nie sú klasický zombíci a je možné ich zabiť ako ktoréhokoľvek živého človeka. Akcie tu jesto, akurát že je rovnako befarebne fádna a kamera pri nej veľmi zbesilo kmitá zo strany na stranu tak, aby bolo možné vidieť zo všetkého čo najmenej a zamaskovať tak celkovú vizuálnu chudobu a nenápaditosť. Aspoň že nejaká tá brutalita a krv je prítomná. V neakčných pasážach sme potom nútený počúvať zúfalé dialógy a odhalovanie "šokujúceho " pozadia prebiehajúcich udalostí, za čo si pán režisér/scenárista zaslúži slávnostne naprdieť medzi oči aby mu ich riadne vyštípalo. Ani pridanie chodiacich mixérov, chcem povedať bojových robotov k lepšej zábave neprispeje, lebo je to vlastne úplne mimo. A pokusy o hlášky patria k tým najstrašnejším aké som mal tú smolu počuť a sú buď otrepané, či rovno trápne, ale vždy stabilne nevtipné. Na záver obligátny škaredý digivýbuch a môžem skonštatovať že Dolfovi to zasa raz nevyšlo. Ale ja mu aj tak fandím, lebo ak Satan dá aj z miešačky na betón vyletí ohnivý šíp. Akurát je to mierne nepravdepodobné... ()

Hanes88 odpad!

No tak chtěl jsem tomu dát aspoň jednu hvězdu zato že je to b-čkový film a že zombíci byli v celku fajn, ale že ani Lundgren nezahraje svůj standard? Asi sám věděl jaká je to sračka tak se ani nesnažil...no a o závěrečných efektech se radši ani bavit nebudu...a děj? to už vůbec ne...prostě 0% nevím jak jinak to říct... ()

mosnak odpad!

Katastrofální slátanina! Otřesný "herecký výkon" Dolpha Lundgrena. Naprosto trapný příběh s debilníma efektama! Věděl jsem,že je to nebude žádná sláva,ale když jsem mrknul na hodnocení tak jsem si říkal,že to zkusím. Hrůza!!! Každý normální člověk dá od tohoto super snímku ruce a hlavně oči pryč! Nejhorší je ten děděk s bradkou, animoroboti a způsob jakým se Dolph pohybuje. Katas za 0% ()

Flopik

Absolutne sa mi nechcelo tento film pozerať.A keď som ho zapol aj viem prečo.Dolph mi nieje nejak zvlášť sympatický a keď som videl aké je to lacné :D , tak som to chcel vypnúť.No neurobil som to a dopozeral som to.Strašný blbosť ktorá nemá zaujímavý príbeh.Začiatok celkom dobrý samozrejme až nato že to je celé lacné . Viem používam stále slovo lacné ale tak tu sa nič iné nehodí.Keby tam nebolo toľko akcie a totálne odveci roboti tak by to bolo zlé . Strašne slabé 3 hviezdy. ()

arcticsky

Akce a efekty béčkové, ale Dolph mě velmi příjemně překvapil - dívá se na něj lépe než za starých "mladých" časů... ()

Wardan odpad!

Vlastně si to ten odpad možná nezaslouží (možná je to i o chlup lepší než Diamond Dogs), ale já už jsem prostě unavenej. Už mě nebaví koukat na takovéto obludné výpotky. Nebaví mě koukat na scénáristický paskvil vykrádající Walking Dead, Residdent Evil: Apokalypsa a další, navíc takhle strašně zřežírovaný. Už mi vadí sledovat takhle hrozné akční scény, takhle odpudivý vizuál, špatnou kameru, špatný střih. Já to prostě vzdávám. Tady dělám hranici a tu nepřekročím. ()

molcan2

Postavy a zombíci sú OK na postavy a zombíkov z Béčka. Dolph je Dolph a CGI je hnus. Videl som to tak dávno, že som prekvapený, že si na niečo z toho pamätám ale to znamená, že to stojí za to si to pozrieť. Je tu nejaká krv a aj gore sa tu dá nájsť, aj keď´väčšina z nich sú len sračkove CGI. Nemám nič proti CGI ale takéto filmy majú mať staré poctivé ručné triky a nie zhovädilé CGIčka. Dajte si pár panákov vodky a užijete si. ()