Veřejný dům hrůzy

• Velká Británie The Seasoning House (více)

Příběh se odehrává během zničující občanské války na Balkáně v polovině devadesátých let. Hlavní hrdinkou je mladá dívka zvaná Angel, která je nucena pracovat v jednom z tamních nevěstinců, jež vojákům dohazují mladé prostitutky. Angel, která se původně měla stát jednou z nich, však namísto toho začne pracovat jako asistentka Viktora, majitele onoho vykřičeného domu. Během dne má Angel za úkol dbát na čistotu prostitutek, které jsou při výkonu své práce často brutálně napadány. V noci pak jenom bloudí po chodbách a zákoutích tohoto smutného místa. Na jedné ze svých nočních pochůzek se spřátelí s nově příchozí dívkou Vanyou, která má právě za sebou jedno z pravidelných brutálních znásilnění. Angel tak začíná plánovat pomstu, k níž ji přiměje i příjezd vojenské skvadry odpovědné za její únos a vyvraždění její rodiny. (oficiální text distributora)

Schuldiner

Obsah je hodně drsný! Brutální a mrazivý.. A první půlka byla i vcelku dobře natočená, docela uvěřitelná, s dobře udělanými triky s nožem. Ale ta druhá část...tedy od momentu úprku hlavní aktérky..to bohužel vše pohřbívá. Jedna holka a parta jugoslávských (nevím přesnou národnost) vojáků a vypadá to, jak kdyby to točil vyložený amatér. Myslím, že by bylo ve skutečnosti vyřízeno vše během několika minut už v domě, ale scénář a hlavně pochybná režie, byly pro delší natahování... A scéna na konci ve větrací šachtě, či co to bylo, tam být opravdu nemusela, to bylo vyloženě směšné. Škoda, protože jinak to mohlo býti skvěle ponuré a brutální drama! Kolik bylo takových válečných nevěstinců, kde byly drženy nedobrovolně a násilím unesené dívky... A kolik jich je i dnes... v oblastech, kde se ani neválčí. ()

oRi11

Překvapivě dobré explo/drama. První polovina filmu slušně buduje atmosféru, je dějově hodně pomalá a depresivní, navíc plná nedobrovolných kurev, drog a špíny. Druhá půlka, kdy přijdou do nevěstince vojáci a začne hra na "kočku a myš", je naopak svižnější, má slušné napětí a podařené gore. Bohužel snímek doplácí na slabší konec a některé hodně nelogické okamžiky, které dost kazí celkem slušně vybudované napětí a atmosféru. ()

MIMI.kry

Hororový thriller Veřejný dům hrůzy získal několik filmových ocenění. Mezi filmové ceny patří Cena kritiků udělená na mezinárodním filmovém festivalu Fantasporto, který je každoročně organizovaný v portugalském Portu. Druhou Cenu kritiků získal na festivalu Mile High Horror Festival v Denveru v Coloradu. Festivalové ceny si odvezl i z Bragacine IFF, pořádaným opět v Portugalsku. Tam získal cenu za nejlepší film, nejlepšího režiséra (první zrežírovaný film a první scénář režiséra a scénáristy Paula Hyetta) a nejlepší herečku ( Rosie Day). Na herečku Rosie Day, pro níž byla tato role první filmovou příležitostí si vzpomněli ještě na hororovém filmovém festivalu Screamfest LA a ve Fantaspoa v Brazílii. ()

jupisova

Tak málokdy na mně film zapůsobí takhle hnusně jako tento . Pánové , promiňte , ale jestli jste takoví , tak jste prasata...Ale jak může chlap znásilnit zdrogovanou omámenou špinavou pomlácenou ženskou to mi hlava nebere. .A někde jsem četla , že to přesně za války v Jugoslávii takhle bylo ,a když se ty zubožené dívky vrátily domů , tak je rodiče a místní odsoudili a vyhnali, že jsou špinavé kurvy...A to si už několik let myslím , že mně nemůže nic překvapit a ejhle...Film jako takový vlastně ani nemohu hodnotit, neboť si pamatuji jen to násilí na ženách , brutální , odporné scény a lituji každou ženskou a dívku , která kdy musela něco podobného zažít . ()

M.Myers

První polovina filmu je hnusná a pro dost lidí asi nekoukatelná, druhá polovina, ta koukatelnější, to měla asi vylepšit, ale světe div se, je ještě horší než ta první. Sean Pertwee je pro mě jediný známý herec a hraje skutečně otřesně. Ostatní ho ve svém hereckém umu následují. Celý film je takový šedý, špinavý, prostě hnusný. Pár slušných máchnutí nožem, jinak nic. No jo, asi to není můj šálek kávy. ()

drankeryth

Pekne slapajuci film, len bolo skoda tej prvej polovice filmu, kde sa to vlieklo slimacim tempom a nie a nie sa vyhrabat z tych sraciek na povrch. To uz druha polovica filmu bola o niecom inom a napatie tam vobec nechybalo. Aj zabery na krvave sceny boli odvedene na urovni a to sa ceni u mna. ()

Rathalos

No ty vole,tak toto to bol ultra-mega narez,tak skoncit ako tie zeny,hrozna predstava a horsie je na tom to,ze sa to vo svete robi aj doteraz,brutalita,krv,smutok,beznadej,smrt,ale velmi ma potesila ta mlada baba ako ich dostala,tak im treba...:-) ()

Katcat

Tohle je přesně ten typ filmu, který dostal samolepku horor neprávem. Ale je to teda absolutně úžasný thriller. Ale absolutně. Drogový, prohnilý nevěstinec s malou a němou psychopatkou s takovým pudem sebezáchovy, že mi opadla husina až minutu po závěrečných titulcích. Dávám plných 5*, i přes částečnou dějovou naivitu. To mělo obrovský koule!!! ()

1985lula

Temný príbeh zo zákulisia jedného špinavého bordelu. Prvá polovica mala snáď najpomalšie tempo, aké si viem momentálne vybaviť, ale paradoxne mi to vôbec nevadilo, pretože stále sa bolo na čo pozerať. Druhá polovica bola už o niečo svižnejšia a aj vraždy boli obstojné. Dokonca Viktor, ako majiteľ onoho bordelu, bol celkom charizmatický chlapík. :) ()

DavidWebb

Au. Skoro až bolelo nato pozerať. Ale predčilo to moje očakávania. Taký drsný, surový a sugestívny film som nevidel už dlhú dobu. Scény, v ktorých sa zobrazuje násilie sú natočené tak realisticky a pôsobivo, že som takmer cítil bolesť zúčastnených postáv. Predstava, že by som sa ocitol v podobnej situácii ako tie dievčatá - bezmocnosť, beznádej, a žiadna budúcnosť, na konci smrť - mi pripomenula ako by asi mohlo vyzerať peklo na zemi. Obdivoval som odvahu nemého dievčaťa aj to čo urobila. Ale nie je to tak vždy, keď sa človek dostane do situácie, keď doslova nemá čo stratiť? Veľká škoda, že dievča sa ku koncu správa dosť nelogicky a robí zbytočné chyby predpísané scenárom. Spolu so spôsobom konca posledného záporáka to filmu strháva jednu hviezdu dole. Inak by to bolo kľudne za 5. Aj tak sa mi však na tento snímok nebude zabúdať ľahko. ()

masekjc

Drogy, špína, sex a krev.. trochu mi to připomínalo sérii Plivu na váš hrob ale má to o trochu méně akce a brutality. ()

GameboyNES

Achjooo, to jsem zase někomu skočil na špeka. Člověk se těší na horor z prostředí bordelu, že mu ukážou nějaký domácí zvířátka, jako kozy, králéky, nutrie a vono prd. A děti, žádné bubu taky nečekejte, ani budované napětí. Na druhou stranu se jedná o krásný rodinný film, všichni se mají rádi, dbají o čistotu. Hlavní hluchoněmá princezna, je poměrně sympatická, tak ji člověk fandí,, jaký si našla krásný a ušlechtilí koniček, jako je zabodávání nožíků no pusy, probodávání rukou, či úprava fasády, cihlou, nebo prasečí pokladničkou. I přeze všechny nedostatky, jsem se ani minutu nenudil a sypu slušné 4. ()

G04T

Nějaký očekávání jsem měl. Čekal jsem, že to bude blbost a hlavně nuda. Ani jedno to nebylo. A o to víc jsem z tohodle projektu šťastnej. Svým způsobem je to vlastně válečný drama. Vynikající vyobrazení demoralizace všech (ne jen milic). Všichni jsou unavení, vyčerpaní a demoralizovaní válkou, že konaj tak, jak by vůbec nekonali, kdyby válka nebyla. Válka člověka změní. Gore (který je mimořádně skvělý, je ho tu docela dost a z tohodle filmu se mi líbilo nejvíc) je pouze ochucení a ukázka ještě většího hnusu války. Finální scéna, kde Anděla maže svou krev na ksicht vůdce (?) milic je úchvatná. Vlastně mu tímto ukazuje a vrací vše, co on udělal ostatním. ()

Daxus

První část vyznívá jako snaha o umělecké zpracování drsné deprese, je však tak utahaná, že jsem radši sledoval mouchy na zdi. Druhá půle je pár hektolitrů krve, tupí obrovští vojáci, prasečí pokladničky a tlustej generál, kterej neumí lézt potrubím. Celkově vzato průměr s dobrou muzikou. ()

Pauliee

Neskutočné prekvapenie! Nevedel som vôbec do čoho idem pretože som si pred samotným premietaním o filme nič neprečítal. Unesené dievčatá pracujúce v špinavom bordeli pre násilných ruských vojakov. Neskutočná bezmocnosť dievčat, ktoré nemajú budúcnosť a keď sa s nimi páni dohrajú a domlátia ich takmer na smrť, tak sa ich zbavia. Úžasné gore a mne sympatická nemá hlavná hrdinka, ktorá s nimi zametie ako sa patrí. Neskutočná dirty sleezy pecka! ()

Pitryx

Tak zpočátku to bylo velmi dobré. Syrové a chvíli jsem tomu věřil. Pravda, Jugoslávci, či kdo, mluvící podivně anglicky, ti mi přišli nějak podivní, ale říkal jsem si, že to nevadí. Trpící děvčata, kolem špína a hnus, všechno dobře nafilmováno, až do půlky, kdy se malá ušlápnutá dívenka promění v Xenu bojovnici a smete dva stokilové chlapy. Odtud se již snímek, který měl náběh na velmi dobré hodnocení, stává spíše fraškou. Dívenka uteče vždy na poslední chvíli a poráží zkušené vojáky. Je to opravdu škoda, že snímek nerozpracoval tu původní myšlenku a klesl někam ke dnu. Přesto se mu nedá upřít velmi dobré gore efekty. A dokonce i jistá napínavost. Takže když vezmu v potaz i slušnou kameru, vyjde mi to jako mírný nadprůměr. ()

Rodriguess

Velmi dobre vykreslene negatvine prostredie povojnovej krajiny. Spina hnus drogy . Hlavna hrdinka sa svojej roli zmocnila naozaj paradne a vysledok bol dobre pozeratelny. ()

bulawaio

5/10. Pokud to vezmeme jako srdcervoucí válečné drama, tak je to relativně v pořádku. Klasický horor bych to do toho ale netahal. Tyhle věci se opravdu děly a budou se dít všude tam, kde to bude smrdět válkou. ()