Veřejný dům hrůzy

• Velká Británie The Seasoning House (více)

Příběh se odehrává během zničující občanské války na Balkáně v polovině devadesátých let. Hlavní hrdinkou je mladá dívka zvaná Angel, která je nucena pracovat v jednom z tamních nevěstinců, jež vojákům dohazují mladé prostitutky. Angel, která se původně měla stát jednou z nich, však namísto toho začne pracovat jako asistentka Viktora, majitele onoho vykřičeného domu. Během dne má Angel za úkol dbát na čistotu prostitutek, které jsou při výkonu své práce často brutálně napadány. V noci pak jenom bloudí po chodbách a zákoutích tohoto smutného místa. Na jedné ze svých nočních pochůzek se spřátelí s nově příchozí dívkou Vanyou, která má právě za sebou jedno z pravidelných brutálních znásilnění. Angel tak začíná plánovat pomstu, k níž ji přiměje i příjezd vojenské skvadry odpovědné za její únos a vyvraždění její rodiny. (oficiální text distributora)

kolodej1

první zhruba polovina filmu se téměř nic neděje a i zlo je spíš tušené než zobrazované. Z toho plyne pořádná porce nudy, chvílema jsem uvažoval, že to vypnu. Ale vydržel jsem a udělal jsem dobře. Protože od momentu, kdy se rozjela odplata, to bylo naopak mimořádně dobré. Pěkně napínavé, brutální a taky vynalézavé a to se hodně cení. Výborné bylo také to, že to vypadalo uvěřitelně. Za druhou půlku bych tomu dal i plný počet, v součtu za celý film to je tak 70% ()

kramatos

Neuvěřitelně mě iritovalo podsouvání za každou cenu, že ty zlé zrůdy jsou křesťané. Co parchant, to kříž. Jinak film má nepříjemně tísnivou a nechutnou atmosféru, takže pecka. ()

johnnie78

Film klame začátkem. V první chvíli se totiž tváří jako artové drama, skoro jako videoklip k nějaké depresivní muzice - téměř vůbec se tam nemluví (aby ne, hlavní hrdinka je hluchoněmá), a prakticky se nic neděje, jenže někdy v polovině se všechno změní a film nabere extra krvavé grády. Obsahuje několik zřejmě nejbrutálnějších scén, jaké jsem kdy ve filmu viděl, a že jsem toho viděl dost. Válka na Balkáně byla sama o sobě pěkný hnus, a teď si k tomu připište jednu zoufalou dívenku, které jde o všechno a zároveň nemá moc co ztratit. Sama proti tlupě všehoschopných vojáků. Peklo. PS za titule teda fakt NEDÍK, google translator ve své nejhorší formě. Ještě že tady moc dialogů není, a vlastně nejsou potřeba... ()

brasek

Nechápem ako niekto tento snímok môže označiť ako horor či thriller, však je to iba dejove podpriemerná dráma o prostitútkach a celé to pôsobí dosť nedôveryhodne. A nechápem ešte raz... niekomu ku šťastiu stačí, že vidí vo filme krv a týranie a už je to pre neho film roka. ()

zigy odpad!

Tohle si asi užijí jen primitivové a filmoví analfabeti.....těm totiž vyhovuje explicitní násilí a zobrazování hnusu.....Po filmařské stránce zde není NIC zajímavého, navíc je to nuda, v půlce jsem znechuceně ukončil produkci. ()

fabregas1

Špinavá brutalita z balkánského prostředí vám nažene husí kůži a mladé dívence budete jen fandit. Deprimující atmosféra nasáklá krví, funguje na výbornou a za tu hnusotu a nehezký osud dívek musím dát 4 hvězdy, bo film mě držel od začátku až do konce. Pro mě celkem milé překvapení, pokud vám nevadí hnusota a utrpení, tak můžu jen doporučit. ()

pepca72

Tak vyjma první poloviny, to byl parádní nářez s napětím, dobře nasnímanými scénami. Ne že by mě první polovina filmu nebavila, to ano, ale připadalo mi, že zobrazení špinavosti prostředí a lapených děv, filmaři moc tlačili na pilu. Jink parádní podívaná, propíchnutí držky té gorily bylo excelentní. Naháněná ve zdech domu taky. Zasloužené 4*, takhle mají vypadat thrillery. ()

Snakefinger

Tohle je totální náhul... myslím hlavně první půlka. Druhá je pak čístý revenge exploitation. Celkem ovšem na výbornou. Věřím tomu, že v Jugošce se takové věci fakt děly...... ()

Mark1983

Je to,dá se říct,horor ze života,který je místy až nepříjemně mrazivý. A nehodlám nic popisovat,mně zcela stačilo to vidět. ()

Googooplexer

Kopa flešbekov, kopa šťastia na úteku a kopa srbov (asi) hovoriacich po anglicky so srbským prízvukom. Chcel som to v polovici vypúť, ale potom začala tiecť hypnotická krv. Mal som to vypnúť... ()

Hiromi.san

Podle komentářů koukám, že jsem dost cíťa. Ale přesně tohle jsem od snímku čekala, naturalistické utrpení. Zřejmě jsem se příliš vžila do Andílka, ale trápila jsem se s ní. Od konce jsem očekávala více možností, ale tohle mě překvapilo. ()

Litaniel

Nebylo to vůbec špatné ale buď jsem moc cynický nebo nevím proč to má být horror...jistě hnusně zprzněné nedobrovolné šlápoty, násilí, špína a kdejaká feká.ie je úctyhodná ale horror ??? slušně zvládnutý thriller ale nic co by mě vyloženě vzalo ...top scéna byla s malým Ivankem ... to byla jediná scéna z filmu která mě fakt chytla - teda ještě když udělala z pána vedoucího svou kurvičku nebyla k zahození ... a taky bod k plusu, že vlastně nevíme jestli přežije svou návštěvu u pana doktora nebo ne ... když to tak vezmu nebyla to úplná ztráta času .) ()

lineker

Brutální, hnusný film, který vás dokáže (pokud si ho pustíte k tělu) doslova rozebrat na kusy. Co budete chtít stoprocentně po zhlédnutí udělat je vyrvat nějakému jugošovi střeva z těla. ()