poster

Bezmocný (festivalový název)

 • Jižní Korea

  Hwacha

 • Jižní Korea

  화차

 • USA

  Helpless

Krimi / Thriller / Drama / Mysteriózní

Jižní Korea, 2012, 117 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sniper18
  ****

  Je to dosť dobrá kriminálna dráma. Má výborný príbeh o obyčajnom mužovi, veterinárovi, ktorý je práve na ceste so svojou snúbenicou, aby ju mohol predstaviť rodičom, ale ona sa počas prestávky na odpočívadle stratí. Čoskoro si uvedomuje, že vlastne o nej nič nevedel a dokonca prevzala identitu inej ženy, ale keďže ju nadovšetko miluje, chce ju za každú cenu nájsť a zistiť celú pravdu a preto požiada o pomoc svojho bratranca, bývalého detektíva. Spracovanie sa mi páči, ale stále sa z toho dalo získať aj viac. Nadmieru spokojný som s prvou polovicou, film sa začne prakticky hneď tým dôležitým a celú túto polovicu je to príjemne dynamický kriminálny film, kde sa stále niečo deje, stále som mal pocit, že keby mi unikla čo i len minúta z filmu, tak sa môžem stratiť, nové a dôležité informácie tu pribúdajú rýchlo, takže tu v rámci žánru nemám čo vytknúť, ale druhá polovica je už predsa len o niečo slabšia, väčší priestor dostane postava snúbenice, kriminálny žáner sa výrazne obmedzí na úkor takej rodinnej drámy, stále sa na to dosť dobre pozerá, film sa po celý čas udrží výrazne nad priemerom, ale kvôli prvej fázi som očakával predsa len trochu niečo iné, viac thrillerovo ladené a tak dopadol aj záver, nie je zlý, ale ani vydarený. O akciu tu vôbec nejde, tu sa nenájde prakticky vôbec nič, iba pár klasických žánrových prvkov v záverečnej fázi, ale dej je ladený tak, aby ani nechýbala. Herecké obsadenie je na tom dobre, síce je tu málo známych tvárí, ale nemám s tým problém, sympatický hlavný hrdina, ktorému som fandil, zaujímavá postava snúbenice, ktorá je dobre napísaná, ale aj zahraná, bavil ma aj detektív Jo Sung-Ha a nemám problém ani so zvyšnými postavami. Réžia a technická stránka sú výborné, presne tento typ mám v tomto žánri rád, výborný vizuál, dynamika filmu, tu nemám čo kritizovať. Škoda, že si tvorcovia vybrali iný smer, než som spočiatku očakával, ale aj tento je dobrý, všetky stránky sú výrazne nadpriemerné, som dosť spokojný. 77%(2.11.2012)

 • J*A*S*M
  ****

  Avizovaný mystery horor nečekejte, je to téměř čistý (detektivní) thriller. Ale kvalitní. Příběh je poměrně zajímavý, začíná podobně jako Spoorloos, pak se několikrát zajímavě zahne, chvíli jsem čekal, že to bude pokračovat jako smutná lovestory, ale přijdou další zvraty a končí se jako pěkný napínák. Přesto se mi film nezdál nijak zvlášť spletitý či netradičně/kostrbatě vystavěný, v ději jsem se neztrácel, takže je to spíš takový ten jednodušší západní styl vyprávění (což mi vyhovuje). Technicky a herecky v podstatě bez výhrad, jen bych možná uvítal o trochu svižnější tempo (v 50. minutě jsem měl pocit, že do konce filmu už nemůže zbývat víc než půl hodina). 80 %(27.6.2012)

 • Lord.Jim
  *****

  Jedna z mála kotejských krimi, kde se cajti nechovali jako totální dementi a byli schopni jednat poměrně logicky. Celkem unikátní jev u korejské krimi. Jinak to byl naprosto úžasnej film, po všech stránkách, hlavní hrdina tak uvěřitelnej a i ta jeho frajerka mi přišla dost dobrá. Hrozně příjemně mě to překvapilo.(11.3.2013)

 • Jirka_Šč
  ****

  Na benzínové pumpě zmízí snoubenka. Ve spěchu vyklidí byt. Setře všechny své otisky. Muž následně zjišťuje, že o ní vlastně nic nevěděl. Ani jméno nebylo její. Komplikované, bezmocně bolestivé, udržující napětí. Hledání. Jen možná úplný konec mi až tak nesedl. ■ Oba hlavní mužské představitele (Lee Seon-gyoon, Cho Seong-ha) znám dobře, oba mě baví a možná i proto se mi film líbil (jen jsem si z předešlých rolí představoval Cho Seong-haa vyššího).(6.10.2015)

 • venca163
  ****

  Příjemná tečka v závěru festivalového dne, která mě osobně nepřišla tak jednoduchá na pochopení (semtam jsem si chrupnul), ale ve výsledku celkem v pohodě zvládnutelná. Příběh rozhodně zaujal. Líbili se mi herci - naprosto skvěle byla zpracovaná i zahraná hlavní postava mladého veterináře, také jeho kámoš/soukromé očko a jeho sestra z ordinace. Film opravdu není mysteriózní, ale zní to asi dobře, nechal bych to tady =). Kromě toho, že se člověk musí smát, než si zvykne na tu jejich řeč, tak pobaví i to, že postavy z filmu zjišťují nějaké šokující informace z lejster, které jsou samozřejmě napsané korejskými znaky. (75%)(4.7.2012)