Veřejný dům hrůzy

• Velká Británie The Seasoning House (více)

Příběh se odehrává během zničující občanské války na Balkáně v polovině devadesátých let. Hlavní hrdinkou je mladá dívka zvaná Angel, která je nucena pracovat v jednom z tamních nevěstinců, jež vojákům dohazují mladé prostitutky. Angel, která se původně měla stát jednou z nich, však namísto toho začne pracovat jako asistentka Viktora, majitele onoho vykřičeného domu. Během dne má Angel za úkol dbát na čistotu prostitutek, které jsou při výkonu své práce často brutálně napadány. V noci pak jenom bloudí po chodbách a zákoutích tohoto smutného místa. Na jedné ze svých nočních pochůzek se spřátelí s nově příchozí dívkou Vanyou, která má právě za sebou jedno z pravidelných brutálních znásilnění. Angel tak začíná plánovat pomstu, k níž ji přiměje i příjezd vojenské skvadry odpovědné za její únos a vyvraždění její rodiny. (oficiální text distributora)

6thSun

Divnej film. První půlka nudná k nepřežití, zábava to začne být teprve v momentě, kdy holka prošpikuje Ivana, čímž se z toho rázem stane čirý survival a divák se konečně dočká svého. 50% ()

Astaroth12

Je to o hluchonemej holke,ktoru nasilím odvedu do bordelu,ale nie je ako ostatne zneuživaná,ale ona tie dalšie mlade dievčata pripravuje na sex s uchylnými hostami a dáva im drogy aby boli povolnejšie.Ona to robi bez emócii,lebo ked ju tie dievčata prosia,aby to nerobila ona ich aj tak nepočuje.Poznám vela filmov ktore sa odohrávaju v bordeloch a každý z nich vo mne vyvoláva hnev a uzkost.Lebo teraz ako pišem tento koment,niečo podobne ako je v tomto filme sa može práve teraz diat kdekolvek na svete.Tento film má silu aj v mladých herečkách ktore su velmi sympaticke.Ale film naraba s dost silnou krutostou,podrezanie hrdla,či dobité mrtve dievča aj to je v tomto filme.Je to velmi depresivny film,ktorý mapuje a poukazuje na detskeu prostituciu a že to na Balkane v tej dobe nebolo med lizat.Velmi krutý film ale paradne natočený aj pribehovo má čo ponuknut.Krutostou a drsnostou sa vyrovna hociktoremu hororu. ()

ledzepfan

Ve své šablonovitosti, okaté prvoplánovosti(ta všudypřítomná špína..orly?hahá) a nesmyslnosti je to neskutečně pitomé. Neumím to přesně popsat ale ta snaha být šokantní a exotický mi absolutně nesedla a krom zajímavé kamery a relativně výživného fightu s Ivanem jsem v tom nenašel nic obohacujícího..... A to já mám tyhle filmy o silných holkách fakt rád. :( ()

LV.Helter

Skôr bolestivý art, než tvrdá explatace. Prvá polovica je narámne špinavá-a nečistá žánrovka. Keď začne "hon", celý film to zabije. Ale musím priznať, že nemal som tendenciu stopovať ani niesom nasraný na film ako celok. Keby to malo 50 minút a bolo by to označené ako stredometrážny film, tak neváham s vysším hodnotením, lebo prvá polovica je dobrá onánia. ()

TomX2

Tento rape&revenge horor by si pokojne zaslúžil aj hviezdu naviac, po skoro celý čas si totižto udržiava silnú depresívnu atmosféru a vďaka úžasne zvolenému prostrediu na diváka miestami pôsobí nepríjemne a nechutne (pokojne by som sa aj vsadil o to, že ak by sa niečo také v skutočnosti stalo, realita by bola ešte horšia), lenže v druhej polovici nastáva problém. Divákovi je síce dopriata akcia a dobré gore, ale film sa dostáva do úplne absurdných a nemožných situácií, takmer nič nedáva zmysel a skrátka sa z toho stane len bezduchá naháňačka po dome, bez logiky. The Seasoning House tak ostáva len mierne nadpriemerným filmom, ktorý si udržiava solídnu atmosféru a tempo, ale mimo to je aj nedobre napísaný. ()

kaylin

„The Seasoning House“ je neskutečně depresivní a temný snímek, který nám ukazuje, že vykoupení nejspíš neexistuje, že naděje je někdy naprosto mizivá, protože lidé jsou prostě takové bestie, až se tomu ani věřit nechce. Dalo by se to omluvit válkou, ale nemělo by. Navíc, mám pocit, že snímek zase nezacházel až tak daleko, že skutečnost mohla být mnohdy mnohem horší. Na mě tenhle film udělal dojem. ()

Havaj8

Tak tohle je přesně proti mýmu gustu, navíc hororem bych to ani nenazval. Prostě další prasečina, která mě absolutně neoslovila a nedám odpad jenom kvůli tomu, že to dopadlo tak nějak správně a pomsta se vydařila...tohle ať se radši ani dál netočí. ()

Mefistofelle

Překvapivě dobrý film na to, že téma mě na první přečtení obsahu moc neuchvátilo. Ale vyplatilo se zapnout televizi a dát filmu šanci, protože Britům se podařilo velmi emotivně a drasticky ztvárnit zvěrstva, která se děla na Balkáně v průběhu války a o kterých se příliš nemluví. Již od začátku si můžeme užívat velmi ponurou a smutnou atmosféru dokreslenou sporým osvětlením scén a šedivostí prostředí. Těch holek v bordelu mi bylo opravdu líto a doufala jsem, že grázlové, kteří za jejich neštěstí mohou, to parádně odserou. A to se taky stalo. Navíc pomsta přišla od osoby, od které by se to čekat rozhodně nedalo. Zvláště první polovina vyniká. Škoda jen, že ta druhá je místy trochu "over the top" a že herci (snad kromě hlavní hrdinky) místy až ohavně přehrávají. ()

dubinak

Na tohle jsem se docela těšila, poněvadž si to většina mých oblíbených uživatelů nečekaně chválila. Ale nevyšlo to. Nějak mě v první polovině minula tamní depresivní, ztísněná atmosféra, soucit s dívkami a znechucení z veškeré té špíny, kterou byly obklopeny. Celých 45 minut kamera spíš tak nějak jezdí z pokoje do pokoje za doprovodu nevýrazné a špatně zvolené hudby, zabývá se nic neříkajícími flashbacky a je v podstatě prázdná. V druhé polovině sledujeme příjezd vojáků a tušíme, že asi začne pěkný rape teror. Nakonec to není tak hrozné. Hlavní hrdinka nám v tomto snímku poskytne rape-revenge poněkud trochu jiným a rychlejším způsobem, tím pádem to má i naprosto jiné následky a závěry, než býváme zvyklí. Hon na hlavní hrdinku mi přišel ale vyloženě nezajímavý. Nemělo to správné tempo, za to to mělo zvláštní průběh. Ty dvě si to ale zaslouží, až tak marné to nebylo a níž bych už nešla. ()

A.Fish

Brutalitou se zde nešetří, ale to je asi tak všechno. Je to natažené a i při takto krátké stopáži dost nudné. ()

Estrellita

Odporná nechutnost! Už dlouho mě nějaký film tak nerozhodil jako tenhle humus. Faktem ale je, že filmově a trikově je to povedené dílo, a tak tomu i přes moji neskutečnou chuť počastovat toto odpadem nějakou tu hvězdičku věnovat musím. Konec byl v pořádku, jenom bych pod tou sviní hnusnou maskáčovanou (prasátka nechť mi odpustí) ještě ty kamna zapálila, ať se tam pěkně pomalu upeče... ()

Sfinkter

Béčkové herecké výkony, pomalý spád a horší scénář. Několik slušných gore scén to již nezachrání, snímek působí lehce amatérsky. ()

Tereszka33

Dávka brutality, která mne bavila. Špína, hnus, násilí doprovázející film s následným vyvražďováním a brutalitou. Stačilo, nic přehnaného, herecký výkon dostačující. Takhle to mám ráda. ()

sedm.1

Je pravda, že kdybych měl brát ohled jen na působivost filmu navozenou díky své syrovosti, drsnosti a špinavosti, nemohl bych hodnotit jinak, než maximálním počtem *, neboť The Seasoning House je v tomto směru skutečně ojedinělý, výtečné zpracovaný, nechutný a znepokojivý zároveň. A tvůrci tohoto efektu dosáhli především díky tomu, že této nekompromisní působivosti podřídili prakticky vše, což lze na jednu stranu brát sice jako výtečný a zajímavý krok, na druhou stranu to ale nakonec nepřineslo zas až ten úplně nejlepší výsledek. K té působivé syrovosti samozřejmě nejvíce přispělo prostředí balkánského bordelu páté cenové skupiny, kam bych nevlezl, ani kdybych pěl mnoholetý sexuální půst a pak i samotné osazenstvo, kdy měli tvůrci při castingu rozum a zároveň i cit, takže tu nehopsají žádné šukézní kozatice, ale obyčejné holky z ulice a neterorizují je tu žádní nabušený šampoňáci, ale normální, zarostlí, obtloustlí primitivové. Problém ale vidím v zápletce, která především v první polovině hodně přešlapuje na místě, a to právě jen na úkor zobrazení krutého prostředí. Druhá polovina se pak sice už rozjede a dokonce nabere opravdu svižné tempo, ale její vývoj je zas fakt hodně tuctový, bez napětí a nějakých výraznějších zvratů. Jinak žánrově jde hlavně o thriller, za horor bych to vážně neoznačoval, a to i přes docela solidní množství povedených a krvavě efektních mordů. The Seasoning House je zkrátka film dělaný čistě jen pro syrový efekt, což se sice povedlo na jedničku, ale jako celek to zas až tak působivá sláva jednoduše není. V rámci žánru prostě lepší průměr. ()

netahlo

Fakt by me zajimalo proc tady mezi sebou vsichni Jugosi mluvi anglicky. Ze jich znam hodne a nejak jsem si toho nikdy nevsiml. Jinak taky vsechno spatne. ()

CptPeroxid

Trošičku přehnané hodnocení, ale já mám rád obchod s bílým masem, a ještě k tomu s tak reálnou atmoškou, takže palec hore. ()

MareT.

Dalsi z filmu, kde dej se da odvypravet behem 30 sekund, ale disponuje davkou brutality jakou umi nastolit hlavne Anglicani. Pribeh divky, ktera je drzena v zajeti aby slouzila maniakovi, ktery prodava zfetovane divky pro sex ve svem rozpadlem dome je brutalni a mistama napinavy. ()

HonzysKISS

Docela pěkně natočený film. Má to nepříjemně příjemnou atmosféru. Je v tom hezky vidět, jak se vojáčci chovají k holkám. Jenom jsem toho znásilňování čekal o něco víc. Spíš se v tom docela šikovně střílí hlavy, i když ten zvuk je jak z kuličkovky. Jinak ten pohled na šťastná prasátka byl excelentní. ()