• blitzer
  ****

  Příjmený dokumentární cyklus, který na ploše 13 dílů představuje 12 památek UNESCO, které u nás máme. Samotný koncept UNESCO mi moc nevyhovuje, ale budiž (často jsem si kladl otázku, proč je zrovna toto zahrnuto do UNESCO, vždyť máme plno podobných krásných míst). Každopádně, ze všech památek se mi nejvíc líbila malebná jihočeská víska Holašovace. Pořad má nadstandardní technické provedení (vyčnívá zejména úžasná kamera) a příjemného moderátora (jen mě často vytáčely ty jeho otočky zády ke kameře na konci téměř každého vstupu). Celkově se mi pořad líbil, jen mi přišel místy takový až moc uhlazený (víc mi asi vyhovuje takové syrovější podání typu Mizející místa domova).(2.6.2013)

 • Pepinec
  *****

  Mezi národní klenoty se krom jednotlivých památek zařadil i pořad samotný. Tlouct jednu a tu samou slámu postoprvé, a přesto s tak výrazným rozdílem, že s lehkostí předčí všechna předchozí mlácení, to chce pořádný fištrón a kumšt. Oku lahodící záběry ukazující tu pravou krásu starých kulturních dědictví, a průvodce Mirek Táborský, který se na rozdíl od mnohých kolegů snaží elegantně zapadnout do celku a ne exhibovat před kamerou jako největší chytrák světa; to jsou největší přednosti tohoto propagačně-vzdělávacího pořadu, před nímž se hluboce klaním.(2.5.2012)

 • mr.filo
  *****

  Snaha vytvořit dokument po vzoru západních TV stanic (PBS, BBC) je opravdu úspěšná. Nejen díky perfektně shrnutém podání zajímavých a podstatných informací, ale také díky kameře, která je takřka neustále v pohybu a vytahuje netradiční i profláknuté záběry. Velmi mi seriál připomíná PBS sérii Vision of ... , kde se kamera dokonce nikdy nezastavila. PS: web http://visionsof.org(18.6.2012)

 • Enšpígl
  *****

  Je to zatím po první díle, ale mé nadšení nezná mezí. Mluvit zajímavě o tak profláklém a milionkrát skloňovaném národním klenotu zvaným Český Krumlov, to se hned tak nevidí ani neslyší. Netušil jsem, že po všech infech, které jsem kdy o Krumlovu čet nebo poslouchal se mohu dovědět další novinky (hrabě Drákula, symboly na krumlovských domech, Květule, Sareen, Radku99, podle mě, ani vy jste tohle nevěděli, místní Krumlovští ultrapatrioti :-) ) Pořadem provází pan Táborský a tady já tleskám, protože je to vynikající volba, jeho odlehčený a současně informačně sdělný projev je parádní, strašně dobře se poslouchá. Moc příjemný společník. A na závěr jsem si nechal ty záběry, ano Krumlov je nádherný a fotogenický město, to ví snad každej, ale tady ty záběry...to se až dere slzka do očí, nad tím jak je naše změ krásná a nad neuvěřitelným architektonickým uměním našich předků. Víc takových pořadů a smrt prázdným pořádům o "celebritách". .(27.3.2012)

 • Everyone
  *****

  Skvělé. Prosluněná pohoda po kulturních krásách českých a moravských. A pak, že to nejde. ___ Panu Táborskému (nejen) tento formát sedí!! Skvělá kamera, střih, scénář, podání moderátora...nemám, co bych vytkl. Dokument, jak má být. (prozatím jsem neviděl všechny díly, ale brzy to napravím - platí dočasně)(22.4.2015)

 • - Jeden díl se natáčel 3 dny. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace