Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kolemjdouc
  *****

  není to nic extra ale udrží vás ve zvědavosti jak to asi dopadne.zajímavě natočený živitopis,kdy se tvůrci vyhnuli démonizování a klišé.(8.2.2019)

 • klarka05
  ****

  Na švédský film podle mě velmi dobré. Pro nás asi nemá tento film takovou sílu jako pro švédy. Přece jen Monica byla speciální hlavně v tom, že začala zpívat jazz švédsky, což není zrovna jazyk, který by tady každý ovládal. Pro ty co aspoň trošku švédsky umí je film ale určitě zajímavý. Pro ty, kdo tento jazyk neovládají může být trošku potíž s titulky. Já jsem narazila na ne příliš dobré, kde "Jul" (Vánoce) překládali jako červenec...(6.1.2015)

 • solisoli
  ****

  Veľmi pôsobivý a citlivo podaný životopis o Monice Zetterlund v skvelom prevedení Eddou Magnason, ktorá dala príbehu nezabudnuteľné čaro, pod čo sa podpísala výborná réžia a scenár. Monica si získala aj napriek svojmu pôvodu priazeň smotánky a dlho trvalo, kým jej schopnosti prijala skutočná Jazzová široká verejnosť. Presvedčiť diváka sa dokonale podarilo, práve celému filmovému štábu podať vierohodné spektrum z jej neľahkého postupu k vrcholu. Táto cesta je mnohokrát veľká obeť, ktorá zanecháva fatálne dôsledky. K tomuto záveru sa réžia nedopracovala čo je tak trochu na škodu.(8.2.2019)

 • Vesecký
  **

  Švédové jistě měli důvod natočit životopisný film o své oblíbené zpěvačce. Zůstali přitom stát trochu na půli cesty. Chtěli natočit něco ve stylu Edith Piaf (její repertoár to v druhé, méně džezové části její umělecké dráhy připomínal), ale ujíždělo jim to ke konci do německé romantiky, skončilo to jako v pohádce sňatkem. S životopisnými filmy mám poněkud problém; většinou se při nich nudím, ačkoliv se něco o životě hrdiny snažím dozvědět. A problém, jak se s tím vypořádat, mají i tvůrci. Předpokládám, že zde mělo být zachyceno období několika let, v nichž nám malá dceruška vůbec nepovyrostla, nikdo se nezměnil, tady to poněkud skriptu ujelo. Nevěrohodně působilo i její zázračné vypořádání s psychickými problémy i s alkoholem. Asi to tak bylo, ale možná by neškodilo zde trošku přibrat byť třeba na úkor některých koncertních vystoupení. Ella Fitzgeraldová byla naprosto odfláknutá a uznalé pokyvování americký jazzových hvězd při jejím vystoupení v N. Y. bylo amatérské... - Jinak ale herečka, která Zetterlundovou představovala, byla půvabná.(27.7.2017)