Booleojin hwasal

부러진 화살

• angličtina

Unbowed

Jižní Korea, 2011, 100 min

Velmi dobrý film, který ukazuje na neskutečnou aroganci státních soudců a jejich zločinné jednání, aby ochránili své kolegy. Profesor Kim je nezdolný typ, který udělal chybu, že kuší vyhrožoval jednomu soudci, ale nepokloní se ani před touto státní autoritou, i když ví, že veškeré důkazy byly zfalšovány v jeho neprospěch. Řekl bych, takový typický příklad ze životo, no, ono je to mimochodem i založeno na skutečném příběhu.(16.4.2014)

Film, pri ktorom vám bude kypieť žlč a otvárať sa nožík vo vrecku, že by ste najradšej skočili do deja a všetkým tam poprijebávali na držku!(25.5.2013)

Je to celkom dobrá kriminálna dráma. Má dosť dobrý príbeh o cieľavedomom univerzitnom profesorovi, ktorý kvôli nespravodlivosti sudcu prehrá spor o miesto a tak ho osamote prekvapí s kušou, pričom je automaticky zatknutý a obvinený. A keďže sudcovia stoja pri sebe a aj napriek jasným dôkazom odmietajú plnohodnotné prešetrenie, profesor sa rozhodne bojovať proti systému a tak sa spojí so spravodlivým právnikom. Spracovanie sa mi páči, ale dalo sa to podať aj o niečo lepšie. Je tu niekoľko skutočne skvelých stránok, ktoré nepochybne stoja za pozornosť, ale nanešťastie viac je tých priemerných, ktoré samozrejme tiež nie sú zlé, ale výsledný dojem už predsa len čiastočne znižujú. Tým kladom je rozhodne perfektne podaná hlavná postava, skvelá kombinácia inteligencie, prehľadu v oblasti, pokoja a toho správneho rebelstva a kvôli tomu sa vydarili aj jednotlivé scény zo súdnej siene, pričom niektoré sú skutočne perfektné a tie slovné prestrelky a bezmocnosť sudcov ma úplne dostávali. Ale zároveň to celé pôsobí predsa len trochu jednotvárne, prakticky stále sa strieda niekoľko typovo totožných sekvencií, dej sa moc neposúva a vedľajšie postavy nedostávajú potrebný priestor. Takže zatiaľ čo kriminálna línia sa vydarila, tak dráma je už trochu slabšia a pritom priestor tu na to bol. Herecké obsadenie je výborné, skvelý Ahn Sung-Ki v hlavnej úlohe, ktorý to zahral bezchybne, bavila ma aj postava právnika, rovnako aj sudcovia, tu nemám problém, len ako som spomínal mohli niektoré dostať viac priestoru. Réžia a technická stránka sú slušným štandardom, v ničom nevynikajú, ale ani nemajú čím sklamať. Kľudne to mohli ešte predĺžiť a celé to rozšíriť zvýraznením línií s vedľajšími postavami a potom by som bol asi úplne spokojný, ale aj takto ma to bavilo a kvôli súdnym scénam sa to určite oplatí pozrieť. 68%(1.6.2013)

Zajímavý filmek o soudním procesu, ve kterém je spousta křivých výpovědí, podvržených důkazů a falešných svědků. Obžalovaný a jeho kontroverzní obhájce se ale nevzdávají a boj táhnou až do konce. Ani nevím, co mě k tomuto celkem nezáživnému filmu tak připoutalo. Místy mi to přišlo úsměvné, místy vážné. Celkový dojem z filmu je spíš takový průměrný. Za mě 50% :)(20.7.2013)

Hlavnym kladom celeho tohoto kusku je vyborne zahrana postava profesora a atmosfericke vystupy v sudnej sieni. Tie su vyslovene perfektne. Na strane druhej, postava mladeho, ozierajuceho sa obhajcu a jeho afektovane a neuveritelne vystupovanie mi nesadlo. Tiez vystupy ostatnych zucastnenych a dej mimo hlavnej linie ma neoslovil. I v samotnej sudnej sieni sice divak citi vitazny pocit, ked profesor zakonmi valcuje nezmyselne rozhodnutia sudcov, ale v pozadi citi, ze takyto priebeh procesu je v realnom svete, zial/chvalabohu nerealny. Kazdopadne zaujimavy korejsky pocin, hodny pozornosti.(14.6.2013)