Bezmocný (festivalový název)

화차

Helpless

Krimi / Thriller / Drama / Mysteriózní

Jižní Korea, 2012, 117 min

47th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2012 - ANOTHER VIEW - Jiný pohled (Hwacha / HELPLESS / Bezmocný) - Napínavé a nepředvídatelné od začátku do konce, film plných zvratů, film ve kterém si člověk nemůže být jistý ničím... - 7. 7. 2012 - kino Lázně III - Karlovy Vary - 75%(18.7.2012)

Na benzínové pumpě zmízí snoubenka. Ve spěchu vyklidí byt. Setře všechny své otisky. Muž následně zjišťuje, že o ní vlastně nic nevěděl. Ani jméno nebylo její. Komplikované, bezmocně bolestivé, udržující napětí. Hledání. Jen možná úplný konec mi až tak nesedl. ■ Oba hlavní mužské představitele (Lee Seon-gyoon, Cho Seong-ha) znám dobře, oba mě baví a možná i proto se mi film líbil (jen jsem si z předešlých rolí představoval Cho Seong-haa vyššího).(6.10.2015)

Dobře propracovaný film se spletitou zápletkou, který zdařile pracuje s napětím. V rámci současné korejské kinematografie však nejde o žádný zázrak, nejde o nic, co by divák již neviděl jinde a lépe. Nevýrazné herecké výkony a především romantická linie, která poněkud narušuje tempo filmu dělá z Hwacha průměrný festivalový film. FFKV(5.7.2012)

[MFFKV - 2012] Příjemně překvapivý jihokorejský thriller. To je Bezmocný. Chvilku jsem si sice myslel, že by mohlo být něco trošku akčnějšího na způsob 96 hodin při pátrání po své manželce, ale je to spíše takové trošku mysteriozní hledání. Stopáž je sice trošku delší, ale i tak jsem se udržel v napětí po dobu filmu. Jediné co bych tak nějak vytkl, je herecký výkon hlavního představitele, celkově je sice v pohodě, jenže v některých scénách dosti silně přehrává a například, když se vzteká u auta a kope do něj, tak mi připadá, že jsme našli nového asijského Nicolase Cage. Jinak opravdu super film a letos jsem ve varech asi nic lepšího neviděl, také musím, ale poznamenat, že jsem toho moc neviděl.(8.7.2012)

Jedna z mála kotejských krimi, kde se cajti nechovali jako totální dementi a byli schopni jednat poměrně logicky. Celkem unikátní jev u korejské krimi. Jinak to byl naprosto úžasnej film, po všech stránkách, hlavní hrdina tak uvěřitelnej a i ta jeho frajerka mi přišla dost dobrá. Hrozně příjemně mě to překvapilo.(11.3.2013)