Reklama

Reklama

Série(2) / Epizody(29)

Obsahy(1)

Dokumentární cyklus o památkách na českém území, které jsou zařazeny do seznamu kulturního dědictví UNESCO. Divákům se tak nabízí možnost seznámení nejen s jedinečnými památkami, ale i historií jejich vzniku a přesahem do míst a krajů, kde se nacházejí. Všechny tyto památky se vyznačují výjimečně cennou architektonickou, uměleckou i urbanistickou hodnotou. (Česká televize)

(více)

Recenze (46)

GeusX 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po všech odvysílaných třinácti dílech dokumentu (edit: 1. série z r.2012) nemohu jinak než udělit, resp. ponechat, plný počet hvězd. Skutečně výtečné provedení s opravdu bohatou dávkou informací, které nejsou pouhé tlachání a omýlání známých dat z prospektů, ale jsou to poučné a zajímavé informace. Úchvatná profesionální kamera i pěkná hudba. Špička mezi dokumenty české produkce! A potom ať někdo říká, že to kvalitně nejde... :) 100% ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Je to zatím po první díle, ale mé nadšení nezná mezí. Mluvit zajímavě o tak profláklém a milionkrát skloňovaném národním klenotu zvaným Český Krumlov, to se hned tak nevidí ani neslyší. Netušil jsem, že po všech infech, které jsem kdy o Krumlovu čet nebo poslouchal se mohu dovědět další novinky (hrabě Drákula, symboly na krumlovských domech, Květule, Sareen, Radku99, podle mě, ani vy jste tohle nevěděli, místní Krumlovští ultrapatrioti :-) ) Pořadem provází pan Táborský a tady já tleskám, protože je to vynikající volba, jeho odlehčený a současně informačně sdělný projev je parádní, strašně dobře se poslouchá. Moc příjemný společník. A na závěr jsem si nechal ty záběry, ano Krumlov je nádherný a fotogenický město, to ví snad každej, ale tady ty záběry...to se až dere slzka do očí, nad tím jak je naše změ krásná a nad neuvěřitelným architektonickým uměním našich předků. Víc takových pořadů a smrt prázdným pořádům o "celebritách". . ()

Reklama

rakovnik 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po prvním díle jsem velmi spokojený, ba nadšený a už se těším na další. Projev pana Táborského jako průvodce je velmi příjemný a o kameře by se téměř daly skládat básně, letecké záběry jsou přímo úchvatné a dechberoucí. Jen více takových děl o krásách naší země, inteligentně a zajímavě přiblížených. Přimlouval bych se o zaměření pohledu filmařů také na méně známé (přece jen, památky UNESCO jsou atraktivní i bez tohoto lákadla), ale jistě také krásné kouty naší vlasti, kterých je velmi mnoho. ()

Pepinec 

všechny recenze uživatele

Mezi národní klenoty se krom jednotlivých památek zařadil i pořad samotný. Tlouct jednu a tu samou slámu postoprvé, a přesto s tak výrazným rozdílem, že s lehkostí předčí všechna předchozí mlácení, to chce pořádný fištrón a kumšt. Oku lahodící záběry ukazující tu pravou krásu starých kulturních dědictví, a průvodce Mirek Táborský, který se na rozdíl od mnohých kolegů snaží elegantně zapadnout do celku a ne exhibovat před kamerou jako největší chytrák světa; to jsou největší přednosti tohoto propagačně-vzdělávacího pořadu, před nímž se hluboce klaním. ()

blitzer 

všechny recenze uživatele

Příjmený dokumentární cyklus, který na ploše 13 dílů představuje 12 památek UNESCO, které u nás máme. Samotný koncept UNESCO mi moc nevyhovuje, ale budiž (často jsem si kladl otázku, proč je zrovna toto zahrnuto do UNESCO, vždyť máme plno podobných krásných míst). Každopádně, ze všech památek se mi nejvíc líbila malebná jihočeská víska Holašovace. Pořad má nadstandardní technické provedení (vyčnívá zejména úžasná kamera) a příjemného moderátora (jen mě často vytáčely ty jeho otočky zády ke kameře na konci téměř každého vstupu). Celkově se mi pořad líbil, jen mi přišel místy takový až moc uhlazený (víc mi asi vyhovuje takové syrovější podání typu Mizející místa domova). ()

Galerie (256)

Zajímavosti (1)

  • Jeden díl se natáčel 3 dny. (M.B)

Reklama

Reklama